Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: aficionado, dla, nie, suplementacja, tylko

Suplementacja dla aficionado i nie tylko
Autor Wiadomość
danmal
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 253
Otrzymał 143 piw(a)
Skąd: Augustów
Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   Suplementacja dla aficionado i nie tylko

W tym temacie postaram się doradzać wszystkim zainteresowanym w sprawie suplementacji w sporcie, oczywiście jest w internecie wiele for poświęconych ale na żadnym z nich nie panuję tak miła i koleżeńska atmosfera jak tutaj, mam nadzieję, że koledzy którzy siedzą w temacie również będą się udzielali :cool1:

Pekal napisał/a:
Witaj danmal :cool1:
...chciałbym poznać Twoje zdanie na temat utrzymania masy mięśniowej podczas intensywnego treningu rowerowego za pomocą jakiejś odżywki. Pomijam temat diety, coś co pomoże nie "spalać" mięśni a tylko i wyłącznie tkankę tłuszczową. Jak zechcesz coś poradzić...napiszę jakiś temat w stosownym dziale.


Przede wszystkim podstawowe pytanie to jak długo ten trening jeżeli ponad 1,5 godz warto dodać węglowodany ale bardzo ostrożnie ponieważ powodują one wydzielanie się insuliny która niestety nie korzystnie wpływa na hormon wzrostu wydzielany w trakcie intensywnego wysiłku.
Zamykając temat węglowodanów polecam je po treningu jako wręcz obowiązkowy suplement do odbudowania zapasów glikogenu zużytego w trakcie wysiłki.

Natomiast przed treningiem polecam konkretną dawkę BCAA (5-10g) w zależności od masy ciała i tego jak bardzo ucinasz kalorie w diecie + beta alaninę która bardzo fajnie wspomaga wydolność beztlenową poprzez tworzenie w mięśniach karnozyny, która dodatkowo opóźnia wydzielanie się kwasu mlekowego :)

mam nadzieję, że za bardzo się nie rozpisałem i wszystko jest jasne :) jeżeli nie pisz śmiało
  
 
 
Pekal
Doświadczony Aficionado



Wiek: 44
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 808
Otrzymał 713 piw(a)
Skąd: Gryfino
Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Tak jak napisałeś danmal jest tego trochę w necie ale tu panuje wyjątkowo przyjazna atmosfera dlatego zagaiłem Ciebie w tym temacie :cool1:
Treningi w poprzednim sezonie (tegoroczny rozpoczynam w marcu) były raczej intensywne a w tym roku chciałbym je jeszcze nasilić.
3-4 razy w tygodniu na dystansach od 25 do 100 km. Te najkrótsze trwają średnio 1,5 godz. Odpowiednio mniejsze dystanse w tygodniu gdzie jest mniej czasu po pracy na dłuższy wypad, dłuższe dystanse w weekend. Jednak te krótsze wypady na odpowiednio wyższym HR (pod 160-170). Dłuższe dystanse to już trochę spokojniej ok 150 z delikatnymi interwałami. Raczej się bardziej katuję niż oglądam krajobraz :) . W trakcie wypadu (na każdej trasie) mam ustalone miejscówki na krótki trening siłowy (może nic wielkiego ale pozwala bardziej uruchomić poszczególne partie).
W poprzednim sezonie używałem trochę anty-katabolików m.in. Glutaminę. W diecie to przed treningiem węgle po białko w proporciach odpowiednio 40/60.
Pewnie coś spieprzyłem w tej swojej operacji "zachować maksymalnie mięśnie" bo po sezonie z 78 kg zrobiło się 72 - czystej masy.
Moja zagwozdka - cieszyć się intensywnym treningiem, który "oczyszcza"mnie fizycznie i co ważne psychicznie (nie mam problemów z głową :) chodzi bardziej o doskonałe samopoczucie ...jak to się mówi pozytywnie zje****. Pozbyć się tłuszczu ale nie kosztem spalanych mięśni. Wiem że do końca tak się nie da podczas treningów aerobowych, takie są wręcz odradzane przy budowiemięśni. Mi nie chodzi o budowę masy mięśniowej, raczej o jej maksymalne zachowanie przy odpowiednim wyrzeźbieniu.
_________________
"Starajmy się uczynić święto z codzienności, przyjemność z drobnych chwil, z których składa się życie" - Zino Davidoff
----------------------------------------------
www.divinesmoke.wordpress.com
 
 
xiom
Ekspert Aficionado


Obecności na FOSCA: 4
Wiek: 49
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 1274
Otrzymał 882 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Nie chcę Cię martwić ale nikotyna może pogłębić ten stan.
 
