Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dzien, swira

DZIEŃ ŚWIRA
Autor Wiadomość
Olguś
Nowicjusz



Wiek: 35
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 0
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 27 Lis, 2007   

Oglądałam zarówno "Dzień świra", jak i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Obydwa kilkakrotnie. Jestem pod wielkim wrażeniem. Oglądając pierwszy film, można się po prostu pośmiać w większości momentów, ale mając na uwadze to, o czym ten film jest tak naprawdę, a to już śmieszne nie jest. Natomiast w przypadku drugiego filmu - obraz absolutnie tragiczny, od początku do końca. Szokujący, wybitny, przeraźliwie smutny.
Poczułam te filmy mocno, wywarły na mnie wielkie wrażenie i zamierzam jeszcze do nich wrócić.
 
 
szpooler
Aficionado



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 533
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Cieszyn/Kraków
Wysłany: Wto 27 Lis, 2007   

Myślę, że wielkim plusem dla obu filmów jest (jak dla mnie przynajmniej) gigant polskiego kina i teatru (i ING oczywiście ;) ) Marek Kondrat. On nie grał, on był. Podczas niejednego filmu widać, że aktor gra, że wciela się w postać, może robić to nawet doskonale, ale w przypadku Dnia Świra jak i Wszyscy... czułem po prostu jedność Kondrata z postacią przez niego graną.
_________________

 
  mój status
 
Sergiej
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 13
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1337
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 27 Lis, 2007   

podzielam w 100% opinię Olgi i szpoolera na temat tego filmu.
Nie lubię za to Miśka Koterskiego, który chociaż nie grał źle, wielkim aktorem nie jest i być może ktoś inny bardziej by tu pasował...
 
 
user
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2007   

Warto obejrzeć film " Nic śmiesznego". Kondrat jako reżyser jak szukają planu i Pazura jako Miauczyński, genialny. Polecam.
 
 
Olguś
Nowicjusz



Wiek: 35
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 0
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 30 Lis, 2007   

Sergiej napisał/a:
Nie lubię za to Miśka Koterskiego, który chociaż nie grał źle, wielkim aktorem nie jest i być może ktoś inny bardziej by tu pasował...
A ja Miśka lubię. Dla mnie jest urzekający i nie wyobrażam sobie w "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" kogoś innego w tej roli. W "Dniu Świra" było go mniej.
 
 
gaudes
Nowicjusz
Szczesciarz


Wiek: 41
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 143
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

Dla mnie arcydzielem polskiego kina ostatnich lat jest "Plac Zbawiciela"

Duzo by mowic o tym filmie. Pamietam, że wywarl on na mnie ogromne wrazenie i po wyjsciu z kina razem z dziewczyna prze kilka dobrych minut trawilismy film w ciszy a pozniej wymiana opinii.
Jak widać Polskie współczesne kino, to nie tylko "Poranek Kojota" albo coś w tym stylu, ale takze mocne i wartosciowe filmy ukazujące pewna bolącą prawde!
_________________
pozdrawiam
Piotrek
 
 
 
Sergiej
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 13
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1337
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

Cytat:
Jak widać Polskie współczesne kino, to nie tylko "Poranek Kojota" albo coś w tym stylu


nawiązując do "coś w tym stylu" to za świetny film, aczkolwiek niezbyt wartościowy i po prostu lekki film uważam "Chłopaki nie płaczą" - dla mnie nr 1. wśród polskich komedii ostatniej dekady
 
 
mefisto
Nowicjusz



Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 3
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią 21 Gru, 2007   

Film genialny, wielokrotnie go oglądałem i za kazdym razem byłem zachwycony. Smutny jak cholera, ale do bólu Polski. Równie dobre jest " Wszyscy Jesteśmy Chrystusami", które jest jeszcze bardziej tragiczne.
 
 
gorfag
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Sopot
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   

Film bardzo mi się podobał, mimo swojej jakże smutnej wymowy. Zgadzam się również z przedmówcami, że po tym filmie trzeba obejrzeć "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", bardzo gorzko przedstawiony obraz alkoholizmu.
Ponadto wszystkim z Trójmiasta i okolic polecam spektakl Teatru Miejskiego im. Gombrowicza w Gdyni - "Dzień Świra"
 
 
Oss
Początkujący Aficionado



Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 194
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

Sergiej napisał/a:
Nie lubię za to Miśka Koterskiego, który chociaż nie grał źle, wielkim aktorem nie jest i być może ktoś inny bardziej by tu pasował...


A ja myślę wręcz przeciwnie - gra takiego typowego polskiego "skejta" - prosty chlopak, którego życiowym celem jest idealnie postawiony "dziubek" przy kapturze. Ilu teraz takich...
Rola jak najbardziej adekwatna do jego osoby... Robi z siebie debila, chociażby w "Jak oni śpiewają"... nie wspominając o kilku epizodach Wojewódzkiego
A film jest analogią do obecnej Polski - mnóstwo zachowań, scen, przedstawionych zdarzeń, jest wyjętych z życia codziennego Polaka.
Zarówno jeden jak i drugi film (DŚ i Wszyscy...), jest jak najbardziej godny polecenia.
 
 
 
misza67
Początkujący Aficionado
Sybaryta ;)



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 50
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 265
Otrzymał 22 piw(a)
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

Oss napisał/a:
Sergiej napisał/a:
Nie lubię za to Miśka Koterskiego, który chociaż nie grał źle, wielkim aktorem nie jest i być może ktoś inny bardziej by tu pasował...


A ja myślę wręcz przeciwnie - gra takiego typowego polskiego "skejta" - prosty chlopak, którego życiowym celem jest idealnie postawiony "dziubek" przy kapturze. Ilu teraz takich...
Rola jak najbardziej adekwatna do jego osoby... Robi z siebie debila, chociażby w "Jak oni śpiewają"... nie wspominając o kilku epizodach Wojewódzkiego
A film jest analogią do obecnej Polski - mnóstwo zachowań, scen, przedstawionych zdarzeń, jest wyjętych z życia codziennego Polaka.
Zarówno jeden jak i drugi film (DŚ i Wszyscy...), jest jak najbardziej godny polecenia.


Jakże ja Kolegę Przedmówcę popieram... To dokładnie kolega naświetlił problem polskiej młodzieży zza okna... A serio - podtrzymuję, co wcześniej napisałem :)
_________________
- "A dlaczego ty pijesz wuju?"
- "Żeby się wyrobić dramatycznie. Żeby wprowadzić w życie elementy baśniowe."
 
 
 
Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler



Obecności na FOSCA: 9
Wiek: 52
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 1387
Otrzymał 484 piw(a)
Skąd: Leszczyny, Polska
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Jeśli taki "Misiek" ma być idolem naszej młodzieży (dziubek, spodnie i życiowe problemy czy ma cool buty) to ja wysiadam. Ciężko znaleźć odpowiednie wzorce zachowań dla dzieci ale jak widzę pod blokiem tzw "mnichów" bo tak ich nazywam to mnie krew zalewa. Nic tylko popisać świeżo pomalowane bloki, podpalić nowy domofon - nic . Żenada. Pozakładają te kaptury niczym średniowieczni mnisi i udają że nikt ich nie rozpozna - to ich anonimowość.

Wracając do filmu świetnie przedstawienie polskiego środowiska.

Przerażające ale prawdziwe.

Mamy świadomość iż w jakiś sposób możemy podnosić w pewnych kręgach troszkę kulturę choćby takimi spotkaniami jak FOSCA

więc do dzieła zeby nasze dzieci miały dobry przykład z rodziców a nie z "blokowych zakonników"

Ps. nie wiem czy pisałem ale z tego typu tez świetny film jest "Nic śmiesznego"


Pozdrawiam H71
_________________
Pozdrawiam - Highlander71

 
 
szpooler
Aficionado



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 533
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Cieszyn/Kraków
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Mnie ten film (Dzień Świra) przeraża. Przeraża mnie tym, że oglądając go pierwszy raz głównie się śmiałem, oglądając drugi- czasami, oglądając piąty- sporadycznie, a teraz widząc ile z tego filmu jest gdzieś obok mnie- płakać się chce.
_________________

 
  mój status
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 20