Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: elektryczne, grzewcze, maty

Maty grzewcze (elektryczne)
Autor Wiadomość
toilettroll
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   Maty grzewcze (elektryczne)

Czołem!

Walczę z wykańczaniem mojej nowej nory (tak troll się przeprowadza do innej jaskini- ale forum nie zmieniam :palacz: ). Bardzo poważnie zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym, zasilanym elektrycznie - i tu moje pytanie do was.

Kto z naszych drogich forumowiczów już takowe rozwiązanie posiada i jak je ocenia?

Teorii, oraz zalet i wad się już naczytałem po różnistych forach spad znaku boba budowniczego. A opinie - to albo reklamy swych usług, albo zemsta klienta na wykonawcy. Chodzi mi o zwyczajnie (powiedzmy) obiektywne podejście do sprawy- tak jak wieczorem z przyjaciółmi przy wódeczce :mrgreen: .

Dzięki! :mrgreen:

birkoff
Nowicjusz
aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Ja mam to zamontowane w lazience i uwazam akurat tam za dobry pomysl, calkiem przyjemne uczucie, gdy Cie tak grzeje ciepelko w stopy, czy to wychodzisz z wanny czy lazisz bosymi stopami. Ostatnio gdziesz wyczytalem ze chyba w sypialni czy gdzies nie powinno sie go montowac, niestety nie pamietam, dlaczego. Mysle ze chyba warto polecic, wydaje mi sie ze ciezko cos spieprzyc przy montazu, kladac taka mate?

cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Ogrzewanie podłogowe bardzo osusza powietrze w mieszkaniu/domu i powoduje nieustanny ruch kurzu na małej wysokości. Dlatego trzeba mieć dobre nawilżanie to raz, a dwa właśnie tam gdzie się sypia nie powinno być ogrzewania podłogowego właśnie z powodu suchego powietrza i ruchu pyłków. Normalnie po mieszkaniu się chodzi lub siedzi. Gdy śpimy jesteśmy przez długi czas w takiej pozycji, że nas nos jest blisko podłogi i oddychamy suchym, zakurzonym powietrzem.
Z tych samych względów nie powinno się kłaść przy takim ogrzewaniu dywanów itp. rzeczy w tych miejscach gdzie ono jest zamontowane.
Poza tym ogrzewanie podłogowe jest super.

Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)

Otrzymał 75 piw(a)
Wysłany: Wto 22 Mar, 2011   

ja mam w lazience, a u rodzicow w domu, w lazienkach i w kuchni.
Wady - cholernie ciagnie prad.
Zalety - ja caly rok chodze na boso po domu, wiec milo jest stac na czyms cieplutkim, zwlaszcza w zimie, plus w letnie pochmurne dni, badz poranki.
Przy czym w lazience wogole nie uzywam i bardzo zaluje, ze nie zrobilem w kuchni.

u moich rodzicow jest zainstalowane ogrzewanie wodne, ktore normalnie pod centralne jest podlaczone, wiec nic nie kosztuje, poza instalacja. Koszta montazu wodnej instalacji tez sa duzo mniejsze, bo trzeba tylko kupic rurki i zaworki. Instalacja elektryczna ma ta zalete, ze ma grubosc okolo 2mm (te drozsze), wiec mozna bez problemow klasc glazure w nowym budownictwie.

to tyle z mojego doswiadczenia, za mate o powiezchni 4m2 i kontroler zaplacilem okolo 900plnow.

cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL

Otrzymał 19 piw(a)

Borsuk napisał/a:

u moich rodzicow jest zainstalowane ogrzewanie wodne, ktore normalnie pod centralne jest podlaczone, wiec nic nie kosztuje, poza instalacja. Koszta montazu wodnej instalacji tez sa duzo mniejsze, bo trzeba tylko kupic rurki i zaworki.

Ale więcej trza zapłacić za zrobienie podłogi. Zabudowa takiej instalacji kosztuje więcej. Mam nadzieję, że rodzice Twoi robili już instalacje PCV a nie "gazruruki".

Borsuk
Początkujący Aficionado

Otrzymał 75 piw(a)

nie mam pojecia, chyba rurki miedziane tam sa, bo to instalacja sprzed 15 lat. Podloga niby wiecej, ale potem przy eksploatacji zwraca sie na pradzie w pol roku.

cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL

Otrzymał 19 piw(a)

UUuuuuuuuuu Pane, jak coś pierdyktnie, to powódź i podłoga do wymiany. Jeśli instalacja wodna to tylko na zgrzewanych plastikach. Wtedy na wieki całe. Miedziana się zatyka. Bród, kamień i te sprawy. W końcu "wybucha" gejzerem ciepłej wody.

Borsuk
Początkujący Aficionado

Otrzymał 75 piw(a)

nie musisz mi tego mowic :)
ostatnio ojcu walnela rurka do cieplej wody, na szczescie byl w domu, bo by cala chata wyplynela. Wspominal, ze teraz tylko czeka, az mu ogrzewanie podlogowe wyplynie :) chociaz kolesie, ktorzy to montowali, to na 50 lat gwarancje dawali... :)

cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL

Otrzymał 19 piw(a)

Pół wieku może wytrzymać rura o średnicy minimum półtorej metra, im mniejszy przekrój tym mniejsza żywotność właśnie z powodu kamienia i osadów. Lepiej niech ojciec zbiera kaskę na wymianę na plastikowe. Jego wnuki-emeryci będą wtedy zachwalać dziadkową przezorność.

Borsuk
Początkujący Aficionado

Otrzymał 75 piw(a)

tia.... przekaze mu to przy nastepnej wizycie. W sumie to nawet nie pamietam jakie tam sa rurki. A noz widelec takie jak mowisz, czyli ceramika.

toilettroll
Początkujący Aficionado

Otrzymał 15 piw(a)

Fiu, fiu...

Dzięki za rady i obszerny komentarz. Ja z mojej strony dodam, że zaklepałem już ogrzewanie podłogowe w łazience gdzie są oczywiście kafelki. Zrezygnowałem z wykładania nimi pomieszczeń gdzie mają być panele drewniane. To zbyt duże straty energii, drewno jest zbyt dobrym izolatorem.

Co do paneli grzewczych na bazie CO, to faktycznie nie wykonuję się ich z miedzi. Polimery, polimery i raz jeszcze polimery.

Pozdrawiam i dzięki! :cool1:

marcin_a
Nowicjusz

Wysłany: Śro 06 Kwi, 2011   

Witam,

mam ogrzewanie podlogowe elektryczne we wszystkich podlogach z plytkami.
W swoim dosc dluuugim juz zyciu doswiadczylem wielu systemow grzewczych: kaloryferow, centralnych nawiewow i klimatyzatorow z odwroconym obiegiem (jesli sie tak to nazywa). Ogrzewanie podlogowe jest najprzyjemniejsze. A czy drogie... sam nie wiem. Iles tych KWh i tak musisz wpompowac w dom. A czy przechodzi to przez gorace kaloryfery, czy ciepla podloge...

Odpowiedz do tematu