 
Pekal
Doświadczony Aficionado



Wiek: 44
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 808
Otrzymał 713 piw(a)
Skąd: Gryfino
Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

A właśnie...i tu zapomniałem dodać...z cygar i browarka nie zrezygnuję :palacz3: :mrgreen:
Oczywiście wszystko pod kontrolą. Już mam mały chytry plan na połączenie zamiłowań.
Będą to plenerowe wypady rowerowe z cygarem. Hehe ciekawe czy po przejechaniu np 30 km w dość intensywnym tempie i wypaleniu konkretnego batona na miejscu będę w stanie wrócić. I to własnie będzie tematem mojego eksperymentu już niebawem.
_________________
"Starajmy się uczynić święto z codzienności, przyjemność z drobnych chwil, z których składa się życie" - Zino Davidoff
----------------------------------------------
www.divinesmoke.wordpress.com
 
 
SzymonK
Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 34
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 554
Otrzymał 93 piw(a)
Skąd: Kraków/Tarnobrzeg
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Pekal, zmień stosunek białka do węgli tzn postaraj się jeść ok 60% węgli 25% białka i reszty tłuszczu. Jedz regularnie, na ok 45min przed treningiem weź odżywkę składającą się w przeważającej mierze z węgli ew zjedz jakiś posiłek (płatki owsiane z owocami, musli i jogurt naturalny z owocami) i jazda. Trenuję 6 razy w tygodniu, 3 razy siłownia, 3 razy bieganie. Miałem ogromny problem z przybraniem na wadze, ale zacząłem stosować dietę, z czego tylko dwa razy(3-4tyg) stosowałem suplementacje. Efekt? Z 60kg wagi startowej mam 76kg.
 
 
Pekal
Doświadczony Aficionado



Wiek: 44
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 808
Otrzymał 713 piw(a)
Skąd: Gryfino
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Dzieki...w diecie proporcje zmienię. Dieta na wiekszości z węglami będzie, bomba energetyczna przez treningiem ok...jakis anty-katabolik do tego?
Skuteczne to "cuś" czy szkoda zachodu?
_________________
"Starajmy się uczynić święto z codzienności, przyjemność z drobnych chwil, z których składa się życie" - Zino Davidoff
----------------------------------------------
www.divinesmoke.wordpress.com
 
 
SzymonK
Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 34
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 554
Otrzymał 93 piw(a)
Skąd: Kraków/Tarnobrzeg
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

No bomba kaloryczna bo masz bardzo duże obciążenie z tego co piszę. Tylko pamiętaj, żeby się nie napychać przed treningiem! To też jest ważne ;) No i dbaj o to by przyjmować cukry złożone i raczej omijać prostych.
 
 
danmal
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 253
Otrzymał 143 piw(a)
Skąd: Augustów
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Dokładnie tak jak radzą poprzednicy węglowodany złożone ( płątki owsianem, ryż, kasza, makaron ogólne prosta zasada wszystko wybieraj ciemne )

Ze względu na to, że trening trwa stosunkowo długo i jest intensywny ok oło 60 min przed jego rozpoczęciem polecam płatki owsiane na wodzie, smakują kiepsko ale to jedne z lepszych źródeł energii.

Warto też wziąć pod uwagę żele energetyczne np. carbosnack z Nutrendu ( koszt. 3,5 pln/sztuka) którymi uzupełnisz zapasy energii w trakcie treningu.

Antykataboliki jak najbardziej tak :) Glutaminy i BCAA nie można przedawkować, rozsądne dawki to 5g i więcej każdego suplementu przyjmowane przed i po treningu.

W temacie "rowerowym" na pewno koledzy mają większe doświadczenie :cool1: , mnie osobiście interesuje tylko siłownia, a tam wysiłek jest zdecydowanie inny.
Jednak szlaki metaboliczne w większości przypadków się pokrywają jedynie procentowy udział energii uzyskanej w sposób tlenowy i beztlenowy znacząco się różnią.

Prowadząc sklep współpracuję z kolażami i właśnie takie suple stosują i bardzo je sobie chwalą :mrgreen:
  
 
 
Pekal
Doświadczony Aficionado



Wiek: 44
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 808
Otrzymał 713 piw(a)
Skąd: Gryfino
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Ok w takim razie czas na małe zakupy. Zastosuję się do Twoich uwag. Mimo tego że wczesniej osobno słyszałem o tym i o tamtym, teraz zmobilizuję się do zastosowania ich w komplecie (węgle złożone + Glutamina lub BCAA + żele energetyczne w trakcie).
Danmal...tu nie mogę, ale piwko dla Ciebie poleci w innym temacie.
_________________
"Starajmy się uczynić święto z codzienności, przyjemność z drobnych chwil, z których składa się życie" - Zino Davidoff
----------------------------------------------
www.divinesmoke.wordpress.com
 
 
danmal
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 253
Otrzymał 143 piw(a)
Skąd: Augustów
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Cieszę się, że mogłem pomóc mam nadzieję, że będziesz zadowolony z efektów :)
 
 
Arkadiusz
Aficionado



Obecności na FOSCA: 12
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 790
Otrzymał 299 piw(a)
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

A co w przypadku, gdy chciałbym się wesprzeć białkiem serwatkowym WPC, a mam niestety skazę białkową, która objawia się zaraz po przyjęciu jednej porcji? Można to czymś zastąpić?
_________________
Mój mały kącik pełen pasji :)
http://bit.ly/ZajrzyjNaCygarowyPiwnyFanpage
 
 
 
danmal
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 253
Otrzymał 143 piw(a)
Skąd: Augustów
Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

Nie do końca znam temat skazy białkowej jak możesz to rozwiń trochę temat.

Po wstępnym przejrzeniu neta napotkałem kilka tematów gdzie skaza białkowa była nazywana skazą mleczną. Jeżeli Twój organizm nie toleruje białek mlecznych ( głównie serwatka, kazeina ) polecam inne białka zwierzęce, bądź roślinne które niestety jest nie pełnowartościowe.

Firma MuscleMeds jakiś czas temu wypuściła białko o nazwie Carnivor w którym źródłem białka jest mięso wołowe.

Ewentualnie możesz poszukać białka z albuminy jaj one też mają inny rodzaj białek.
 
 
Arkadiusz
Aficionado



Obecności na FOSCA: 12
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 790
Otrzymał 299 piw(a)
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

Otóż gdy byłem jeszcze człowiekiem w wersji kompakt i nie potrafiłem powiedzieć więcej niż "gu gu", lekarz pediatra, który mnie w tedy badał orzekł, że mam skazę białkową i moja mama nie mogła mnie poić mlekiem krowim, gdy zacząłem wyrastać z tego cycastego. Robiłem się ponoć czerwony i wyskakiwały mi jakieś plamki. Miało mi to zniknąć po latach, gdyż skaza białkowa dotyka często dzieciaki, a z biegiem lat całość zanika.

Oczywiście w pewnym momencie życia, gdy zacząłem intensywnie rosnąć, zacząłem pić mleko z kartonu całymi litrami, lecz nic, ale to nic mi po nim kompletnie nie było.

I stało się. Pracując fizycznie w jednej z firm lat temu trzy, zacząłem intensywnie rozrastać się w barkach i bicepsach. Niestety z czasem mięśnie zaczęły mnie po prostu boleć, natomiast mnie dorwała ochota na przetwory mleczne i mleko. Kolega, który trenował intensywnie na siłowni, doradził mi, bym kupił białko Łowickie i przyjmował je dwa razy dziennie, bo moim mięśniom brakuje po prostu budulca i to pomoże. Po kilku dniach przygody z tym białkiem, byłem cały pokryty czerwonymi plamkami, jakimiś swędzącymi krostami i leciało mi z nosa jak cholera. Po odstawieniu białka, całość wróciła do normy.
A dziś, gdy napiję się głupiej kawy z większą ilością mleka, robię się czerwony na twarzy i zaczynam kichać. Oto moja historia.
_________________
Mój mały kącik pełen pasji :)
http://bit.ly/ZajrzyjNaCygarowyPiwnyFanpage
 
 
 
danmal
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 253
Otrzymał 143 piw(a)
Skąd: Augustów
Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

Ogólnie Łowickie, Ostrowia i różnie inne podobne to najniższa półka jeżeli chodzi o białka i nikomu nie polecam.

Wracając do Twojego tematu, tak jak pisałem wcześniej polecam spróbować białek które nie są wytwarzane z mleka.

Aktualnie też chciałeś wcinać białko dla lepszej regeneracji po ciężkiej pracy ? Czy jako dodatek do treningu żeby mieć lepsze efekty ?

W obu przypadkach można je czymś zastąpić, tylko muszę wiedzieć jaki jest Twój cel :)
 
 
Arkadiusz
Aficionado



Obecności na FOSCA: 12
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 790
Otrzymał 299 piw(a)
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

Trening dopiero chcę zacząć, bo w tłuszcz obrastam, a i siła marna. Otwarcie słoiczka z dżemem to nie lada wyzwanie na tę chwilę :neutral:
_________________
Mój mały kącik pełen pasji :)
http://bit.ly/ZajrzyjNaCygarowyPiwnyFanpage
 
 
 
danmal
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 253
Otrzymał 143 piw(a)
Skąd: Augustów
Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

W takim razie zamiast białka warto pomyśleć o aminokwasach, do tego jakiś spalacz tłuszczu aktualnie wielu osobom polecam Thermo Pump z IHS - fajne połączenie spalacza i przedtreningówki :)

Jedna osoba z naszego forum już stosuje :) Jak na razie ocenia pozytywnie, może za jakiś czas się tutaj w tym temacie ;-)
 
 
xiom
Ekspert Aficionado


Obecności na FOSCA: 4
Wiek: 49
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 1274
Otrzymał 882 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

JUtro mam turniej (mały aerobik) większy dla przeciwników ( bo ja stoję a oni fruwają )
;) zapodam sobie tylko karnitynkę :palacz:
 
 
danmal
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 253
Otrzymał 143 piw(a)
Skąd: Augustów
Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

xiom w co masz ten turniej ?
 
 
xiom
Ekspert Aficionado


Obecności na FOSCA: 4
Wiek: 49
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 1274
Otrzymał 882 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

Niestety tylko III miejsce ;-)
Ale i tak w wielkim miedzynarodowym gronie!
Ale k....złość sportowa zostaje !!!!!!!
 
 
SzymonK
Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 34
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 554
Otrzymał 93 piw(a)
Skąd: Kraków/Tarnobrzeg
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Czyli xiom ciupie w tenisa stołowego. Bywało, że też grywałem, nie w świetlicy, tylko jeździłem na zawody. Może przy jakiejś FOSCA uda nam się pyknąć ze 3 seciki ;)
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szisza i nie tylko
Alum Full offtopic 24 Śro 30 Maj, 2007
Klepitko
Brak nowych postów Fotografia (cygarowa i nie tylko ;) )
Gość Full offtopic 18 Pią 02 Lis, 2007
exa
Brak nowych postów Z naszej kultury niedługo zostaną tylko roszczenia
proforma Full offtopic 2 Pią 12 Paź, 2007
Gość
Brak nowych postów Prawdziwy aficionado..
Funky Full offtopic 6 Wto 21 Sie, 2012
krzysiex
Brak nowych postów Tapety Cigar Aficionado
Josephros Full offtopic 5 Czw 03 Maj, 2007
Michal

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20