Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cisnieniowe, ekspresy

Ekspresy ciśnieniowe.
Autor Wiadomość
ARCHIE
Nowicjusz

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   

Posiadam ekspres firmy Miele do zabudowy
Ktoś kto się troszkę zna na ekspresach wie co to za sprzęt.
Cenie go za kilka rzeczy:
-indywidualne programy
-zawsze zmielona kawa przed zaparzeniem
-można zaprogramować wielkość filiżanki
-możliwość ustawienia własnej porcji kawy
-programowanie ilości wody na filiżankę oraz ilości mleka lub pianki
-możliwość ustawienia temperatury wody do przygotowywania napojów
-możliwość uzyskania gorącego mleka, spienienia mleka oraz gorącej wody
Miałem wiele ekspresów ten uważam za najlepszy do domu.

zdjęcie.JPG
Plik ściągnięto 7364 raz(y) 30,06 KB

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 56 piw(a)
Wysłany: Śro 03 Kwi, 2013   

Borsuk napisał/a:
Ja też się dopisze,
po pierwsze Brennus robi bardzo dobrą kawę :) wychodzi mu esencjonalna i kremowa :)

Niestety, robi ją LaScala i nieźle skalibrowany młynek, nie Brennus ;) - ale wiem jedno - zawładnęły mną ekspresy dźwigniowe. Tu naprawdę liczą się umiejętności w obsłudze - póki nie dojdziesz do maestrii (co nie grozi mi w najbliższym czasie) nie ważne jak dobre wyjdzie ci espresso, wiesz, że możesz zawsze zrobić je jeszcze troszkę lepsze.

VV - Europiccola nie jest aż tak straszna cenowo - choć wciąż nieźle straszy;) można dostać wersję z mniejszym zbiornikiem na wodę (który przy domowym przerobie kawy jest wręcz zaletą) i odpowiednim wariancie wykończenia "już" od ok 2,2k (nówka) - przy 3k budżetu zostaje na młynek :P

P.S. dlaczego już u Ciebie nieobecna, jakieś uwagi krytyczne co do modelu?

Bombee
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

Jakiś czas temu żona uparła się na Krups Dolce Gusto - bo Ona będzie piła kakao z tego. Wypiła może ze 3 kapsułki i powiedziała, że jednak jest "be". W sumie może zrobiliśmy z 1 mooooże 2 paczki kapsułek, ale nam jakoś nie podchodziły i wylądował właśnie na Allegro :-)

Teraz używam takiej kawiarki:
.

Kawę kupuję w sklepie z kawami/herbatami i tam mieli mi obsługa.
Kupuję sobie 2-3 rodzaje kaw, na 2-3 filiżanki z każdej, żeby się podelektować.
A z rana wypijam z tej samej kawiarki "zwykłą mielonkę" (bez przesady - takich po 10 zł. nie kupuję ;-) ) ze sklepu i też jest OK.

Muszę jeszcze popróbować kawy po turecku - podobno dobrze przyżądzona w ten sposób kawa zabija wszelkie "ekspresówki".

Ale ja się nie znam - tylko pijak amator jestem :mrgreen:

je2bnik
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 637 piw(a)

A no właśnie… na espresso świat się nie kończy, są jeszcze ekspresy przelewowe, drippery, aeropress, kafetiery. Każda metoda jest inna, inaczej można regulować proces parzenia, inne są efekty.

Ja używam dwóch kawiarek: Bialetti Venus na 10 filiżanek i jakieś polskiej „no name” (ale z nierdzewki) na dwie filiżanki. Oprócz tego od czasu do czasu robię duuuuży kubek kawy z plastikowego drippera. Mam również ekspres Saeco via veneto combi deluxe (ma wbudowany całkiem przyzwoity młynek). W Polsce ten model chyba jest już niedostępny. W ogóle jest to starszy model. Polecił mi go Włoch prowadzący palarnię kawy „Tremore” w moim rodzinnym Radomiu, jako dobre urządzenie na początek. Oczywiście, że nie ma startu do dźwigni czy innych wymienianych przez was sprzętów ale podkreślam: na początek w zupełności wystarczy. Zalety to banalna konstrukcja i brak elektroniki, w miarę stabilna temperatura. Z dyszy do spieniania w ogóle nie korzystam. Łyżka ma zaworek regulujący ciśnienie: po 8 miesiącach użytkowania przymierzam się do jego wymontowania, żeby samemu regulować ciśnienie grubością zmielenia i stopniem ubicia. Na razie w sferze planów i marzeń pozostaje ekspres z prawdziwego zdarzenia.

Dla potencjalnych nabywców wątek dotyczący tego ekspresu na forum caffe prego!: http://caffeprego.pl/phpB....php?f=27&t=589

@Bombee
Będąc na wycieczce w Betlejem, w czasie przerwy obiadowej urwaliśmy się z żoną grupie i zabunkrowaliśmy w knajpce dla lokalsów: Afteem czy jakoś tak. Po przepysznym falafelu (w żadnym innym miejscu takiego nie jadłem, 3$ za dwie porcje) wzięliśmy jeszcze kawę z tygielka... Istotnie jest przepyszna. Gęsta, zawiesista, mocna ale jednocześnie bez cienia kwasu czy goryczy.

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1099 piw(a)

Brennus napisał/a:
...
P.S. dlaczego już u Ciebie nieobecna, jakieś uwagi krytyczne co do modelu?

Ależ nie, żadnej krytyki, po prostu stara Europiccola roztrzaskała się (konkretnie taka rurka z boku - po upadku ekspresu). Chciałem coś z tym nawet robić, ale potem przeleżała 2 lata w burdelowni i mi się odechciało. Wyrzuciłem podczas przeprowadzki.

pawel31
Nowicjusz

Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

ja szukam eksprsu

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1572 piw(a)
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Ja zdecydowanie wolę ciśnieniowe :palacz3:

MariuszW
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)

Daj sobie z tym spokój. To już rozpuszczalna będzie Ci lepiej smakowała :D

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Otrzymał 1099 piw(a)

Mariusz, nie pleć. Rozpuszczalka ''pachnie chemią jeśli ktoś zastosował jakąkolwiek metodę bardziej świadomego parzenia kawy. Kolega zalinkował dripa, który jest wcale najgorszy, jak na start. Jednakże jeśli mogę coś zasugerować lepsze efekty daje zwykła kawiarka (zaparzacz moka) najlepiej Bialetti, albo Berghoff. A porównywalne, ale tańsze - wietnamski coffe filter na przykład taki:
www.ebay.com/itm/Vietname...=item4ab7f2bd35

Wszystko jest lepsze od rozpuszczalki. Podstawowa zasada - kawa w ziarnach i nawet bazalny młynek ręczny

www.sklep.cafesilesia.pl/..._CENA_-191.html

+ drip/moka/vietnamese/french press/whatever

A jak się zachce czegoś więcej, kupuje się ekspres ciśnieniowy. na miarę oczywiście swoich możliwości i chęci.

Zachęcać kogoś do rozpuszczalnej to jak do korzystania z McDonaldsa. Wszyscy to robią, ale my jesteśmy koneserami. Jeśli tylko cygar, to akurat jest dobry początek, aby inne rzeczy robić świadomie. Życie do tego służy, nie tylko po to aby robić to, co stado owieczek dokoła, bo się nie pozna smaku istnienia.

P.S. Pisze to ogólnie bo twórca posta prawdopodobnie zalogował się na forum aby uprawiać bliżej nieokreśloną propagandę. Nie mogę jednak milczeć, jeśli ktoś proponuje kawę rozpuszczalną, Wybacz, Mariusz.

Arkadiusz
Aficionado

Obecności na FOSCA: 12
Otrzymał 299 piw(a)

Osobiście korzystam z takiej oto kawiarki http://www.green.shop.pl/...wiarka-6tz.html i szczerze powiedziawszy jest świetna, choć pojemnościowo starczy raptem na duży kubek. Za to napar wychodzi primo sort.

