Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: filmy, obejrzenia, warte

Filmy warte obejrzenia
Autor Wiadomość
pepeel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Wg mnie zapasnik słaby. Ja bym mu nie dal tyle oskarow... Nie jest to najlepszy film M.Rourke. O aktorach drugoplanowych szkoda gadac... No mzoe po za jedna scena :P :P 3/10

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 56 piw(a)

pepeel napisał/a:
Wg mnie zapasnik słaby. Ja bym mu nie dal tyle oskarow...3/10

wydawało mi się że zapaśnik nie dostał żadnego oskara

film sprawdzę i tak ;)

pepeel
[Usunięty]

O nominacje mi chodzilo... :)

Macio
Nowicjusz
super facio

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Czw 19 Mar, 2009   

pepeel napisał/a:
Wg mnie zapasnik słaby. Ja bym mu nie dal tyle oskarow... Nie jest to najlepszy film M.Rourke. O aktorach drugoplanowych szkoda gadac... No mzoe po za jedna scena :P :P 3/10

Taaaak.. Blondyna zagrała oskarowo :roll:

Polecam "Strażników". Miło mnie rozczarował ten film. Spodziewałem się kolejnego filmu z superbohaterami, wybuchami itp. a dostałem fajnie skręcony film z dobrą fabułą. A intro otwierające film jest genialne!

smfs
Początkujący Aficionado

Mnie również Zapaśnik nie przypadł do gustu. Sądzę, jednak że to dość przyzwoite niekomercyjne amerykańskie kino. Rourke nie zagrał jakiejś super wybitnej roli, jak na niego było to jednak miłe zaskoczenie. Zupełnie nie zgadzam się za to ze stwierdzeniem, że słabi byli aktorzy drugoplanowi. Marisa Tomei zagrała kapitalnie, gdybym należał do Akademii to zagłosowałbym właśnie na jej role dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Takie filmy trzeba jednak lubić dla mnie osobiście 6/10.

Fear The Night
Nowicjusz
Scyzoryk przeznaczenia

Wczoraj tak się złożyło, że obejrzałem sobie na TVN "Ocean strachu 2". Powiem szczerze, że nie spodziewałem się po tym filmie niczego szczególnego - ot, kolejna sztampowa produkcja z dreszczykiem. A był naprawdę dobry. :) Oczywiście o głębi fabularnej nie ma się tu co rozpisywać, ale to dobrze nakręcony, mocny, szybko dziejący się film. Dodam, że wkrótce po rozpoczęciu, gdy zorientowałem się, że będzie ciekawie, zapaliłem sobie do niego Macanudo Maduro Hydepark, do tego kropelka (lub dwie... :mrgreen: ) czerwonego Jasia i tym sposobem spędziłem bardzo miły wieczór. :palacz:

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią 20 Mar, 2009   

Też oglądałem ten film. Myślałem, że włączę na 1h i do 12 z nudów spokojnie pójdę spać. A tu zaskoczenie obejrzałem do końca i nawet mi się spodobał w miarę. Końcówka naprawdę warta niewyspania na następny dzień ;-)

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 464 piw(a)
Wysłany: Śro 08 Kwi, 2009   

" Kod " (z ang. "Thick as Thieves" :) ) - fajny prosty filmek z Antkiem Banderasem i Morganem Freemanem. Sensacja na skalę (troszkę naciągnięte) 7/10.

"Wytrawny złodziej werbuje młodego przestępcę, aby wykonać wspólnie jeden, ostatni skok - ukraść dwa bezcenne jaja Faberge. Tym samym będzię mógł spłacić dług u rosyjskiej mafii i spokojnie przejść na emeryturę."

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 56 piw(a)
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

ZAPAŚNIK - kurde, fajny męski film, mimo że niewiele akcji, ani na chwilę nie przynudziło, miał ten film słabsze sceny, dlatego maxa nie ma, ale zdecydowanie jestem pod wrażeniem
8,5/10 :)

Gran Torino - Clint tak się skupił na dobrym pożegnaniu z karierą aktorską ( świetnie zagrał wszystkich filmowych eastwoodów ;) ) że zawalił w innych dziedzinach...role drugoplanowe... skąd oni się brali? ksiądz słabo, thao - irytująco słabo, rodzina kowalskiego... średni aktorzy i chyba jednak nienajlepiej "poprowadzeni".
trochę przejaskrawione zostały wkurzające kowalskiego zjawiska - dla mnie zahaczało to o jakąś parodię. film dobry, ale po opiniach znajomych nie tego się spodziewałem, mimo wszystko POLECAM
7/10 (dla eastwooda i scenarzysty za mało, dla obsady i chwilami reżyserii...za dużo)

coś starszego

To nie jest kraj dla starych ludzi - subtelniejsze i zgrabniejsze oddanie typu "południowca" niż powyżej, naprawdę świetny film , badzo dobrze zagrany - a lepszego aktora do roli mordercy w tym przypadku trudno znaleźć - bardem świetnie wypadł. role abstakcyjne dla aktorów, a mimo to ci zarali je naturalnie - w przeciwieństwie do torino.
świetna fabuła. 8,5/10

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

Lektor obejrzany wczoraj. Chciałem obejrzeć w dwóch częściach, bo trochę późno zacząłem, ale w końcu obejrzałem całość naraz, co już świadczy, że film był dobry. Bardzo szybko minęły mi te 2 godziny. Świetna rola Winslett (nie pamiętam czy dostała oskara, ale na pewno była nominacja).
Ocena: 8/10

Homester
[Usunięty]

Wysłany: Śro 13 Maj, 2009   VICKY, CRISTINA, BARCELONA

Wybierzcie się na najnowszy film Woody'ego Allena. Zawsze kpił z Amerykanów, ale tym razem pojechał po całości. "Vicky, Cristina, Barcelona" to właściwie hołd złożony kulturze europejskiej. Refleksyjny, zabawny, pełen uroku. Piękne plenery, piękne kobiety, piękna muzyka... I to zdumiewająco lekkie, typowo allenowskie pokazanie istoty kobiecości - wrażliwości i tęsknoty za miłością zmysłową, nieoczekiwaną, będącą impulsem, a nie elementem wykalkulowanego wcześniej planu, polegającego na kupieniu domu, umeblowaniu go przez modnego stylistę i na końcu zawarciu małżeństwa. Moja ocena 9/10.

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 464 piw(a)
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009   

Zawodowcy

"...Turk (Robert DeNiro) i Rooster (Al Pacino) to dwóch najlepszych gliniarzy Nowego Jorku. Wpadają na trop Lirycznego Mordercy (Poet Killer), który na miejscach swoich zbrodni pozostawia krótkie wiersze. Jego ofiarami padają gwałciciele, handlarze narkotyków, pedofile i alfonsi. Trop za seryjnym mordercą prowadzi do policji…być może zabija ktoś kogo Turk i Rooster bardzo dobrze znają…aż za dobrze."

Takim tekstem potrafili przyciągnać moją uwagę ba nawet do głowy by mi nie przyszło że DeNiro i Pacino mogą zagrać w .... takim filmie. Tragedia 3/10 ( nawet nie wiem za co te 3 ale chyba sentyment do tych aktorów) nie doszukałem się w ich grze niczego , kompletnie niczego co mógłbym polecić. W połowie wyłączyłem , odpocząłem pół dnia i kolejne podejście. Udało się obejrzałem cały by stwierdzić: kino zeszło nie na psy bo to mało powiedziane.

Dobra zapominam o tym filmie.

Kolejna pozycja , tym razem polska : " Idealny facet dla mojej dziewczyny" wow - czyżby Polacy poszli za przykładem amerykańskich reżyserów??? 2/10 bez sentymentu.

http://film.onet.pl/17657...czyny,film.html

następny: " Ile waży koń trojański" i tu od razu muszę przyznać że film miast mnie bawić bo to wszak komedia to głęboko zastanowił jak w przeciągu kilkunastu lat obraz polskiej rzeczywistości ogromnie się zmienił. Jest to w tym obrazie świetnie pokazane z odrobina humoru. 5/10

http://film.onet.pl/16499...84ski,film.html

"Jestem na tak" - Jim Carrey - ten człowiek potrafi mnie czasem rozbawić i tym razem było podobnie, nie jest to powaląca komedia ale idzie spokojnie z rodziną zobaczeć i troszkę się pośmiać. 5/10

http://film.onet.pl/13917,,Jestem_na_tak,film.html

"Hellboy : złota armia" - 4/10 , bez rewelacji ( pierwsza część bardziej mi się podobała) jednak dla miłośników czerwonego diabełka pozycja obowiązkowa. :)

http://film.onet.pl/13471...Armia,film.html

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia - o nie 2/10 pomimo całej sympatii dla Keanu , film przeszedł najśmielsze moje wyobrażenia o filmach SF. Dno

http://film.onet.pl/13999...iemia,film.html

cdn..

pozdrawiam

h71

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Czw 14 Maj, 2009   

highlander71 napisał/a:
Zawodowcy
Tragedia 3/10 ( nawet nie wiem za co te 3 ale chyba sentyment do tych aktorów)

hłe hłe, już myslałem że mialem gorszy dzień oglądając ten film, ale podzielam twoje zdanie w całości - jak przypomnę sobie "Gorączkę" to "Zawodowcy" to jakaś pomyłka w karierze moich ulubieńców :palacz: Tylko jak dla mnie bardziej denny jest scenariusz, niż gra Pacino i De Niro, ale film to prawdziwa porażka.

highlander71 napisał/a:

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia - o nie 2/10 pomimo całej sympatii dla Keanu , film przeszedł najśmielsze moje wyobrażenia o filmach SF. Dno

a ja dałem radę obejrzeć chyba pół tego gniota i zrezygnowałem. Dla mnie 0/10

mój status

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 464 piw(a)
Wysłany: Pią 15 Maj, 2009   

drinks napisał/a:

a ja dałem radę obejrzeć chyba pół tego gniota i zrezygnowałem. Dla mnie 0/10

Przepraszam ale muszę się z Tobą nie zgodzić - dałem zasłużone 2 pkt za tego srebrnego golema - ubawiłem się jak nigdy :) oczywiście żartuję :) - film faktycznie trudno ocenić bo to tak jak napisałeś gniot

"Max Payne" - akcja, sensacja, trochę fantasy i kij wie czego tam jeszcze - film oparty na grze komputerowej , trochę efektów , strzelaniny itp. Obejrzałem i ja wiem 4/10 z plusem ,dużym plusem za role Nataszy no to chyba największy plus tego filmu ( krótko zagrała ale oko nacieszyła :) )

Pozdrawiam

H71

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

Ostatnio albo ślęcze w książkach albo oglądam filmy i tak na zmiane
obejrzałem w ostatnim czasie wiele amerykańskich gniotów np. 'Niespełnione pragnienia', 'Another Gay Movie' - broń boże nie oglądać!!! (parodia American Pie - parodi życia amerykańskiej młodzieży - parodia praodi), wymienie jeszcze min. 'Mad Money' i 'Uwaga Violet' wspólną ich cechą jest to że nie powinny być nakręcone

ale zdarzyło się kilka wyjątków jak naprzykład 'Dziewczyna z sąsiedztwa'
http://www.filmweb.pl/f10...sąsiedztwa,2004
przyjemny lekki film który można obejrzeć i nie mieć odruchów wymiotnych ;)
widziałem również wspomnianego 'Push' i da się go obejrzeć 6,5/10

jako że lubie serie Taxi (1-4) to też polecam

mój status

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 464 piw(a)

"PIORUN" (Bolt) - 8/10 pozycja obowiązkowa dla rodzinnych kinomaniaków , można się pośmiać i rozczulić jednym słowem : warto

pozdrawiam

h71

PS. Co ciekawe jeśli w USA kręci cie coraz to gorsze filmy fabularne to animacja poszła w druga stronę i choć tyle dobrze :)

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Świetny, refleksyjny, wciągający film, do obejrzenia z Waszą druga połówką :mrgreen:
Dla mnie mocne 8/10, nie polecam maniakom Spider-manów i Rambo, mało efektów specjalnych ;-)

mój status

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 464 piw(a)
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

drinks napisał/a:
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Świetny, refleksyjny, wciągający film, do obejrzenia z Waszą druga połówką :mrgreen:
Dla mnie mocne 8/10, nie polecam maniakom Spider-manów i Rambo, mało efektów specjalnych ;-)

No Darku efekt odmładzania Pitta całkiem całkiem i tak jak piszesz warto z połówka obejrzeć obojętnie czy to żonaty czy kawaler :) a tak na poważnie

"ANIOŁY I DEMONY" Ron Howard zrobił swoje , po "Kodzie" miałem niedosyt a tu idealnie zaspokojenie kinomaniakalnych zachcianek. Akcja przez 2 godziny. Oglądałem w kinie wiec dla mnie duże 9/10

pozdrawiam

h71

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Śro 10 Cze, 2009   

Zabrałem wczoraj dzieciaki na nowego Terminatora: Ocalenie, i powiem wam, że film jest naprawdę świetny! Ktoś z moich znajomych zarzuca mu, że nie trzyma klimatu poprzednich T, ale jak kończy się takie nawiązywanie na siłę widzieliśmy w III części, dla mnie nędznej, nudnej i do bani.
T: Ocalenie to naprawdę niezłe kino sf, jest co oglądać i warto się wybrać do kina, to film z rodzaju tych, które trzeba obejrzeć na dużym ekranie.

Terminator: Ocalenie, zasłużone 8/10

mój status

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 464 piw(a)
Wysłany: Śro 01 Lip, 2009   

KUP TERAZ - 8/10 - dlaczego? Ponieważ chłopaki zrobili satyrę na obecne czasy związane z nałogiem allegro. Ubawiłem się trochę ( uwaga !!! występuje nie cenzuralne słownictwo a więc odradzam oglądanie z dziećmi )

pozdrawiam

h71

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu