Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: chcielibyscie, co, cygarach, ksiazce, przeczytac

CO CHCIELIBYŚCIE PRZECZYTAĆ W KSIĄŻCE O CYGARACH?
Autor Wiadomość
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   CO CHCIELIBYŚCIE PRZECZYTAĆ W KSIĄŻCE O CYGARACH?

Szanowni koledzy!

Noszę się z zamiarem namówienia jednej lub dwóch osób do napisania polskiej wersji książki Gage'a, a raczej czegoś w rodzaju suplementu do niej.

I dlatego pytanie do wszystkich zainteresowanych nie tylko współtworzeniem, ale przede wszystkim lekturą; co Waszym zdaniem powinno się znaleźć w takiej książce? Macie jakies propozycje, oczekiwania, potrzeby?

Załóżmy, że byłby to darmowy e-book do pobrania z netu.

Moim zdaniem obowiązkowo powinna się tam znaleźć:

1. Krótka historia cygar.
2. Jak się robi cygara.
3. Geografia cygar.
4. Kupowanie cygar.
5. Przechowywanie cygar.
6. Degustowanie cygar.
7. Gadżety i akcesoria.
8. Filozofia cygara.

A może coś jeszcze, lub w innej kolejności?
  
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

ja bym dodał
"Rozmiary/Formaty" i coś w rodzaju naszego działu recenzji (chodzi mi o rozdział z podziałem na kraje i ogólną charakterystyką cygar z danego kraju i może charakterystyczne marki (ale albumu marek z tego nie ma sensu robić - według mnie bo takowe są)
z dokładnymi opisami w calach i milimetrach i przykładami oczywiście
a pomysł jest przedni może napiszemy to forumowo
Maciejslu ma w pisaniu e-booków największe doświadczenie to może jak by był chętny pod jego kierownictwem by to powstawało a każdy na początku pisał by artykuły które według niego powinny się znaleść w tej książce w poszczególnych działach i maciek sklejałby z tego książkę (to taka luźna propozycja)
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
battalion
Nowicjusz
niewyspany



Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 97
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Nigdy nie miałem w rekach ksiązki Gage'a (jak dotąd) ale czy on nie porusza juz tych tematów? skoro to ma byc suplement to powinien traktowac o tym na czym ksiazka sie nie skupia
Postaw piwo autorowi tego posta
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Josephros napisał/a:
ja bym dodał
"Rozmiary/Formaty" i coś w rodzaju naszego działu recenzji (chodzi mi o rozdział z podziałem na kraje i ogólną charakterystyką cygar z danego kraju i może charakterystyczne marki (ale albumu marek z tego nie ma sensu robić - według mnie bo takowe są)
z dokładnymi opisami w calach i milimetrach i przykładami oczywiście
a pomysł jest przedni może napiszemy to forumowo
Maciejslu ma w pisaniu e-booków największe doświadczenie to może jak by był chętny pod jego kierownictwem by to powstawało a każdy na początku pisał by artykuły które według niego powinny się znaleść w tej książce w poszczególnych działach i maciek sklejałby z tego książkę (to taka luźna propozycja)


Propozycja wspólnego dzieła jest ciekawa, choć ma jeden podstawowy minus; zbyt wiele osób współtworzących i współdecydujących o dalszym losie dzieła :-P

Nie wiem, czy bylibyśmy w stanie kolegialnie podjąć decyzję o na przykład odstąpieniu tego tekstu jako materiał reklamowo-promocyjny...

Ale uwaga o rozmiarach jest ze wszech miar słuszna i na pewno zostanie uzwzględniona.
 
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

battalion napisał/a:
Nigdy nie miałem w rekach ksiązki Gage'a (jak dotąd) ale czy on nie porusza juz tych tematów? skoro to ma byc suplement to powinien traktowac o tym na czym ksiazka sie nie skupia


