Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: debata, kaczynski, kwasniewski

Debata Kwaśniewski - Kaczyński

Kto wygrał debatę??
Kwaśniewski
78%
 78%  [ 11 ]
Kaczyński
21%
 21%  [ 3 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 287 piw(a)
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   Debata Kwaśniewski - Kaczyński

Kto waszym zdaniem wygral debate??

Ja osobiscie sklaniam sie chyba w strone Kwasniewskiego chociaz Kaczynski tez nie wypadl zle, szczegolnie na poczatku bylem pod wrazeniem tego jak mowil, ale im dalej tym gorzej.

mój status

Vincent
Aficionado

Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

W tym wypadku jestem za Kwaśniewskim, bo Kaczyńscy piętnują palenie cygar :P

shaft
Nowicjusz

Kwasniewski merytorycznie duzo nie ugral, zreszta trudno mi o tym mowic bo nie zajmuje sie i nie studiuje polityki, ale wiem ze "wizerunkowo" i technicznie debate wygral on. potraktowal kaczynskiego z nonszalancja i z wyzszoscia.

zreszta kaczynski nie mial szans pod tym wzgledem. Dzis na szkoleniu obejrzelismy przekroj wypowiedzi Kwacha z 10 lat jego prezydentury i to jak ewoluowal kwach robi wrazenie.

Nie powiem ze ma klase, raczej nauczyl sie pewnych metod i technik.

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 287 piw(a)

Ogladalem kiedys na wykladach ten film o Kwasniewskim i faktycznie metamorfoza tego kolesia byla naprawde niezla. Zreszta jak tak mialem okazje ogladac tego typu filmy to po prostu jest masakra jak ci wszyscy "politycy" wygladali na poczatku zwojej kariery a jak po kilku latach.

Co do samej debaty to Kaczynski albo wychwalal to co zrobil PiS albo atakowal to co zrobila reszta. Malo bylo takich konkretow. Kwasniewski tez niczym specjalnym nie blyszczal ale moim zdaniem to chyba on "wygral"

Piszcie co myslicie, z punktu widzenia moich studiow to interesujace (a przynajmniej takie powinno byc ;) )

mój status

Vincent
Aficionado

Jak by nie było Kwaśniewski ma dużo lepszą prezencję od Kaczyńskiego. Trzeba przyznać Olkowi, iż po za wpadkami po pijaku, potrafi się wypowiedzieć i można zrozumieć to co mówi. Dla mnie Kaczyński nie potrafi się prawidłowo wysłowić i w takich starciach nie ma szans z większością polityków z tzw pierwszych stron.

PS. Ale się politycznie zrobiło...., a mistrzem metamorfoz i tak jest "pierwszy mulat kraju" Endrju :mrgreen:

e
[Usunięty]

Vincent napisał/a:
Jak by nie było Kwaśniewski ma dużo lepszą prezencję od Kaczyńskiego. Trzeba przyznać Olkowi, iż po za wpadkami po pijaku, potrafi się wypowiedzieć i można zrozumieć to co mówi.

Moment, Kwach nawet wlany mowi w obcym jezyku skladniej i sensowniej niz Jaroslaw K. ksywa "premier" na trzezwo po polsku. Czasem mozna sie napic, czasami trzeba...
Olo nie opowiada bajek po pijaku, co pokurcz robi na trzezwo...
Vincent napisał/a:

PS. Ale się politycznie zrobiło...., a mistrzem metamorfoz i tak jest "pierwszy mulat kraju" Endrju :mrgreen:

Wlasnie, tu na forum debata itp. Ja bym napisal z czego sklada sie polski polityk, ale 5 min pozniej dostane bana :whistling:

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 287 piw(a)

No faktycznie Lepper jest chyba najbardziej barwnym przykladem. Mozna uznac ze on sie zmienil najbardziej w najkrotszym czsie ;)

mój status

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 185 piw(a)

e, szkoda nerwów...
ja z roku na rok jestem coraz dalej od polityki, a jak obejrzałem ostatnie spoty, to chciałbym być jeszcze dalej. Chociaż mocno się wnerwiam jak widze, co wyprawiają z naszym krajem!
Oglądałem dzisiaj debatę i ...dla mnie obydwaj są udani.
zresztą, co się będe denerwował, skoro i tak to nic nie zmieni. Mówimy co chcemy, a robimy co nam karzą ;)

a Leppa faktycznie mocno się zmienił. Jakby nie było gość szybko się uczy, szkoda tylko, że nie tego co trzeba.

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

shaft
Nowicjusz

z tym ze zmiana Lepiegobyla glownie forma promocji dla Tymochowicza i jego ludzi.
W przypadku Kwasniewskiego zmiany byly subtelne i mozna bylo znalezc wytlumaczenie zmian zachodzacych w tym polityku.

z kolei Leper jest doslownym przykladem zdania "granatem oderwny od pluga". zmiana tak pretensjonalna i nachalnie przeprowadzona ze naprawde nie chodzilo o niego tylko o autora tych zmian.

dlatego tez nie traktowalbym tego pana jako godnego rozwazania.

p.s. widac bylo ze realizotor staral sie na obiektywnosc. tak samo oswietleni, usadzeni pod tym samym katem, taka sama czestotliwosc pokazywania politykow przez kamery.

jednakze dobor smsow przynajmniej na super stacji byl na korzysc kwasniewskiego

tak samo ukazanie obydwu politykow na logo w dolnym rogu ekranu.
Twarz Kwasniewskiego dobrze oswietlona i uniesiona do gory, Kaczynskiego-przymkniete oczy, wiecej widac jego wlosow niz twarzy.

sila mediow:)

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 287 piw(a)

No Kwasniewski to sie zmienial z hmmm jakiegos tam dzialacza w prawdziwego polityka a Lepper z rolnika w buntownika ;)

mój status

tomaal
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

A mi się bardziej podobał Kaczyński :P

On przynajmniej wykładał konkrety, potrafił patrzeć Olkowi prosto w oczy.

Kwaśniewski może wygrywa prezencją, ale nie miał zbyt wiele mądrego do powiedzenia. Widać było, że puszczają mu nerwy, zwłaszcza pod koniec.
Choć Kaczyński może też troszkę przesadził ze swoimi docinkami

Takie jest moje zdanie

Pozdrawiam

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

tomaal napisał/a:

Kwaśniewski może wygrywa prezencją, ale nie miał zbyt wiele mądrego do powiedzenia. Widać było, że puszczają mu nerwy, zwłaszcza pod koniec.

Takie jest moje zdanie

Pozdrawiam

szczerze to mnie przeraża taka ocena kaczego bełkotu szkoda że są ludzie którzy nie widzą co robią kaczory i że prowadzą retoryke jak za czasów stalina " my dobrzy dbamy o naród, a reszta jest zła" wszyscy którzy nie są z nimi są wrzucani do jednego wora, jedyne co ten rząd zrobił to nie zepsół rozpędzonej gospodarki ale i nie zrobił NIC żeby jej pomóc spija śmietanke 2 poprzednich ekip,
dobrze podsumował to mój znajomy " na każdego można głosować ale nie na PiS"

mój status

maciejslu
[Usunięty]

A mnie w tej ankiecie zabrakło jednego nazwiska. Moim zdaniem tę debatę wygrał Tusk...

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

maciejslu napisał/a:
A mnie w tej ankiecie zabrakło jednego nazwiska. Moim zdaniem tę debatę wygrał Tusk...

nieobecni nie mają głosu :bejsbol: to było celowe zagrania pisorów, a Tuska chętnie bym w tej debacie zobaczył

mój status

Klepitko
Ekspert Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)

Josephros napisał/a:
maciejslu napisał/a:

nieobecni nie mają głosu :bejsbol: to było celowe zagrania pisorów, a Tuska chętnie bym w tej debacie zobaczył

A mi się wydaje gdzie dwóch się bije tam trzeci .... się zobaczy niedługo
Szkoda że debata była na hasła i slogany a nie merytoryczna i to się tyczy obu stron. Brak Tuska jest karygodny ale podobno Kaczyński nie chciał się w debate z nim angażować.

Michal
Ekspert Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)

Mi też brakuje jednej opcji - remis. Jak dla mnie nie wygrał ani jeden ani drugi. Obaj mieli gadanę, bardziej lub mniej opartą na faktach, ale ją mieli. Kaczka strzeliła kilka trafnych ripost, ale i Kwaśniewskiego mu się udało. Poza tym nie było tam nic ciekawego i jak dla mnie to trochę stracona godzina, średnio debata mi się podobała.

Ps. A ta pseudo spontaniczna publiczność po prostu mnie powaliła...

gaudes
Nowicjusz
Szczesciarz

Otrzymał 6 piw(a)

A jak dla mnie, co z przykroscia musze stwierdzic, wygral lekko kaczynski!
Kwasniewski troche bładzil, nie za bardzo wiedzial jak zajsc kolege kacz.
Kaczynski natomiast z mnie zaskoczyl. Wykazal sie inteligencja i swietnym przygotowaniem merytorcznym. Gadal czasmi od rzeczy: korupcja, korupocja, prawo i sprawiedliwosc, rozwalimy uklad, ale czasami dosc dobrze "powalal" przeciwnika!
odbijane/blokowane pilkli przez kaczynskiego trafilaly w "prosto w buty" kwasniewskiego i byly nie do obrony!

Podsumowujac.
Spodziewalem sie czegos znacznie lepszego, szczegolnie ze strony kwasniewskiego.
Debata bardzo przecietna.
Czy ja wygral kwasniewski jak mowi nasza ankieta..hmm..mam watpliwosci!

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 287 piw(a)

Debata to chyba nie jest w tym przypadku odpowiednie slowo bo cala idea sie tu troche rozlala. Za duzo bylo jakichs przerw, gadania bez sensu a i sami dziennikarze tez sie nie wykazali jakos speclajnie. Przede wszystkim zabraklo merytorycznej dyskusji co mialo byc istota debaty.

Co do samych uczestnikow to Kaczynski faktycznie czasami skutecznie powstrzymywal Kwasniewskiego, ale ostatecznie to i tak dla wiekszosci wygral Kwasniewski bo do ludzi bardziej przemawia jego prezencja a nie to co mowil, a ze mowil niewiele konkretnych rzeczy to juz takie realia naszej sceny politycznej...

mój status

Winston Churchill
Aficionado

Obecności na FOSCA: 10

Josephros napisał/a:
tomaal napisał/a:

Takie jest moje zdanie

Pozdrawiam

szczerze to mnie przeraża taka ocena kaczego bełkotu szkoda że są ludzie którzy nie widzą co robią kaczory i że prowadzą retoryke jak za czasów stalina " my dobrzy dbamy o naród, a reszta jest zła" wszyscy którzy nie są z nimi są wrzucani do jednego wora, jedyne co ten rząd zrobił to nie zepsół rozpędzonej gospodarki ale i nie zrobił NIC żeby jej pomóc spija śmietanke 2 poprzednich ekip,
dobrze podsumował to mój znajomy " na każdego można głosować ale nie na PiS"

Ja bym rzekl, ze spija smietanke dzieki swiatowej koniunkturze a nie na skutek dzialan 2 poprzednich ekip :cigar:

mój status

Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi

osobiście uważam że generalnie debata i jej forma to porażka... pierwszy raz widziałem aby na debacie główni "bohaterzy" siedzieli a nie stali... ale zapewne sztabowcy kaczora naciskali na taką formę. Nie padły żadne konkrety dotyczące gospodarki co jednoznacznie pokazało że obaj panowie niewiele wiedzą na ten temat. To nawet lepiej...PiS przynajmniej niczego nie zepsuje, bo w rządzie mają jedną osobę która jest dobrym ekonomistą (mówię o Zycie Gilowskiej).
pozdrawiam
m

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu