Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: baba, klopotu, miala, nie

nie miała baba kłopotu...
Autor Wiadomość
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   nie miała baba kłopotu...

Nie miała baba kłopotu to kupiła sobie higro elektroniczny...
Do tej pory używałem higro analogowego i byłem z tego bardzo zadowolony, został skalibrowany, porónany z drugim analogiem, i było ok. Pod wpływem chwili postanowiłem jednak zainwestować w higro elektroniczny - Little Havana. No i zainwestowałem...
Gdy do mnie dotarł postanowiłem go sprawdzić i porównać z moim analogiem.
W mokrej szmacie analog pokazzał równe 100% havana 99%, w teście solnym analog 74% havana 77% - no niby wszystko w granicach błędu...
No to zapakowałęm oba do humidora i po paru godzinach havana pokazuje mi 61% a analog 72%...
I niech mi ktoś teraz powie jaką ja mam do ...nędzy wilgotność w humidorze?
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

a leżą obok siebie czy może jeden jest na wierzchu a drugi zakopany w cygarach ?
:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bruno
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Ja myslę, ze masz 61% w humidorze i powinienes dodac wody do nawilżacza. Miałem tez dylematy, kiedy dokupiłem drugi higro elektroniczny i porównywałem jego wskazania z pierwszym. Była / jest różnica ok. 4 %. Uznałem, ze to w granicach błędu i dałem spokój z porównywaniem. Nie dajmy sie zwariować. Zalecam spokojne podejście do sprawy. natomiast bez watpienia elektroniki sa bardziej wiarygodne od analogów.
 
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Ja mam w dwóch humidorach dwa analogi. Są przyklejone na rzecz do pokrywy. i ZAWSZE wskazują mniej, niż elektroniczny higrometr położony na dnie humifora. Może więc u Ciebie rzecz jest w tym, gdzie są te higrometry "usytuowane"?

W czasie kalibracji analogów kładę je tuż obok "cyfraka" i wtedy wszystko jest OK. Ale higrometr analogowy przymocowany do pokrywy w taki sposób, że dziurki w nim są od strony pokrywy siłą rzeczy "niedomierza"...

Generalnie bardziej ufałbym "cyfrakowi", o ile nie jest totalnie popsuty ;-)
 
 
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

NI99A napisał/a:
a leżą obok siebie czy może jeden jest na wierzchu a drugi zakopany w cygarach ?
:)

obok siebie...
 
 
Winston Churchill
Aficionado



Obecności na FOSCA: 10
Wiek: 45
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 790
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Jesli cygara sa w dobrej kondycji to ja bym niczego nie zmienial..
_________________
https://womai.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

maciejslu napisał/a:
W czasie kalibracji analogów kładę je tuż obok "cyfraka" i wtedy wszystko jest OK. Ale higrometr analogowy przymocowany do pokrywy w taki sposób, że dziurki w nim są od strony pokrywy siłą rzeczy "niedomierza"...

u mnie "niedomierza" cyfrowy, a analog umocowany w pokrywie ma dziurki na bocznej ściance...
 
 
Grzegorz XVI
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 256
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

ja mam analoga i cyfraka. Oba pokazują zgodnie 66% :mrgreen:
chyba jestem szczęściarzem.. :cool1:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Winston Churchill napisał/a:
Jesli cygara sa w dobrej kondycji to ja bym niczego nie zmienial..

no włąśnie nie wiem co robić - wyglądają w porządku ale to "niedowilgotnościowanie" przez cyfraka trochę mnie niepokoi pokazuje on zaledwie 62% a analog 72%...
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

U mnie sytuacja wyglada tak ze na poczatku jak nie mialem jeszcze higro cyfrowego to sila rzeczy musialem ufac analogowi co jak sie okazuje nie bylo dobrym pomyslem bo sie okazalo ze ten wskazywal to na co mial ochote.

Od jakiegos czasu cos sie stalo analogowi i wskazuje dokladnie to samo co cyfrak co wczesniej bylo nie do pomyslenia.

Tak wiec wniosek jest chyba taki ze nie ma co patrzec na analoga i zaufac tylko cyfrakowi.

A jeszcze lepiej co jakis czas zrobic test palcowy i jesli wszystko jest ok to zostawic tak jak jest :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

korea83 napisał/a:
...wskazywal to na co mial ochote.

problem w tym że mój analog w testach (szmata, sól) daje lepsze wyniki niż cyfrak...
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

W tej stuacji to bym zrobil jeszcze test porownawczy u jakiegos zaprzyjaznionego aficionado a jesli tam wyjda jakies duze roznice to bym oddal higro do reklamacji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
  mój status
 
Klepitko
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 1976
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Maćku zacznij od sprawy najprostszej. Zmień w cyfraku baterie i sprawdz czy coś nie przytkało dziurek pomiarowych. Coś jest grubo nie tak z nim. A jaką miałeświlgotność w humim zanim zacząłeś zabawe?
_________________
Prysnął czar ,mózg bez życia, jeno cygaro, fajka i trunek do wypicia
Postaw piwo autorowi tego posta
  mój status
 
Sergiej
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 13
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1337
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

przechodziłem przez coś podobnego (tylko, że zamiast profesjonalnego cyfrowego mierzyłem z w sumie też w miarę niezłą, niemarketową, stacyjką pogodową). Wynik cyforwy zawsze był niższy od mojego analoga o 4-5%, po czym udałem się do sklepu Old Havana, zostawiłem higrometr w walk-inie (już bardziej profesjonalnego pomiaru, nie licząc NASA, sobie nie wyobrażam ;-) ) i okazało się, że mój analog pokazuje idealnie (błąd w granicach 1%), a stacyjka kłamała...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Klepitko napisał/a:
Maćku zacznij od sprawy najprostszej. Zmień w cyfraku baterie i sprawdz czy coś nie przytkało dziurek pomiarowych. Coś jest grubo nie tak z nim. A jaką miałeświlgotność w humim zanim zacząłeś zabawe?

taką jaką pokazuje analog, w cyfraku bateria nowa (mam nadzieję) bo nowy cyfrak, sam zdejmowałem zabezpieczenie z baterii, dziurki też w porządku...
 
 
Klepitko
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 1976
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Jeśli cygara są w dobrej formie to raczej 61 tam nie ma biorąc pod uwage fakt że wilgotność w humim raczej się drastycznie nie zmieniła. Wyzeruj dziada (wyjm baterie na minutke) a jak nie pomoże to do wymiany. Wcale nie jestem pewien czy oryginalnie nowa bateria musi być dobra ja bym sprawdził
_________________
Prysnął czar ,mózg bez życia, jeno cygaro, fajka i trunek do wypicia
Postaw piwo autorowi tego posta
  mój status
 
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

tys prowda..
 
 
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Klepitko napisał/a:
...biorąc pod uwage fakt że wilgotność w humim raczej się drastycznie nie zmieniła...

mogła się zmienić bo doszła spora ilość cygar...
 
 
Sergiej
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 13
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1337
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Przepraszam za pustego posta, znowu coś się działo z serwerem. Sugeruję, byś zrobił tak jak radzi Klepitko, a swoją drogą ile doszło cygar i ile teraz jest ich w humidorze/jak duzy jest humidor
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Skoro doszlo troche nowego towaru to w sumie jakis spadek wilgotnosci moze byc, ale nie wiem czy az tak duzo jak to wskazuje ten higro...
Postaw piwo autorowi tego posta
  mój status
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20