Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: maszynka, na, pierwsza, zyletki

Pierwsza maszynka na żyletki
Autor Wiadomość
Mario8
Nowicjusz



Wiek: 45
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 93
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

http://www.garncarstwo-wa...-podwojnym-dnem
 
 
nike21
Nowicjusz



Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 103
Otrzymał 142 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

ten wątek powinien być usunięty ze względu na nakłanianie do kolejnych wydatków :P

moja przygoda z goleniem zaczęła się z maszynką na żyletki typu butterfly. jakieś dziadostwo z plastikową rączką... później przyszły maszynki wieloostrzowe jednak już dawno temu zaprzestałem golenia na mokro bo po takim zabiegu ciągle miałem czerwone kropki na brodzie a sztyft ałunu jakoś nie działał. wleciała więc pierwsza (i ostatnia) golarka elektryczna. golenie co prawda w zasadzie bez podrażnień ale trwało 3-4 razy tyle co zwykłą maszynką. wówczas zacząłem się golić maszynką do strzyżenia włosów (bez nasadki, na taki 1mm) i w zasadzie nie częściej niż raz na tydzień. okazyjnie mam też Gilette Mach3 ale jak już wcześniej wspomniałem później przez 3 dni twarz jest podrażniona.

ponieważ zawsze lubiłem być ogolony na gładko, ładnie pachnieć kosmetykami po goleniu i śledzę ten wątek od początku znowu mnie naszło na tradycyjne golenie. forum brzytwa.org już przewertowałem i mniej więcej wiem co bym chciał kupić. jestem tylko ciekaw czy faktycznie po takim goleniu na lepszych kosmetykach zapomnę co to podrażniona skóra.

kosmetyki wezmę Proraso
pre shave http://facetaria.pl/prora...0ml-p-1205.html
i do golenia http://facetaria.pl/prora...0ml-p-1002.html

po goleniu mam jeszcze balsam nivea prawie cały flakon więc najpierw tego zużyję.

linia zielona jakoś mi nie odpowiada tym mentolem i eukaliptusem.

maszynka najbardziej mi się podoba ta http://facetaria.pl/muhle...emcy-p-611.html

pędzel borsuk ale bez szaleństw http://facetaria.pl/muhle...rny-p-1017.html

do tego ałun, zestaw żyletek i może jakiś stojak.

jakby coś było lepsze, godniejsze uwagi to proszę o poprawienie. zarost średnio twardy, dość rzadki.

i plan na nowy humidor pójdzie w piz... no wiecie gdzie :)
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

nike21 dorzuć sobie jeszcze zestaw testowy żyletek żebyś mógł sobie porównać ostrza różnych firm.

Osobiście bym zmienił pędzel na jakąś szczecinę. Tani borsuk nie jest za dobry, ale w tej cenie można już kupić dobrą szczecinę. Pędzel z dzika to jest to :cool1: Jeśli dobrze go wymoczyć to golenie jest naprawdę super :)

Maszynka, którą sobie wybrałeś spoko. Mój ojciec takiej używa i jest zadowolony.

Burżuj uważaj z Feather, pierońsko ostre są. Pierwsze golenie może być krwawe ;)
 
  mój status
 
nike21
Nowicjusz



Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 103
Otrzymał 142 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

ałun i zestaw żyletek 20szt też bym wziął. a który borsuk byłby lepszy? w sensie której klasy włosie brać pod uwagę? może zamiast stojaka wezmę lepszy pędzel.
  
 
 
Mario8
Nowicjusz



Wiek: 45
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 93
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

Ta zamiast kupowac cygara przed podwyżka to pakujemy kasę w golenie :mrgreen:
Teraz jest moda na brody.
Ja mam ochotę na miseczkę do ciepłej piany , na razie kupiłem mieczkę z nierdzewki w Ikei

Astry które mk polecił Korea dla mnie są super .
Do testów kupiłem Isany i Wilkinson ze względu na dostępność w marketach .
 
 
lunka01
Doświadczony Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 959
Otrzymał 447 piw(a)
Skąd: Delgany
Wysłany: Pon 17 Lis, 2014   

ja postanowilem moj zestaw otrzymac na gwiazdke ;D wiec na razie nie ma czym sie chwalic
_________________
https://www.youtube.com/w...RDMMsy_BaUwOGjI


JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU
 
 
Walden
Nowicjusz



Wiek: 55
Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 48
Otrzymał 138 piw(a)
Skąd: Calabar-Nigeria
Wysłany: Pon 17 Lis, 2014   

Biniu napisał/a:
A golenie brzytwą ktoś uskutecznia? Sam kiedyś byłem mocno napalony, ale później jakoś mi przeszło. ;)

Temat o maszynkach na zyletki,ale ja tak na chwileczke w odpowiedzi na pytanie kolegi :mrgreen:
_________________

 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Pon 17 Lis, 2014   

Dobrze kojarzę, że widziałem przynajmniej jedno z tych zdjęć na brzytwa.org? :)

To Schwarzweisskeramik?
 
  mój status
 
Walden
Nowicjusz



Wiek: 55
Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 48
Otrzymał 138 piw(a)
Skąd: Calabar-Nigeria
Wysłany: Pon 17 Lis, 2014   

Nic sie nie ukryje :mrgreen: ,tak te zdjecia pochodza z brzytwa.org, a kubeczek to faktycznie SWK.
_________________

 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Pon 17 Lis, 2014   

Fajne mają te wszystkie naczynia, ale kurde, cenami naprawdę zabijają :(
 
  mój status
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Lis, 2014   

Walden, gdzie można kupić tę miseczkę?
 
 
nike21
Nowicjusz



Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 103
Otrzymał 142 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Lis, 2014   

http://www.schwarzweisskeramik.de/
 
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

nike21 napisał/a:
http://www.schwarzweisskeramik.de/
Dzięki:-)
Tutaj są fajne i atrakcyjne cenowo tygielki do golenia:-)
http://golibrodasklep.pl/...ce&orderway=asc

Panowie, czy jest jakaś różnica między kremem tej samej firmy, o tym samym zapachu w tyglu a w tubce. Na pewno konsystencja, zapach?...

Korea83, i jak oceniasz Merkur 39C Slant po krótkim czasie? Pozostał Ci chyba już tylko Feather AS-D2 do wypróbowania/kupienia ;-)
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Burżuj napisał/a:
Korea83, i jak oceniasz Merkur 39C Slant po krótkim czasie? Pozostał Ci chyba już tylko Feather AS-D2 do wypróbowania/kupienia ;-)


Slant po prostu genialny, inaczej nie da się tego określić. Maszynka bardzo delikatna dla skóry, ale przy tym bardzo skuteczna w goleniu zarostu. Polecam jak nic innego :cool1:

Feather choć baaardzo mi się podoba to kosztuje już wręcz niemoralne pieniądze jak za maszynkę do golenia ;)

Aktualny zestaw maszynek jest dla mnie już całkowicie wystarczający i chyba już nic więcej nie kupię :)
 
  mój status
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

korea83 napisał/a:
Slant po prostu genialny, inaczej nie da się tego określić. Maszynka bardzo delikatna dla skóry, ale przy tym bardzo skuteczna w goleniu zarostu. Polecam jak nic innego :cool1:
Z jakimi żyletkami stosowałeś? Poleciłbyś tę maszynkę dla początkującego?
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Do tej pory goliłem się z wykorzystaniem żyletek Astra SP, które swoją drogą również mogę polecić. Nie są może demonami ostrości, ale w kategorii jakość/cena absolutnie nie mają sobie równych. Zapewniają bardzo komfortowe i dokładne golenie i co ważne sprawdzają się w zasadzie w większości maszynek.

Co do Merkur 39C jako maszynki na początek to w zasadzie mógłbym się z takim stwierdzeniem zgodzić. Wyczytać można, że ta maszynka wymaga zmiany techniki, ale skoro ktoś nie wypracował sobie jeszcze żadnej to nie widzę problemu ;) Piszą też w sieci, że to agresywny sprzęt, ale za nic nie wiem gdzie ktoś może się doszukać agresywności. Ja mam skórę bardzo wrażliwą ze skłonnością do "przegolenia", ale ta maszynka nie robi mojej skórze najmniejszej krzywdy :)
 
  mój status
 
Mario8
Nowicjusz



Wiek: 45
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 93
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Astra SP jak dla mnie to super żyletki w śmiesznej cenie . Dwa , trzy golenia po trzy przejścia .
Jeszcze raz dzięki Korea83 za polecenie tych fajnych blaszek .
Mam nadzieję ,że w realu będę mógł Ci się odwdzięczyć za rady trafione idealnie w punkt .
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Zatem nie masz wyjścia, będziesz musiał przyjechać kiedyś na FOSCA ;)

Cieszę się, że dobrze doradziłem :mrgreen:
 
  mój status
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

W ostani weekend będąc w Kraku odwiedziłem Perfumerię Lulua. Jak dla mnie sklep rewelacja. Przede wszystkim prawdziwa perfumeria: wystrój, prezentacja towaru, ale przede wszystkim atmosfera, którą tworzą Panie Sprzedawczynie! Tutaj najważniejszy jest klient! Można oglądać, pytać, wąchać, psikać się-praktycznie wszystkie zapachy mają testery. Parafrazując: można wejść z psem, lodem, można zawracać głowę, przebierać, grymasić, kaprysić!
Kupiłem krem do golenia GEO.F. TRUMPER różany w tubie i zostałem obdarowany 4 testerami wód. Ceny podobne do cen w sklepach internetowych (+10 zł), a często takie same lub nawet niższe. Serdecznie polecam ten sklep! Możliwość oglądania/dotykania/wąchania produktów w sklepie bezcenna! Są: GEO.F. TRUMPER, D.R. HARRIS, MUHLE, TRUEFITT & HILL i oczywiście PRORASO. I ta atmosfera...!:-)
https://www.lulua.pl/pl/content/4-o-nas
 
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

Ostatnie, przedostatnie i przed przedostatnie zakupy :mrgreen:
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 20