Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kawa

Kawa
Autor Wiadomość
delle_alpi
Nowicjusz
delle_Alpi

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 245 piw(a)
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

A na Kubie 5 $ (tj. CUC). To się nazywa przebitka :cigar:

AntZ
Aficionado

Otrzymał 1361 piw(a)
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

I tak taniej będzie kupując u Nas, gdyż lot na Kubę trochę kosztuje ;-)

enejcz
Nowicjusz

Otrzymał 80 piw(a)
Wysłany: Śro 01 Kwi, 2015   

Tak tylko sobie pozwolę zauważyć że w linku http://www.sklepy.abc24.p...8854&pro=332371 jest informacja:
Cytat:
termin ważności - 15.10.2008

:smoke1:

Jacek Bernacki
Początkujący Aficionado
cieniasek

Otrzymał 51 piw(a)

Jest również "Aktualnie brak tego produktu"

http://sklep-tytoniowy.ab...8854&pro=332371

:D

Arturl1
Początkujący Aficionado

Otrzymał 370 piw(a)

AntZ napisał/a:
tu znalazłem kawę Cubita.
Jest dostępna w ziarnach i mielona.
http://www.sklepy.abc24.p...8854&pro=332371
:cigar:

Niestety, od dawien dawna nie ma tu.

delle_alpi
Nowicjusz
delle_Alpi

Otrzymał 245 piw(a)

Też wydziałem datę, ale nie chciałem się czepiać ;-) , poza tym wydaje mi się, że kawa raczej się nie psuje (hermetycznie opakowana), choć mogę być w błędzie, nigdy tyle nie trzymałem w domu kawy. Jak jestem w błędzie, to ktoś mnie pewnie zaraz z niego wyprowadzi ;-)

Co do lotu na Kubę, tydzień przez Kanadę można zorganizować w 5 gwiazdkowym Hotelu za 4,5- 5,5 k , w tym cena hotelu to 400- 500 $ (Cayo Santa Maria lub Coco), dłuższe pobyty nie wiele się różnią +/ - parę dolarów. Można też objeżdżać casa particulares, ale to inny temat.

W każdym razie możesz przewieść minimum 100 cygar (leganie), Partki D4 (tubos) kosztują ok 5 CUC dla przykładu, Cohiba Siglio VI (Tubos) ok. 19 CUC, Punch Double Coronas 15 CUC, RyH short churchills (tubos) 11 CUC; jedne cygara można kupić dużo taniej niż w Polsce inne trochę taniej, zależy trzeba szukać okazji; wszystko oczywiście w oficjalnych sklepach.

Osobiście kupiłem również cygara zwijane na pokazach od tzw. Pań reprezentujących fabrykę wychodzi 10 zł za sztukę bez pierścienia, ale to nie to samo, traktuję to jako eksperymentalny tytoń który posezonuję z 2 lata, jako pierwsze cygara na Kubie smakowały mi, ale potem przerzuciłem się na smakołyki od Cohiby, Montecrito, RyH i inne... Wracając do Cen Havana Club- w wątku rum zamieszczałem szczegółowe ceny np 3 letnia koszuje 5,9 CUC za butelkę 1 l. (4 legalnie i nie sprawdzają raczej, tzn. na Kubie z samej zasady w Polsce nie widziałem by kogoś egzaminowali, a mieli po 8-10 flach rozmaitości), wspomniana kawa za grosze- ciężko osiągalna gdzie indziej.

No znajdzie się parę towarów, które umilają koszty lotu; poza tym samo bycie na Kubie- to przede wszystkim wartość dodana, do tego palenie na Kubie poezja. Oczywiście jak nie ma się wyboru lecieć- koszty, długi lot, brak urlopu, to trzeba palić haracz 60 zł za przeterminowaną kawę :mrgreen:

Sorry za offtopic :cigar: , a i dodam, że byłem głupi kupując tylko 3 kawy takie, w tym 2 rozdałem rodzicom i teściom, w razie kolejnej podróży na Kubę będę mądrzejszy, ale na to muszę poczekać :neutral:

Arturl1
Początkujący Aficionado

Otrzymał 370 piw(a)

delle_alpi napisał/a:
A na Kubie 5 $ (tj. CUC). To się nazywa przebitka :cigar:

Kilogram kosztuje od 12-15CUC, a 5CUC to ok 350g

delle_alpi
Nowicjusz
delle_Alpi

Otrzymał 245 piw(a)

Widzisz, może w kwestii kawy mi się coś pomyliło, możesz mieć rację, rzeczywiście paczuszki, które ja kupowałem były mniejsze; no to nawet jest dosyć wysoka cena; bądź co bądź rząd (reżim) stara się jednak zarabiać sporo na swoich eksportowych towarach, poza tym koszty produkcji są wyższe niż w innych regionach kawowych świata.

No to pozostaje argument niedostępności :cigar:

AntZ
Aficionado

Otrzymał 1361 piw(a)

Oj tam, oj tam, troszkę się kawka przeterminowała.
:mrgreen:

hunter07
Nowicjusz

wie ktoś gdzie mogę zakupić kawy kubańskie? może znacie jakieś hurtownie które mogą je sprowadzić? zależy mi na wszystkich rodzajach..

Arturl1
Początkujący Aficionado

Otrzymał 370 piw(a)

Ciężko dziś, praktycznie niemożliwe ale.... Są małe palarnie kawy, które sprowadzają kawę jeszcze niewypaloną z różnych stron świata, w tym z Kuby. Różnica jest taka, że wypalają ją na miejscu (klimat polski) i to powoduje, że różni się trochę w smaku i zapachu od kupionej na Kubie. Niemniej jednak oddaje bazę smakową dość dobrze, choć niuanse zanikają. Jest to dobra alternatywa. Problemem jest tylko to, że dostawy kawy z Kuby są takie jak wszystko na Kubie - tymczasowe i nieregularne :mrgreen:
Właśnie zamawiałem kawy dla mojej drugiej połowy, tej ładniejszej i zapytałem o kawę kubańską. Jest właśnie dostępna, przez internet również (www.palarniakawy.com). Kupuję tam od blisko 10 lat i zawsze jest ok.

Arturl1
Początkujący Aficionado

Otrzymał 370 piw(a)

delle_alpi napisał/a:
Też wydziałem datę, ale nie chciałem się czepiać ;-) , poza tym wydaje mi się, że kawa raczej się nie psuje (hermetycznie opakowana), choć mogę być w błędzie, nigdy tyle nie trzymałem w domu kawy. Jak jestem w błędzie, to ktoś mnie pewnie zaraz z niego wyprowadzi ;-)

Co do lotu na Kubę, tydzień przez Kanadę można zorganizować w 5 gwiazdkowym Hotelu za 4,5- 5,5 k , w tym cena hotelu to 400- 500 $ (Cayo Santa Maria lub Coco), dłuższe pobyty nie wiele się różnią +/ - parę dolarów. Można też objeżdżać casa particulares, ale to inny temat.

W każdym razie możesz przewieść minimum 100 cygar (leganie), Partki D4 (tubos) kosztują ok 5 CUC dla przykładu, Cohiba Siglio VI (Tubos) ok. 19 CUC, Punch Double Coronas 15 CUC, RyH short churchills (tubos) 11 CUC; jedne cygara można kupić dużo taniej niż w Polsce inne trochę taniej, zależy trzeba szukać okazji; wszystko oczywiście w oficjalnych sklepach.

Osobiście kupiłem również cygara zwijane na pokazach od tzw. Pań reprezentujących fabrykę wychodzi 10 zł za sztukę bez pierścienia, ale to nie to samo, traktuję to jako eksperymentalny tytoń który posezonuję z 2 lata, jako pierwsze cygara na Kubie smakowały mi, ale potem przerzuciłem się na smakołyki od Cohiby, Montecrito, RyH i inne... Wracając do Cen Havana Club- w wątku rum zamieszczałem szczegółowe ceny np 3 letnia koszuje 5,9 CUC za butelkę 1 l. (4 legalnie i nie sprawdzają raczej, tzn. na Kubie z samej zasady w Polsce nie widziałem by kogoś egzaminowali, a mieli po 8-10 flach rozmaitości), wspomniana kawa za grosze- ciężko osiągalna gdzie indziej.

No znajdzie się parę towarów, które umilają koszty lotu; poza tym samo bycie na Kubie- to przede wszystkim wartość dodana, do tego palenie na Kubie poezja. Oczywiście jak nie ma się wyboru lecieć- koszty, długi lot, brak urlopu, to trzeba palić haracz 60 zł za przeterminowaną kawę :mrgreen:

Sorry za offtopic :cigar: , a i dodam, że byłem głupi kupując tylko 3 kawy takie, w tym 2 rozdałem rodzicom i teściom, w razie kolejnej podróży na Kubę będę mądrzejszy, ale na to muszę poczekać :neutral:

Od kilku lat spędzamy kilka tygodni na Kubie. W ub roku spędziliśmy cały grudzień i kilka dni stycznia. Wracając zawsze mamy pełne walizki cygar, kawy i rumu grubo ponad limity ilościowe. Na lotnisku ważne jest, by nie przekroczyć za dużo wagi bagażu (limit 20kg) - tolerują do 24-25kg, a bagaż podręczny do 7-8kg. Ostatnio mieliśmy kilkanaście butelek rumu i 14 skrzyneczek cygar + kilkadzieścia luzem. Do tego zakupione cygara, rum i kawa po odprawie na lotnisku. Zero problemów, nawet w Berlinie przy odprawie bagażu ręcznego (latamy z Warszawy przez Niemcy jedną linią - jedna odprawa :mrgreen: ).

delle_alpi
Nowicjusz
delle_Alpi

Otrzymał 245 piw(a)

good for You :palacz3: , :cool1: , :mrgreen:

Pozazdrościć, w takim razie nie powinieneś mieć problemów z dostępem do Cubity :palacz: ,
jak jechałem na Kubę to po naszej stronie robili problemy, wracając z lotniska w Santa Clarze niektórzy mieli pod 30 kg, no ale to był lot bez międzylądowań. Kanadyjczycy i Polacy z Kanady mówili, że też biorą po kilkanaście butelek, u nas te limity chyba bardziej ze względu na przemyt wódki ze wschodu, jak ktoś wraca z Kuby to celnicy raczej nie są wnikliwi. Choć w teorii powinno się deklarować towar do oclenia, pod groźbą kary.

Sorry po raz drugi za delikatny offtopic , chyba więcej poruszamy tu sprawy bardziej około kawowych niż kawowe.

Kończąc wątek mam nadzieję, również jeździć cyklicznie na Kubę może nie co roku, ale raz na jakiś czas z przyjemnością ;-)

hunter07
Nowicjusz

ogólnie dziś przedzwoniłem mnóstwo sklepów/palarni/hurtowni w Polsce i wszysyc albo nie mają kawy kubańskiej albo wszyscy jeden rodzaj... a reklamują się wszystkie kawy z całego świata ble ble ;p

Kulig
Nowicjusz

Wysłany: Wto 02 Cze, 2015   

My lubimy z ekspresu - ja jestem zwolennikiem espresso, żona cappucino i innych z mlekiem. W espresso czuje się smak samej kawy, dlatego raczej nie kupuję ziaren w supermarketach, tylko jakieś lepsze, w internecie. O Lavazza i Illy nie wspominam, bo to pewnie wszyscy znają, ale ostatnio odkryłem (tutaj: https://www.przyjacielekawy.pl/) całkiem dobrą Cafe Liegeois . Piłem już ManoMano, a teraz mam Magnifico i bardzo mi obie smakują.

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 227 piw(a)

Jak kawa to tylko espresso, a w zasadzie doppio bo zawsze to lepiej wypić podwójne niż pojedyncze ;)

Dobry młynek i świeże ziarna z palarni i musi być sukces :cool1:

mój status

oskar0608
Nowicjusz

Zawsze double esspreso:P

Cezary
Nowicjusz
Cezary

Otrzymał 41 piw(a)
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2015   

Na codzien popijam Lavazza espresso. Do cygara doskonala, szczegolnie z cukrem Muscavado i smietanka. Ale mam jeszcze resztke rarytasu, mianowicie kawe Luwak z Indonezji. To trzeba sprobowac, nie da sie opisac. Uwaga na podrobki, podobno wiekszosc tej kawy na swiecie jest sfalszowana. Kupilem te moja na plantacji, mam wiec nadzieje, ze jest oryginalna.

klochowicz
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 7
Otrzymał 143 piw(a)
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2015   

Piję w zasadzie wyłącznie espresso i zawsze coś mi w nim nie pasowało, chociaż było ok. To tak jakby palić cały czas przeciętne cygara. No i w końcu trafiłem na kawę Bazzara, konkretnie Bazzara Espresso Top12 Gran Cru/DODICIGRANRU (http://www.ritex.pl/data/...zFwLmpwZw==.jpg). W tej chwili mamy ją w Caballero i moim zdaniem jest naprawdę dobra. Ba, najlepsza, jaką do tej pory piłem. Espresso jest gładkie, ale z delikatną goryczką, bez tego kwasku, którego zdecydowanie nie lubię.

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

Ja polecę kawę z palarni Mastro Antonio, Michał na bank wie o kim mowa

http://www.mastroantonio.pl/

kawę wypala 2-je pasjonatów z Kołobrzegu, sami kupują surowe ziarna, sami tworzą mieszanki, sami je wypalają.

Cenię w ich kawie unikalne smaki nie do znalezienia w "marketowych" torebkach, informację o dacie wypalania, profesjonalne torebki z zaworkami do odgazowania świeżej kawy, szybką i sprawna dostawe itp., itd.

Żeby zrobić najlepszą mieszankę kawy potrzeba prawdziwych pasjonatów, żeby zrobić świetną kawę nie potrzeba prawdziwego baristy :mrgreen:

mój status

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu