Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czytasz, ksiazki, ktore

Książki które czytasz
Autor Wiadomość
RafalW
Nowicjusz
www.winohobby.biz

Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

Może nie jest to książka do "czytania" ale w pełni chciałbym ją polecic - Książka Kucharska Rodziny Soprano. Zawiera fajne i przystępne przepisy, dużo fajnych cytatów z filmu + zdjęcia z filmu miedzy innymi Soprano z cygarem przy grillu :winko:

Polecam wszystkim którzy lubią gotowac, lubią domową (przepisy proste i klasyczne)kuchnię włoską no i lubią Soprano :palacz3: :bejsbol:

chingy18
Początkujący Aficionado
Paul Hunter R.I.P

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

To może i ja dodam coś od siebie o książkach:) gustuję w horrorze dlatego przede wszystkim Stephen King- wszystko co tylko możliwe. Jak na razie przeczytałem "tylko" 28 jego książek a przede mną jeszcze sporo do pochłonięcia. Ostatnio sięgnąłem po Cobena. Przeczytałem chyba z 8 jego książek... niestety jedną po drugiej i teraz mam już lekki przesyt tegoż autora. Do bardzo interesujących pozycji dodałbym Simona Becketta z "Chemią śmierci" i "Zapisane w kościach"+ w tym roku wychodzi 3 część tego kryminału medycznego. Ostatnio także miałem okazję czytać 2 lub 3 powieści Koontza, który okazał się miłą odskocznią od Kinga, choć dość podobnie pisze. Ostatnimi czasy czytam dość sporo ze względu na to, że droga, pociągiem, z Poznania do Gdyni zajmuje ok 6 godz, co akurat wystarcza na pochłonięcie jednej książki i nie zanudzenie się na śmierć w czasie podróży :D . Myślę, że do tej listy mógłbym dodać Jamesa Pattersona z jego serią książek o detektywie Crossie.

pozdrawiam :bandit:

Sadek
Nowicjusz
ten typ

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Dzik napisał/a:
Ja właśnie czytam Gomorrę. Trup ściele się gęsto, aż trudno to ogarnąć, ze to 100% fakt. Tak czy inaczej, przeczytałem ponad połowę i już mogę stwierdzić, że dla wielbicieli gatunku będzie to rewelacja, dla mniej zainteresowanych może być przyciężkawa bo nie ma tam miejsca na miłość, sentyment czy humor. Ta książka stawia w trochę innym świetle obrazy takie jak Ojciec Chrzestny i samych gangsterów w nich przedstawionych, bez kodeksu i zasad.

Jestem przy końcu tej książki i stwierdzam, że mimo ciekawego tematu to napisana jest beznadziejnie. Czytanie jej idzie jak krew z nosa. Mnóstwo nazwisk, przydomków, luźnych wątków powoduje, że ta książka po prostu zniechęca. Autor wykonał wspaniałą robotę zbierając cały ten materiał ale niestety nie przedstawił go w sposób interesujący. Jak dla mnie zmarnowany temat.
O! Mógłby oddać ten materiał Mario Puzo i wtedy by pewnie wyszła książka! :D

misza67
Początkujący Aficionado
Sybaryta ;)

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 22 piw(a)
Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Skończyłem wspaniałą książkę - Na rogu świata i nieskończoności. Wspomnienia o Franciszku Fiszerze , opracowanie Roman Loth. Pamiętacie te historyjki, anegdoty, bon moty? "Nie czytałem, więc wiem lepiej". "Zajechała pusta dorożka i wysiadł z niej Leśmian". "Styka, ty nie maluj mnie na kolanach, ty maluj mnie dobrze". "Ksiądz nad trumną pomylił nazwisko denata i cały pogrzeb na nic". I setki innych, powtarzanych przez wszystkie pokolenia ostatniego stulecia. Stoi za nimi jeden człowiek - Franc Fiszer. Legenda cyganerii młodopolskiej i potem tej z Dwudziestolecia. Bożyszcze literackich kawiarń warszawskich, filozof gawędziarz, który nigdy niczego nie napisał, a po którym zostały opowieści mogące zapełnić niejedną bibliotekę. Utracjusz; przepuścił w młodości wcale niemały rodzinny majątek ziemski, bo kochał bankietować, a jak już naszły go ambicje gospodarskie, wymyślał na przykład hodowlę szparagów, których ceny kalkulował podług menu wziętej warszawskiej knajpy. Był królem życia, żarłokiem i pijakiem, błaznem i mędrcem, którego uwielbiały kobiety na równi z mężczyznami, bo wnosił w ich świat cielesne i intelektualne szaleństwo.
Obecnie czytam kolejną fascynującą pozycję Urodziłem się w knajpie - Wiernicki Wiesław. Rozszerzenie i kontynuacja poprzedniej książki Wiesława Wiernickiego, zatytułowanej "To były knajpy". Autor opisuje swoje rodzinne, przedwojenne mazowieckie miasteczko, gdzie w lokalnej knajpie, ulubionym miejscu spotkań mieszkańców, jak w lustrze odbija się wszystko, co dzieje się wokół. Natomiast Warszawa, nadal oglądana okiem wytrawnego restauratora, smakosza życia i znawcy ludzi, pojawia się tu dopiero w czasie wojny i, w tak trudnym również dla naszego życia kulturalnego i towarzyskiego, okresie powojennym. Barwna narracja przenosi nas do stołecznych, okupacyjnych i realistyczno-groteskowych peerelowskich knajp, lokali, barów i piwniczek z ich niepowtarzalnym klimatem.

pozdrawiam serdecznie

Grzybus
Nowicjusz

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

No cóż, ja czytam klasykę :P chyba już 5 raz "Imię róży" Umberto Eco :)
Który zaciera za sobą ślad."

korea83
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 287 piw(a)
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009   

Dzisiaj skonczylem najnowsza ksiazke Marka Krajewskiego "Głowa Minotaura" (premiera 05.05.2009) i jak zwykle jestem bardzo zadowolony :mrgreen: Bohaterem jest jak zwykle Eberhard Mock, ale tym razem nie jest sam :) Wspomaga go Edward Popielski, a cala akcja dzieje sie dla odmiany nie we Wroclawiu, a we Lwowie (no, przynajmniej w wiekszosci ;) )

Krymianly Marka Krajewskiego polecalem juz wczesniej, sa naprawde niezle i bardzo fajnie sie je czyta. Tak samo jest z nowa powiescia, czyta sie ja bardzo lekko a sama lektura wciaga :D

mój status

Yorick
Początkujący Aficionado

Otrzymał 3 piw(a)

Korea: Czy akcja wraca do czasów Pierwszej Wojny Swiatowej?
  mój status

korea83
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 287 piw(a)

Tym razem akcja rozpoczyna sie 1 stycznia 1937 roku :)

mój status

Yorick
Początkujący Aficionado

Otrzymał 3 piw(a)

Ok, Dzięki :)

A żeby nie było off-topicu to ostatni spoglądam do "Kuba - daleka piękna wyspa" - ale wolno mi to idzie.
  mój status

chingy18
Początkujący Aficionado
Paul Hunter R.I.P

Otrzymał 3 piw(a)

sam osatnio czytałem "Festung Breaslau" i rzeczywiście Krajweski ma ciekawy styl. godne polecenia.

pozdrawiam :bandit:

emilecek
Nowicjusz

Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

Wiek Propagandy Partakanis& Aroson dobra psychologiczna książka pokazuje wpływ mediów i nie tylko na dzisiejszego odbiorce. Myślę, że trochę przesadzona ale warta przeczytania.

SzymonK
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 90 piw(a)
Wysłany: Nie 01 Lis, 2009   

Aktualnie czytam "Palę Paryż" Bruna Jasieskiego, później przyjdzie czas na "Palę Moskwę" Paula Moranda. Książka warta uwagi, przedstawia proletariacki Paryż i panującą w nim Dżumę. Po przeczytaniu będę mógł powiedzieć coś więcej, puki co czyta się ją bardzo miło, wciąga :)

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Ja jak do tej pory przeczytałem wszystkie książki Cliva Cusslera. A obecnie zacząłem ,,Obiecaj Mi" Harlana Cobena. Ogólnie jestem wielkim zwolennikiem kryminałów i thrillerów

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 471 piw(a)

Xander.xxx napisał/a:
Ja jak do tej pory przeczytałem wszystkie książki Cliva Cusslera.

Witaj w klubie :) - Cusslera czytam jak wpadnie mi do ręki ( a właściwie jak moja Żona przytarga z biblioteki lub od znajomych ) - a do "wszystkich" zapewne już nie wiele mi brakuje :)

Tak czy owak uwielbiam czytać Cusslera ( wszak tam też wątki cygarowe się pojawiają :) ) a i bardzo miło i łatwo się go czyta.

Pozdrawiam

h71

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)

Dzięki. Fajnie, że jeszcze ktoś kto lubi jego książki :smile:

dudi
Nowicjusz
cubaneros

to ja sie dolacze Cusslera przeczytalem prawie wszystko,soro mam na wlasnosc :mrgreen:
aktulalnie jednak czytam "Testament Odessy" B.Wolaszanskiego polecam jego ksiazki swietna wiedza podana w ciekawej formie.

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

OOOOO to tak jak u mnie cały komplecik stoi na półce. Wołoszańskiego też przeczytałem kilka jego książek jak i tych które rekomenduje jego wydawnictwo i są naprawdę bardzo dobre :grin:

SzymonK
Aficionado

Otrzymał 90 piw(a)
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Wyciągnąłem po raz kolejny z pułki "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona. Polecam, bardzo fajna książka ;)

SzymonK
Aficionado

Otrzymał 90 piw(a)
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

Marina - Carlos Ruiz Zafon czytał ktoś może?

oZz
Początkujący Aficionado

Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

Mafia-Petra Reski bardzo ciekawa pozycja dla ludzi których interesuje struktura,życie itp mafi.

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu