Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zapalniczka JetLine DT-101 - recenzja
Autor Wiadomość
partagas
Aficionado
mr



Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 740
Otrzymał 911 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Maj, 2015   Zapalniczka JetLine DT-101 - recenzja

Zapalniczka JetLine DT-101
Mój nowy nabytek. Przyjechała już kilka dni temu ale dopiero dziś mam chwilę, żeby się pochwalić.
Moje dotychczasowe zapalniczki miały jedną wspólną wadę – mały zbiornik na gaz, przez co wystarczały na jedno palenie. Jedno, max dwa cygara. I koniec, po gazie. Zachorowałem więc na zapalniczkę stołową / biurkową / gabinetową – jak zwał, tak zwał. Sporych rozmiarów palnik, ze sporym bakiem. Do dzieła. Rekonesans w internecie a potem oswajanie się z ceną. Problem rozwiązał mój ulubiony dostawca (uwaga: reklama – nie klikać! :D ) CI robiąc... promocję! :D Zamawiam więc ją, dobieram smakołyki i - jest.


Unboxing
Czarne, gustowne pudełko z oznaczeniem producenta. Otwieram z niecierpliwością - w środku zawiniątko.

Pierwsza myśl: co jest? Zawinęli w folię piankową i nie dali nawet materiałowego woreczka, żeby się nie niszczyła zabierana ze sobą? Pierwszy minus niemal wystawiony ale OK – przecież to nie zapalniczka do kieszeni czy torby, ona ma stać na stole. Zresztą, jak będę ją chciał gdzieś zabrać to na pewno będę miał w czym ja schronić. Odpuszczam, rozpakowuję z pianki.

Załączona mała karteczka to instrukcja nabijania, użytkowania oraz karta gwarancyjna, w której to producent deklaruje dożywotnią ochronę gwarancyjną. Daje to podstawy sądzić, że „bebechy” są solidne bo nie wydaje mi się, żeby producent pragnął je naprawiać czy wymieniać.
Opcje kolorystyczne były trzy: ciemny brąz, jasny brąz i widoczna na zdjęciu czarna. Szare, szczotkowane aluminium owinięte czarną skórą. Prezentuje się wyśmienicie, jej wielkość również robi wrażenie. 10 cm wysokości, w przekroju owal 6 x 4 cm. Kawał ciężkiego urządzenia, dobrze leży w dłoni. Odpala akcją pojedynczą, co oznacza, że wystarczy pociągnąć kciukiem suwak w dół a pokrywa odskakuje i cztery jety zioną ogniem. Już nie mogę się doczekać testu „na żywym organizmie”, biegnę po puszkę z gazem. Nabijam, a czekając aż „dojdzie do siebie” przygotowuję sobie palenie (narzędzia – popiołka, obcinarka, przepojka, cygaro, no i laptop do pisania tego tekstu). Jeszcze tylko test i regulacja.

Pokrętło regulacji płomienia ma słuszny rozmiar, dzięki czemu można je obrócić palcami bez dodatkowych narzędzi. Próba ognia. Za pierwszym strzałem nie odpala (nie wiem, może nie umiem – w moich rękach żadna zapalniczka nie zapala za pierwszym strzałem), kolejne próby wypadają pozytywnie ze stuprocentową skutecznością. OK, biorę zabawki i biegnę do altany. Wieje jak cholera, nie ma szans, nie odpali. Chowam się trochę za rogiem, wyciągam 5-Vegas Triple A i już grzeję stopę. Po dość krótkiej chwili jest czerwona, jeszcze tylko kontrolnie pierwszy puf nad ogniem... Tak, zapalniczka na spodniej stronie klapki ma lusterko, które w takim przypadku daje podgląd na stopę.

Można zacząć pyszne palenie (właściwie pisząc te słowa jestem już w połowie cygara). Dygresja – trudno się pali na wietrze, wrapper jakby za bardzo nie chciał płonąć, cygaro trochę przygasa.

Wrażenia
To dopiero pierwsze wrażenie, pierwsze rozpalone nią cygaro ale jestem z niej zadowolony – i mam nadzieję, że radocha pozostanie. Prawdę pisząc rozważałem też inną zapalniczkę, oczywiście od xikara ale z racji ceny, niemal dwukrotnie wyższej odpuściłem. Z minusów paradoksalnie (a może nie?) przyczepię się do... czterech jetów. Zapewne będzie miała spore spalanie, choć pojemność zbiornika z pewnością to zrekompensuje. Inna wątpliwość to - tak duży płomień nie bardzo nadaje się do cygar małej średnicy. Moje Triple-A ma w ringu 56, więc odpaliło się wyśmienicie ale nie wyobrażam sobie rozpalania jakiejś panateli czy innej małej „czterdzestki”. Wydaje mi się, że okopci się całe (może kiedyś przetestuję). Na szczęście moim ulubionym formatem jest robusto, tudzież grubsze robusto z ringiem 50-56 więc pozostaję dobrej myśli.
Cygarko się kończy to i pisanie kończę :)
_________________
Every stick is a vacation. Each one, Brother.
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
El Comandante, delle_alpi, AntZ, polakito
mnb
Nowicjusz


Wiek: 97
Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Maj, 2015   

Bardzo elegancka, ładna. Sam nigdy takiej nie miałem, więc tym bardziej zazdroszczę. Możesz zdradzić ile cię ona kosztowała?
Życzę ci tego, zeby ta radocha, jak to napisałeś, posoztała na długo, oby to był udany zakup!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partagas
Aficionado
mr



Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 740
Otrzymał 911 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 22 Maj, 2015   

Dzięki. Rozpalałem już nią kilka cygar i co raz bardziej mi się podoba ten klocek.
Zdradzić cenę? A cóż to za tajemnica, przecież podlinkowałem do sklepu :P $39.99
_________________
Every stick is a vacation. Each one, Brother.
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
je2bnik
Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 36
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 758
Otrzymał 637 piw(a)
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Lusterko w zamknięciu to bardzo pomysłowy patent :cool1:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JMJ
Początkujący Aficionado
smakosz życia



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 52
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 303
Otrzymał 249 piw(a)
Skąd: Bolanda
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Partagas, gdzie to podlinkowałeś, bo chyba ślepnę na starość...?
Od tygodnia oglądam tego posta, Kolegom na FOSCA nawet pokazywałem, że piękna, ale skąd ją masz, to nie mogę znaleźć... :?:
_________________
Luz i spokój, to sobie cenię. Bardziej spokój niż luz... :bejsbol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partagas
Aficionado
mr



Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 740
Otrzymał 911 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

:smoke1:

Cytat:

Problem rozwiązał mój ulubiony dostawca (uwaga: reklama – nie klikać! :D ) CI robiąc... promocję!


W powyższym "CI" to nazwa sklepu Cigars International - i w pierwszym poście jest linkiem do zapalarki. O proszę: http://www.cigarsinternat...-flame-lighter/
Nota bene, lokalizacja tego sklepu wyjaśnia dlaczego nie pojawiłem się na fosce, która odbyła się w moim mieście. Sam nie mogłem przybyć i pochwalić się palnikiem, więc dzięki, że niejako zrobiłeś to za mnie :P
_________________
Every stick is a vacation. Each one, Brother.
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
JMJ
JMJ
Początkujący Aficionado
smakosz życia



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 52
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 303
Otrzymał 249 piw(a)
Skąd: Bolanda
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Ło matko... różne rzeczy klikałem, ale CI nie zauważyłem w ogóle... Jednak starość :( . Dzięki.
_________________
Luz i spokój, to sobie cenię. Bardziej spokój niż luz... :bejsbol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Awrokins
Nowicjusz


Wiek: 74
Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 1
Skąd: Wraszawa
Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

WOW też chce taką zapalniczkę :( . Gdzie to można kupić i za ile? Proszę podać mi jakiś adres aukcji czy coś pisać na PW albo tutaj.
_________________
Odwiedź podlogi24.NET
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partagas
Aficionado
mr



Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 740
Otrzymał 911 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

Dwa czy trzy posty wyżej masz linka do cigars international, amerykańskiego sklepu on-line. Już wróciłem więc ci nie przywiozę. Sorry.

Edit: podróbki znajdziesz na aliexpress.
_________________
Every stick is a vacation. Each one, Brother.
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zapalniczka
Zakup...
SzymonK Akcesoria 84 Śro 29 Sty, 2014
klochowicz
Brak nowych postów Problem z zapalniczką
Zeebro Akcesoria 20 Sob 26 Lut, 2011
Dziunio
Brak nowych postów Problem z zapalniczką.
Arek Akcesoria 15 Pon 24 Gru, 2012
Pekal
Brak nowych postów Tania zapalniczka
adamsb81 Akcesoria 2 Wto 02 Kwi, 2013
adamsb81
Brak nowych postów Zapalniczka w samolocie
Suchy Akcesoria 12 Sob 20 Lut, 2021
partagas

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 19