Problem z tą książką polega przede wszystkim na dwóch rzeczach - jest napisana przez Amerykanina i opisuje kwestie cygarowe w USA, no i jest dość... hm... dość dawno temu napisana.
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

ja bym proponował to jako prace społeczną - dobra zabawa pasjonatów i umieścilibyśmy ją na jakimś darmowym serwerze do pobrania za free i tyle no chyba że ktoś mocno ze chce na tym biznes robić ale decyzja o losach jak dla mnie nalezała by głównie do Ciebie i ewentualnie jak byś chciał kolegialny zarząd to do naszych moderatorów
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Josephros napisał/a:
ja bym proponował to jako prace społeczną - dobra zabawa pasjonatów i umieścilibyśmy ją na jakimś darmowym serwerze do pobrania za free i tyle no chyba że ktoś mocno ze chce na tym biznes robić ale decyzja o losach jak dla mnie nalezała by głównie do Ciebie i ewentualnie jak byś chciał kolegialny zarząd to do naszych moderatorów


Tak sobie na razie luźno dywaguję, ale chciałbym raczej mieć możliwośc zamieszczenia tego e-booka na jakiejś stronie o cygarach...

Przy czym nie ukrywam, że będzie to przedsięwzięcie ocierające się być może o odrobinę komercji, dlatego o pracy społecznej mowy być nie może; bo ja chcę to komuś podarować i ustrzec się przy okazji zarzutów od potencjalnych współautorów, że sprzedałem za ciężka kasę nasze wspólne dzieło :-P
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

więc trzeba tylko dogadać szczegóły i zacząć zbierać materiały itp.
a tak mi się przypomniało według mnie dosyć wartościową informacją było by to jak odróżnić orginalne cygara od podróbek do Cohiby gdzieś matriały na forum były
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Josephros napisał/a:
więc trzeba tylko dogadać szczegóły i zacząć zbierać materiały itp.


Ja już właściwie zbieranie materiałów to powoli kończę :-P
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

o to gratulacje to się chwali, coś mi się wydaje że nie potrzebujesz zbyt wiele pomocy, pisz maćku!!
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

Josephros napisał/a:
o to gratulacje to się chwali, coś mi się wydaje że nie potrzebujesz zbyt wiele pomocy, pisz maćku!!


Tak naprawdę - to potrzebowałem informacji potwierdzającej pomysł :-)
 
 
Winston Churchill
Aficionado



Obecności na FOSCA: 10
Wiek: 45
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 790
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

Gdybym ja pisal taka ksiazke to obowiazkowo zamiesciel bym w niej:

1) Cos dla poczatkujacych, skorzystal bym tu z wlasnych doswiadczen: Nowicjusze, proscie sprzedawcow o lekkie cygara o niewielkich formatach, u poczatkujacego mocne, wielkie cygaro moze spowodowac przesyt tytoniowy a co za tym idzie wstret do tego typu uzywek.

2) Pewne informacje o kulturze (sposobie palnia) aby eliminowac zjawisko niewiedzy lub tez szpanerskiego kopcenia (zaciaganie sie, kiepowanie z rozgniataniem koncowki w popielniczce itp.) choc zdaje sobie sprawe z faktu, ze w Polsce czlowiek z cygarem w ustach wzbudza co najmniej lekki usmiech na twarzy obserwatora.
(Mi sie juz kilka razy przytrafilo na imprezach, ze wspolbiesiadnicy pytali mnie czemu nie gasze cygara, zazwyczaj czulem sie tak jakbym popelnil faux-pas, no ale.....)

3) Zamiescil bym jeszcze kilka zdan o przepisach celnych, bo wkurza mnie niewiedza ludzi, ktorzy przeklinaja wszystkich do okola, a zwlaszcza producentow wyrobow tytoniowych, posrednikow, sprzedawcow za drozyzne, nie wiedzac, ze sa lupieni przede wszystkim przez wlasne panstwo!!

Ufff, napisalem to co mi przyszlo ot tak, na goraco, na pewno jest jeszcze wiele tematow ktore warto by bylo umiescic w takiej ksiazeczce :smile:
Nie wiem czy ktoras z moich propozycji wykorzystasz przy tworzeniu swego dziela, tak czy siak POWODZENIA :cigar:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
bublik
Nowicjusz



Wiek: 37
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 98
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

Witam!
Jak dla mnie to Winston poruszył bardzo ważny temat: Savoir-vivre Aficionados.
Uwagi celne też są przydatne, ale informacje będą wtedy szybko zdezaktualizowane i nikomu niepotrzebne, np. za rok czy dwa. Pozdrawiam, bublik.
_________________
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Winston Churchill
Aficionado



Obecności na FOSCA: 10
Wiek: 45
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 790
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

bublik napisał/a:
Witam!
Jak dla mnie to Winston poruszył bardzo ważny temat: Savoir-vivre Aficionados.
Uwagi celne też są przydatne, ale informacje będą wtedy szybko zdezaktualizowane i nikomu niepotrzebne, np. za rok czy dwa. Pozdrawiam, bublik.


Fakt, panstwo nas grabi w sposob progresywny, a konca nie widac..................mać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

jak maciek powiedział/napisał chciałby żeby to był e-book a wtedy nie ma problemu z przepisami bo zawsze można je zaktualizować np w załączniku więc z tym nie ma problemu po za tym te przepisy odnośnie cygar nie zmieniają sie aż tak szybko ostatnie zmiany były wymuszone wstąpieniem do UE ale nasąpiła liberalizacja :)
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
nekroskop
Nowicjusz



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

Chciałbym aby znalazło się tam coś w rodzaju mapy geograficznej cygar. wszyscy producenci i ich wyroby.
Chętnie poczytał bym również o firmach/cygarach juz nieistnejących
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kacper
Początkujący Aficionado
37



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 256
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2007   Re: CO CHCIELIBYŚCIE PRZECZYTAĆ W KSIĄŻCE O CYGARACH?

maciejslu napisał/a:
Szanowni koledzy!

Noszę się z zamiarem namówienia jednej lub dwóch osób do napisania polskiej wersji książki Gage'a, a raczej czegoś w rodzaju suplementu do niej.

I dlatego pytanie do wszystkich zainteresowanych nie tylko współtworzeniem, ale przede wszystkim lekturą; co Waszym zdaniem powinno się znaleźć w takiej książce? Macie jakies propozycje, oczekiwania, potrzeby?

Załóżmy, że byłby to darmowy e-book do pobrania z netu.

Moim zdaniem obowiązkowo powinna się tam znaleźć:

1. Krótka historia cygar.
2. Jak się robi cygara.
3. Geografia cygar.
4. Kupowanie cygar.
5. Przechowywanie cygar.
6. Degustowanie cygar.
7. Gadżety i akcesoria.
8. Filozofia cygara.

A może coś jeszcze, lub w innej kolejności?


Historia, wyrób, geografia itp. - to są rzecyz któe mozna spotkać na większości stron internetowych w szerszym lub węższym wydaniu, ale jednak. Ja chętnie przeczytałbym jakieś ciekawe historie związane z cygarami, może coś o ludziach którzy je robią. Może o ludziach, którzy stworzyli znane marki? Podejść do tematu nie tylko pod kątem samego produktu jakim jest cygaro, ale własnie od tej strony która nadawałaby sie na jakąś bardziej fabularną opowieść. Ja ogólnie jestem zawsze nad bardziej fabularnymi przedstawieniami (;
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2007   

myśle że ten temat nadaje się na kolejną ksiązkę, "Z cygarem przez wieki" lub o podobnym tytule
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
dutch
Początkujący Aficionado
El Veguero y Torcedore


Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 44
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 209
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Nie 17 Cze, 2007   

a mnie interesowal by opis szczególowy, ale to bardzo szczególowy procesaów produkcji poczawszy od zbiorów tytoniu do koncowej fazy obróbki i produkcji cygar :mrgreen:
_________________
ZAPRASZAM NA ZAKUPY
www.swiat-cygar.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado


Zaproszone osoby: 1
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1434
Otrzymał 25 piw(a)
Skąd: L. USA
Wysłany: Nie 17 Cze, 2007   

A mnie interesuje czy prace nad tym poradnikiem się zaczeły :bejsbol:
Mineło już troche czasu od założenia tego tematu i co dalej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pleśń na cygarach
Michal Trochę teorii... 75 Czw 27 Gru, 2018
kaju666
Brak nowych postów Książki o cygarach
jacek187 Trochę teorii... 81 Pon 06 Lis, 2017
jac0b
Brak nowych postów Magazyn o cygarach
cigalero Full offtopic 4 Nie 02 Paź, 2016
cigalero
Brak nowych postów Czego NIE LUBICIE w cygarach?
..czyli temat dla odważnych
Macio Full offtopic 56 Śro 24 Sie, 2016
kasio121

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 20