Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: krysztaly, magiczne

magiczne kryształy
Autor Wiadomość
Mateusz
Początkujący Aficionado
Cigar&Pipe conesseur

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: Śro 16 Kwi, 2008   

o ty.. masz jakas nowa serie ;) ja mam gabke w plastiku tylko ale i tak ja wypiepszylem i stoi tylko ten sloiczek

Postaw piwo autorowi tego posta

mój status

proforma
[Usunięty]

radeqm napisał/a:
...Trzeba Mad'a zapytać - on problemy biologiczne (i nie tylko!) ma w małym palcu i zapewne chętnie i elokwentnie wyjaśni.

r a d e q m

nie widzę przeciwwskazań... ;-)

Klepitko
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 2 piw(a)

E myśle że suiateczka problem wypadania załatwi Zamówie sobie w Akanie i poziwiom uwidim kak skazał sliepoj

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)

Czytam uważnie wasze posty i muszę stwierdzić co następuje
Mam kulki nr1 od pół roku z okładem 65%rh 70%rh wszystkie są w tubach i powiem więcej mam słoiczki z żelem tuby z żelem i standardowe gąbki i wiecie co daje najlepszy efekt gąbki +kulki .Same kulki dobre są w szczelnych plastikowych pudełkach gdzie zależy mi na odpowiedniej wilgotności .Przy mojej częstotliwości palenia i ruchu humidorowych pokryw lub drzwiczek kulki nie dają rady muszą mieć wspomaganie lub co drugi trzeci dzień pojenie.
Reasumując nie wyrzucajcie zbyt pochopnie gąbek .

proforma
[Usunięty]

mam dokłądnie tak samo, obok kryształów które wsypałem do nawilżaczy po wyrzuyceniu gąbek ale po pewnym czasie dołożyłęm nawilżacze z gąbką w celu wyrównywania ubytków wody... i tak jak Jacek radzę - nie wyrzucajcie nawilżaczy gąbkowych - inaczej co kilka dni będziecie musieli poić kryształy...

Mateusz
Początkujący Aficionado
Cigar&Pipe conesseur

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 12 piw(a)

ja od 2-3 tyg nie poilem... tylko ze ja zadko otwieram humidor, tak raz na tydz.

mój status

korea83
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 287 piw(a)
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Podobnie jak Jacek i Proforma mam i kryszltalki i zwykly nawilzacz gabkowy i jestem z takiego rozwiazania bardzo zadowolony. Same krysztalki czesto nie daja rady utrzymac odpowiedniej wilgotnosci, ale po dodaniu zwyklego nawilzacza problem calkowicie znika. Raz na jakis czas troszcze wody na gabke i warunki w humidorze sa super :)

mój status

Bruno
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

Teraz własnie zaczynam stosować te właśnie magiczne kryształki - kulki ze sklepu w Ameryce. Jak na razie zainstalowałem je w swoim najmniejszym podróżnym humidorze. Bez specjalnego przeliczania wpakowałem kulki do fabrycznego nawilżacza z siatką. Założyłem, że jeśli analogiczna objętość gąbki "dała radę" to kulki w takiej objętości tym bardziej. Krótko po tym było książkowo - 70 %. A następnie zaczęły sie dziwne wahania wilgotności, spadła na chwilkę do 63 %. Działając trochę po omacku, zastosowałem dodatkowo, odpowiednio skróconą tubę, specjalnie przeznaczona do trzymania kulek. Wtedy wilgotność skoczyła (68%). Dzisiaj wymontowałem nawilżacz na jakiś czas. Stwierdziłem, ze kulki w nim były zbyt wilgotne, ociekajace wodą. Czy to ma jakieś znaczenie? Co się dzieje, kiedy są za bardzo nawilżone? Będę eksperymentował dalej, chyba metoda prób i błedów. Dodam, ze gąbki nie ma wogóle. Jeśli możecie mi cos podpowiedzieć będę wdzięczny.

AdamLuczak
Początkujący Aficionado
Mnandi Addict

Jeśli ociekały wodą to nie działały raczej.
Ale z kolei wtedy wilgotność powinna być bite powyżej 70%

Adam

Bruno
[Usunięty]

Jasne dla mnie, że nie działały w sensie wchłaniania nadwyżki wilgoci, bo nie miały gdzie zaabsorbować.

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

Bruno napisał/a:
Jasne dla mnie, że nie działały w sensie wchłaniania nadwyżki wilgoci, bo nie miały gdzie zaabsorbować.

Bruno Bój sie Boga coś Ty utopił te kulki :bejsbol:
Tłumaczyłem kropla po kropli 50/50 Ech .
Pobierz nową partie kulek a te wysusz na talerzyku w pokoju zmatowieją po kilkunastu godzinach.I nie top kulek :bejsbol: :mrgreen:

Bruno
[Usunięty]

Cytat:
Bruno Bój sie Boga coś Ty utopił te kulki

A utopiłem, bo ciagle było za mało i za mało i dolałem wody az utopiłem je :(

Cytat:
Pobierz nową partie kulek a te wysusz na talerzyku w pokoju zmatowieją po kilkunastu godzinach.I nie top kulek

Wpadłem na to własnie. Schną na talerzyku. A w humidorze jest teraz inny nawilżacz, ten ze skróconej tuby. I wygląda to tak:

z prawej strony higrometru tyle tuby sie zmieściło. Pytanie czy to wystarczy. Zresztą z powrotem zainstaluję w poniedziałek fabryczny nawilżacz, dodatkowo. Dla ułatwienia dodam, że wymiary przestrzeni wewnętrznej humidorka są 17x8,5x4 cm.

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)

Bruno napisał/a:
Cytat:
Bruno Bój sie Boga coś Ty utopił te kulki

A utopiłem, bo ciagle było za mało i za mało i dolałem wody az utopiłem je :(

Cytat:
Pobierz nową partie kulek a te wysusz na talerzyku w pokoju zmatowieją po kilkunastu godzinach.I nie top kulek

Wpadłem na to własnie. Schną na talerzyku. A w humidorze jest teraz inny nawilżacz, ten ze skróconej tuby. I wygląda to tak:
[url=http://img389.images....th.jpg]Obrazek[/URL]
z prawej strony higrometru tyle tuby sie zmieściło. Pytanie czy to wystarczy. Zresztą z powrotem zainstaluję w poniedziałek fabryczny nawilżacz, dodatkowo. Dla ułatwienia dodam, że wymiary przestrzeni wewnętrznej humidorka są 17x8,5x4 cm.

Czy końcówka postu to nowa wersja konkursu :mrgreen:
A tak poważnie to spróbuj obciąć zatyczki aby odsłonić tubę bo bardzo jest jej mało i to przeszkadza w pracy kulkom.

Bruno
[Usunięty]

Tak, to konkurs :bejsbol: Taaaaaaa. Ty podawałeś tabelkę przeliczeniową wyżej, ale przelicz teraz te egzotyczne jednostki na nasze... Długości bodajże w inch'ach a waga w uncjach. Ja jestem humanistyczny człowiek, ja nie potrafię.
Jak przeliczysz to wdzięczność wyraże w "głaskach" lub w "pykach", buhahahahahahahhaa

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)

Bruno napisał/a:
Tak, to konkurs :bejsbol: Taaaaaaa. Ty podawałeś tabelkę przeliczeniową wyżej, ale przelicz teraz te egzotyczne jednostki na nasze... Długości bodajże w inch'ach a waga w uncjach. Ja jestem humanistyczny człowiek, ja nie potrafię.
Jak przeliczysz to wdzięczność wyraże w "głaskach" lub w "pykach", buhahahahahahahhaa

Jam ci marynarz nie matematyk sam se licz :mrgreen: :mrgreen: pyku pyku
7,08x3,346x1,574 =37,287
To co ty masz jako humidor jest bardzo małe nie mieści się w obliczeniach :mrgreen: :mrgreen:

Bruno
[Usunięty]

No dobra, sam se policzę. To jest ten mój podróżny. Nidługo przystąpie do instalacji kryształów w dwóch pozostałych i będzie zabawa :)

szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Mam małe pytanie:

Nabyłem kryształki o takie--> http://sklep.cigarro.pl/1...rowe-xikar.html

Zgodnie z opisem słoik wystarcza na 150 cygar. Czy jeśli mam kilka mniejszych humidorów (albo szuflad, bez znaczenia) dzielić to po równo? Tzn słoik na 150 cygar to na szufladę na 30 cygar powinno wystarczyć 1/5 pudełka itd?

mój status

radeqm
Aficionado

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008   

Maciek,

Mam taki sam i nie ma opcji, żeby to starczyło na 150 cygar. Nie ma.

pozdr.

r

szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)

Szczerze mówiąc tak też myślałem patrząc po rozmiarze... W końcu to tylko 5,5cm x 5cm...

Czyli ile tak mniej więcej realnie? Połowę, koło 70?

mój status

pepeel
[Usunięty]

Tez to mam. W humiku na 50-60 cygar. Do drugiego kupilem krysztalki luzem. na ok 100 cygar mam 2 kieliszki z krysztalkami. Ten sloik jest strasznie szeroki i utrudnia troche swobodne ukladanei cygar. Jak by ktos sie zastanawial nad krysztalkami to kupowac luzem. Sloiczka sie nie oplaca

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu