Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kawiarki

Kawiarki
Autor Wiadomość
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   Kawiarki

Witajcie

Może jest któryś z Aficionados w posiadaniu kawiarki? Podobno wychodzi z niej bardzo dobra kawka :) Jeżeli mógłby mi ktoś parę zdań w tym temacie napisać(na pw lub tutaj), to z góry dzięki :)

Takie mnie interesują(Bialetti):
lub albo elektryczna

Pozdrawiam
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
entelm
Początkujący Aficionado



Wiek: 55
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 349
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Ja też od jakiegoś czasu zastawiam się nad kawiarką. Informację poproszę tutaj.
_________________
Cum debita reverentia

entelm
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Eh, zobacz ile jest rodzajów... Z 2 tyg trzeba będzie poświęcić żeby to wszystko ogarnąć;)
http://www.aprotrade.pl/s...jd%BC+do+sklepu
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
ginos
Początkujący Aficionado



Wiek: 51
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 162
Skąd: Bogatynia
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Witam

Kawiarka jest bardzo dobrym wyborem jeżeli kogoś nie stać na porządny ekspres do domu. A ta firma do tego jest chyba najlepsza jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Na załaczonych przez Ciebie obrazkach mamy dwa typy. Pierwszy i trzeci przedstawia Kawiarkę Mukka pospolicie zwana Krówką (jej pierwotna wersja była łaciata :o ) ) Tutaj mamy dwie wersje na kuchenkę i elektryczną - jak komu wygodniej. Zaletą jej jest to, że oprócz samej kawy możemy zrobić w niej kawę mleczną - albo latte albo cappuccino. Drugie zdjęcie przedstawia zwykłą kawiarkę do samej kawy. Nieodzowny element w kuchni każdego włocha.

Tutaj linki do Krówki:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9i6YGTnSuyM

A tutaj bardzo przydatne informacje:

http://www.caffeprego.pl/...1,1293,ant.html

Pozdrawiam
_________________
www.centrumkawy.pl
Starajmy się uczynić święto z codzienności, przyjemność z drobnych chwil, z których składa się życie - Zino Davidoff
 
 
entelm
Początkujący Aficionado



Wiek: 55
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 349
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

ginos napisał/a:
Zaletą jej jest to, że oprócz samej kawy możemy zrobić w niej kawę mleczną - albo latte albo cappuccino.


W której?
_________________
Cum debita reverentia

entelm
 
 
Yorick
Początkujący Aficionado



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 45
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 211
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

entelm napisał/a:
ginos napisał/a:
Zaletą jej jest to, że oprócz samej kawy możemy zrobić w niej kawę mleczną - albo latte albo cappuccino.


W której?


Muka - obydwa skrajne zdjęcia. Bodajże na górę wlewasz mleko które przy robieniu kawy spienia się dzięki specjalnemu mechanizmowi. Sam się zastanawiałem ale cena ok 300 zł mnie zniechęciła.
  mój status
 
dud
Nowicjusz
street headache 71



Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 82
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Jurku, taka mukka w łatki do robienia cappuccino/ latte we Włoszech w bennet`cie kosztowała 40 euro wraz z filiżanką jeśli się nie mylę.

akurat ją wtedy kumpel kupił, ja kupiłem natomiast zwykłą kafetierkę Bialetti na dwie kawy ( wychodzi 2/3 kubka :P )
o taką o:
http://www.aprotrade.pl/s...kategoria=VENUS

teraz widzę że przepłaciłem bo kosztowała mnie 21,50 euro. Ale cos mi sie wydawalo ze cena w PL byla większa, widocznie zapamiętałem jakąś kosmiczną cenę z kawiarni.

we Włoszech jeszcze były takie Bialetti ale na jedno "espresso"

Póki co jestem zadowolony. Włosi piją kawę z wysłużonych najtańszych kafetierek za 3 euro z targu i też żyją. Jak się zniszczy rączka stopi to do kubła i następna ... :)

w markecie włoskim normalnie były jeszcze części zamienne. wisiały sobie obok zafoliowane jak paluszki baterie. te sitka środkowe , rączki , "cybuch" itp nie wiem czy jest to u nas do dostania ale komu by sie chcialo z tym męczyć.

Aktualnie piję Lavazzę co kupiłem we Włoszech i jest w miarę ok. w planach mam młynek do kawy i wtedy zacznie się prawdziwa zabawa...
 
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Super, dzięki za odpowiedzi :)

Mam już konkretne propozycje.
Nie chcę aluminium. Zastanawiam się nad stalą na 6filiżanek;): Venus, Kitty lub Musa.

Różnią się chyba tylko wyglądem?
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
Yorick
Początkujący Aficionado



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 45
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 211
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Ja a właściwie żona bo Ona przejeła pałeczkę w robieniu kawy bardzo sibie chwalimy wersję z porcelanowym pojemnikiem górnym, oto przykład:
http://allegro.pl/item700...4filizanki.html

Nieco trudniej się czyści ale efekt w postaci kawy naprawdę dobry.
  mój status
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Czytałem, że z porcelany fajne wychodzą, ale ja raczej chciałbym stalową Bialetti.
W każdym razie dzięki za info :)
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
dud
Nowicjusz
street headache 71



Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 82
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

no właśnie zacząłem się zastanawiać jaka wersja lepsza przy jednakowej objętości .

taka która ma większą powierzchnię zwierciadła wody w zbiorniku i jest płytsza czy wersja o mniejszej powierzchni ale za to głębsza. Bo jak wiemy to paruje przez kawę.
...

"metoda 3 zapałek " :palacz:


można o to pracę magisterską oprzeć :P
  
 
 
 
Yorick
Początkujący Aficionado



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 45
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 211
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

dud napisał/a:
no właśnie zacząłem się zastanawiać jaka wersja lepsza przy jednakowej objętości .

taka która ma większą powierzchnię zwierciadła wody w zbiorniku i jest płytsza czy wersja o mniejszej powierzchni ale za to głębsza. Bo jak wiemy to paruje przez kawę.
...



Taka, z której kawa bardziej Ci smakuje ;)
  mój status
 
dud
Nowicjusz
street headache 71



Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 82
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

paruje czy tam raczej ciśnienie wypycha wodę ( w ramach sprostowania )
 
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

Postanowiłem wziąć kawiarkę "na gaz" i zamówiłem Bialetti Musa w wersji satynowej.

Z tego co się dowiedziałem, to lepiej wziąć stal niż aluminium, m.in. dlatego że aluminiowe się opalają i nieładnie to wygląda.
Zastanawiałem się nad modelami Venus, Kitty, Musa. O kitty znalazłem mało info i jakoś mi z wyglądu nie leżała, to zrezygnowałem;) także została Venus i matowa Musa. Na allegro jest Venus z dodatkowymi filiżankami i cenowo wygląda podobnie do nowszego Musa(bez filiżanek). Jednak zdecydowałem się na matową Musa, ponieważ niby jest lepiej wykonana, ładniej się prezentuje i dłużej od Venus utrzymuje się w oryginalnym stanie. Wziąłem na 6 filiżanek (+-300mln naparu:) ), nie za dużo nie za mało;) Jak przetestuję to jeszcze parę zdań napiszę i wrzucę kilka fotek.

Podziękowania dla ginosa i Arkadiusza za wszelkie info :)

Teraz będę szukał odpowiedniej kawy. Może ktoś poleci jakąś dobrą i łatwo dostępną?
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
Arkadiusz
Aficionado



Obecności na FOSCA: 12
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 790
Otrzymał 299 piw(a)
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

Do kafetiery ciśnieniowej możesz używać dowolnej kawy poza rozpuszczalną oczywiście ;-)

Jeśli masz młynek do kawy to oczywiste, że kupuj kawy ziarniste i miel sobie na bieżąco po to by wydobyć maksimum aromatu z mieszanki. W wypadku braku młynka nie ma innej opcji jak kupować mielonki.

Z tych osobiście polecam Lavazza Crema E Gusto czu Qualita Rossa.
Także Pellini oferuje całkiem niezłą mieszankę Top pakowaną w puszki.

Z niższej półki cenowej wybieram niemiecką Dallmayr.
_________________
Mój mały kącik pełen pasji :)
http://bit.ly/ZajrzyjNaCygarowyPiwnyFanpage
 
 
 
entelm
Początkujący Aficionado



Wiek: 55
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 349
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

Raz kozie śmierć, zamówiłem 6 filiżankową Musę. Zobaczymy jak się będzie sprawować. Teraz czas na testowanie kaw.
_________________
Cum debita reverentia

entelm
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

Bialetti Musa Satin przetestowana :) Nie robiłem zdjęć, ale jakby ktoś chciał to jutro mogę porobić.



Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :) Porobiłem kilka mocniejszych kaw(zasypywałem z czubkiem, jakoś z 5-6 łyżeczek) i wychodziły bardzo intensywne w smaku i mocne. Postanowiłem też potestować z 3 łyżeczkami i wychodzi lżejsza, ale również bardzo dobra.
Teraz już "wyczułem" sprzęt więc robię sobie małą filiżankę albo kubek z mlekiem, mocniejszej lub lżejszej kawy, zależy na co mam ochotę.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że kawiarka może wycisnąć z kawy tyle aromatów. Moim zdaniem wychodzi pierwszoligowa kawka:) Sprzet mam na 6 filiżanek(maksymalnie można zrobić z 250ml) i wydaje mi się, że jest to optymalny wybór dla 1-2 osób. Czas zaparzenia kawy to ~5min, a wyciśnięta kawka wygląda jak brykiet:) Do tego kawiarka bardzo łatwo się myje, wystarczy przepłukać wodą i po sprawie.

Moim zdaniem sprzęt jest świetną alternatywą dla ekspresów i idealnym rozwiązaniem dla osób które na co dzień popijają tylko zalewajkę:) Kawa wychodzi nieporównywalnie lepsza i hmm zdrowsza, bez tych syfów które kiszą się w szklance z fusami:)
a wszystko to w przystępnej cenie;)polecam!
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta



Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 453
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Płock/ Toruń
Wysłany: Pią 18 Gru, 2009   

dzięki temu wątkowi trafiłem na sklep, który prezentował El Co wcześniej... no i stałem się dzisiaj posiadaczem nowiutkiej kawiarki Break - na 3 filiżanki ;)

kawiarke przetestuje na dniach, a zastąpi oni moją już pewnie 20-letnią przywiezioną z Londynu 1-filiżankową kawiarkę również Bialetti ;) - i musze się przyznać, ze jest ona naprawdę genialna... no i przez 20 lat nie trzeba było nawet uszczelki wymienić...

co do samego sklepu... obsługa doskonała i błyskawiczna! wywiązał się problem, bo stronę maja w przebudowie, i zle foto bylo przy moim urządzeniu... no i pani z firmy zadzwoniła, ładnie przeprosiła, powiedziała, ze jzu zrobili zmianę i poprosiła, zebym zobaczył czy mi pasuje designe ;) ten drugi jednak mi również pasował, a w ramach przeprosin otrzymałem paczkę mielonej kawy (importowanej przez ich firmę) oraz zapasowe uszczelki i sitko :palacz:
Pełen profesjonalizm! Gorąco polecam ten sklep! :) - no i błyskawiczna dostawa...całość ze 3 dni trwała może :)
_________________
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." - E. Hemingway
 
 
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 24 Paź, 2012   

Ja mam kawiarkę polskiej firmy MPM. Podstawowa kawiarka (ekspres ciśnieniowy), z dyszą do spieniania mleka. Mam ją około 3 lat i działa bez problemu. Na moje potrzeby w zupełności wystarcza. Kawa z niej smakuje naprawdę dobrze.
 
 
pawel31
Nowicjusz


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

musze kupic kawairke po majowce
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 20