Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cygarach, ksiazki

Książki o cygarach
Autor Wiadomość
Arkadiusz
Aficionado

Obecności na FOSCA: 12
Otrzymał 299 piw(a)
Wysłany: Śro 10 Mar, 2010   

Mam obydwie pozycje w swojej biblioteczce i polecam je szczerze obie. Tad Gage świetnie opisuje świat cygar,ceremoniał palenia,czy jak dobrać odpowiednie cygaro do posiłku. Zahacza także o tematykę fajczarską.Jako, że jest to Amerykanin to skupia się na markach cygarowych dostępnych na ich rynku.

Jerzy Mazgaj czyli właściciel Premium Cigars i Almy skupia się natomiast na cygarach kubańskich, które sam przecież dystrybuuje na Polskę. Do tego oczywiście opisuje kulturę cygarową oraz dorzuca trochę ciekawostek z cygarowego światka jak choćby historię wyrobów cygarowych w Polsce czy historię fabryki Henri Wintermans.

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: Śro 10 Mar, 2010   

Arkadiusz napisał/a:
Mam obydwie pozycje w swojej biblioteczce i polecam je szczerze obie. Tad Gage świetnie opisuje świat cygar,ceremoniał palenia,czy jak dobrać odpowiednie cygaro do posiłku. Zahacza także o tematykę fajczarską.Jako, że jest to Amerykanin to skupia się na markach cygarowych dostępnych na ich rynku.

Jerzy Mazgaj czyli właściciel Premium Cigars i Almy skupia się natomiast na cygarach kubańskich, które sam przecież dystrybuuje na Polskę. Do tego oczywiście opisuje kulturę cygarową oraz dorzuca trochę ciekawostek z cygarowego światka jak choćby historię wyrobów cygarowych w Polsce czy historię fabryki Henri Wintermans.

Dzięki wielkie za wyjaśnienie co w obu książkach znajdę. :cool1: Żeby było jeszcze milej to ginos poinformował mnie że sprezentuje mi książkę Tade Gage za co bardzo mu dziękuję. :) :winko:

Pozdrawiam

murzyno
Nowicjusz
murzyno

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

ja właśnie dzięki uprzejmości Arkadiusza kończę książkę Tad'a Gage'a i szczerze mogę Ci ją polecić. W ciekawy i przystępny sposób wprowadza w świat cygar. Ciekawostki, porady, recenzje, sporo tam tego jest. Jak dla mnie to stała pozycja dla każdego aficionado.

Tej drugiej nie czytałem...jeszcze :)
Postaw piwo autorowi tego posta

faceman112
Nowicjusz

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   

Czy jeszcze jest gdzieś dostępna pozycja Tad'a Gage'a?

pitbull33
Początkujący Aficionado
pitbull33

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   ...

mam a nie potrzebuje, moge odsprzedac. "cygara, praktyczny przewodnik"
stan b. dobry za 20zł plus wysyłka. jak co to wiadomosc prywatna:)

faceman112
Nowicjusz

Wysłany: Wto 28 Cze, 2011   

Ok, :palacz3:

SebaS
Nowicjusz

Wysłany: Śro 11 Sty, 2012   

Udało mi się kupić książkę Jerzego Mazgaja "Cygara" za 45 zł na Allegro, wydanie z 2008 roku. Wydaje mi się że to dobra cena. Książkę Tod'a Gage'a przeczytałem i mogę ja polecić.

Arkadiusz
Aficionado

Obecności na FOSCA: 12
Otrzymał 299 piw(a)

Tanio ją złapałeś, bo normalnie to prawie stówkę trzeba zabulić.

Ogólnie za wiele się nie dowiesz od Mazgaja, gdyż jego książka to raczej ciekawostka niż pełnoprawny przewodnik, ale warto tą ciekawostkę mieć moim zdaniem. ;-)

janmierzwiak
Nowicjusz

ja kupiłem książkę Gage'a żeby coś wiedzieć na temat cygar...no i w trakcie czytania zapaliłem pierwsze :) i się wkręciłem! :)

barneej
Nowicjusz

Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

W tanich książkach i innych takich (zazwyczaj markety spożywcze) Mazgaja można za 15 zł kupić.
I jest to rzeczywiście album-wprowadzenie. Konkretów o markach brak - więc jeśli ktoś tego szuka, to nie znajdzie. Ale ciakawostki i kilka dobrych porad w Mazgaju jest.

Sergiej
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 13
Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Wielkimi krokami zbliża się wydanie nowej, drugiej edycji najlepszej w dziejach książki o cygarach kubańskich: An Illustrated Encyclopaedia of Post-Revolution Havana Cigars. Poniżej wklejam potwierdzone informacje z jednego z cygarowych blogów. Choć będzie to piekielnie trudne, chciałbym nabyć jeden z 2000 znaczonych egzemplarzy, zwłaszcza, że nie wiadomo, czy i kiedy książka pojawi się na rynku w bardziej "otwartym" wydaniu.

Całość ma mieć 2000 stron, ważyć około 23 kg, a projekt pochłonął jakieś 8 mln złotych. To będzie coś spektakularnego!

The second edition of his Illustrated Encyclopaedia of Post-Revolution Havana Cigars is so far completed.

It is now in the correction phase to make it 100% correct.

It will contain 2,000 pages with about 4000 photographs. The precise number of photographs has not been counted by the author.

The reason for the delay has been that many photographic shots and trial printings are rejected to achieve maximum quality.

A minimum of two boxes of every cigar which can be possibly be bought with money which will appear in the book have been acquired for recording both reviews and photographs.

It will have half and full page photographs of each box, opened and closed.

The presentation method of the second edition will be very similar/exact to the first edition, making it very easy to use.

The book will be released for sure in 2013 to celebrate the 10-th anniversary of the first release of MRN’s Encyclopaedia.

It will be presented at the 2014 Frankfurt Book Fair (latest entry date in mid-January 2014 ) to compete in the 2014 quality awards for photography and printing.

Over 10,000 8×10 and uncounted 4 x 5 Fuji Provia 100 films were bought for the project, causing the Fuji Provia 100 8 x 10 films to become out of stock in the Hong Kong market – all quota for HK and a huge percentage for the Japanese market was acquired by MRN.

Each photographic shot costs HK$ 438 (3 shots of different exposures taken per shot, each Fuji 8 x 10 film costs HK $86, plus development of each 8 x 10 film costs HK $60.)

Total cost of the project has so far exceeded HK$ 20 (twenty) Million.

The cost includes buying all ancient documents and cigar boxes, with or without cigars, if available, at any cost asked for.

The cost does not include manual labour, many veteran people in the printing industry have volunteered to work for free.

There will be “no shortcuts” on anything.

The book will be testing the limits of existing printing techniques.

The paper used for the printing of the second edition had to be extra dense to prevent the ink from “bleeding” into the paper and tarnish the quality as it will be printed with 350 lines.

Resolution is so high that even using an ordinary magnifying glass it will not lose its quality.

All photographic effects have been achieved by special lighting techniques with absolutely no digital tricks or Photoshop being used at any time, which is always despised by MRN.

A perfect example for the special lighting technique can bee seen in the exclusive photographs of the 1492 humidor included in this post. You can see the “firework” effect on the lid of the humidor – this has been achieved by lighting. I have never seen such an effect before.

Only 2,000 copies of the book will be released. All of them are numbered and fitted with anti-counterfeit measures done by both the printer and by the author.

Of those only 1800 will be available to the public.

200 copies of the book will be presented to people who have contributed to the second edition.

Copy number 002 to number 100 will be autographed by the author and presented to contributors who will also receive a second free copy for reference/working purposes.

Copy number one will be kept by the author.

Weight of the book will be 30 lbs (5 volumes of 400 pages each weighing 6 lbs) plus a wooden presentation case of another 10 lbs and an external shipping case of yet another 10 lbs, making the total weight 50 lbs.

The intention of the book is to preserve information for posterity which will otherwise be lost. It is not a commercial project and monetary gain is not the motivation.

MRN has told me in person that he has not seriously thought of the final number of books printed, distribution channels and/or retail price. Getting the first 2000 books published in time for the Frankfurt Book Fair is his first priority for the moment.

http://www.zmiloscidohavan.pl/

Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)

Sergiej, nie orientujesz się jaki będzie koszt tej encyklopedii i gdzie można składać zamówienia? Niekompletne wydanie pierwsze można dostać po około 500$, to co przeczytałem o drugim wydaniu jest bardzo interesujące. Byłoby fajnie mieć taką książkę, już nie tylko ze względów poznawczych, ale i kolekcjonerskic.

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)

Koszt jest nieznany, ale zapewne nie będzie niski. Nie wiem, czy egzemplarze 200-2000 trafią w ogóle do normalnej sprzedaży, być może rozejdą się na targach w Frankfurcie, być może jakieś najlepsze sklepy cygarowe dostaną swoją pulę, nie wiem. Będę na bieżąco śledził temat.

Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)

Z tego co poczytałem, również pierwsze wydanie nie było dostępne jakoś wyjątkowo łatwo. Cena była dosyć niska, bo 149$. Jednak podejrzewam, że to wydanie oscylować będzie w granicach 1000$ - 1500$. W życiu nie wydałem tyle pieniędzy na żadną książkę (nawet 4 tomową :mrgreen: ), trzeba bedzie się mocno zastanowić nad jej zakupem, ale jej opis wzbudza dużą ciekawość. Wartość merytoryczna pierwszego wydania, przez tych, którzy mieli przyjemność ją mieć w swoich rękach, oceniana jest jako prawie "Biblia" cygar kubanskich... Żadna inna pozycja nie dorównuje jej pod żadnym względem.

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)

Jeżeli kupisz numerowany egzemplarz nowego wydania to zyskujesz pewność, że jego wartość będzie tylko rosła. Po 10 latach będzie warty 2-3x tyle, ile za niego zapłacisz... Problemem będzie jednak nie tylko cena, ale zapewne przede wszystkim dostępność. Można również liczyć, iż pojawi się w przyszłości wydanie nienumerowane.

Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)

Sergiej napisał/a:
Jeżeli kupisz numerowany egzemplarz nowego wydania to zyskujesz pewność, że jego wartość będzie tylko rosła. Po 10 latach będzie warty 2-3x tyle, ile za niego zapłacisz... Problemem będzie jednak nie tylko cena, ale zapewne przede wszystkim dostępność. Można również liczyć, iż pojawi się w przyszłości wydanie nienumerowane.

Napewno masz rację, poprzednie wydanie kosztuje teraz od 500$ do 800$. Jednak największą wartość dla mnie przedstawia nie sprzedanie książki czy cygara, kiedy ich wartość wzrośnie a sam fakt posiadania czegoś wyjątkowego.

Tama
Nowicjusz
Smakosz

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 66 piw(a)

Mnie też ten temat bardzo zainteresował.
Postanowiłem zacząć od pierwszego wydania.
Na początek zrobiłem przeszukanie netu. Na Ebay'u jest jeden egzemplarz trochę uszkodzony za 600$ i gościu nie chce wysłać zagranicę. (jutro mu się kończy termin aukcji)
Za to na Amazonie znalazłem 4 szt. 3 oznaczone jako używane w cenie od 500$ w stanie dobrym do 675$ opisana jak nowa. Jednak sprzedający nie mają żadnej historii.
Zdecydowałem się na najdroższa wersję za 800$ jak nowa od sprawdzonego sprzedawcy.
Do zakupu potrzebni są znajomi z USA którzy prześlą książkę do polski.
Jak dostane to parę fot wrzucę.
Jeśli chodzi o drugie wydanie to już w kalendarz wrzuciłem wizytę we Frankfurcie na targach książki. Sergiusz monitoruj temat poproszę i może coś upolujemy.
Byłem zaskoczony ze na Ebay i Amazon pierwsze wydanie było dostępne więc może i to drugie za 2-3 lata się pojawi.

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)

Tama, jeszcze niedawno można było kupić pierwsze wydanie (poprawione, nowe) w cenie około 200 usd, z sklepu Cigar Czar... Być może nadal można... Ostatnio ktoś na amerykańskim forum chwalił się, że dorwał nowy egzemplarz za 150 euro.

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś książki to skontaktuj się z Cigar Czar oraz LCDH Hamburg (pytając o możliwość załatwienia edycji angielskiej, nie niemieckiej, podobno mogą przekierować Cię do jakiegoś sklepu).

Ja nie kupiłem pierwsze edycji, cały czas czekam na drugą. Nie wiem, czy finanse i dojścia pozwolą mi kupić numerowany egzemplarz, ale jeżeli nie, a na rynku pojawi się normalna edycja, to kupuję na 100%.

Tama
Nowicjusz
Smakosz

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 66 piw(a)

Sergiej napisał/a:
Tama, jeszcze niedawno można było kupić pierwsze wydanie (poprawione, nowe) w cenie około 200 usd, z sklepu Cigar Czar... Być może nadal można... Ostatnio ktoś na amerykańskim forum chwalił się, że dorwał nowy egzemplarz za 150 euro.

Dzięki Sergiej za info.
Chyba znalazłem te posty jednak one są z 2009 roku. W kilku miejscach w 2011 podawali że dystrybucję prowadziło znane Ci Cigarmony.com. Na Amazonie własnie się pojawiła nowa wersja "Like new" za 350$ ale znowu od nowego użytkownika więc nie wiadomo co on zacz.
Póki co kupiłem tak jak napisałem. Może wersję najdroższą (choć na http://www.abebooks.co.uk jest za 515 funtów) jednak z największa gwarancją jak się wydaje że dostanę wersję oryginalną.
Ale i tak celem jest to drugie wydanie bo jest bezcenne za reszte mozna zapłacić kartą EuroCard/MasterCard ;-)

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

http://flyingcigar.de/sta...res-final-info/

1500 egzemplarzy "teoretycznie dostępnych", waga zestawu - 85 kg(!), cena 10.000 usd... Marzenie... Kto kupi i wrzuci na Chomikuj.pl? :P

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu