Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czesto, ile, jak, palicie

Ile i jak często palicie?
Autor Wiadomość
Vincent_Vega
Nowicjusz



Wiek: 33
Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 15
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Kęty
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   Ile i jak często palicie?

Starałem się znaleźć i albo słabo szukałem albo rzeczywiście nie ma tematu. Więc jak to z wami jest?
Przypuszczam, że hobbyści palą na wszelką okazję, bardziej zapaleni raz na kilka dni jak jest wolny czas, a prawdziwi pasjonaci(raczej bardziej zamożni ;-) ) przynajmniej raz dziennie wyznaczają sobie czas błogiego relaksu...
Oczywiście ciężko palić cygaro dobrej jakości raz dziennie jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę, a nie zarabia się grubo powyżej średniej krajowej... Więc mniemam iż większość pali od pompy.
Ja na co dzień zakupiłem sobie maszynówki, na piątek jakieś lepszej jakości cygarko w granicach kilkunastu zł, a od pompy fundnę sobie coś na prawdę z klasą. Wychodzi taniej niż papierochy... apropo, po wypaleniu cygara wieczorkiem ani przez myśl nie przejdzie mi papieros, a wcześniej paliłem około 5 dziennie.
_________________
Istnieją używki mogące dostarczyć w życiu tylko szczęścia...
 
 
Sonio
Doświadczony Aficionado
^.^



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 941
Otrzymał 573 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

1-2 razy na tydzień.
Jest moim zdaniem kilka fajnych cygar do 10, którymi można się fajnie pobawić i są dobre.
 
 
Vincent_Vega
Nowicjusz



Wiek: 33
Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 15
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Kęty
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Co rozumiesz przez pobawić?
Wydaje mi się, że chodzi ci o cygara bardziej na co dzień, jakie to według ciebie?
_________________
Istnieją używki mogące dostarczyć w życiu tylko szczęścia...
 
 
Kwiatt
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 1489
Otrzymał 564 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Ja palę średnio jedno cygaro dziennie, ale tylko wtedy, kiedy kubki smakowe dobrze funkcjonują. Zdarza mi się nie palić przez dwa tygodnie kiedy nie mam czasu lub jestem chorobowy :-)
_________________
http://www.cigarblog.pl/ - strona o cygarach pisana z pasją.
 
 
tomaszszamot
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 290
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

2-3 w tygodniu ;-) ale ja wole zapalic 1-2 partagasy d4 niz 3-4 wynalazki po 10 zeta ;-) . Trzeba jednak przyznac ze w przedziale cenowym do 15 zł tez mozna trafic na perelki - np. la reloba albo funete chateu funete - wiec nie odcinam sie od tanich cygar. Poprostu "pewne" cygara nie sprawiaja przykrych niespodzianek ;-)
 
 
 
GrimPilgrim
Początkujący Aficionado
si vis pacem para bellum



Wiek: 42
Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 260
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Ja palę zwykle 1-2 w tygodniu. Czasem zdarza mi się nie palić dwa tygodnie a czasem wypale 3 cygara w 3 dni. Najczęściej są to budżetowe do 15-20 zł ale mam swoje typy które są zwykle dobre lub bardzo dobre jeśli chodzi o stosunek cena/jakość i rzadko już eksperymentuje w tym przedziale cenowym. A od święta, po udanym dniu lub gdy mnie najdzie ochota to coś lepsiejszego z wyższej półki cenowej.
 
 
AdamCohiba
Nowicjusz
OPTIMUS pali Kubę !



Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 47
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 126
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

w lecie palę dużo jak na mnie . 2 razy po 2 w tygodniu. Siadam przy domu na tarasie i palę. Wtedy łatwiej, synek śpi, żona śpi a ja relaksuję się do 1 w nocy pod gołym niebem

Jeśli chodzi o półkę cenową to różnie. Ale mam po prostu swoje upodobania i je realizuję.

Gdy nadchodzi jesień zima to już gorzej. Tu już muszę się wybrać do knajpy więc..... 1 na 3 tygodnie po 2 cygarka może wpadnie.

Ogólnie jednak traktuję nadal cygara jakoś coś wyjątkowego, dlatego nie zamierzam zwiększyć częstotliwości.

pozdro
_________________
One good cigar can change the day...
 
 
amalos
Nowicjusz


Wiek: 46
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 116
Otrzymał 22 piw(a)
Skąd: ostrzeszów
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Ja mam ten problem że jestem uzależniony od nikotyny :mrgreen: ,więc pale co dziennie .W pracy zazwyczaj nabijam fajkę a wieczorem cygaro i czasem fajka......... :mrgreen: i tak dzień za dniem sobie mija....... :palacz3:
 
 
hubert34
Nowicjusz


Obecności na FOSCA: 4
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 123
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Jaksonów
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

W tygodniu może trzy, cztery cygara codzienne (7-13zł/szt, tylko handmade), a w łykend coś lepszego, czasem w sobotę zdarzą się trzy (długi wieczór). No a rekord został ustanowiony podczas ostatnich targów Intertabac - 6sztuk i to żadne tam petit corona :-)
 
 
VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1923
Otrzymał 1099 piw(a)
Skąd: Poznań/Komorniki
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Staram się degustować cygara codziennie, jednak tylko się staram, bo nie mam takich możliwości.

Kiedy mam wolne popołudnie, sięgam z reguły po 2 cygara (wychodzi ok. 4 razy w tygodniu) - i generalnie rocznie wyjdzie mi statystycznie jedno dziennie - z tym czuję się najlepiej.

Jeszcze 1,5 roku temu miałem taką pracę, że było w niej dużo czasu i schodziło mi często po 3 cygara dziennie. Fajnie, ale za dużo - czułęm psychicznie, że 3 cygara to zbyt dużo na 1 dobę (czyt. bez specjalnej okazji). Zaczynały mi powszednieć, więc dobrze, że te możliwości się skończyły.

Cygaro mi naprawdę dobrze smakuje po 1-2 dniach przerwy. W tym roku zapowiada się ok. 360 cygar zamienionych w popiół i dym.
_________________
"Bez kapłanów i bez świątyń krwawe łapska bogów nie mogłyby dosięgnąć świata śmiertelników. Czyż nie byłby to raj, przyjacielu ?" Steven Erikson - Ogrody Księżyca
http://baza.fantasta.pl/fantasta.php?id=500
 
 
Xander
Aficionado
Tony Soprano



Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 537
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa/Ciechanów
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Różnie, czasami palę codziennie przez tydzień czy dwa, czasami jedno cygarko na 2-3 dni, a czasami raz na kilka tygodni. Myślę że ta ostatnia opcha niedługo będzie w użyciu z racji zbliżającej się zimy.
_________________
Marcin
"Z całą szczerością wyznaję, że cygaro to jedna z największych pociech w mym życiu-nie narzuca swojej kompanii, łagodnie pobudza, delikatnie znieczula i jest spoiwem przyjaźni".- William Thackeray
 
 
Sergiej
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 13
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1337
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

U mnie niezmiennie od kilku lat wychodzi około 200 cygar rocznie, co daje średnio 4 cygara w tygodniu. W większości cygara palę pojedynczo, czasami jednak robię sobie serie np. dwóch cygar w jeden wieczór lub nawet całe cygarowe dni, kiedy wypalam 3-4 cygara.

Niekiedy lubię sobie zrobić dłuższą, np. tygodniową przerwę od palenia, by zupełnie odświeżyć kubki smakowe.


Niestety przez najbliższy czas ze względu na brak odpowiednich warunków będę palił zdecydowanie mniej - zapewne jakieś 2 cygara tygodniowo :/ Ale to czasowe ograniczenie :)
_________________
Polecam:

http://www.zmiloscidohavan.pl/
 
 
krzysiex
Nowicjusz



Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 110
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Lepiej mniej a lepiej ;) max 2 w tygodniu :)
 
 
Tomasz1984
Aficionado
Tomasz



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 39
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 633
Otrzymał 810 piw(a)
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Witam, Ja palę najwięcej w okresie wiosenno-letnio-jesiennym, wtedy gdy jest słoneczko i da się swobodnie wysiedziec gdzieś w plenerze. Staram się wybierac cygara dobre jakościowo znaczy smaczne nie koniecznie drogie żeby przyjemnośc z palenia była jak największa, dlatego palę może żadziej ale z większą przyjemnościa. Przez ostatnie miesiące wyszło mi ok 3 tygodniowo. W zimę to tylko okolicznosciowo a czasami w ogóle.
 
 
Bler
Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 653
Otrzymał 410 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Ja właśnie przystosowuję balkon do warunków zimowych. A dotychczas paliłem mniej więcej 1-2 tygodniowo.
 
 
xiom
Ekspert Aficionado


Obecności na FOSCA: 4
Wiek: 49
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 1274
Otrzymał 882 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Palę zazwyczaj jak jestem sam - w pełni mogę sie delektować cygarem.
Palę nieregularnie jednak są okresy takie jak wakacje czy wyjazdy służbowe to wtedy codziennie :mrgreen: (a, że poza domem jestem 2 miesiące w roku to robi się większa ilość).
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Palę tylko wtedy kiedy mam pewność, że jest wystarczająco dużo czasu aby w spokoju wypalić cygaro i wiem, że nikt nie będzie mi przeszkadzał. A jak dużo?? Raczej niewiele, na tle innych forumowiczów wypadam raczej blado ;) Kiedyś wypadało mi średnio jedno cygaro na tydzień. Aktualnie może wyjdzie będą to dwa cygara. Bywa jednak tak, że nie palę cygar nawet i miesiąc po czym przychodzi okres, że palę codziennie. Najgorszy jest dla mnie okres jesień/zima kiedy to nie palę cygar prawie wcale nie chcąc zadymić domu. Na szczęście wtedy z pomocą przychodzi fajka :mrgreen:
 
  mój status
 
tomaszszamot
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 290
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

No ja na szczescie moge "smrodzic" ile wlezie:) zamykam sie w "pracowni" i kopce :mrgreen: a osobiscie uwielbian zapach ktory unosi sie w pomieszczeniu po wypalonym cygarze :palacz:
 
 
 
Bler
Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 653
Otrzymał 410 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Zapach też lubię, ale książki za nim nie przepadają...
 
 
KapitanKliper
Nowicjusz


Wiek: 43
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

U mnie w niedzielę minie dokładnie rok jak zapaliłem pierwsze cygaro, a za miesiąc minie rok jak wczytuję się w owo forum.
Z kalkulacji wyszło mi około 90-100 cygar wypalonych, więc też okrągła cyfra.
Wychodzi średnio 2-3 cygara tygodniowo:)
Faktycznie jednak, to tak jak u większości z Was - raz codziennie a raz 3 tyg. przerwy.
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 21