Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pochwale, sie, tak, ze

że się tak pochwalę ;-)
Autor Wiadomość
rafhof
Początkujący Aficionado
Kierownik Urodzinowy

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

maciejslu napisał/a:
rafhof napisał/a:
a może by tak coś ładnie napisać o pejoratywnym przedstawieniu ludzi palących cygara w niektórych spotach reklamowych....?!

ja się osobiście czuję zniesmaczony (czy tylko ja sam..?!), ze ktoś rzuca cień na moją pasję...i to w taki sposób!! gdyby może jeszcze jakieś odniesienia zrobili do Don Corleone - ale tu płytka metafora do imperialisy...

może by tak jakiś tekścior? może być ciekawie!!

Cały tekścior to raczej nie dam rady, ale podczas ostatniego spotkania z Ramonem próbowałem postawić i obronić tezę, iż za taki wizerunek cygaro-=burżuj=kapitalista=cotamjeszcze odpowiada polska (a pewnie nie tylko polska, ale materiałów z innych krajów nie znam zbyt dobrze) satyra polityczna z okresu po IIWŚ. A początek takiemu sposobowi prezentowania tematu dała "konieczność" ośmieszenia Churchilla, który w owych satyrach przedstawiany był jako gruby, łysy, w surducie i z cygarem. Potem ta postać stała się kapitalistą, wyzyskiwaczem i czymtamjeszcze niejako siłą rozpędu :mrgreen:

masz rację - tak to jest! ale mi i tak nie pasuje, ze ktoś jednoznacznei stwawia w złym świetle osoby palące cygara.... choć z drugej strony - i tak nie będę się przecież poPiSywał...!;-)

pozdro

user
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

Przeczytałem Macieju- zgrabne, ciekawe, z pazurem, zresztą spodziewałem się dobrego tekstu :mrgreen: Nie chciałbym tu tworzyć elaboratów o jezyku, ale... Myślę, że to sie bierze z potwornej manipulacji, jakiej od wielu lat doświadczamy. Sprzedaż proszków do prania ( vide - inteligentny proszek :mrgreen: ) przeniosła się do polityki, więc polityk to produkt. Ludzie w Polsce czuja się wykształceni, wskaźnik scholaryzacji rośnie, ale... Mają kwit, a nie wykształcenie. To jest z kolei ciekawy aspekt socjologiczny- jak nie ma czego dac, to dajmy ludziom wykształcenie, czyli namiastkę. Dziś wszyscy gdzieś studiują, jak grzyby po deszczu rosną szkoły typu Wyższa Szkoła Gotowania na Gazie. I dlatego Macieju będziesz pisał maile do syna o ile sam się wczesniej do UK nie wybierzesz :mrgreen:

Odpowiedz do tematu