Dla tych, którzy chcą się napić kawy naturalnej i to bez fusów z zębach polecam kupić tzw. french press, czyli dzbanek z charakterystycznym tłokiem, którym dociska się fusy. Idealna sprawa tak do kawy, jak i herbaty, a cena śmieszna. W Kauflandzie chodziły ostatnio po 30 złotych.

Co do kawy rozpuszczalnej, najlepsza z nich jest kawa liofilizowana, najgorsza granulowana. Nie zmienia to faktu, że i tak ie mogę jej pić samej, tylko z mlekiem i cukrem, bo smak niezbyt przypomina naturalną kawę, a zbożówkę. Robię taką na szybko z rana, jeśli wstanę zbyt późno do pracy i muszę na szybko strzelić w gardło kofeinę.

MariuszW
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

VileVicar źle odczytałeś mojego posta ;) skoro ktoś nie szanuje nas logując się tylko w celu reklamy, to powinien dostać to na co zasługuje i stąd taki mój post.

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Otrzymał 1099 piw(a)
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Ano już rozumiem. Zwracam honor, biorąc pod uwagę domniemane intencje piszącego podsumowałeś zupełnie słusznie.

Mario8
Nowicjusz

Otrzymał 18 piw(a)
Wysłany: Pią 15 Sie, 2014   

Witam.

Koledzy potrzebuję kupić dla żony ekspres do kawy . Do tej pory używa Dolce Gusto na kapsułki . Ale wiadomo jak jest z kobietami , koleżanki mają ekspresy itd....
Budżet tanio i dobrze co by mi nie brzęczała :mrgreen:
Ja nie mam o tym zielonego pojęcia , z kawy piję tylko piwo .

smokerun
Nowicjusz

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   

ja byłem zadowolony z boscha, ale raczej to jest trochę droższy wydatek, ponad tysiak

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Otrzymał 1099 piw(a)

Tysiak to droższy? Helou ! No chyba że mowa o 4000. Po automatach za 1000 to za dużo się nie można spodziewać.
Mario ty lepiej się dowiedz dokładnie jakiego rodzaju sprzętu żona oczekuje. Bo jak kupisz źle, to się będzie działo.

Arkadiusz
Aficionado

Obecności na FOSCA: 12
Otrzymał 299 piw(a)

Przypominam prawilnie, że mam na nazwisko Tysiak i proszę operować innymi zwrotami określając 1000 zł, bo tak to nie wiem, czy temat nie zaczyna dotyczyć mojej osoby :mrgreen:

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Otrzymał 1099 piw(a)

Tak to czułem, że się odezwiesz Arku. Już będziemy grzeczni :)

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Odkopie temat, ma ktoś może w użytkowaniu któryś z ekspresów Jura? Potrzebuje opinii o firmie i wyrobach, jak z trwałością, serwisem, eksploatacją itp.

mój status

lunka01
Doświadczony Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 447 piw(a)

drinks napisał/a:
Odkopie temat, ma ktoś może w użytkowaniu któryś z ekspresów Jura? Potrzebuje opinii o firmie i wyrobach, jak z trwałością, serwisem, eksploatacją itp.

Pawel (vaharana) ma taki, pilem u niego kawe jak dla mnie calkiem niezla moze napisz mu PW bo moze przeoczyc ten watek

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Otrzymał 1099 piw(a)

Darku, ja w automatach się słabo orientuję ale jedno wiem na pewno - Jura pośród ekspresów automatycznych, to jak Mercedes albo Adorini. Takie porównanie jest bardzo adekwatne. Jeśli miałbym dla siebie kupować to kupiłbym ekspres Jura (to oczywiście niemożliwe, bo automat to dla mnie jakość nie do zaakceptowania)

Polecam poszukiwanie na temat konkretnego modelu na forum caffeprego. Tam użytkownicy wykopują każdy najmniejszy problem.

http://caffeprego.pl/phpBB3/viewforum.php?f=29

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu