Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2k, do, mtb, rower

Rower mtb do 2k
Autor Wiadomość
jopek91
Nowicjusz

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Jesli chodzi o rozmiar ramy, to ja np. wolę nieco za małą niż za dużą. Wolę mniejszy rower, jakoś wygodniej mi się jezdzi.

Daro
Nowicjusz

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 55 piw(a)
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

Uff. Udało mi się zwrócić-zamienić. Rower stoi w sklepie, czekam aż przywiozą rozmiar dla mnie. No i oczywiście jako człowiek dość marudny mam dylemat. Zastanawiam się czy nie zmienić na MTB. Wprawdzie przewiduję , że będę jeździł raczej turystycznie, ale od czasu do czasu górki też mogą się zdarzyć. MTB byłby bardziej uniwersalny, ale cross będzie raczej wygodniejszy.

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 712 piw(a)
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   

Daro, przede wszystkim zastanów się gdzie najczęściej będziesz uderzał.
Czy jara Cię bardziej "łykanie" przewyższeń czy kilometrów. Miałem podobny dylemat. Na początku był typowy mtb od Bulls'a. Szybko jednak zatęskniłem do szybszego przemieszczania się. Od 3 lat śmigam na rowerku od Gianta -osprzęt i geometria prawie identyczna jak kross którego podlinkowałeś. W tego typu rowerze (cross) docenisz to że pojedziesz szybciej i co ważne zrobisz to z dużo większą łatwością. W dalszym ciągu pozycja będzie na tyle komfortowa, żę będziesz mógł przejechać duuużo km bez bólu kręgosłupa na drugi dzień (najczęściej w odcinku lędźwiowym)
Opony cieńsze niż w mtb, a jednak na tyle grube żeby wjechać na utwardzone ścieżki leśne. Sam się zdziwiłem gdzie można wjechać na takich oponach zachowując zadowalający poziom komfortu :) .
Ten Kross da ci wiele frajdy. Jeśli jednak masz podobne zacięcie, czyli przewidujesz w najbliższej przyszłości wskoczyć na coś szybszego, polecam coś pomiędzy tym Krosse'm a szosówką czyli tzw Gravel. Rower geometrią przypomina szosówkę (kierownica-baranek) jednak pozycja jest dużo bardziej komfortowa i dużo "szybsza" od typowego crossa. Opony, co ważne, zostają jak w crossie, czyli wjeżdzasz na ubite leśne ścieżki bez najmniejszego problemu. Coraz więcej teraz tego na rynku, a jeden z nich właśnie do mnie "jedzie" (czekam na wypust modelu 2017).

W opcji mtb, nie pomogę, pewnie koledzy więcej doradzą. Jak zdecydujesz się na coś podobnego, czyli w opcji Gravel lub szosówka to chętnie pomogę, jestem po dogłębnej analizie rynku :) .

lunka01
Doświadczony Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 447 piw(a)
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

ja nie doradze bo ilosc rowerow jaka rowrzysta powinien posiadac to n+1 gdzie n to obecna ilosc posiadanych rowerow. Ja mam 3 i mysle sobie ze moze BMX to nie bylby glupi pomysl :D

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

Daro
Nowicjusz

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 55 piw(a)
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

U mnie ten n to na razie będzie 1. Po namyśle doszedłem do wniosku że ten cross całkowicie mi wystarczy. Jeżeli zacznę jeździć w trudniejszym terenie, liczba n będzie się powiększać.

Odpowiedz do tematu