Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ktore, ogladacie, seriale

Seriale, które oglądacie
Autor Wiadomość
Bler
Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 653
Otrzymał 410 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

MrTobiasRieper napisał/a:

@Bler
Nie zgodzę się dobrym przykładem jest tu niezwykle popularny serial Czas honoru. Tam również masz przerysowania i zakłamania historyczne, jednak podane w formie idealizującej bohaterów i wydarzenia. Też jest be? To przykład pierwszy z brzegu.


Skoro inni pokazują, to i my możemy - wtedy nie jest "be".
Jeśli inni nie będą ciągnąć w swoją stronę, wtedy ukazywanie przerysowań propolskich będzie "be".
Myślałem, że to jasne.
_________________
****************************
http://paleniecygar.wordpress.com/
 
 
MrTobiasRieper
Nowicjusz



Wiek: 39
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 76
Otrzymał 29 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Aha.
Czyli jak oni mogą, to my też, a nawet powinniśmy bardziej. Tylko tak poczujemy się moralnymi zwycięzcami walki o jedną słuszną polską wersję historii w mediach. To raczej błędne koło.

Raz jeszcze To nie jest dokument. To idiotyczny serial, który ma zabić Twój czas przed telewizorem, a nie uczyć Ciebie czy Twoje dzieci o wydarzeń z tamtego okresu. To tak samo, jak robić lekcje historii przy Szeregowcu Ryanie.
 
 
Bler
Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 653
Otrzymał 410 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

MrTobiasRieper napisał/a:
Aha.
Czyli jak oni mogą, to my też, a nawet powinniśmy bardziej. Tylko tak poczujemy się moralnymi zwycięzcami walki o jedną słuszną polską wersję historii w mediach. To raczej błędne koło.

Raz jeszcze To nie jest dokument. To idiotyczny serial, który ma zabić Twój czas przed telewizorem, a nie uczyć Ciebie czy Twoje dzieci o wydarzeń z tamtego okresu. To tak samo, jak robić lekcje historii przy Szeregowcu Ryanie.


Oni to robią ze względów ideologicznych i celowo. Tak - jeśli oni tak robią, to my też powinniśmy.
To nie jest dokument, ale dzisiejsza młodzież uczy się takich rzeczy właśnie z filmów. Nawet nie z internetu - w internecie nie szukają faktów historycznych. Wiedzą tyle ile im się wsączy w mózg. Nie mówię tu o inteligentnych ludziach, którzy nie uwierzą i nie będą szukali wsparcia w internecie. Mówię o przeciętnej większości.
O siebie i swoje dzieci akurat zadbam. Wstyd mi jedynie za wypowiedzi późniejszych dziennikarzy, polityków, prezenterów i innych niedouków i celebrytów, powtarzających bzdury jak katarynka. Już teraz modne jest powiedzieć na wizji "nie znam matematyki, bo interesowałam się językiem polskim". A będzie gorzej.
_________________
****************************
http://paleniecygar.wordpress.com/
 
 
MrTobiasRieper
Nowicjusz



Wiek: 39
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 76
Otrzymał 29 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

ONI! Słowo klucz. Za tym serialem o ile mi wiadomo stoi nie państwo niemieckie / telewizja niemiecka, a prywatny gość, który wyłożył kasę. To nie jest ICH wersja "historii" tylko JEGO. Wiec uważam, że nie wolno oceniać całych "dojczlandów", jako nazistów 2.0, bo obejrzało się serial jednego gościa, który ma skrzywioną wizję.

Wracając do tematu nauki. Powiem Ci Bler, zdaje mi się, że tego się nie przeskoczy. Wcześniej czerpałeś wiedzę z książek, a teraz z Wikipedii. Młodzież nie szuka faktów historycznych, tylko klika na pierwszy link z wyszukiwarki. Tak po prostu jest łatwiej. Swoje prace najczęściej robi w oparciu właśnie o wiki, a nie o książkę. Mniej literek, mniej pracy, więcej czasu na zabawę.
 
 
Bler
Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 653
Otrzymał 410 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Co do Niemca - on jeden wyłożył kasę, a później dostał od Polskiej Telewizji więcej, za to że zrobił taki film. I mnie ma się to podobać? A z czyich pieniędzy temu jednemu Niemcowi zapłacili za te bzdury? Może prezes zebrał po rodzinie i mu zapłacił? Z podatków i przymusowych opłat to już bym wolał opłacać coś bardziej zbliżonego do prawdy, a jeśli nie, to chociaż w duchu narodowym. A Niemiec niech sobie o swoich nazi-rodzicach kręci.

Nauka - I tym głównie jestem przerażony. Ostatnio koleżanka denerwowała się, że na "Wyższych Studiach" nie mogła znaleźć odpowiedzi na pytania egzaminacyjne (które dostała przed egzaminem) w googlach, a przecież powinny tam być. Jeśli tak wyglądają teraz studia, to ja się nie dziwię, że mamy specjalistów i zadnej pracy dla nich. Przecież zamiast wynająć specjalistę na googlach kształconego, sam mogę sobie w googlach odpowiedzi poszukać... Co więcej - koleżanka była dumna, że jest na takich studiach, że ma jeden przedmiot, którego nawet w googlach nie znają (znaczy odpowiedzi na te pytania, co to je dostała tydzień przed egzaminem, żeby przypadkiem nie przyszło jej do głowy nie zdać). Wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy będzie postępował...
_________________
****************************
http://paleniecygar.wordpress.com/
 
 
MrTobiasRieper
Nowicjusz



Wiek: 39
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 76
Otrzymał 29 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

No i widzisz przechodzimy do kwestii, gdzie mówimy jednym głosem. Plamę dało TVP, bo kupiło serial, który nie powinien być pokazywany polskiej publiczności! W mojej opinii, ktoś powinien za to ostro beknąć. Ten "ktoś" kto zakupił ten film.

ALE

Napinka z prawdą historyczną w tle, patriotyzmem etc. nie ma tu najmniejszego sensu. Gość przy kasie może zrobić film o czym tylko chce - ma do tego prawo. Serial o którym rozmawiamy, to fikcja, a nie wierne odwzorowanie wydarzeń. Wracając do Kolonko, to gość w tym temacie posłużył się dobrym przykładem - Spielberg i polskie dziecko żegnające w charakterystyczny sposób żydów w Liście Schindlera. Też zły obraz polaków. Linczujemy? Nie. To świetny film pełen emocji i niesamowitych zdjęć. Film, a nie dokument i o to się tu rozchodzi.

Oj taki stan będzie postępował, dlatego jestem pełen podziwu, że u siebie chcesz do tego nie dopuścić. Być może i mi się to uda wprowadzić w swoim czasie.
 
 
Bler
Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 653
Otrzymał 410 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

MrTobiasRieper napisał/a:
Wracając do Kolonko, to gość w tym temacie posłużył się dobrym przykładem - Spielberg i polskie dziecko żegnające w charakterystyczny sposób żydów w Liście Schindlera. Też zły obraz polaków. Linczujemy? Nie. To świetny film pełen emocji i niesamowitych zdjęć. Film, a nie dokument i o to się tu rozchodzi.


Film jest świetny ze względu na zdjęcia i grę aktorską. Walor artystyczny. Ale - zaraz po obejrzeniu filmu (a pacholęciem wtedy jeszcze byłem) zapytałem nauczycielki (bo z klasą byliśmy), czy to w porządku, że Żydzi są poszkodowani, Polacy łajdakami a jedynym dobrym jest Niemiec. Już wtedy nie wiedziała co mi odpowiedzieć. Listę Shindlera oceniamy dobrze, bo film ten oglądają (a zatem i oceniają) głównie ludzie inteligentni, którzy odróżnią artyzm od ideologii...

Plamę dało TVP, że pokazało i plamę dali Polscy "twórcy", że nie potrafią przeciwstawić temu czegoś patriotycznego, choćby i przerysowanego, a wręcz kręcą "dzieła", które wzmagają obraz Polaka jako łajdaka, sprzedawczyka, złodzieja i zbrodniarza. To, że Niemiec tworzy coś takiego mnie nie dziwi - ciągnie w swoją stronę. Dlaczego jednak ci, co mogą przeciwdziałać tego nie robią - nie rozumiem.
_________________
****************************
http://paleniecygar.wordpress.com/
 
 
MrTobiasRieper
Nowicjusz



Wiek: 39
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 76
Otrzymał 29 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

"ludzie inteligentni, którzy odróżnią artyzm od ideologii... " OTÓŻ TO! To jest entertainment, a nie jakieś tam "Discovery Channel".

Odnośnie produkcji patriotycznych, to coś tam mimo wszystko Polacy robią. Wspomniałem o tym Czasie Honoru i ktoś to mimo wszystko ogląda, ponieważ serial zebrał mnóstwo nagród i cieszy się sporą oglądalnością. Czy my powinniśmy robić filmy historyczne? Uważam, że nie. Aby takie dzieło przykuło czyjąś uwagę musi mieć efekty, musi mieć tempo, musi mieć akcję, a więc trochę zamazywać fakty. W innym wydaniu będzie nudne i nie do oglądania.
Dokumentów jest od groma tak produkcji polskiej, jak zagranicznej i wydaje mi się, że to właśnie z nich należy czerpać wiedzę.

A tak zupełnie z innej beczki. Jak interesuje Cię historia IIWŚ z nieco innej strony, to gorąco polecam odwiedzić stronę Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego. To są pasjonaci, którzy mają również do przekazania ogromną wiedzę na temat umocnień w moim mieście. Ich filmiki z prezentacji poszczególnych fortyfikacji można znaleźć również na YT.

Koniec OT ;)
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Dobrze chociaż, że w jednym jesteśmy zgodni - ten antypolski paszkwil nigdy nie powinien być wyemitowany w TVP, za pieniądze polskiego podatnika :cool1:
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
kastomer
Początkujący Aficionado
el jefe...



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 55
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 175
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

Podobno serial został zakupiony jeszcze zanim został wyemitowany (nawet w Niemczech) i TVP jakoś musiało wytłumaczyć jego emisję - na przykład potrzebą dyskusji o przekłamaniach i prawdzie historycznej.
 
 
MrTobiasRieper
Nowicjusz



Wiek: 39
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 76
Otrzymał 29 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Właśnie ruszyłem kolejną serialową nowość.
Ray Donovan


"Ray Donovan, na co dzień zajmujący się rozwiązywaniem problemów wpływowych mieszkańców Los Angeles, niespodziewanie zostaje zmuszony skorzystać ze swoich umiejętności w bardziej rodzinnym gronie."

źródło Filmweb

Fabularnie trudno cokolwiek powiedzieć po dwóch odcinkach, jednak zapowiada się wielowątkowa nowatorska opowieść. Na uwagę zasługuje ponadto gra aktorska.

Obsada jest mocna.
Liev Schreiber (X-Men Origins: Wolverine)
Jon Voight (Akta Odessy)
Eddie Marsan (Sherlock Holmes: A Game of Shadows)
Paula Malcomson (The Hunger Games: Catching Fire)
Dash Mihok (The Day After Tomorrow)
 
 
blaugrana
Ekspert Aficionado



Wiek: 43
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1821
Otrzymał 1572 piw(a)
Skąd: Galway, IE
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Love/Hate :cool1:
_________________
💨💨💨💨💨💨💨
 
 
spike
Nowicjusz


Wiek: 30
Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 0
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

Gra o Tron ;D :cool1:
 
 
ciuciull
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 51
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 1117
Otrzymał 1672 piw(a)
Skąd: Warszawka
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

Zmiennicy i Stawka większa niż życie ;-)
 
 
bonk
Nowicjusz



Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 137
Otrzymał 186 piw(a)
Skąd: Wawa/Lubartów
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

Zmarnowałem sporo swojego czasu na wszelakie seriale. Te mądrzejsze i głupsze. I gdybym miał wybrać dwa, te najważniejsze, to byłyby to:

South Park (obejrzałem wszystkie odcinki 5-10x, niektóre więcej) - niesamowite jest jak na przestrzeni kilkunastu lat serial ten ewoluował. Żart stał się bardziej skomplikowany. Na początku po prostu miało być śmiesznie. Z biegiem lat jednak autorzy zaczęli się skupiać na komentowaniu bieżących wydarzeń na świecie. Genialne

Married with Children ("Świat według Bundych") - kopalnia życiowej mądrości. Jak człowiek oglądał to za dzieciaka to myślał, że to po prostu durny serial o gościu co sprzedaje bity, pije piwo i trzyma rękę w gaciach. Jednak kiedy oglądam go teraz odnajduję w nim niesamowitą ilość życiowej prawdy. Pokazanej w mocno krzywym zwierciadle, jednak wciąż prawdy. Polecam wszystkim

Pozdrawiam
 
 
ciuciull
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 51
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 1117
Otrzymał 1672 piw(a)
Skąd: Warszawka
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

A jak Wam się podobał House of Cards ?
 
 
Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 339
Otrzymał 56 piw(a)
Skąd: Poznań/Warszawa
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

ciuciull napisał/a:
A jak Wam się podobał House of Cards ?


1 sezon rewelacja, 2 sezon już nie tak smaczny.

Też niestety sporo swego życia poświęciłem na różne seriale, jak na razie jest tylko 1 który jest dla mnie serialem absolutnym - Breaking Bad.

Chociaż Gra o Tron przede mną ;)
 
 
 
ciuciull
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 51
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 1117
Otrzymał 1672 piw(a)
Skąd: Warszawka
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

Ciekawe jak wypadnie sezon trzeci Hose of Cards ?
 
 
roks
Nowicjusz


Wiek: 33
Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 0
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Paź, 2014   

Jedyny serial jaki oglądam to Gra o tron :)
 
 
polakito
Aficionado



Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 519
Otrzymał 482 piw(a)
Skąd: Lesniewo
Wysłany: Pon 13 Paź, 2014   

Ja tez ogladam dosc duzo seriali z nowszych bardzo fajni są wikingowie, piraci, garnitury i detektyw.
_________________
"“A woman is an occasional pleasure but a cigar is always a smoke." - Groucho Marx.
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Książki które czytasz
Sadek Full offtopic 399 Czw 11 Lut, 2021
Highlander71

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 20