Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czytasz, ksiazki, ktore

Książki które czytasz
Autor Wiadomość
chingy18
Początkujący Aficionado
Paul Hunter R.I.P

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

SzymonK napisał/a:
Marina - Carlos Ruiz Zafon czytał ktoś może?

Tak. Ja czytałem. Jedno jest pewne - ta książka nie jest tak urzekająca jak "Gra Anioła" czy "Cień wiatru". Faktem jest, że została napisana przed ww powieściami i jest zaliczania jeszcze do dorobku Zafona w tzw. kategorii "teens". Wracając do samej książki- bardzo ciekawy i wciągający opis Barcelony. Akcja dość wartka jednak bardzo przewidywalna (no może pomijając wątki nadprzyrodzone). Budowa powieści zbliżona do Gry i Cienia, choć właściwie powinienem powiedzieć, że i Gra i Cień mają zbliżoną fabułę do Mariny, z tytułu tego, że powstała wcześniej. Widać niestety wyraźnie braki w warsztacie u Zafona, może dlatego że to jedna z jego wcześniejszych "powieści" a może po prostu mu się nie chciało jej dopracować :P . Niemniej jednak czyta się to dość przyjemnie ale nie sposób nie zauważyć, iż ta książka była wyraźnym prekursorem jego późniejszych powieści i stała się jakoby ich podstawą. Podsumowując niezły kawałek czytadła z szablonowymi bohaterami, dość wartką akcją i bardzo dobrymi opisami Barcelony. Dla fanów Zafona jak znalazł.

pozdrawiam :bandit:

SzymonK
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 91 piw(a)

chingy18 napisał/a:
SzymonK napisał/a:
Marina - Carlos Ruiz Zafon czytał ktoś może?

Tak. Ja czytałem. Jedno jest pewne - ta książka nie jest tak urzekająca jak "Gra Anioła" czy "Cień wiatru". Faktem jest, że została napisana przed ww powieściami i jest zaliczania jeszcze do dorobku Zafona w tzw. kategorii "teens". Wracając do samej książki- bardzo ciekawy i wciągający opis Barcelony. Akcja dość wartka jednak bardzo przewidywalna (no może pomijając wątki nadprzyrodzone). Budowa powieści zbliżona do Gry i Cienia, choć właściwie powinienem powiedzieć, że i Gra i Cień mają zbliżoną fabułę do Mariny, z tytułu tego, że powstała wcześniej. Widać niestety wyraźnie braki w warsztacie u Zafona, może dlatego że to jedna z jego wcześniejszych "powieści" a może po prostu mu się nie chciało jej dopracować :P . Niemniej jednak czyta się to dość przyjemnie ale nie sposób nie zauważyć, iż ta książka była wyraźnym prekursorem jego późniejszych powieści i stała się jakoby ich podstawą. Podsumowując niezły kawałek czytadła z szablonowymi bohaterami, dość wartką akcją i bardzo dobrymi opisami Barcelony. Dla fanów Zafona jak znalazł.

pozdrawiam :bandit:

Heh dziękuję za szybką odpowiedź ;) Przeczytałem "Cień wiatru" i "Grę Anioła", ta 2 pozycja wymięka przy Cieniu. We wszystkich książkach Zafona główna akcja rozgrywała się w Barcelonie. Po za tym jest nią zafascynowany :) Uwielbiam jego styl pisania. No cóż w takim razie do księgarni i do lektury :)

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)

oZz napisał/a:
Mafia-Petra Reski bardzo ciekawa pozycja dla ludzi których interesuje struktura,życie itp mafi.

Tej pozycji jeszcze nie czytałem ale właśnie zamawiam, a jeżeli czytasz coś takiego to polecam Roberto Saviano-Gomorra

oZz
Początkujący Aficionado

Xander.xxx napisał/a:
oZz napisał/a:
Mafia-Petra Reski bardzo ciekawa pozycja dla ludzi których interesuje struktura,życie itp mafi.

Tej pozycji jeszcze nie czytałem ale właśnie zamawiam, a jeżeli czytasz coś takiego to polecam Roberto Saviano-Gomorra

Czeka na półce na swoją kolej;), ale dzięki

WhiteG
Nowicjusz

Wysłany: Śro 20 Sty, 2010   

hmmm... Jumper i Avatar :cool1: polecam serdecznie P.Z.D.R !

torcularis
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 9 piw(a)

WhiteG napisał/a:

a nie są to przypadkiem filmy, a to jest wątek o książkach...

malvin
Nowicjusz

Ja polecam trylogię Stiega Larssona. To jest taki sobie swenson (czyt. szwed), który napisał 3 600 stronicowe kryminały, po czym zmarł (zdaje się na zawał). Mimo, że są to cegły czyta się szybko, a po pierwszej części (aczkolwiek tworzy autonomiczną całość), chce się więcej. Pewnie dlatego powstały dwie kolejne. Larsson czerpie garściami z klasycznego kryminału amerykańskiego, ale buduje klimat jakiego trudno w tamtych szukać - trochę na zasadzie starej,mrocznej sagi (przynajmniej w pierwszej części,bo na razie tę przeczytałem).
polecam i pozdrawiam

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

torcularis napisał/a:
WhiteG napisał/a:

Masz rację są to filmy ale książki też, sprawdziłem.

Pozdrawiam

torcularis
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Xander.xxx napisał/a:
torcularis napisał/a:
WhiteG napisał/a:

Masz rację są to filmy ale książki też, sprawdziłem.

Pozdrawiam

no to mea culpa, że ja nie sprawdziłem

WhiteG
Nowicjusz

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   

Panowie ja zawsze pierwsze czytam ksiażke potem oglądam film a na końcu porównuje i dochodze do wniosku że ten film to kolejne pareset mln rzucone w błoto :D

smfs
Początkujący Aficionado

Wysłany: Śro 27 Sty, 2010   

Z tym Avatarem to chyba nie do końca, fragment z wikipedii:

Cytat:
Avatar: A Confidential Report on the Biological and Social History of Pandora, a 224-page book in the form of a field guide to the film's fictional setting of the planet of Pandora, was released by Harper Entertainment on November 24, 2009.[115] It is presented as a compilation of data collected by the humans about Pandora and the life on it, written by Maria Wilhelm and Dirk Mathison. HarperFestival also released Wilhelm's 48-page James Cameron's Avatar: The Reusable Scrapbook for children.[116] The Art of Avatar: James Cameron's Epic Adventure was released on November 30, 2009, by Abrams Books.[117] The book features detailed production artwork from the film, including production sketches, illustrations by Lisa Fitzpatrick, and film stills. Producer John Landau wrote the foreword, Cameron wrote the epilogue, and director Peter Jackson wrote the preface.

In a 2009 interview, Cameron said that he planned to write a novel version of Avatar some time after the film released.

PS Żeby nie był to kompletny off topic, polecam niedawno skończone wstrząsające studium zła - "Łaskawe" Jonathana Little-a.

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 478 piw(a)
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Właśnie skończyłem czytać "Zaginiony symbol" D. Browna wg. mnie jest to najsłabsza z jego 5-ciu książek. Cegła taka że hej choć jeśli dojdzie do ekranizacji to może być z tego dobra przygodówka. Ogromnie schematyczna. Do pięt nie dorówna "Aniołom i demonom" czy nawet "Kod LdV". Kto zbiera tego typu książki to polecam poszukać tego tytułu w Biedronce. Cena o 20 zł tańsza niż w księgarniach (i w twardej oprawie!!! ) Ja niestety zakupiłem w księgarni w dniu polskiej premiery.

Pozdrawiam

H71

NORSKeY
Nowicjusz

Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Ja jestem w trakcie przerabiania Hrabiego Monte C(h)risto. Zakończenie czytania planuję "uczcić" odpowiednim cygarem. Nietrudno domyśleć się jakim. :mrgreen:

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Polecam przeczytanie obu książek Wojciecha Cejrowskiego-Gringo wśród dzikich plemion i Rio Anaconda bardzo fajnie napisane, ciężko się oderwać. :cool1:

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 185 piw(a)

oo fajnie, że o nich wspomniałeś :) podzielam opinię :cool1: .

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

pepeel
[Usunięty]

Ja obie łyknalem w ekspresowym tempie. Genialny humor :)

Amigo
Początkujący Aficionado
Carpe diem....

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

Racja książki WC są genialne :cool1: ale moja działka jest fantastyka Pan Tolkien Sapkowski i wielu innych... no i fajny był Eragon :grin:

Pankracy89
Nowicjusz

Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

Terry Pratchett wszystkie książki ze "Świata Dysku" Manga "Miecz nieśmiertelnego"
Klasowej wychowawczyni…" — M.L. Rosenthal, “Smutny chłopiec na łyżwach”

jiro
Nowicjusz

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

Pankracy89 napisał/a:
Terry Pratchett wszystkie książki ze "Świata Dysku" Manga "Miecz nieśmiertelnego"

T. Pratchett jest genialny... zdarzają się słabsze pozycje ale ogólnie mogę polecić każdemu... genialny humor w świecie fantasy :)

bkapust
Nowicjusz

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   

Z nowosci moge polecic "Son of Hamas" (nie ma chyba jeszcze polskiego wydania, ja mam zakupione w USA). Autobiografia syna jednego z zalozycieli/przywodcow Hamasu. Opowiada on o swoim zyciu u boku ojca w okupowanej Palestynie i o tym jak zdecydowal sie... szpiegowac dla Izraela.

Nie jest moze to wybitnie dobrze napisana pozycja ale historia jest ciekawa i autentyczna. I wiele ciekawostek sie pojawia (np. uzywanie swin do pilnowania wiezniow czy ballad Leonadra Cohena do tortur).

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu