Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 4s, 8gb, galaxy, iphone, mini, s4, samsung, vs

Samsung Galaxy S4 Mini vs iphone 4s 8gb
Autor Wiadomość
AdamCohiba
Nowicjusz
OPTIMUS pali Kubę !

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   Samsung Galaxy S4 Mini vs iphone 4s 8gb

Drodzy forumowicze,

poradzicie ? muszę się zdecydować na jeden z tych fonów w pracy.

Nie znam się na tym za cholerę, co lepsze.

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Niech cigarro będzie z Wami :)

Thorvard
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 251 piw(a)
Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

Też się średnio znam, ale po szybki przeglądnięciu parametrów wybrałbym Samsunga.

Pierwsze - S4 nie posiada wejścia na kartę pamięci. Fakt, ma 16 gb wbudowanej, ale Samsung ma tyle samo, a o wytrzymałości wyrobów Apple'a lepiej nie mówić = jest duże ryzyko utraty WSZYSTKICH danych. W razie popsucia Samsunga wystarczy wyjąć kartę pamięci, i KABOOM, mamy nadla dane.
Drugie. - Samsung ma lepszy procesor, do tego używa Androida(mnie osobicię o wiele bardziej ten pasuje, ale to kwestia gustu)
Trzecie - Samsung ma lepszy aparat foto. Wszak telefon służyć winien do telefonowania, jak sama nazwa wskazuje, ale aparatus czasem się przyda
Czwarte - nie wiem, jak w tym modelu, ale moim zdaniem Apple jest nastawiony głównie na wycisk kasy od uzytkownków(patenty z niewymiennymi bateriami, innymi podzespołami itp.). Samsung zaś, co tu dużo mówić, jest dzisiaj wiodącą firmą produkującą smartfony. Do tego dla mnie na przykład Apple jest po prostu tandeciarski(pragnę przeprosić w tym momencie wszelkich użytkowników Apple'a).

Podkreślam, że jest to moje subiektywne zdanie i że jestem zupełnym laikiem w tych sprawach :p

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 285 piw(a)

Sam używam Samsung S2 od początku jego istnienia i jestem z tego telefonu zadowolony. Dobry sprzęt i tyle. Jeśli komuś nie przeszkadza, że jest taki bardzo plastikowy to nic tylko brać.

Przez jakiś czas miałem też iphona, ale oprócz solidnego wykonania nic nie przypadło mi w nim do gustu ;) Mój teść korzysta z 4s i nie powiem, fajny telefon, ale nic ponad to :P

W sobotę zdradziłem jednak Samsunga i kupiłem sobie (o zgrozo) LG G2. Zawsze gardziłem tą firmą, ale tak się rozpływają nad tym telefonem, że aż chcę się sam przekonać co to warte ;)

mój status

Kwiatt
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 564 piw(a)

Siostra dostała 4s. Po aktualizacji oprogramowania... Przestał działać odbiornik wi-fi. Apple wypięło się i trzeba było naprawiać telefon (200zł) w nieautoryzowanym serwisie :-/

je2bnik
Aficionado

Otrzymał 637 piw(a)

4s to jeden z lepszych modeli ajfona. Moja żona używa wcześniejszej "czwórki" i też
jest nie do zdarcia. Po dwóch i pół roku bateria w tym telefonie wytrzymuje 3 dni
normalnego użytkowania: rozmowy, wiadomości i internet po wi-fi. Na wyświetlaczu żadnej
rysy (hartowane szkło, ale nie gorilla glass) i co najważniejsze nie zamula. A 4S jest chyba sporo szybszy.

To co wybierzesz w dużej mierze zależy od tego czy jesteś już związany z jakimś
ekosystemem (android, WP8, ios) i jakim typem użytkownika jesteś.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1572 piw(a)

Moja Żona ma iPhone 4S i również nie jest zachwycona tym telefonem. Mój leży głęboko w szufladzie, bo nie lubię telefonów dotykowych i używam wysłużonego Blackberry :)

Arkadiusz
Aficionado

Obecności na FOSCA: 12
Otrzymał 299 piw(a)

Jako sprzedawca z czystym sumieniem mogę polecić Ci Samsunga Galaxy S4 Mini. Już z samego wyglądu wzbudza sympatię. Obły kształt jest nie tylko ładny, ale i bardzo do ręki. Oczywiście wiele osób wyraża negatywne opinie o plastikach z których całość jest wykonana, lecz prawda jest taka, że to są bardzo wytrzymałe tworzywa. Wystarczy spróbować złamać klapkę zamykania. Owinie się wokół palca, a nie pęknie ;-)
Druga sprawa to wyświetlacz. Masz do dyspozycji Super AMOLED 4,3 cala. Jest wyraźny, zagęszczenie 256 ppi może nie jest na te czasy wyczynem, ale pikseloza nie będzie Cię kłuć w oczy. Kolory trochę przesycone, ale nadal to jedna z najlepszych technologii. W iPhone 4S masz coś co nazywa się "Retina", która jest tak och ach wspaniała. To nic innego jak IPS TFT czyli powszechnie stosowane technologia, która należy do LG :mrgreen: No i 3,5 cala to mają dziś telefony z niższej półki ;-)
Procesor 4S jest dzisiaj archaiczny. Dwa rdzenie po 800 MHz nie robią wrażenia. Samsung jest oparty również na dwurdzeniowej technologii, lecz jest to wydajny Krait i silnik graficzny Ardeno 305 na którym pograsz praktycznie we wszystko. Taktowanie po 1,2 GHz na rdzeń.
I rzecz ostateczna. System.
W iPhone masz coś co nazywa się iOS obecnie w odsłonie 7. Klasyczny użytkownik po prostu robi w gacie obracając się po menu. Bo takie fajne, bo tak świetnie działa, bo takie szybkie, bo się nie wiesza, bo tyle możliwości. A gówno. Jak to powiedział dyrektor ds. sprzedaży w mojej poprzedniej firmie, który otrzymał 4S od przedstawiciela handlowego za współpracę: "miałem różne telefony, ale czegoś tak pop********ego jeszcze nie". Po dwóch tygodniach zabawy oddał to swojemu siostrzeńcowi i wrócił do LG L7 ;-)
Dla mnie jest to system paranoja. Nic tam nie ma w miejscach, gdzie się spodziewasz. Zero logiki.
Android to jest to, choć jak twierdzą użytkownicy iPhone, jest to iOS dla biedaków. Prawda jest taka, że Android daje Ci ogromne możliwości konfiguracji, nieograniczone możliwość dostosowania kompozycji. Możesz system wywracać do góry nogami. Nakładek i aplikacji od zasrania. Do tego wiele tych, które są darmowe na Andka, masz płatne na iOS. Choćby Angry Birds. Wadami Androida są na pewno chwilowe spowolnienia czy występujące raz na jakiś czas zawieszenie się systemu. Ale i tak warto.

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 285 piw(a)

Łooo matko, sprzedawca z czystym sumieniem poleca...no bo gdzież tam u sprzedawcy jakieś wyrzuty sumienia :P

Tak jak Arek mówi, ogarnąć coś na szybko w jabłkowych produktach to masakra. Zarówno ja jak i moja korzystamy z ipadów bo to były prezenty. Co ja k$%#$% na to badziewie narzucałem zanim się jako tako przyzwyczaiłem. Jeśli ktoś wcześniej używał androida i miałby się przerzucić na jabłko to litości, szlag jasny go trafi.

Android to android, tyle ;)

mój status

AdamCohiba
Nowicjusz
OPTIMUS pali Kubę !

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Panowie, wielkie dzięki !

Wybrałem Samsunga i jestem przekonany, ze porady były celne.

Arkadiusz jako sprzedawca sprzedałby lód eskimosom :) zatem i mnie zachęcił dobitnie :)

pozdrawiam

Adam

SzymonK
Aficionado

Otrzymał 82 piw(a)
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Sam jestem posiadaczem Samsunga, co prawda nie S4, ale S3. Wielokrotnie bawiłem się S4 i szczerze polecam. Niesamowity telefon. Jest oczywiście wypełniony różnymi "zabawkami", ale na tą chwilę nie da się go zajechać. Co do iPhona, z niego natomiast korzysta mój brat. Przede wszystkim "zamknięta" pamięć, której nie rozszerzysz, troszkę zamieszania z oprogramowaniem, mały wyświetlać i kiepski (w porównaniu do galaxy s4) aparat. Po za tym to apple, za którym średnio przepadam ;)

Tomassino
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1235 piw(a)
Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

W pewnym wywiadzie, pewna "szycha" krzemowej doliny powiedziała:

"Apple, to najpiękniejsze marketingowe osiągnięcie w branży technologicznej."

Dziękuję, do widzenia... :palacz3:

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

AdamCohiba napisał/a:
Panowie, wielkie dzięki !

Wybrałem Samsunga i jestem przekonany, ze porady były celne. Adam

I bardzo dobrze, sam mam 4S od 2 lat i gdyby nie lenistwo i konieczność przegrywania książki tel na nowy telefon to już dawno bym się go pozbył...

mój status

lunka01
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 447 piw(a)
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Ja kozystam z S3 kiedys z S1, generalniemoje glowne konto to gmail do tego mam Galaxy Pada wszystko ze soba switnie wspolpracuje ANDROID rulez.

Musze jednak powiedziec o jednym problemie ktory mialem 3 miesiace temu wyszedl update softu ktory okazal sie totalnym niewypalem (zamienial tel w cegle, bateria padala po 5 godzinach itd.) po 2 tyg wszedl patch ktory wszystko naprawil z tego co wiem byl to tylko probleme mw IRL i UK ale jak dla kogos kto kozysta z telefonu jako maila, telefonu i nawigacji czesto na raz......**** mnie chcial strzelic.

poza tym jednym wybrykiem nie bylo problemu. Nie mialem nigsy Aplla ale mialem ktoras z Nokii (cos tam mini na tym ich starym systemie, symbian czy cos takiego) dzien w ktorym wygrzalem na roweze w drzewo lamiac go na dwie czesci byl najpiekniejszym dniem w histori uzywania tego telefonu) od tego czasu mam samsungi i kolejnym telefonem tez bedzie samsung.

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

Jgryjestem
Początkujący Aficionado
Jgry

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 320 piw(a)
Wysłany: Pon 24 Lut, 2014   

Tak podgladam ten wątek i spodobała mi się odpowiedź Tomka:
Tomassino napisał/a:
W pewnym wywiadzie, pewna "szycha" krzemowej doliny powiedziała:
"Apple, to najpiękniejsze marketingowe osiągnięcie w branży technologicznej."
Dziękuję, do widzenia... :palacz3:

W 100% się zgadzam.
Odnoszę się w komparycji moich 2-ch smartfonów tj. Szajsung Galaxy SII vs. iPhona 5s:
iPhone = srajfon
Tyle.

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 464 piw(a)

Panowie "androidowcy" a czy któryś z Was znalazł odtwarzacz mp3 który odtwarza KATALOGI a nie albumy? Będę wdzięczny za pomoc.

voodoo2121
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 76 piw(a)

no ja jade na Samsungu s4 ale normalnym
tel szybki
płynny
trochę wielki
ale chwalę sobie
+ zajebisty ekran
łatwo wymienna bateria
sporo ram-u

Way
Nowicjusz

Otrzymał 17 piw(a)

Witam.

Ja też od miesiąca używam S4. A przesiadłem się z Nokii N8.
Chwalę S4 pod każdym względem. Ma to co potrzebuję czyli terminarz, kalendarze, pocztę i inne cuda.
Bateria? Dość często dzwonię i dzwonią do mnie więc żeb y nie skłamać to góra trzy dni. Czasem krócej jak mój syn dorwie tele ;)

Aparat - bez ściemy, NOKIA N8 robi lepsze zdjęcia.

Plastik? Nie przeszkadza. Proponuję od razu zakupić coś do przykrycia ekranu. Jakiś flipside czy jak to sie nazywało.

Wielkość? Nie noszę telefonu w kieszeni od spodni. Z wiadomych przyczyn ;)

Jgryjestem
Początkujący Aficionado
Jgry

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 320 piw(a)

Highlander71 napisał/a:
Panowie "androidowcy" a czy któryś z Was znalazł odtwarzacz mp3 który odtwarza KATALOGI a nie albumy? Będę wdzięczny za pomoc.

No problem, systemowy "Odtwarzacz muzyki" w Andku od 4.1 wzwyż odtwarza tyż katalogi. Wybierasz pierwszy utwór z katalogu i play - jedzie wszystko po kolei :mrgreen:

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 464 piw(a)

Jgryjestem napisał/a:
(...) No problem, systemowy "Odtwarzacz muzyki" w Andku od 4.1 wzwyż odtwarza tyż katalogi (...)

Nie odtwarza. Żeby dobrze się zrozumieć np. mam składankę różnych wykonawców i co andek robi? Porozrzuca je , owszem jest odtwarzaj ALBUM ale to nie katalog , bo wystarczy że zrobisz sobie sam "składankę " z różnych albumów i co wtedy?

h8r3d
Początkujący Aficionado

Otrzymał 95 piw(a)

Ja również jestem od dwóch lat szczęśliwym posiadaczem samsunga galaxy s+, sprawuje się super. Kolejny samsung z umową już do mnie jedzie, a jest to s3.
S4 dla mnie za wielki.

Od apple nigdy nic nie miałem ale pałam jakąś niechęcią do tej firmy

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu