Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pochwale, sie, tak, ze

że się tak pochwalę ;-)
Autor Wiadomość
Nuwanda
Nowicjusz

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Ciekawie ujęte i forma też zachęcająca. Gratuluję! :cool1:

maciejslu
[Usunięty]

korea83 napisał/a:
maciejslu napisał/a:
korea83 napisał/a:
Szczerze sie przyznam ze nie patrzylem na ta kampanie wyborcza w taki sposob :)

W żaden inny się nie da :bejsbol: :bejsbol: :bejsbol:

korea83 napisał/a:
No no, bardzo ciekawy ten felieton :)

Dziękuję :oops:

Chodzi mi o to ze sie nie zastanawialem na tymi ich haslami, ale po przeczytaniu twojego felietonu przyznaje ci calkowita racje :)

Widzisz, ja mam bardzo pozytywistyczne podejście do rzeczywistości (nie mylić z pozytywnym, choć takie też mam!). I uważam, że największym problemem w Polsce jest... brak wykształcenia.

NIE CHCĘ TUTAJ WYJŚĆ NA JAKIEGOŚ STAREGO PIERDOŁĘ, WIĘC NIE BIERZCIE TEGO, CO PISZĘ, DO SIEBIE!!!

Gdyby ogół społeczeństwa był lepiej wykształcony, wybory nie byłyby konkurencją medialną, tylko wyborem pomiędzy jakimiś opcjami do zaakceptowania.

I nie chodzi mi tutaj nawet o wykształcenie ekonomiczne na przykład, ale także o znajomość języka polskiego. Wiem, że nie wszyscy muszą być filologami, ale traktuję jako swój obowiązek i spłatę długu zaciągniętego na moje studia, aby wyjaśniać, co tak naprawdę mówią nam reklamy.

A marketing polityczny jest dla mnie formą reklamy najbardziej perfidną i zawierającą najwięcej "fikołków językowych". A to trzeba tępić; bo ludzie jakoś w tym natłoku haseł o III Rzeszy, IV Rzeczpospolitej czy V kolumnie nie zauważają, że chleb w ciągu dwóch lat podrożał o pięćdziesiąt procent.

I znowu politycy przy okazji wyborów oszukają "ciemny lud" przy pomocy teczek i dziadków z Wehrmachtu i pustych lodówek - i znowu moja Mama czy moja Teściowa wybiorą sobie "partię polskich patriotów", a za dwa lata mój syn a ich wnuk wyjedzie do Irlandii, a ja zamiast wychować kolejnego polskiego aficionado będę mu wysyłał maile na Święta...

Kurczę, rozpisałem się trochę ponad miarę i jakoś tak politycznie wyszło, ale...

Dobra, już się zamykam...

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 287 piw(a)

Taka juz rola marketingu politycznego zeby mamic ludzi ladnymi haslami i innymi technikami ktore maja na celu tylko wywolanie pozytywnych skojarzen a co za tym idzie maja zachecic narod do oddania glosu.

A ze sie ludzie nie zastanawiaja nad prawdziwym znaczeniem tych wszystkich hasel to juz inna sprawa.

Ja akurat nie przywiazuje specjalnej wagi do tego wszystkiego bo jak dla mnie to i tak bedzie powtorka z rozrywki czyli wszystko bedzie dokladnie na odwrot niz to nam obiecuja politycy.

mój status

shaft
Nowicjusz

korea83 napisał/a:
Taka juz rola marketingu politycznego zeby mamic ludzi ladnymi haslami i innymi technikami ktore maja na celu tylko wywolanie pozytywnych skojarzen a co za tym idzie maja zachecic narod do oddania glosu.

A ze sie ludzie nie zastanawiaja nad prawdziwym znaczeniem tych wszystkich hasel to juz inna sprawa.

Ja akurat nie przywiazuje specjalnej wagi do tego wszystkiego bo jak dla mnie to i tak bedzie powtorka z rozrywki czyli wszystko bedzie dokladnie na odwrot niz to nam obiecuja politycy.

bo moga sobie na to pozwolic.
a dlaczego? wlasnie przez to o czym napisal maciej.

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)

Maciej,
świetny felieton, ciekawy dla mnie jest fragment o reklamie PSL - nawet jej nie widziałem, chyba już nie zwracam uwagi na reklamówki wyborcze......

mój status

e
[Usunięty]

maciejslu napisał/a:
I uważam, że największym problemem w Polsce jest... brak wykształcenia.

Problem jest bardziej zlozony. Wyksztalcenie nie oznacza ze ktos potrafi uzyc mozgu do czegokolwiek wiecej niz do lagodzenia wstrzasow czaszki. Problemem jest brak myslenia, permanentna bezmyslnosc duzej czesci spoleczenstwa. Zeby dotrzec do debili trzeba pobudzac ich prymitywne instynkty (stad np dziadek w Wehrmachcie i ciagle przypominanie prlu z pzpr...). Kaczory doszly do perfekcji w manipulacji (bo np Nelly "Zee Germans" Rokita juz im nie przeszkadza...). Tu jest niezle podsumowanie tego co robi pis i po...

maciejslu napisał/a:
A marketing polityczny jest dla mnie formą reklamy najbardziej perfidną i zawierającą najwięcej "fikołków językowych".

Pewnie sie ze mna nie zgodzisz, ale moim zdaniem caly marketing i reklama to sztuka klamania.

maciejslu napisał/a:

I znowu politycy przy okazji wyborów oszukają "ciemny lud" przy pomocy teczek i dziadków z Wehrmachtu i pustych lodówek - i znowu moja Mama czy moja Teściowa wybiorą sobie "partię polskich patriotów", a za dwa lata mój syn a ich wnuk wyjedzie do Irlandii, a ja zamiast wychować kolejnego polskiego aficionado będę mu wysyłał maile na Święta...

Patrz co pisalem wyzej. I na Matke Kurka. Jaki elektorat takie metody. A tepego elektoratu jest najwiecej.

maciejslu napisał/a:

Dobra, już się zamykam...

Ja tez. Dodam na koniec: zgrabnie napisany felieton i wyluskane "smaczki" z hasel... Przyjemnie sie czyta.

proforma
[Usunięty]

e napisał/a:
...niezle podsumowanie tego co robi pis i po...

doskonały tekst... dzięki

ginos
Początkujący Aficionado

Tylko czemu tyle dymu. Chyba lepiej wyszło by z cygarem w ręku. Lepszy wizerunek. A tak nie za bardzo mi przypadło do gustu. Ale bez obrazy :mrgreen: Bo felietonik spoko.

Pozdrawiam

e
[Usunięty]

ginos napisał/a:
Tylko czemu tyle dymu.

Bo Maciek nie wie kto wygra wybory... To sie nazywa instynkt przetrwania ;-)

exa
Nowicjusz

pewnie będę odosobniona.............ale wykształcenie....to oprócz języka polskiego, równiez historia.....bez której rozumienie polityki jest niemal niemożliwe....bo wszystko już kiedyś było....

pewnie i w pogladach jestem odosobniona...........patriotyzm jest teraz démodé....
na szczeście gadanie teraz niewiele kosztuje ;-) .......

sorki.....historia i polityka to mój konik i zawsze trudno mi sie powstrzymac :smoke1:

-------------------
to moje osobiste zdanie tylko i wyłącznie ;-)

mój status

shaft
Nowicjusz

exa napisał/a:
pewnie będę odosobniona.............ale wykształcenie....to oprócz języka polskiego, równiez historia.....bez której rozumienie polityki jest niemal niemożliwe....bo wszystko już kiedyś było....

pewnie i w pogladach jestem odosobniona...........patriotyzm jest teraz démodé....
na szczeście gadanie teraz niewiele kosztuje ;-) .......

sorki.....historia i polityka to mój konik i zawsze trudno mi sie powstrzymac :smoke1:

-------------------
to moje osobiste zdanie tylko i wyłącznie ;-)

to rozwin je zamiast kropkowac.
chetnie poczytam. Pozostali pewnie rowniez.

exa
Nowicjusz

shaft napisał/a:

to chyba forum cygarowe, nie polityczno-historyczne....i temat poświęcony innej rzeczy... ;-) ...
temat polityki i historii budzi duże emocje...i nie obawiam sie tutaj o siebie ;-) ....lepiej zostawmy to na inny zas i miejsce.... ;-)

pozdr
s

mój status

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

exa napisał/a:
shaft napisał/a:

to chyba forum cygarowe, nie polityczno-historyczne....i temat poświęcony innej rzeczy... ;-) ...
temat polityki i historii budzi duże emocje...i nie obawiam sie tutaj o siebie ;-) ....lepiej zostawmy to na inny zas i miejsce.... ;-)

pozdr
s

mamy tu offtop a po za tym historie znać to jedno ale interpretować ją to drugie, nie bez kozery mówi się że historia zatacza koło, ilu historyków tyle interpretacji więc jej znajomość nic by nie zmieniła tak jak i teraz nie zmienia
a co do wykształcenia to trzeba przyznać że jesteśmy krajem który w ostatnich kilku latach ma jeden z najwyższych odsetków studentów w zasadzie każdy z moich znajomych studiuje jeżeli nie dziennie to zaoczne
jedna z moich ulubionych maksym "mądry nie znaczy uczony!" i odwrotnie

mój status

Vincent
Aficionado

Josephros napisał/a:

jedna z moich ulubionych maksym "mądry nie znaczy uczony!" i odwrotnie

Tak jak człowiek z wykształceniem, a wykształcony ;)

Michal
Ekspert Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: Śro 03 Paź, 2007   

Miły felieton Maciek, ale to rozebranie hasła PIS'u i wytknięcie jego nieprawidłowości już gdzieś widziałem. Też było o niejasnym określeniu zasad i o tym kogo one zobowiązują, no ale może dla ludzi którzy na takim czymś się znają to jest widoczne na pierwszy rzut oka.

Ps. Ale ten dym to całkiem mocno grafik podkręcił! :D

maciejslu
[Usunięty]

Michal napisał/a:
Ale ten dym to całkiem mocno grafik podkręcił! :D

Zapewniam, że dym jest naturalny, może tylko lekko podkoloryzowany, ale na pewno nie zmultiplikowany ;-)

I pozwolę sobie zacytować zdanie komentarza mojej przyjaciółki: "Strona ma swój smaczek i wydaje mi się, że bardzo dobrze oddaje atmosferę w kraju - jedna wielka zadyma."

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

AdamCohiba
Nowicjusz
OPTIMUS pali Kubę !

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 2 piw(a)

Właśnie dotarłem do tego tematu.

Cóz, pochwał już było wiele. Ale dawno nie czytałem tak wartkiego i sensownego felietonu.

Słowem podobało się :bandit:

rafhof
Początkujący Aficionado
Kierownik Urodzinowy

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 3 piw(a)

bravisssssimo za text!!!

a może by tak coś ładnie napisać o pejoratywnym przedstawieniu ludzi palących cygara w niektórych spotach reklamowych....?!

ja się osobiście czuję zniesmaczony (czy tylko ja sam..?!), ze ktoś rzuca cień na moją pasję...i to w taki sposób!! gdyby może jeszcze jakieś odniesienia zrobili do Don Corleone - ale tu płytka metafora do imperialisy...

może by tak jakiś tekścior? może być ciekawie!!

może temat oddzielny..ale nie coby pisać, ze is enie podoba - tylko jakąś ustawkę zrobić na tych de....prawatorów..;-)

pozdro serde

maciejslu
[Usunięty]

rafhof napisał/a:
a może by tak coś ładnie napisać o pejoratywnym przedstawieniu ludzi palących cygara w niektórych spotach reklamowych....?!

ja się osobiście czuję zniesmaczony (czy tylko ja sam..?!), ze ktoś rzuca cień na moją pasję...i to w taki sposób!! gdyby może jeszcze jakieś odniesienia zrobili do Don Corleone - ale tu płytka metafora do imperialisy...

może by tak jakiś tekścior? może być ciekawie!!

Cały tekścior to raczej nie dam rady, ale podczas ostatniego spotkania z Ramonem próbowałem postawić i obronić tezę, iż za taki wizerunek cygaro-=burżuj=kapitalista=cotamjeszcze odpowiada polska (a pewnie nie tylko polska, ale materiałów z innych krajów nie znam zbyt dobrze) satyra polityczna z okresu po IIWŚ. A początek takiemu sposobowi prezentowania tematu dała "konieczność" ośmieszenia Churchilla, który w owych satyrach przedstawiany był jako gruby, łysy, w surducie i z cygarem. Potem ta postać stała się kapitalistą, wyzyskiwaczem i czymtamjeszcze niejako siłą rozpędu :mrgreen:

skyhawk
Nowicjusz
Avion Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Gratuluje Maciek felietonu.
Bardzo mi sie podobal. Czekam na nastepne :)
Pozdrawiam!
  mój status

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu