Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ktore, ogladacie, seriale

Seriale, które oglądacie
Autor Wiadomość
Hagan
Nowicjusz

Wysłany: Śro 26 Gru, 2012   

A propos seriali ostatnio oglądam Columbo. On oczywiście zawsze z jakąś maszynowką w ręce, ale tu link do odcinka specjalnego z cygarami i v-cutterem w roli głównej. Polecam. A moze ktoś rozpozna jakie to cygara spala ten nieszczęsny małżonek?
http://www.youtube.com/watch?v=IGLZVU9zs8g

Ziarnisty
Nowicjusz

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013   

A Spartacus?

Vikings?

Obydwa luźno oparte o historię,

to produkcje stosunkowo nowe, ale warte zobaczenia!

MrTobiasRieper
Nowicjusz

Otrzymał 29 piw(a)
Wysłany: Śro 03 Lip, 2013   

W tej chwili zakończyłem pierwszy sezon Hannibala, który gorąco polecam. W dr. Lectera wcielił się Mads Mikkelsen. Z początku kompletnie mi nie pasował, jednak gdzieś w połowie sezonu zmieniłem o nim zdanie o 180 stopni. Mocny serial, pełen gore.
Teraz zacząłem trzeci sezon The Killing oraz pierwszy Under the Dome - serial oparty na książce Stephena Kinga.

Luk vader
Nowicjusz

Hagan napisał/a:
A propos seriali ostatnio oglądam Columbo. On oczywiście zawsze z jakąś maszynowką w ręce, ale tu link do odcinka specjalnego z cygarami i v-cutterem w roli głównej. Polecam. A moze ktoś rozpozna jakie to cygara spala ten nieszczęsny małżonek?
http://www.youtube.com/watch?v=IGLZVU9zs8g

Maszynówki bo za jego pensyjkę detektywa tylko takie mógł kupić w kiosku

Młody palacz
Nowicjusz

Otrzymał 7 piw(a)

Ja od siebie polecam Dextera. Przynajmniej te początkowe sezony.

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 56 piw(a)

MrTobiasRieper napisał/a:
W tej chwili zakończyłem pierwszy sezon Hannibala, który gorąco polecam. W dr. Lectera wcielił się Mads Mikkelsen. Z początku kompletnie mi nie pasował, jednak gdzieś w połowie sezonu zmieniłem o nim zdanie o 180 stopni. Mocny serial, pełen gore.
Teraz zacząłem trzeci sezon The Killing oraz pierwszy Under the Dome - serial oparty na książce Stephena Kinga.

Madsa bardzo lubię, Hannibal nie powala, ale jest całkiem porządnym serialem. Trudno sobie wyobrazić innego aktora który pasowałby na Lectera.

Killing jestem po pierwszym sezonie, nie przekonał mnie.

Under the dome - o, to się nowości dowiedziałem, książkę czytałem, pora na sprawdzenie na małym ekranie.

..........................................

A z seriali które są bardzo dobre nawet z biegiem serii - MAD MEN, po 7mej serii ciągle wciąga, świetny serial.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1572 piw(a)

Teraz w kraju furorę robi niemiecki serial wykupiony przez Brauna specjalnie dla Pana Premiera - Nasze matki, nasi ojcowie, czytaj: Nazi matki, nazi ojcowie :)

Meren
Nowicjusz

Otrzymał 11 piw(a)

Tutaj chyba nie ma co komentować, telewizja publiczna delikatnie rozminęła się ze swoją misją...

je2bnik
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 637 piw(a)

A Niemcy się rozmijają z historią. Tyle że robią to planowo i świadomie.

Bler
Aficionado

Otrzymał 410 piw(a)

Tylko czemu my im przyklaskujemy?

Frank
Nowicjusz

Otrzymał 29 piw(a)

Przyjaciele,
Różowe lata 70'te,
Jak poznałem waszą matkę,
Californication,
Dr House,
Pitbul,
Kompania braci,
Sfora,
Jim wie lepiej,
Dwóch i pół (ale ostatnie sezony są coraz to gorsze),
Teoria wielkiego podrywu,
I oczywiście Pingwiny z Madagaskaru.

co do TVP zapraszam (nie chce robić reklamy czy jakiegoś piaru, ale widzę że tonem wypowiedzi podpasuje tutejszym aktywistą) do zapoznania się z komentarzem M. Kolonko na you tube - Max TV.

Meren
Nowicjusz

Otrzymał 11 piw(a)

Zajrzyjcie: https://www.youtube.com/watch?v=0e2sNg4V4dw
Pachnie mi to tanią sensacją, ale... Koleś ma trochę racji....

je2bnik
Aficionado

Otrzymał 637 piw(a)

Trochę? Litości ten serial to jedna wielka pomyłka.

@bler - no przecież telewidzowie tego serialu nie wybrali do emisji w głosowaniu sms. Ktoś zdecydował żeby go puścić.

Zacytuję:

"Ja sprzeciwiam się argumentom, że ten film nie powinien być u nas pokazywany, gdyż jest antypolski. Ten film po prostu nie jest antypolski, gdyż nie został stworzony po to, żeby dopiec Polakom i przedstawić nas w krzywym zwierciadle. Są w nim sceny, które z naszej perspektywy są kontrowersyjne. I właśnie dlatego warto je zobaczyć, by wiedzieć, w jaki sposób Niemcy widzą dziś historię."

Bler
Aficionado

Otrzymał 410 piw(a)

Ok - inaczej. Czemu nie zrobimy filmu, który pokaże Niemców w takim świetle a zamiast tego robimy filmy, w których pokazujemy jakimi świniami byli Polacy? Część była, ale czemu jako "prawdę historyczną" pokazujemy właśnie ich?

Sorry - wiem, że to nie miejsce na taką dyskusję.

je2bnik
Aficionado

Otrzymał 637 piw(a)

@ bler. Cóż no... co ja mogę Ci odpisać, "Pokłosie" było dofinansowane przez PISF a MSZ promuje Polskę książką o szmalcownikach... Takie mamy elity, a w zasadzie ich brak bo zostały wyrżnięte niemal do szczętu, zostały jakieś nędzne resztki które nie potrafią bronić naszych interesów, wizerunku itd itp. "Pedagogika wstydu".

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1572 piw(a)
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Panowie, obejrzyjcie co Max ma do powiedzenia o tym serialu :cool1:

NAZI MATKI, NAZI OJCOWIE

EDIT: nie zauważyłem, że MEREN i FRANK już wspomniał o Maxie :)

MrTobiasRieper
Nowicjusz

Otrzymał 29 piw(a)

Nie wiem czy jest sens tak strasznie unosić się patriotyzmem. Była wojna i nawet Polacy potrafili pojechać po bandzie. Niepotrzebnie się tak nakręcać, że zły Niemiec pokazał dobrego Polaka w złym świetle.

Co do samego serialu Kolonko w MaxTV ładnie sprawdził background ludzi odpowiedzialnych za tą produkcję i tam trochę sprawa zaczęła śmierdzieć. Oberwało się też TVP, która nie sprawdza tego, co kupuje. Wstyd.

Co do Dextera, to właśnie ruszył (oby) już ostatni sezon. Pierwszy odcinek zapowiada ciekawą historię. Oby scenarzyści tego nie spartolili.

je2bnik
Aficionado

Otrzymał 637 piw(a)

Primo, nikt się nie unosi patriotyzmem - chodzi po prostu o nie zakłamywanie historii i o
prawdę. Historia jest jedna, a że każdy naród prowadzi własną narrację to widać na
pierwszy rzut oka i dla mnie jest to zrozumiałe. Historia będzie taka jaką ją dzisiaj
opowiemy i dotrzemy do masowej wyobraźni. Niemcy wracają do powojennej narracji, że
tak naprawdę to cały naród został uwiedziony przez Hitlera, Za IIWŚ odpowiedzialni są nie
Niemcy A "naziści" (w pilocie "naszych matek, naszych ojców" naziści przylatują z księżyca
i przymuszają targanych rozterkami moralnymi Niemców do udziału w wojnie, niestety
żadna tv nie zdecydował się tego pokazać).

A jak my opowiadamy swoją historię? W każdą rocznicę Powstania Warszawskiego słyszę,
że było głupie, niepotrzebne, szaleńcze. Z mediów dowiaduję się, że tak naprawdę
jesteśmy narodem sprawców, podłych złodziei i urodzonych antysemitów. Idę do kina na
Pokłosie i widzę nie Polaków, wśród których zdarzały się - nieliczne - przypadki pogromów,
tylko żądną krwi dzicz, która jest w stanie dopuścić się każdego okrucieństwa za kawałek
ziemi. To ma znaczenie - jak o sobie opowiadamy. Na mentalność, szacunek do samych
siebie i siebie na wzajem, na działania które podejmujemy. Każdy naród buduje mity, bo
na nich opiera się tożsamość narodu - obejrzyj "Lincolna" i zobacz jak to robią amerykanie.
U nas mity się tylko burzy, nie dając nic w zamian. Żeby było jasne ja nie bronię nikomu kontestować - tylko niech to będzie chociaż minimum rzetelności.

Secundo "Była wojna i nawet Polacy potrafili pojechać po bandzie". Wojna była - sama
przyszła, zniszczyła trochę, a potem się zabrała i poszła, teraz siedzi w Afganistanie.

Na koniec o jedno Cię proszę, nie wymagam wiele - przeczytaj chociaż notatkę na wikipedii
o tym czym była rzeź warszawskiej Woli i czarna sobota. Dowiesz się sporo o jechaniu po
bandzie.

Bler
Aficionado

Otrzymał 410 piw(a)

MrTobiasRieper napisał/a:
Nie wiem czy jest sens tak strasznie unosić się patriotyzmem. Była wojna i nawet Polacy potrafili pojechać po bandzie. Niepotrzebnie się tak nakręcać, że zły Niemiec pokazał dobrego Polaka w złym świetle.

Mylisz się - jest się co nakręcać. W naszym niedouczonym świecie, gdzie młodzi ludzie większość swojej "wiedzy" czerpią z telewizji, i to bynajmniej nie z programów naukowych, nie wolno pokazywać, że całe zło wojen światowych to Polacy, nie wolno mówić o "POLSKICH obozach zagłady" ani ukazywać marginesów, w których faktycznie Polacy okazują się ze złej strony bez stosownego komentarza. To oczywiście moje zdanie, ale dziwi mnie, że nie pokazujemy tych faktów, z których możemy być dumni, za to chętnie przystajemy na "prawdę historyczną", która jest krzywdząca.

MrTobiasRieper
Nowicjusz

Otrzymał 29 piw(a)

@je2bnik
Spokojnie bez linczu i przeczytaj uważnie co napisałem wcześniej. Radzę również nie opierać swojej "wiedzy" wyłącznie na materiałach z wiki - to tak na przyszłość, bo możesz się bardzo zdziwić, jak daleki jest wpis od prawdy. Młodzi ludzie nie czerpią swojej wiedzy z telewizji, a z sieci, a tam panuje jeszcze większy bałagan.

My pokazujemy "naszą prawdę historyczną" również przez wyolbrzymianie dokonań naszych bohaterów i każdego Żyda, Niemca czy Ruskiego zaprezentujemy na podstawie jakiegoś stereotypu. To jest w porządku? Mimo to, taki przekaz ma większą szansę dotarcia do odbiorcy. Zszokuje go i w jakiś sposób zainteresuje. Jest to serwowane w mega produkcjach kinowych lub telewizyjnych serialach. Tego nie powstrzymasz.

Uważam, że nie można szczerzyć kłów, gdy tylko ktoś zaprezentuje "złego polaka". Tym bardziej, gdy rozmawiamy o idiotycznym serialu, gdzie akcja ma miejsce w czasie IIWŚ i jest luźną wizją pana reżysera "X". To nie jest dokument. Rozumiałbym całkowicie Wasze poruszenie, ba! całym sercem poparłbym Was, gdyby telewizja niemiecka stworzyła dokument o IIWŚ, gdzie to MY odpowiadamy za drugi największy konflikt w historii ludzkości i za obozy koncentracyjne etc.

@Bler
Nie zgodzę się dobrym przykładem jest tu niezwykle popularny serial Czas honoru. Tam również masz przerysowania i zakłamania historyczne, jednak podane w formie idealizującej bohaterów i wydarzenia. Też jest be? To przykład pierwszy z brzegu.

Koniec z OT czy kontynuujemy bezsensowną napinkę i dyskusję o serialu?

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu