Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: jak, pokoj, pozbyc, sie, tego, zadymiony, zasmrodzony

Zadymiony (zasmrodzony) pokój - jak sie tego pozbyć?
Autor Wiadomość
profes
Nowicjusz

Wysłany: Śro 28 Maj, 2008   

Z doswiadczenia moge potwierdzic to co napisal Jacek - swietnie sprawdzaja sie dobrj jakosci swiece zapachowe. Oczywiscie jezeli do tego dolozymy przeciag, lub palanie przy wlaczonym wyciagu w kuchni to zapach dymy eliminujemy praktycznie u jego zrodla.
A w wynalazki w stylu odourstop jakos nie chce mie sie wierzyc. Moze ktos to kupi i przetestuje czy sie sprawdza?

Propas
Nowicjusz

Wysłany: Śro 19 Lis, 2008   

A te wszystkie filtry powietrza z nawilżaczami, czy one też nic nie dają?
Postaw piwo autorowi tego posta

pc
Nowicjusz

Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Filtr powietrza stosowałem i przyznaję że działa. Najlepiej taki z filtrami HEPA, polecam!
Dodatkowo kadzidełka i wietrzenie.

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)

Ja już wolę zapach cygara na drugi dzień niż kadzidełka. To jest dopiero smród. Jakoś zawsze mnie to drażni :/

pc
Nowicjusz

Tez wole, oczywiscie, ale kiedy mieszka sie z kobieta ktora nie pali, to jest problem.

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)

To proponuję lepszy sposób: namów kobietę do palenia cygar ;-) tylko istnieje spore ryzyko, że źle na tym wyjdziesz w dłuższej perspektywie jak zacznie podkradać z humidora ;-)

Sergiej
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 13
Otrzymał 100 piw(a)

bystry napisał/a:
tylko istnieje spore ryzyko, że źle na tym wyjdziesz w dłuższej perspektywie jak zacznie podkradać z humidora

W okresie cesarstwa rzymskiego istniało prawo, iż mąż mógł wydalić żonę z domu, jeżeli podkradała mu klucze do piwnicy. Dlaczego do piwnicy? W piwnicy składowane było wino, a kobiety miały konstytucyjny zakaz picia go. :) podobnie powinno być z cygarami :P

http://www.zmiloscidohavan.pl/

Mark Twain
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon 24 Lis, 2008   

Bank napisał/a:
szpooler napisał/a:
Jacek Uchryń napisał/a:
radeqm napisał/a:
Michal napisał/a:
... aha, jeżeli dym przeszkadza komuś kto z tobą mieszka, a nie tobie samemu, to jest jeszcze jeden sposób - spytaj Radka (redeqm) gdzie znalazł swoją żonę, ona chce żeby palił w domu! Możesz w to uwierzyć? bo mi cały czas ciężko :P

Na nic mu się taka informacja nie przyda - była tylko jedna ;-)

r a d e q m

Były dwie :mrgreen: ale obie już zajęte :mrgreen:

Otóż były trzy ;)

Cztery!!!!

Panowie drodzy.
Było ich pięć.
Na pewno są siostrami :D

Uchylam okno jak palę, w pozostałych pomieszczeniach, zapalam świece zapachowe.
A potem klasisze wietrzenie.

Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   

Ja prawie nie mam tego problemu - jak już wcześniej pisałem w moich postach, mam swoje pomieszczenie w piwnicy, także smród (czy też zapach - jak kto woli) cygarowego dymu do mieszkania się nie dostaje. Poza tym uwielbiam rośliny, także mam ich kilka . Jednak zawsze profilaktycznie delikatnie uchylam okno. Po zakończonym paleniu robię przeciąg, który zdecydowanie jest szybszy niż klasyczne otworzenie okna

Grzeslaw88
Nowicjusz

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Witam, jestem nowy na tym portalu. Wczoraj, w Sylwestrową noc paliłem cygaro Honduras Corojo #5, niestety nie mogłem palić w mieszkaniu, bo mieszkańcy nie życzyli sobie ;-) Więc wyszedłem na balkon i mimo mrozu raczyłem się smakiem cygara, a już myślę jak w lecie wyjdę na balkon usiądę na krześle i zapale jakieś wyśmienite cygaro. Po prostu finezja ;-) W mieszkaniu zapach się utrzymuje bardzo długo i choć on mi nie przeszkadza, innym to może się nie podobać, ale na pozbycie się zapachu radzę raczej silny przeciąg niż wietrzenie. Pozdrawiam ! :palacz3: ;-)

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 287 piw(a)
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Zapraszam do dzialu "Przedstaw sie" ;)

mój status

Dzik
Nowicjusz

Obecności na FOSCA: 4
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Ja ostatnio kupiłem AirWick Cedar & Orange Antitabac i całkiem nieźle zabija ten tytoniowy zapach, ale bez minimalnego wietrzenia obejść się nie może.

Marceli
Nowicjusz
???

Wysłany: Pon 02 Lut, 2009   

Jest taki zapach "wsadzany" do kontaktu elektryczny,ktory ma na celu niwelowanie zapachu wlasnie tytoniu calkiem przydatny o ile ktos nie ma np alergii...
Pozdrawiam

SzymonK
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 91 piw(a)
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Ja osobiście lubię palić w pokoju, czasami pokój zamieniam na inne pomieszczenie zamknięte np: bar, kawiarnia. Cygara pale przy otwartym oknie i później daje ze 2-3 godziny na wywietrzenie pokoju. W moim przypadku jest skuteczne. Więc otwarte okno, może jakiś odświeżacz do pomieszczeń, świeczki anty nikotynowe czy też kadzidełka.

toilettroll
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

SzymonK napisał/a:
Ja osobiście lubię palić w pokoju, czasami pokój zamieniam na inne pomieszczenie zamknięte np: bar, kawiarnia. Cygara pale przy otwartym oknie i później daje ze 2-3 godziny na wywietrzenie pokoju. W moim przypadku jest skuteczne. Więc otwarte okno, może jakiś odświeżacz do pomieszczeń, świeczki anty nikotynowe czy też kadzidełka.

No najlepiej jest palić na uchodźstwie, tak by nie zasmradzać własnego gniazda. Ale jeśli chce się mieć własną, domową palarnie należy wybrany pokój odpowiednio przystosować. Zminimalizować wszelkiego rodzaju tkaniny, zasłony, ubrania, drewno i papier- czyli to co lubi wchłaniać zapach. O wiele lepiej spisuję się skóra która jeśli już chłonie jakiś zapach to równie łatwo go oddaje. Warto zadbać o doba cyrkulacje powietrza, która nie będzie się ograniczać do uchylonego okna. Dobry wywietrznik i sprawne przewody wentylacyjne (z którymi to bywa różnie w zależności w czym się mieszka) zapewnią nam delikatny przewiew który już w trakcie palenia powoli będzie redukował zadymienie.

Kolejna sprawa to świece zapachowe, o których już była mowa. Warto zaopatrzyć się w dobre świece zapachowe. Często ludzie się nabierają i kupują mnóstwo "super aromatyzowanych" podgrzewaczy. Faktycznie pachną dość intensywnie, a zgrzewka hurtowa 25 sztuk wręcz zwala z nóg- ale nie wierzmy im na słowo. Zapach ten ulatnia się w momencie ich zapalenia a redukcja dymu jest znikoma.
Osobiście polecam odpalenie świec w pokoju w którym będziemy palić jakieś 20 minut przed tytoniową ucztą. Aromat zdąży się rozgościć w pomieszczeniu i będzie podkładem pod tytoniowy "smrodek".

Ostatni element nad którym się już długo nie będę rozwodził to wszelakiego rodzaju pochłaniacze zapachu, maskatory itp. Na nasze szczęście na rynku mamy tego rodzaju specyfiku do wyboru do koloru. Oczywiście wszelakie Air Wick Toilet:) odpadają, zwyczajne odświeżacze powietrza to strata czasu. Pozostają zatem wyspecjalizowane antitabac wszelakiej marki firm. Działają one bardzo szybko na "już" ukryją zapach tytoniu choćby i w 5 minut. Ale, bo zawsze jakieś "ale" musi być; w nozdrza rzuca się nam zapach cedru (ale raczej nie hiszpańskiego) i dowolnego magicznego składnika zapachowego (ja mam mięte). Ludzie to śmierdzi jak cholera, a większa dawką tego pewno się można zagazować w małym pomieszczeniu. Jeszcze jedna sprawa- "następnego dnia" zapach tytoniu znów zaczyna się wydobywać i rządzić w pokoju.

Myślę, że ta kompilacja wiadomości podsunie każdemu dogodne dla niego rozwiązanie - byle tylko nie rzucenie cygar:/ ;-)

hubertusmaximus
Nowicjusz
hubertusmaximus

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   Palę na dworze.

W swoim domu nie palę. Mam wyznaczone do tego celu miejsce na przyjemnych schodach/werandzie u wejścia do domu- gdzie stoi popielniczka i tak się utarło, że palą tam wszyscy palacze- nawet goście w zasadzie o różnych porach roku- jest to dla wszystkich przyjemne i nie szkodzące nikomu miejsce.

W stałych miejscach gdzie przebywam mam takie swoje palarnie- a to ławeczka, uroczysko itp. prawie zawsze na świeżym powietrzu.

Pomieszczenie, w którym palę i pozwalam palić jak "nikt nie widzi" to biuro w pracy- ale tam dostaję "smary" od zwierzchników.

Nieraz palę w lokalach gdzie można i/lub nie można, ale innym to nie przeszkadza.

Wydaje mi się ,że dobry przeciąg pomaga w pozbyciu się dymu, ale na dłuższą skalę pomieszczenie, gdzie się pali jest do remontu.

Pozdrawiam!

Man1ek
Nowicjusz

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   

zapaliłem 1 raz i śmierdziało/pachniało przez ok. 8-10 dni a przez kolejne 2 tygodnie było czuc nieprzyjemny zapach. Na dodatek pokój był prawie ciągle wietrzony.

Pankracy89
Nowicjusz

ja paliłem Don Sebastian z kolegą u niego w pokoju to wietrzył pokój na wieczór 3h i następnego dnia jeszcze 4h a potem był już spokój ale teraz zaczyna być ładna pogoda to można palić w plenerze... :mrgreen:
Klasowej wychowawczyni…" — M.L. Rosenthal, “Smutny chłopiec na łyżwach”

jazzdavid
Nowicjusz
jazzdavid

Jeżeli o mnie chodzi to palę zazwyczaj u siebie w pokoju. Wieczorem jak zapalę to czuć jeszcze rano, ale nie jakoś strasznie. Nawet specjalnie nie wietrze, a zapach znika następnego dnia. Przynajmniej tak twierdzą moje zmysły odpowiedzialne za zapach :mrgreen:

Pankracy89
Nowicjusz

jazzdavid napisał/a:
Jeżeli o mnie chodzi to palę zazwyczaj u siebie w pokoju. Wieczorem jak zapalę to czuć jeszcze rano, ale nie jakoś strasznie. Nawet specjalnie nie wietrze, a zapach znika następnego dnia. Przynajmniej tak twierdzą moje zmysły odpowiedzialne za zapach :mrgreen:

Jak śpisz w tym pokoju to normalne że prawie nic nie czujesz...;-)
Klasowej wychowawczyni…" — M.L. Rosenthal, “Smutny chłopiec na łyżwach”

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu