Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dzisiejszym, prawdy, swiecie, troszke

Troszke prawdy o dzisiejszym świecie...
Autor Wiadomość
Maćko
Nowicjusz
Arbiter elegantiarum



Wiek: 38
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 140
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   Troszke prawdy o dzisiejszym świecie...

Poniżej zamieszczam filmy które myślę że warto obejrzeć. Danny Shine co jakiś czas organizuje antyrządowe akcje i nie tylko. Ten człowiek moim zdaniem robi naprawdę kawał świetnej roboty. Na You Tubie można znaleźć więcej jego akcji.

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...75s&feature=fvw
_________________
WITHOUT BRAIN WITHOUT PAIN
 
 
 
Sebastian
Nowicjusz



Wiek: 49
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 39
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Radzymin
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Może i fajne, ale trzeba by się zastanowić do czego nawołuje: do anrarchii? (to nie jest ciekawy sposób funkcjonowania społeczeństwa-kraju),
do nierobienia zakupów? (to co mamy cofnąć się w czasie i z dzidami wyruszyć na polowanie?)
A może położyć się na trawce i oglądać chmury? (i co dalej?)
Jak dla mnie to utopia i bezsensowne bicie piany.
Pozdrawiam Sebastian. :cool1:
_________________
"Żyj i pozwól żyć"
 
 
człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta



Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 453
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Płock/ Toruń
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Sebastian napisał/a:
Może i fajne, ale trzeba by się zastanowić do czego nawołuje: do anrarchii? (to nie jest ciekawy sposób funkcjonowania społeczeństwa-kraju),
do nierobienia zakupów? (to co mamy cofnąć się w czasie i z dzidami wyruszyć na polowanie?)
A może położyć się na trawce i oglądać chmury? (i co dalej?)
Jak dla mnie to utopia i bezsensowne bicie piany.
Pozdrawiam Sebastian. :cool1:


Danny i Charlie do niczego nie nawołują... po prostu masz się zatrzymać i pomyśleć nad otaczającym Cię światem.. nad prawidłami, które nim rządzą i relacjami między ludźmi. No i przede wszystkim gnojem jaki robią politycy ;)

a jak już to zrobisz to pamiętaj "Wszystko jest w porządku!"
_________________
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." - E. Hemingway
 
 
 
Maćko
Nowicjusz
Arbiter elegantiarum



Wiek: 38
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 140
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Głównie mi chodzi o to że mówi głośno o tym co się dzieje w polityce, o ciągłym dążeniu do globalizacji gdzie zanika sens jednostki. Zwraca uwage na to że jesteśmy zwodzeni na każdym kroku. Docieka praw człowieka które nagminnie są naruszane, przykładem jest pierwszy film a mianowicie konfrontacja z ochroną. Większość niestety nie zna swoich praw i wykonuje polecenia tak naprawde zwykłego człowieka jakim jest ochroniarz. Przykład Polski gdzie tylko co dziesiąty ochroniarz jest licencjonowanym ochroniarzem, a czesto wydają polecenia, wykorzystując władze której tak naprawde nie mają. Ale to tylko część rzeczy na które zwraca uwage.
_________________
WITHOUT BRAIN WITHOUT PAIN
 
 
 
unknown
Początkujący Aficionado



Wiek: 58
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 273
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Ja pierniczę, znów "nieznośny ciężar bytu..."
Cytat:
zanika sens jednostki

Kto zanika, ten zanika - ja nie zanikam.
Jak zanikasz - to współczuję.
 
 
toilettroll
Początkujący Aficionado



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 417
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Jak ktoś chce walczyć z globalizacją, to niech zacznie od posprzątania swojego podwórka. Bo nie sztuka rzucać doniosłymi hasłami i ideami ze spiżu- gdy się po kolana (albo nawet po uszy) we własnym g•ωη!€ tonie.
Oczywiście uświadamianie ludzi co do ich praw jest jak najbardziej słuszne.

Osobiście zamiast walczyć z cieniami globalizacji wolę poczekać do wyborów i wybrać kogoś kto słuszniej będzie rządził moim podwórkiem, które ostatnio na ludzkiej głupocie i pazerności ucierpiało - Mysłowicami.
_________________
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom...
 
 
Maćko
Nowicjusz
Arbiter elegantiarum



Wiek: 38
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 140
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Cytat:
Kto zanika, ten zanika - ja nie zanikam.
Jak zanikasz - to współczuję.


widze każda okazja by komuś dopiec jest dobra, ale trzeba też czytać ze zrozumieniem...

Cytat:
ciągłym dążeniu do globalizacji gdzie zanika sens jednostki

Rozwinę sens mojej wypowiedzi dla wyjasnienia: zanika np. kultura lokalna, niestety na korzyść kultur zachodnich, powstają organizacje międzynarodowe typu światowa organizacja handlu które narzucają wytyczne lokalnym organizacjom itd.

Chciałbym zobaczyć jak bardzo 'nie zaniknąłeś' na tle globalnym... ale mi akurat tu nie chodzi by wywoływać kłótnie wiec tego nie kontynuuje.

A jeżeli chodzi o "nieznośny ciężar bytu" to na niego nie narzekam.

Pozdrawiam :)
_________________
WITHOUT BRAIN WITHOUT PAIN
 
 
 
unknown
Początkujący Aficionado



Wiek: 58
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 273
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Cytat:
Rozwinę sens mojej wypowiedzi dla wyjasnienia: zanika np. kultura lokalna, niestety na korzyść kultur zachodnich, powstają organizacje międzynarodowe typu światowa organizacja handlu które narzucają wytyczne lokalnym organizacjom itd.

Pantha rei
Cytat:
Chciałbym zobaczyć jak bardzo 'nie zaniknąłeś' na tle globalnym...

Na tle globalnym zaistniałem w dwójnasób.
Mam realny kontakt w czasie rzeczywistym z ludźmi, o których istnieniu kiedyś nie miałbym szansy się nawet dowiedzieć.
Mieszkają parę tysięcy kilometrów ede mnie, również na innych kontynentach.
Słyszałeś o Internecie?
O swobodnym przepływie informacji, idei...?
Pantha rei, mój drogi ;-)
Cytat:
ale mi akurat tu nie chodzi by wywoływać kłótnie wiec tego nie kontynuuje.

No offence, rozerwij się, masz tu coś humorystycznego na temat świata, którego Ci tak żal :palacz:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Ps. Polecam jego inne klipy.
 
 
Sebastian
Nowicjusz



Wiek: 49
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 39
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Radzymin
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

człekoupiór napisał/a:
Sebastian napisał/a:
Może i fajne, ale trzeba by się zastanowić do czego nawołuje: do anrarchii? (to nie jest ciekawy sposób funkcjonowania społeczeństwa-kraju),
do nierobienia zakupów? (to co mamy cofnąć się w czasie i z dzidami wyruszyć na polowanie?)
A może położyć się na trawce i oglądać chmury? (i co dalej?)
Jak dla mnie to utopia i bezsensowne bicie piany.
Pozdrawiam Sebastian. :cool1:


Danny i Charlie do niczego nie nawołują... po prostu masz się zatrzymać i pomyśleć nad otaczającym Cię światem.. nad prawidłami, które nim rządzą i relacjami między ludźmi. No i przede wszystkim gnojem jaki robią politycy ;)

a jak już to zrobisz to pamiętaj "Wszystko jest w porządku!"


Podtrzymuję to co napisałem wcześniej.
Gość ma za dużo czasu i pieniędzy, razem z kolegą organizyje wiec czy jakiś inny
happening który doprowadza do nielegalnych zgromadzeń.
Zachodzi możliwość że jeśli trafi w podatnu grunt i odpowiedni temat to może dojść do bijatyki więc napewno zostali wysłani policjanci do obserwowania tego "przedstawienia"
Na miejscu władz tego miasta obciążył bym gości, za czas jaki stracili policjanci któży mogli robić ważniejsze żeczy.
Szkodliwość takich czynów można wyliczać prawie w nieskończoność bo nawet jakby wysłać Go na pole to tym megafonem straszyłby zwierzęta.
A co do twojego stwierdzenia
"po prostu masz się zatrzymać i pomyśleć nad otaczającym Cię światem.. nad prawidłami, które nim rządzą i relacjami między ludźmi. No i przede wszystkim gnojem jaki robią politycy"
to ja nie potrzebuję takich gości bo oczy mam szeroko otwarte i widzę co dzieje się w polityce i jakimi często chorymi prawami rządzi się świat który mnie otacza.
Z całym szacunkiem dla Ciebie i kolegi Maćko to wciąż twierdzę że facet traci czas i pieniądze podatników choć poglądy (częściowo) ma słuszne.
_________________
"Żyj i pozwól żyć"
 
 
dj_tomek
Nowicjusz



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 32
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 140
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Koszalin/ Poznań
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Moim zdaniem pisanie, że facet chodząc z megafonem marnuje pieniądze podatników bo przychodzi policja mogąca zająć się czymś innym jest lekkim popadaniem w paranoję. Budżet się od tego nie zrujnuje w porównaniu do tego na co naprawdę bez sensu są wydawane pieniądze, a w dodatku w takich przypadkach wysyłane są zwykłe, nic nie znaczące patrole, które są stworzone właśnie do utrzymywania pozorów, że chodzą po ulicy i pilnują. Wiec i tak nic sensownego by w tym czasie nie zrobili.
pozdrawiam & keep it easy :palacz3:
_________________
"nie imponują nam pieniądze, więc weź o nich nie mów,
wolimy wiedzieć co myślisz i czemu"
 
 
człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta



Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 453
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Płock/ Toruń
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

a widziałeś jakaś tam bijatykę? osobiście widziałem wszystkie ich filmy... jeden jedyny raz policjant dotkliwie skrzywdził Charliego (tez jest o tym film), a sam pokrzywdzony go z tego wytłumaczył i stwierdził, że nie ma mu właściwie za złe..

co do stwierdzenia, że Tobie to nie potrzebne i Ty jesteś świadomy... ciesz się, ale pamiętaj, ze są tysiące ludzi, który codziennie są manipulowani przez system... i to do nich chłopaki chcą dotrzeć..

co do legalności.. ich wystąpienia są w pełni legalne... (to Wielka Brytania)

dodatkowo oni robią to za free (częściowo za pieniądze prywatnych "sponsorów"), mają czas, ochotę i możliwości... droga wolna - nie zabronisz im tego... ;)
_________________
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." - E. Hemingway
 
 
 
Sebastian
Nowicjusz



Wiek: 49
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 39
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Radzymin
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

dj_tomek napisał/a:
Moim zdaniem pisanie, że facet chodząc z megafonem marnuje pieniądze podatników bo przychodzi policja mogąca zająć się czymś innym jest lekkim popadaniem w paranoję. Budżet się od tego nie zrujnuje w porównaniu do tego na co naprawdę bez sensu są wydawane pieniądze, a w dodatku w takich przypadkach wysyłane są zwykłe, nic nie znaczące patrole, które są stworzone właśnie do utrzymywania pozorów, że chodzą po ulicy i pilnują. Wiec i tak nic sensownego by w tym czasie nie zrobili.
pozdrawiam & keep it easy :palacz3:


Jeśli będziemy przymykać oko na marnotrawienie pieniędzy podatników jak to napisałeś "naprawdę bez sensu" i dodamy do tego jeszcze takie działania to na pewno nie zrobimy nic aby pieniędzy w budrzetach naszych miast było więcej (wręcz przeciwnie), tak więc jest to następny aegumęt przeciw.
_________________
"Żyj i pozwól żyć"
 
 
Sebastian
Nowicjusz



Wiek: 49
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 39
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Radzymin
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

człekoupiór napisał/a:
a widziałeś jakaś tam bijatykę? osobiście widziałem wszystkie ich filmy... jeden jedyny raz policjant dotkliwie skrzywdził Charliego (tez jest o tym film), a sam pokrzywdzony go z tego wytłumaczył i stwierdził, że nie ma mu właściwie za złe..

co do stwierdzenia, że Tobie to nie potrzebne i Ty jesteś świadomy... ciesz się, ale pamiętaj, ze są tysiące ludzi, który codziennie są manipulowani przez system... i to do nich chłopaki chcą dotrzeć..

co do legalności.. ich wystąpienia są w pełni legalne... (to Wielka Brytania)

dodatkowo oni robią to za free (częściowo za pieniądze prywatnych "sponsorów"), mają czas, ochotę i możliwości... droga wolna - nie zabronisz im tego... ;)


Nie mam zamiaru nikomu niczego zabraniać, a co do legalności to możesz mieć rację (ja nieznam prawa z Wielkiej Brytanii)
Co do bijatyk ,to nie powiedziałem że miały miejsce tylko że mogą się zdarzyć bo często (przynajmniej w naszych realiach) trafia się grupka jakiś wyrostków którym coś nie odpowiada i mamy dym. ;-)
_________________
"Żyj i pozwól żyć"
 
 
rob33t
Początkujący Aficionado


Wiek: 114
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

jedni chcą się wybić/zdobyć popularność na cyckach inni na dupie a jeszcze inni chodząc z megafonem

i najśmieszniejsze że zawsze znajdą naiwnych co się tym podjarają i będą dorabiać do tego filozofie ;)

ja już dawno z tego wyrosłem ale każda z tych "osobowości" ma "swoich klientów" ;)
 
 
Yorick
Początkujący Aficionado



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 45
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 211
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010   

Heh, ale temacik...

Kilka moich spostrzeżeń:
1. Wolność wypowiedzi - proszę bardzo - gadaj zdrów ale w granicach przyzwoitości i ogólnie pojętych norm.
2. Forma - jak dla mnie odstręczająca - pół biedy jeśli tylko koło tego kolesia bym przechodził. Ale jeżeli by mi nadawał pod domem albo biurem to sorry - spieprzaj dziadu.
3. Globalizacja / jednostka - jednostka wpasowana w społeczeństwo jest siłą rzeczy ograniczana i fakt że kiedyś była to społeczność plemienna a dziś jest globalna wioska to ma wiele plusów ale też minusów. Ja tam widząc efekty wybieram jednak społeczeństwo z zachowaniem inteligencji i kultury jednostki - jednak wg mnie to głównie rodzina a nie państwo mają to kształtować. A globalizacja będzie taka na jaką pozwolimy jako społeczeństwo - co będziemy akceptować a co nie.

Podsumowując: uważam że są lepsze sposoby na zachęcanie ludzi do zastanowienia się nad życiem/światem i sensem wszystkiego (sic!) :) Na przykład rozmowa przy cygarze :)

4. Wiek dyskutantów w tym temacie wskazuje mi na jedno - większość jest w fazie poszukiwań i kształtowania dojrzałych poglądów i szuka w różnych miejscach różnych rzeczy, co jest ciekawe acz czasem nieco hmm "mało odkrywcze" z mojej osobistej perspektywy. Mam nadzieję że nie odbierzecie tego źle - nie jestem osobą patrzącą na to z góry a jedynie nieco innej perspektywy i za kilka lat pewnie będzie jeszcze inaczej.
  mój status
 
mgmg
Nowicjusz


Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Mielec, Polska
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010   

Zawsze przy wódce przestrzegam zasady, że nie rozmawiamy o trzech rzeczach:
-wojsku
-polityce
-religii
bo zawsze prowadzi to do problemów i temu foru życze tego samego tzn omijania tych tematów bo problemem tego świata jest to, że mądry jest pełen watpliwości a głupi absolutnie pewny swoich poglądów.

Ciekawy blog znajdziecie tutaj: http://waldek1984.info/
Czasem go oglądam.
 
 
Maćko
Nowicjusz
Arbiter elegantiarum



Wiek: 38
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 140
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010   

Ostatnie dwie wypowiedzi to dobre podsumowanie całości, jednocześnie chyba najlepszy czas na zakończenie tej konwersacji.Dodam na koniec że dziękuje za wymianę poglądów :)
_________________
WITHOUT BRAIN WITHOUT PAIN
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Troche prawdy
Alum Full offtopic 16 Wto 15 Maj, 2007
Alum

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 19