Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: na, zdrowie

Na zdrowie!
Autor Wiadomość
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   Na zdrowie!

Z uwagi na szkodliwy dla zdrowia charakter naszego hobby, postanowiłem założyć wątek prozdrowotny - coś dla przeciwwagi ;)

Często surfując po internecie możemy się natknąć na ciekawy artykuł traktujący o prozdrowotnych aspektach otaczającej nas rzeczywistości. Przeglądając fronda.pl przeczytałem tekst, który wklejam poniżej. Miłej lektury.






Chlorofil-eliksir zdrowia i witalności! (fot. Pinterest) Uwielbiamy się wygrzewać na słońcu, ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma „upłynniona” wersja światła słonecznego czyli chlorofil.
Chlorofil to płynna energia słoneczna. Uzdrawia nasze narządy, oczyszcza je, a nawet niszczy wielu wrogów żyjących w naszym wnętrzu, takich jak chorobotwórcze bakterie, grzyby, komórki rakowe i inne. Chlorofil jest niezbędny dla osób, które nie otrzymują światła słonecznego w odpowiedniej ilości oraz przemęczonych i zestresowanych.

Pod jaką postacią spożywać „upłynnione” promienie słoneczne? Chlorofilu jest najwięcej w zielenienie, zaś najlepszymi źródłami tej cennej substancji są zielone części porów, naci pietruszki i selera, ogórek, liście młodych buraków. Co ciekawe, jedzenie zielonych warzyw nie jest tak samo efektywne, jak wypijanie ich w postaci koktajlu czy spożywanie zielonej pasty. Uwaga – odpada również korzystanie z sokowirówki, bo pozbawia ona warzyw cennych właściwości. Najlepiej używać wyciskarki albo zwykłego blendera.

Czym jest chlorofil? W liściach roślin pod wpływem światła słonecznego dokonuje się proces fotosyntezy, w którym pochłaniany jest dwutlenek węgla zawarty w powietrzu. Chlorofil jest zielonym pigmentem absorbującym światło słoneczne i przekształcającym je w energię chemiczną. W wyniku rozbicia cząsteczek wody i łączenia atomów wodoru i tlenu z węglem i tlenem z dwutlenku węgla powstają węglowodany. Wszystko to dzieje się w obecności chlorofilu. Węglowodany to cukry roślinne i skrobie; niektóre z nich gromadzą się w korzeniach lub owocach roślin wraz z witaminami, minerałami, enzymami, niewielkimi ilościami tłuszczu i białka oraz dużą ilością wody. Chlorofil często bywa nazywany „żywą krwią” roślin, a jego podstawowa cząsteczka ma budowę niemal identyczną z cząsteczką hemoglobiny. Główna różnica polega na tym, że w centrum tej ostatniej znajduje się atom żelaza, a w centrum cząsteczki chlorofilu – atom magnezu.

Chlorofil ma zbawienny wpływ na nasz organizm: ma właściwości hamujące rozwój guzów, pomaga zapobiegać nowotworom, zapobiega zmianom patologicznym w molekułach DNA, blokuje przekształcanie zdrowych komórek w komórki rakowe, dezaktywuje wiele karcynogenów (substancji powodujących raka), zwiększa liczebność czerwonych krwinek, dostarcza żelaza, wspomaga leczenie anemii, zwiększa krzepliwość krwi w przypadkach hemofilii, zwiększa zasadowość organizmu, przeciwdziała zakwaszeniu, neutralizuje szkodliwe działanie białka, neutralizuje pierwiastki ciężkie w organizmie, szczególnie kadm, usuwa pozostałości po lekach, unieszkodliwia spożywane toksyny, neutralizuje nieprzyjemny zapach potu, usuwa nieprzyjemny oddech i zapach ciała, oczyszcza zęby i dziąsła przy ropotoku, spełnia rolę doskonałego płynu do płukania ust przed zabiegami stomatologicznymi, obniża zapotrzebowanie na insulinę, wspiera leczenie cukrzycy, wzmacnia czynność tarczycy i trzustki, oczyszcza i odwadnia jelita, wspomaga rozwój korzystnej flory bakteryjnej jelit, łagodzi bolesne hemoroidy, pomaga oczyścić wątrobę, poprawia jej funkcjonowanie, pomaga w zwalczaniu zapalenia wątroby, wzmacnia układ naczyniowy, zmniejsza żylaki, przynosi ulgę w przypadku wrzodów, przyspiesza gojenie się ran, niszczy bakterie w ranach, poprawia wzrok. usprawnia prace tarczycy, uaktywnia enzymy do wytwarzania witamin E, A, i K, reguluje cykl miesiączkowy, odnawia tkanki (katalizuje odnowę komórkową), dostarcza tlen do mózgu i każdej komórki ciała, niszczy wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się organizmu, łagodzi objawy astmy, pomaga pokonać nieżyty, przeciwdziała takim stanom zapalnym: jak ból gardła, ropotok, zapalenie dziąseł, zapalenia i owrzodzenia błony śluzowej żołądka i jelit, leczy wszelkie stany zapalne skóry, stawów, łagodzi ból związany ze stanami zapalnymi, hamuje stany zapalne, dodaje energii, poprawia wydzielanie mleka u matek karmiących, stymuluje system immunologiczny organizmu, reguluje ciśnienie tętnicze, poprawia koloryt skóry, łagodzi zaczerwienienia.
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
moracz
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 32
Otrzymał 21 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Tak, do tego wiąże krawaty i pilnuje dzieci, gdy jesteśmy w pracy...

Straszny para-naukowy twór, nie ma to nic wspólnego z rzetelnym artykułem. Aż ciężko zacząć się odnosić do tego tekstu, bo natłok bzdur i dziwnych stwierdzeń przytłacza.

Cytat:
Chlorofil-eliksir zdrowia i witalności! (fot. Pinterest) Uwielbiamy się wygrzewać na słońcu, ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma „upłynniona” wersja światła słonecznego czyli chlorofil.


Sam w sobie chlorofil to grupa związków organicznych nadających zieloną barwę roślinom i biorących czynny udział w fotosyntezie. Nie jest "upłynnioną" wersją światła, jest cząsteczką biorącą udział w konwersji energii słonecznej w energię chemiczną (w wielkim uproszczeniu).

Cytat:
Chlorofil to płynna energia słoneczna. Uzdrawia nasze narządy, oczyszcza je, a nawet niszczy wielu wrogów żyjących w naszym wnętrzu, takich jak chorobotwórcze bakterie, grzyby, komórki rakowe i inne. Chlorofil jest niezbędny dla osób, które nie otrzymują światła słonecznego w odpowiedniej ilości oraz przemęczonych i zestresowanych.


Pierwsze zdanie bez komentarza. Co to znaczy uzdrawia nasze narządy? Jak? Właściwości bakteriobójcze chlorofil wykazuje, a i owszem, ale silnie skoncentrowany lub też dopiero w formie chemicznie uzyskanych pochodnych. Niezbędna dla osób, które nie są eksponowane na światło słoneczne i odżywiają się niewłaściwie jest witamina D3, a nie chlorofil. Osoby przemęczone i zestresowane powinny odpocząć i ewentualnie suplementować dietę dodatkowymi źródłami magnezu (ok, chlorofil posiada atom magnezu jako jon centralny jednostki porfirynowej, ale jest dużo lepszych źródeł tego pierwiastka).

A lista cudów, które powoduje chlorofil... brak słów... chętnie odniósł bym się do całości 'artykułu' ale to może jutro, dzisiaj czas spać. :mrgreen:

A i żeby nie było, nie neguję tematu/wątku, świetny pomysł, ale ten artykuł... nie wnosi za dużo do tematu, mówiąc najoględniej ;-)
 
 
lunka01
Doświadczony Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 959
Otrzymał 447 piw(a)
Skąd: Delgany
Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

mnie na zdrowie dziala bardzo dobrze uisce beatha oraz Amol
a na nerwy Cygarko, bardoz sceptycznie podchodze do wszelkiego rodzaju wynalazko, jagod z szwecji o cudownej mocy i innych bzdtetow, produktow marketnigowych bla bla bla.

A, ze trzeba sie zdrowo odzywiac i oprocz ziemniakow i miecha na telerzu dobrze jak lezy cos zielonego no to chyba kazdy wie
_________________
https://www.youtube.com/w...RDMMsy_BaUwOGjI


JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Ja od następnego tygodnia zacznę sobie popijać shake'a z zielonych warzyw.
Smaczne to raczej nie będzie, ale co mi tam.
Na początek zblenduję ogórka, nać selera, brokuł i nać pietruszki i rzeżuchę :mrgreen:
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
lunka01
Doświadczony Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 959
Otrzymał 447 piw(a)
Skąd: Delgany
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

jak Iron Man on tez zielone pil
_________________
https://www.youtube.com/w...RDMMsy_BaUwOGjI


JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

lunka01 napisał/a:
jak Iron Man on tez zielone pil


Niektórzy palą zielone, a ja sobie będę pił zielone ;)

Btw dziś pierwszy raz w tym roku biegałem :mrgreen:
Czuje się wspaniale :)
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
lunka01
Doświadczony Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 959
Otrzymał 447 piw(a)
Skąd: Delgany
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

mowisz ze 24ka przelomowa byla, ja dzis stuknolem 17.5km za 2 tyg pol maraton
_________________
https://www.youtube.com/w...RDMMsy_BaUwOGjI


JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Ja raczej biegam rekreacyjne - biegam razem z Żoną :mrgreen:
Półgodzinny bieg, trzy razy w tygodniu - taki jest plan :mrgreen:
Jeśli tylko pogoda go nie pokrzyżuje... ;)
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
lunka01
Doświadczony Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 959
Otrzymał 447 piw(a)
Skąd: Delgany
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

ja tez biegam rekraacyjnie i tez 3 razy w tygodniu ale pogoda zawsze jest dobra
_________________
https://www.youtube.com/w...RDMMsy_BaUwOGjI


JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

a propos biegania, właśnie przeczytałem ciekawy artykuł: Bieganie - korzyści dla zdrowia Polecam lekturę :)
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Dziś zrobiłem sobie tego zielonego shake'a i muszę przyznać, że smakuje nie najgorzej :mrgreen:

Wrzuciłem do blendera: zielonego ogórka, brokuł, nać selera, nać pietruszki i rzeżuchę.

Czego nie zdziałają witaminy - zdziała autosugestia ;)


_____________________________________________________
A może ktoś z Was zna jakieś przepisy na shake'a warzywnego?
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Śro 25 Lut, 2015   

Propozycja porannej gimnastyki

...żeby tylko tak się chciało, jak się nie chce... ;)
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Ostatnio podczas joggingu z Żoną złapał nas deszcz, tak w połowie dystansu i powiem Wam, że bieganie w deszczu całkiem mi się spodobało :mrgreen: Tak więc teraz bez względu na pogodę (no chyba, że jakiś sztorm będzie) biegamy 3 razy w tygodniu :)


Poza tym, znajoma "sprzedała" mi swój przepis na zielonego shake'a: do blendera wrzucamy jedynie: avocado, nać selera i ogórka zielonego plus woda. Dużo smaczniejszy niż mój poprzedni przepis :cool1:
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
AntZ
Aficionado



Wiek: 50
Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 714
Otrzymał 1361 piw(a)
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

"Jogging" ;-) Małżeński w deszczu, bardzo faaaajne przeżycie.

:mrgreen:
_________________
UWAGA !!! Moje oceny smaku i jakości cygar - są moje.
Proszę się nimi nie sugerować dokonując wyboru przed zakupem, gdyż biorąc pod uwagę moje niesprecyzowane i specyficzne uwarunkowania organoleptyczne, opinie te mogą niezamierzenie wprowadzać w błąd.
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

AntZ napisał/a:
"Jogging" ;-) Małżeński w deszczu, bardzo faaaajne przeżycie.

:mrgreen:


Głodnemu chleb na myśli ;)
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
AntZ
Aficionado



Wiek: 50
Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 714
Otrzymał 1361 piw(a)
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

blaugrana napisał/a:
AntZ napisał/a:
"Jogging" ;-) Małżeński w deszczu, bardzo faaaajne przeżycie.

:mrgreen:


Głodnemu chleb na myśli ;)


Niieee no Blau,
Jak każdy porządny Katolik, Mrówka pościć się stara.
Lecz są od postu wyjątki- to "jogging" oraz cygara
:mrgreen:
_________________
UWAGA !!! Moje oceny smaku i jakości cygar - są moje.
Proszę się nimi nie sugerować dokonując wyboru przed zakupem, gdyż biorąc pod uwagę moje niesprecyzowane i specyficzne uwarunkowania organoleptyczne, opinie te mogą niezamierzenie wprowadzać w błąd.
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Dobra, dobra nie będziemy drążyć tematu. :)

Stay cool, stay healthy ;)

Pozdrawiam
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

...a dzisiaj przywitałem dzień sokiem z buraka, jabłka i cytryny - energetyczny kop na dobry początek - działa lepiej niż podwójne espresso ;)


Za oknem już czuć wiosnę, więc w następnym tygodniu odpalam rower :)
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
lunka01
Doświadczony Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 959
Otrzymał 447 piw(a)
Skąd: Delgany
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

a mowilem ze jak sie wkrecisz to pogoda nie edzie miala znaczenia. Ja juz po fizjio i robie pierwsze kilomentry na razie jeszcze z bolem ale mam nadizeje ze znow zacze robic przywoite dystanse
_________________
https://www.youtube.com/w...RDMMsy_BaUwOGjI


JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

Super sprawa. Od kiedy zacząłem regularnie truchtać - czuje, jak endorfiny wypełniają mój mózg ;)
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Biegiem po zdrowie
Wspomóżcie początkującego
Arkadiusz Full offtopic 12 Nie 09 Cze, 2013
Burżuj
Brak nowych postów Palenie cygar a Twoje zdrowie
f_w Trochę teorii... 8 Pią 04 Sty, 2019
radekb

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 21