Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: afficionado, audio

Audio afficionado
Autor Wiadomość
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   Audio afficionado

Mam pytanie, ja od jakiegoś czasu zacząłem się interesować audio, tzn wszedłem w takie etap w życiu, że mam jakieś tam stereo i co nieco umiem usłyszeć.
Czy ktoś na forum ma szersze pojęcie o tzn audiofilstwie?
Chcę kupić sobie gramofon i w tajemnicy przed żoną zacząć budować tor analogowy :D , chętnie skorzystał bym w rad i wskazówek i ogólnej wiedzy dotyczącej tematu.
 
 
Arek
Aficionado



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 29
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 663
Otrzymał 48 piw(a)
Skąd: Wrocław/Bogatynia
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Już myślałem, że nagrałeś recenzję audio i powstanie nowy dział z recenzjami w audio :palacz:
_________________
Każde cygaro to wydarzenie.
 
 
Falcat
Początkujący Aficionado



Wiek: 59
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 411
Otrzymał 42 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Jakiś czas temu również zacząłem interesować się tym tematem. Do tej pory miewałem jakieś Technicsy, Yamahy, Onkyo - od niedawna marzy mi się coś bardziej wyrafinowanego.
Pierwszym klockiem będzie również gramofon, wzmacniacz. Na początku z tymi kolumnami, które mam, po jakimś czasie kupię "żonie" w prezencie zestaw dooobrych kolumn :palacz:
Znalazłem kilka niszowych a doskonałych firm produkujących genialny sprzęt dla raczej początkujących audiofili w przyzwoitej cenie (za całość ok. 15 - 20k PLN). Mam nadzieję, że w tym roku zacznę już kompletować sprzęcik.
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Nie będę starał się Was zanudzać moim sepleniącym głosem, zdecydowanie lepiej spełniam się jako słuchacz niż orator :)
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Falcat napisał/a:
Jakiś czas temu również zacząłem interesować się tym tematem. Do tej pory miewałem jakieś Technicsy, Yamahy, Onkyo - od niedawna marzy mi się coś bardziej wyrafinowanego.
Pierwszym klockiem będzie również gramofon, wzmacniacz. Na początku z tymi kolumnami, które mam, po jakimś czasie kupię "żonie" w prezencie zestaw dooobrych kolumn :palacz:
Znalazłem kilka niszowych a doskonałych firm produkujących genialny sprzęt dla raczej początkujących audiofili w przyzwoitej cenie (za całość ok. 15 - 20k PLN). Mam nadzieję, że w tym roku zacznę już kompletować sprzęcik.


Ja mam kumpla, który już jest na etapie 12k za gramofon itd, z tego co widzę, to bardzo opłaca się kupować uzywane graty, tzn najlepiej pogadać na forach audio i tam zawsze ktoś coś sprzedaje. Tym bardziej, że totalną zajawką jest robienie upgradeów. Ja nie mam się bawić w aż tak wyrafinowany sprzęt bo mam wzmacniacz kina domowego, a nie ma bata żeby żonie wytłumaczył, że muszę go po pół roku wymienić :) Ale czaje sie na jakiegoś Pro -ject'a, Marantza albo Thorensa. Takiego na początek.
 
 
Falcat
Początkujący Aficionado



Wiek: 59
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 411
Otrzymał 42 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Borsuk napisał/a:
...zdecydowanie lepiej spełniam się jako słuchacz niż orator :)


Orator :cool1: jakieś dziwne skojarzenia mnie nachodzą :mrgreen:

Co do gramofonów - można zaszaleć i kupić nawet coś za 100k i więcej, tylko czy ktoś, kto nie jest naprawdę audiofilem wyczuje różnicę? Ja raczej nie.
Co jest ciekawe - sam zakup gramofonu, to niestety nie koniec. Wkładka do niego potrafi kosztować też kilkadziesiąt tysi
 
 
kastomer
Początkujący Aficionado
el jefe...



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 55
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 175
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Jakbyście się gdzieś wybierali na odsłuch audio w Wawie to chętnie dołączę.
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Falcat napisał/a:
Borsuk napisał/a:
...zdecydowanie lepiej spełniam się jako słuchacz niż orator :)


Orator :cool1: jakieś dziwne skojarzenia mnie nachodzą :mrgreen:

Co do gramofonów - można zaszaleć i kupić nawet coś za 100k i więcej, tylko czy ktoś, kto nie jest naprawdę audiofilem wyczuje różnicę? Ja raczej nie.
Co jest ciekawe - sam zakup gramofonu, to niestety nie koniec. Wkładka do niego potrafi kosztować też kilkadziesiąt tysi


jasna sprawa, dlatego piszę, że nie ma co przeginać z zakupem. Trzeba zacząć od czegoś dobrego, ale równocześnie niedrogiego, dlatego najlepsze są używki od zaufanych ludzi.
A co do zestawu, to można pakować bez końca, najdroższe kable kosztują około 360k za 4 metry :D przynajmniej o takich słyszałem.

Co do odsłuchów, to muszę się podowiadywać co, jak i gdzie. Dam znać.
 
 
xiom
Ekspert Aficionado


Obecności na FOSCA: 4
Wiek: 49
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 1274
Otrzymał 882 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

http://www.voice.com.pl/

Jeśli nie znacie warto przelecieć po ich stronie ;-)
Mają parę wyłączności na Polskę.

Macie konkretne pytania to walcie !
 
 
GREENMAN
Nowicjusz


Wiek: 47
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

Lubię sobie fajnie posłuchać i troszkę o tym i innym poczytałem choć za znawcę się nie uznaję.
Sam preferuję brzmienie lampowe ale to kwestia gustu.
Odnośnie gramofonu proponuję nie szaleć i tak najważniejsza jest mechanika i wkładka.
-ja mam gramofon DUAL raczej low cost można kupić za 400-600 używany ale mechanikę ma ok.
Potem trochę posłuchać różnych wkładek i coś wybrać. Do tego przedwzmacniacz na lampach i wzmacniacz lampowy ja mam push pull i jazda.
Głośniki no cóż to co mamy teraz w to różnie bywa samemu marzą mi się DYI na wielkich papierowych głośnikach.
 
 
ralfk
Nowicjusz


Wiek: 49
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

GREENMAN napisał/a:

Odnośnie gramofonu proponuję nie szaleć i tak najważniejsza jest mechanika i wkładka.

Hola,
zgadzam się z przedmówcą. byłem w tym roku na audioshow i trafiłem na wykład o gramofonach i gość powiedział, żeby na początek nie wchodzić w droższe tematy głownie wkładek, bo trzeba się najpierw nauczyć "obsługiwać" i dbać. Lepiej błędy popełniać na wkładkach za 300PLN niż 6000PLN.
Ja audio kupuje używane, bo ludzie, którzy kupują takie sprzęty nie są przypadkowi i dbają o ten sprzęt.
jeśli chodzi o konkretne modele gramofonów, to osobiście mam pro-jecta z wkładką goldring. bardzo dobre opinie ostatnio ma rega zarówno jeśli chodzi o gramofony i przedwzmacniacze. Najważniejsze żeby wkładka była wymienna :-)

Ostatnio pożyczyłem przedwzmacniacz od kolegi i pozamiatał mój.... no i szukamy nowego przedwzmacniacza :-)

kiedyś usłyszałem, nie słucha się sprzętu na który Cię nie stać - i ja się tego trzymam jak piany płotu - nie dotyczy to oczywiście imprezy audioshow gdzie słucha się zestawów za 148k EUR... :-) to już inna bajka.

powodzenia
Ralf
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ulubione sporty Afficionado
Gość Full offtopic 131 Wto 18 Cze, 2013
Cwiartka
Brak nowych postów Cygaro i retro-audio :-)
fotek kilka, tapety pulpitowe, zaczepka weekendowa
Maximus Full offtopic 2 Czw 24 Lip, 2014
Tomassino

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 19