Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cygara, glebie, jak, smaku, wydobyc

Jak wydobyć głębię smaku cygara
Autor Wiadomość
Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Arek napisał/a:
Hahahahahaha - bardzo ciekawy opis :palacz:
1. "system gradientowo-tygodniowy" - im dalszy dzień tygodnia tym ciemniejsze cygaro.
2. "system cenowo-nastrojowy" - im lepszy humor tym droższe cygaro.
3. "system alfabetyczny" - prosisz żonę lub znajomego o podanie jednej litery alfabetu a następnie szukasz cygara, które w nazwie ma na pierwszym miejscu tą literę
4. "system erotyczny" - im większa ochota na seks tym większe cygaro...
5. "system motywacyjny" - przydatny jeśli Twoja ukochana nakazała Ci wykonanie co najmniej 2 prac domowych. Układasz po 1 cygarze przy miejscu wykonania każdego zadania. Po jego wykonaniu pora na nagrodę... . Uwaga! ilość prac determinuje ilość cygar..
6. " system wojskowy" - układasz około 5 cygar na równej powierzchni (np. stół) w rzędzie jak w wojsku, a następnie dmuchasz na nie, które cygaro pozostanie na polu bitwy - palisz(uwaga! metoda ta niestety może uszkodzić delikatnych żołnierzy... tj cygara)

No i o to właśnie mniej więcej chodziło:)
Jak dla mnie system nr 4. jest najtrafniejszy... przynajmniej każdy będzie miał coś dużego w nawiązaniu do seksu :clint:
Postaw piwo autorowi tego posta

marek_f3
Nowicjusz

Otrzymał 10 piw(a)

O, system cenowo-nastrojowy w modyfikacji cenowo-okazyjnej (ale to się łączy) stosuje, będę musiał pozostałe wypróbować :mrgreen:
Jest jeszcze myślę dość szeroko stosowany system wielkościowo-czasowy.
Problem z tymi systemami jest kiedy mamy dużo różnych cygar o podobnej "fizjonomii" - wtedy tylko wąchanie i oglądanie zostaje, które przynajmniej w moim przypadku z racji ciasnego i wypełnionego już humika i idącej za tym ograniczonej możliwości przekładania cygar najczęściej prowadzi do wyboru czegoś z wierzchu :cigar:

Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)

Z wyborem mam jeszcze jeden problem - ponieważ w większości cygara mam co najwyżej w dwóch-trzech egzemplarzach, bardzo żal mi jest je wypalać:( Jedynie Siglo II mam w dużych ilościach, ale one muszą się dłużej pokisić bo są kilkutygodniowe świeżaki.
Przed chwilą wróciłem z pracy i zastanawiam się nad Trinikiem Ingenios EL z 2007 roku. Mam ich znowóż tylko 3 sztuki...kurde, trochę żal tego palic...

xiom
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 879 piw(a)

Musiśz zmienić nastawienie ! :mrgreen:
Kolekcjonuję pierścienie wypalonych cygar. A cygara palę !
Więc koniec dylematów a bo mam mało tego, tamtego... itp...
  mój status

Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)

xiom napisał/a:
Musiśz zmienić nastawienie ! :mrgreen:
Kolekcjonuję pierścienie wypalonych cygar. A cygara palę !
Więc koniec dylematów a bo mam mało tego, tamtego... itp...

wiesz jak to jest kiedy i chciałoby się mieć ciastko i zjeść ciastko... Moim zdaniem, jedynym rozwiązaniem jest, na miejsce każdego spalonego cygara, które nam posmakowało, kupować co najmniej trzy takie same:)

Arek
Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 48 piw(a)

Dobre rozwiązanie, ale nie każdy może lub chcę sobie na nie pozwolić :palacz: Jako bardzoo początkujący aficionado wole kupić więcej cygar i max po 2. inna sprawa, że z racji młodego wieku i braku stałej pracy nie posiadam zbyt wielkich finansów na cele hobbystyczne. :palacz:
Wszystko pozostaje kwestią indywidualną, niemniej jednak ta metoda jest dość interesująca ;-)

Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)

Arek napisał/a:
Dobre rozwiązanie, ale nie każdy może lub chcę sobie na nie pozwolić :palacz: Jako bardzoo początkujący aficionado wole kupić więcej cygar i max po 2. inna sprawa, że z racji młodego wieku i braku stałej pracy nie posiadam zbyt wielkich finansów na cele hobbystyczne. :palacz:
Wszystko pozostaje kwestią indywidualną, niemniej jednak ta metoda jest dość interesująca ;-)

Oczywiście, jak na osobę, która z przypływem gotówki - z racji młodego wieku - może mieć pewne kłopoty, wybrałeś sobie dosyć kłopotliwe hobby:) Z drugiej strony, na przestrzeni lat, możesz uzbierać cudowną kolekcję, kupując nawet tylko po dwa egzemplarze. Osiągając czterdziestkę będziesz wzbudzał zazdrość niejednego aficionado:)
Przykre jest to, że co roku znikają kolejne linie, a czasami nawet marki cygar... i jeżeli nie zabezpieczyłeś sobie kilku egzemplarzy więcej, jedyne co możesz to czytać recenzje szczęśliwców, którzy byli bardziej zapobiegliwi i mieli okazję takie cygaro kupić, wypalić i jeszcze im zostało na następne lata kilka sztuk:)

Arek
Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 48 piw(a)

Niestety masz rację, ale bardzo lubię palenie tytoniu w każdej postaci (najbardziej shisha), a cygara mają w sobie to "coś", tą swoista magię, która niczym sztuczki wprawionego iluzjonisty wciąga coraz bardziej w swój spektakl. Uwielbiam tą całą otoczkę etc. Za parę miesięcy sytuacja ulegnie polepszeniu gdyż wyjadę na studia i podejmę się jakiejś pracy :palacz:

Falcat
Początkujący Aficionado

Otrzymał 42 piw(a)

Arek napisał/a:
Niestety masz rację, ale bardzo lubię palenie tytoniu w każdej postaci (najbardziej shisha), a cygara mają w sobie to "coś", tą swoista magię, która niczym sztuczki wprawionego iluzjonisty wciąga coraz bardziej w swój spektakl. Uwielbiam tą całą otoczkę etc. Za parę miesięcy sytuacja ulegnie polepszeniu gdyż wyjadę na studia i podejmę się jakiejś pracy :palacz:

I tego Ci życzę, żebyś niezależnie od mniejszych, czy większych kwot pieniędzy zawsze się cieszył ze spotkań z cygarami:)

artz
Nowicjusz

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

każdy pewnie ma swój na to sposób. myślę, że cygaro przede wszystkim potrzebuje czasu i spokoju ;)

ciuciull
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 1671 piw(a)
Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

Cygara to rzeczywiście magiczne twory, nie da sie temu zaprzeczyć, wiem to z własnego przykładu. Ostatnimi czasy cygara powodują że w magiczny sposób znikają spore sumy z mojego konta :-)

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1364 piw(a)
Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

ciuciull napisał/a:
Cygara to rzeczywiście magiczne twory, nie da sie temu zaprzeczyć, wiem to z własnego przykładu. Ostatnimi czasy cygara powodują że w magiczny sposób znikają spore sumy z mojego konta :-)

...jakieś straty musza być : P

Wracajac do tematu: spokojnie puffy, bez zbytecznego przegrzewania, ale moim zdaniem, nie wolno zapominać o odpowiednim przechowywaniu cygar :cigar:

Dymbek
Nowicjusz

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Śro 21 Paź, 2015   

Trzeba nauczyć się dzielić czas z cygarem. Spokojnie, nie nerwowo... Nie zastanawiac sie, czy czuję wszystko, o czym pisali na stronie... To przede wszystkim ma być przyjemność, forma relaksu. Jeżeli pozwolimy, by cygaro było takim wlasnie relaksem, odprężeniem, czasem tylko dla siebie (nie mam tu na mysli wyłącznie samotności ;) ), to wtedy cygaro samo odda to, co ma najlepsze. Tak ja to widzę :bandit:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
VileVicar
Odpowiedz do tematu