Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: antynikotynowa, nowa, ustawa

nowa ustawa antynikotynowa
Autor Wiadomość
pepeel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Na 58 posiedzeniu sejmu 6-8 Styczeń nie było ani czytania ani tymbardziej głosowania nad tą ustawą. Prosze nie wprowadzac nas w blad niesprawdzonymi informacjami....

SzymonK
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 91 piw(a)

W najbliższym czasie powinno się tutaj pokazać: http://orka.sejm.gov.pl/S...?OpenAgent&6&58

pepeel
[Usunięty]

7.01 na posiedzeniu Komisji Zdrowia przyjęto 2 zmiany w ustawie. O głosowaniu nic nie ma. Zresztą zanim ta ustaw wejdzie w zycie musi przejsc jeszcze droge ->Sejm->Senat->Prezydent

Al
Nowicjusz

Czy ktoś z naszych władz w ogóle sprawdził zagrożenia wynikające z obecności tytoniu/reklam tytoniowych w internecie? Nie wydaje mi się, żeby młodzież kupowała wagony fajek przez internet, skoro w pierwszym kiosku są dostępne. Podobnie, nie uważam, żeby jakiekolwiek reklamowanie tytoniu i wyrobów tytoniowych miało tak destrukcyjny wpływ na społeczeństwo. Każdy jest kowalem własnego losu, ja nie zacząłem palić cygar z powodu reklamy, tylko z polecenia i późniejszych przyjemnych doświadczeń. Dorosły człowiek ma prawo dokonywać wyborów odnośnie swojego życia, w tym zdrowia. Młodych polecałbym edukować, przedstawiać fakty i zagrożenia wynikające z palenia,a także naświetlić historię i genezę popularności wyrobów tytoniowych (podkreślając rolę marketingu papierosowego, bo to ta używka stanowi istotę problemu), aniżeli pochopnie stosować wątpliwe w swojej skuteczności ustawy.

Tak czy owak, na pewno znajdziemy jakiś sposób na kupno naszych ulubionych wyrobów. Każda akcja wyzwala reakcję, tak więc bez obaw.

człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta

Otrzymał 19 piw(a)

Sprawdza sie stara zasada "jak mowia o tym w telewizji, znaczy, że tak jest" ...nic bardziej błędnego... :bejsbol:

imo... PROJEKT do SEJMU trafi nie wcześniej jak w czerwcu ;) - potem 3 miesiące na czytania, głosowanie, poprawki senatu, w najgorszym wypadku (dla nas) prezydent podpisze ją w ostatnich dniach panowania (grudzień) czyli wejdzie w życie w czerwcu 2011 :palacz:

chociaż ogólnie mam coraz większe wątpliwości i jednocześnie nadzieje... że ustawa nie przejdzie... nie ma racji bytu po prostu

ps. czytalem w sieci, że polskie towarzystwo barmanów wystosowało petycje do prezydenta w sprawie tego projektu, że zabije on branże i spowoduje masowe zwolnienia w sektorze barowo-restauracyjnym bary z zakazem palenia stracą klientow i się nie utrzymaja...

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)

Al napisał/a:
Czy ktoś z naszych władz w ogóle sprawdził zagrożenia wynikające z obecności tytoniu/reklam tytoniowych w internecie?...

Masz rację tylko trzeba pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie że w naszym pięknym kraju myśli się krótkodystansowo czyli mówią żeby zakazać to zakażemy a to że sklepy knajpy popadają to niech się martwią następni. :neutral:

tedjon
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

Tutaj jest aktualna informacja.

SzymonK
Aficionado

Otrzymał 91 piw(a)

tedjon napisał/a:

Czyli sądząc po tym nie myliłem się. Jestem ciekaw jak zapatrują się na to właściciela barów, internetowych trafik i zwykli palacze, może podejmą jakieś działania...

człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta

Otrzymał 19 piw(a)

SzymonK napisał/a:
tedjon napisał/a:

Czyli sądząc po tym nie myliłem się. Jestem ciekaw jak zapatrują się na to właściciela barów, internetowych trafik i zwykli palacze, może podejmą jakieś działania...

imo nie, nie ma tam żadnego zapisu dotyczącego, że ustawa została przegłosowana :) jest jedynie chwytliwy tytuł artykułu :palacz: ..i cały czas piszą o Komisji Zdrowia... a z niej jeszcze kawałek do głosowania (które zawsze może zakończyć się odrzuceniem..)

tedjon
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

SzymonK napisał/a:
tedjon napisał/a:

Czyli sądząc po tym nie myliłem się.

No właśnie, że się myliłeś! Twierdziłeś przecież, że ustawa przeszła, a w podanym przeze mnie linku jest napisane, że prace nad ustawą trwają, a ich przewidywane zakończenie nastąpi za pół roku. :bejsbol:
;-)

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 287 piw(a)
Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Rura zaczyna mieknac :mrgreen:

http://fakty.interia.pl/p...alaczom,1427703

mój status

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)

korea83 napisał/a:
Rura zaczyna mieknac :mrgreen:

http://fakty.interia.pl/p...alaczom,1427703

No czas najwyższy, żeby poszli po rozum do głowy. :)

Yorick
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 3 piw(a)

Chyba poszli, ale w pi...
http://wiadomosci.gazeta....eksze_kary.html
  mój status

człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta

Otrzymał 19 piw(a)

Cytat:
Najprawdopodobniej w lutym projekt zostanie poddany pod głosowanie na posiedzeniu Sejmu.

kolejna kaczka dziennikarska... fizyczną niemożliwością jest głosowanie jeszcze w lutym ;) w lutym to ona może trafić pod obrady...

ale jest pozytyw - tytoń w necie! czyli mamy co nasze na razie... zobaczymy jak to się bedzie rozwijać bo widać miękną... :bandit:

rob33t
Początkujący Aficionado

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   

Xander.xxx napisał/a:
w naszym pięknym kraju myśli się krótkodystansowo

a ja jakoś nie dostrzegłem nawet myśli krótkodystansowej, cały czas mam wrażenie że nasi politycy nie myślą - tylko oglądają sondaże i robią to co mówi zbycho z mirem albo w TV gadają :bejsbol:

Sebastian
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Witam, ja z zapytaniem bo coś słyszałem w mediach że przegłosowali ustawę i szlaban na palenie w lokalach :bejsbol: , czy ktoś wie coś więcej? :winko:

pepeel
[Usunięty]

Posłowie przyjęli większość poprawek Senatu do tak zwanej ustawy antynikotynowej. Podobnie jak senatorzy, uznali, że w szpitalach czy szkołach nie będzie można umieszczać palarni.
Zakazane będzie także palenie na przystankach i w samochodach służbowych. W lokalach dwuizbowych właściciel będzie mógł zadecydować czy jedna z sal będzie przeznaczona dla palaczy. Będzie musiał zapewnić w tym pomieszczeniu odpowiednią wentylację.

Posłowie przyjęli także inną poprawkę, zakładającą karę grzywny dla tych, którzy nie umieszczają informacji o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych. Sejm nie zgodził się natomiast by tak zwane e-papierosy zostały uznane za wyroby tytoniowe.

[edit]
cytujac za wp.pl

W myśl nowelizacji, ci restauratorzy, którzy mają jedną salę lub lokal mniejszy niż 100 metrów kwadratowych, mogą wybudować gdzieś w pobliżu restauracji palarnię, np. w piwnicy (w załączniku do ustawy szczegółowo zdefiniowano palarnię m.in. jako pomieszczenie trwale oddzielone od pozostałych pomieszczeń, zamknięte, wyposażone w drzwi zamykane automatycznie, z wentylacją zapewniająca co najmniej 25-krotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu godziny i z systemem specjalistycznych filtrów).

Malo znam takich lokali ;/

toilettroll
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 16 piw(a)

W myśl nowelizacji, ci restauratorzy, którzy mają jedną salę lub lokal mniejszy niż 100 metrów kwadratowych, mogą wybudować gdzieś w pobliżu restauracji palarnię, np. w piwnicy
(Koszta)], w załączniku do ustawy szczegółowo zdefiniowano palarnię m.in. jako pomieszczenie trwale oddzielone od pozostałych pomieszczeń (kolejne Koszta), zamknięte, wyposażone w drzwi zamykane automatycznie, z wentylacją zapewniająca co najmniej 25-krotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu godziny i z systemem specjalistycznych filtrów (jeszcze większe Koszta)
.

Czyli mniej zamożni restauratorzy, skorzystają z prostszego rozwiązania: na zewnątrz 5m od wejścia tabliczka na ścianie TU WOLNO PALIĆ i skromna popielniczka. :neutral:

A może by tak stworzyć coś w stylu Smoke Club- lokali zdefiniowanych jako palarnie?

Sebastian
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

A może któryś z kolegów słuszał co ze sprzedażą internetową?

pepeel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   

„1. Zabrania się sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18. W miejscu sprzedaży wyrobów tytoniowych umieszcza się widoczną i czytelną informację o treści: „Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych)”.”,

b) dodaje się ust. 5 w brzmieniu:

„5. Zabrania się sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych w systemie samoobsługowym.”;

Czyli nasze sklepy moga odetchnac :)

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu