Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gpw

GPW
Autor Wiadomość
Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi



Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 267
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   GPW

witam!
ciekawe czy aficionados forumowi interesują się troche papierami wartościowymi :) z racji pracy w branży finansowej na bieżąco śledzę co się dzieje, a od początku listopada nie dzieje się dobrze. drogi są chyba dwie patrząc na analizę techniczną WIGu, albo dołujemy do poziomu z marca, albo odbijamy się w najbliższym czasie (tak jak było w sierpniu). Ktoś może jeszcze ma jaieś uwagi co do spółek itp?
pozdrawiam
m
_________________
"Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro..."
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Ja mam kilka uwag ;-)

Polecam uwadze Kolegów Mennicę Państwową SA, ciekawie zapowiada się też kilka innych spółek, mnie trochę kusi ALMA (z racji osoby właściciela) i KRUK (z raci tego, że mają w planach otwarcie pięćdziesięciu salonów w ciągu trzech lat). Dom Maklerski IDM też może mieć ciekawe wyniki za parę miesięcy ;-)
 
 
Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi



Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 267
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

ja troszkę przyjrzałem się małym spółkom, LC Corp przedstawi na początku roku wyniki po sprzedaży wybudowanych mieszkań (ma być kilkadziesią mln na plusie), więc może być nieźle, LSI Soft też wygląda ok (teraz jest chyba dobry moment na zakup ich akcji). Dziwi mnie spadek Vistuli -świetne wyniki, więc może odbije się...chyba że utrzymamy trend spadkowy.pozdrawiam
m
_________________
"Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro..."
 
  mój status
 
Grzegorz XVI
Początkujący Aficionado



Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 256
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Trochę się kiedyś bawiłem i interesowałem giełdą.
Moim skromnym zdaniem Police i Prokom mogą zwyżkować.
Pierwsza dlatego, że przeważnie notują małe ale cykliczne wzrosty
a druga z powodu nowego udziałowca i fuzji z ASSECO.
 
 
Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi



Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 267
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

a...ogólnie to fajna zabawa jest na gragieldowa.pl :) ale nie poczuje się emocji póki nie zainwestuje się żywej gotówki ;)
_________________
"Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro..."
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Podoba mi się ten wątek i będę go śledził z dużą uwagą :cool1:

Mój brat dość poważnie traktuje giełdę, choć oczywiście w nieco inny sposób (bez wdawania się w szczegóły) i w jeden dzień potrafi zarobić na laptopa :-)

Prawda jest taka, że pieniądz robi pieniądz. Jak się ma małe pieniądze - to się na nich mało zarabia. Ale też i mało traci, jakby co ;-)
 
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Markuz napisał/a:
LC Corp przedstawi na początku roku wyniki po sprzedaży wybudowanych mieszkań (ma być kilkadziesią mln na plusie), więc może być nieźle


Stracili prawie 40% przez pięć miesięcy (od debiutu). Więc jak kupować - to teraz! ;-)

Markuz napisał/a:
LSI Soft też wygląda ok (teraz jest chyba dobry moment na zakup ich akcji).


No, faktycznie - jak kupować, to teraz ;-)

Markuz napisał/a:
Dziwi mnie spadek Vistuli -świetne wyniki, więc może odbije się...chyba że utrzymamy trend spadkowy.


Może to zasługa Pierce'a Brosnana? A konkretniej - jego honorarium? ;-)

A poważnie - jak Vistula padła we wrześniu, to jakoś się podnieść nie może, więc... ja bym póki co nie ryzykował, bo to może być zamrożenie kapitału na czas bardzo nieokreślony ;-)

Ale ja bym jeszcze zwrócił uwagę na TVN SA - po wygranych przez PO wyborach mają szansę stać się telewizją "państwową" ;-)
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Dobry pomysl z tym watkiem, chetnie sobie poczytam :)


Z ta gielda to jest fajna sprawa, ale pod warunkiem ze sie ma "chlodna glowe" i jest sie w stanie zniesc czasowe straty ;)

Ojciec mojej dziewczyny troche sie w to bawi i jak tak na niego patrze to widze ze niezle go to stresuje. Jak sa na gieldzie wzrosty to jest zadowolony i mily dla wszystkich, ale jak jest duza przecena akcji to juz mu sie humor zdecydowanie sypie... ;)
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

korea83 napisał/a:
Ojciec mojej dziewczyny troche sie w to bawi i jak tak na niego patrze to widze ze niezle go to stresuje. Jak sa na gieldzie wzrosty to jest zadowolony i mily dla wszystkich, ale jak jest duza przecena akcji to juz mu sie humor zdecydowanie sypie... ;)


Giełda to dwie podstawowe rzeczy; dywersyfikacja portfela i złota maksyma, żeby... sprzedawać za wcześnie ;-)
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Jak on sobie swoj portfel zorganizowal to ja juz nie wiem, ale trzeba mu przyznac ze potrafi poczekac jak sa jakies spadki, a nie ze od razu wyprzedawac co sie tylko da jak spada ;)
 
  mój status
 
Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi



Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 267
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

maciejslu napisał/a:

Markuz napisał/a:
Dziwi mnie spadek Vistuli -świetne wyniki, więc może odbije się...chyba że utrzymamy trend spadkowy.


Może to zasługa Pierce'a Brosnana? A konkretniej - jego honorarium? ;-)

A poważnie - jak Vistula padła we wrześniu, to jakoś się podnieść nie może, więc... ja bym póki co nie ryzykował, bo to może być zamrożenie kapitału na czas bardzo nieokreślony ;-)

Ale ja bym jeszcze zwrócił uwagę na TVN SA - po wygranych przez PO wyborach mają szansę stać się telewizją "państwową" ;-)


Dzięki kampanii z Brosmanem wyniki nieźle im skoczyły :) część zysku została wygenerowana ze sprzedaży jakiejś nieruchomości. Myślę że warto obserwować. a...co do mennicy..od dłuższego czasu dobrze sobie radzi:) ale jest wysoko w trendzie wzrostowym więc nie wiem czy to dobry moment do zakupu. Siedziałem ostatnio trochę nad analizą techniczną ale jak to powiedział mój znajomy... "jeśli chodzi o analizę techniczną to w przypadku WGPW można ją sobie o kant dupy obić" :D
_________________
"Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro..."
 
  mój status
 
user
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Najlepiej na GWP wejść z realnymi pieniędzmi i nie słuchac absolutnie niczyich rad. Robie tak od 1995 roku. Ale w tej chwili na giełdę bym nie wchodził, za nic w świecie. Porządne spółki są za drogie, widmo korekty krąży nad giełdą. Najmilszy czas to był wtedy jak kupowałem KGHM po 11 złotych, nie do uwierzenia , a jednak :mrgreen: W tej chwili nerwy szarpie mi Bioton, uśredniam i uśredniam, ale nie wyglada to za ciekawie. Na szczęście nie muszę sprzedawać.
  
 
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Markuz napisał/a:
Siedziałem ostatnio trochę nad analizą techniczną ale jak to powiedział mój znajomy... "jeśli chodzi o analizę techniczną to w przypadku WGPW można ją sobie o kant dupy obić" :D


To tak jak w tej rozmowie dwóch analityków giełdowych. Jeden mówi: "Ja nie rozumiem, co się dzieje na światowych giełdach...". Drugi na to: "To ja ci zaraz wytłumaczę...", a ten pierwszy: "Wytłumaczyć to ja sam umiem. Ale i tak nie rozumiem..."
 
 
p0lish
Początkujący Aficionado
jednak Kuba....



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 171
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: uorsou
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

USA obniżyło stopy, UK planuje obniżkę, ECB - zarzeka się, że znajduje się w neutralne pozycji. Dużo niepewności. Obniżenie stóp to stymulacja dla gospodarki, obniżenie ceny pieniądza. Koniec roku-styczeń to prawie zawsze dobra koniunktura na giełdzie. Nie ma paniki, wyprzedaży udziałów w funduszach. Ja osobiście zajmuję się instrumentami pochodnymi stóp procentowych i biorąc pod uwagę obecną sytuację nie widzę powodów do paniki. Napewno będą takowe jeżeli działania banków centralnych nie przyniosą zamierzonych efektów.
 
  mój status
 
Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi



Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 267
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

ja bym jednak obawiał się trochę tej wyprzedaży jednostek funduszy inwestycyjnych. Myślę że najbliższy tydzień powinien trochę rozjaśnić sytuację - odbicie to kontynuacja trendu bocznego, spadek....wolę nie myśleć :)
pozdr
m
_________________
"Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro..."
 
  mój status
 
p0lish
Początkujący Aficionado
jednak Kuba....



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 171
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: uorsou
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Jeżeli podczas korekty wczesnojesiennej inwestorzy nie wycofali pieniędzy z funduszy to narazie nie widzę sygnałów by nagle mięli to zrobić. Nasz młody rynek giełdowy jeszcze nie skarcił inwestujących w fundusze. Jeżeli na rynkach EUR-USA nie będzie paniki to u nas tym bardziej.
 
  mój status
 
lukasz
Nowicjusz
Avo Uvezian



Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 109
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

czyli zaczyna się panika... to normalne :)
GPW jest dla ludzi o bardzo mocnych nerwach
W zeszłym roku zarobiłem troszkę na giełdzie i się wycofałem - widzę teraz że w pore ;)
Pozdrawiam inwestorów a w szczególności Drinksa(Darku sory za złą sugestię zakupu - ale moze sie odbije;)) i Skyhawka :cool1:
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
 
 
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

lukasz napisał/a:
Pozdrawiam inwestorów a w szczególności Drinksa(Darku sory za złą sugestię zakupu - ale moze sie odbije;)) i Skyhawka :cool1:


Ty sie lepiej podziel swoją radą, żeby inni koledzy też nie wtopili :neutral:
 
 
lukasz
Nowicjusz
Avo Uvezian



Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 109
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

tak na forum nie mogę - jestem zobligowany tajemnicą handlową a wiadomo jakie są kary za spekulacje na GPW...
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
 
 
 
Michal
Ekspert Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 1247
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

p0lish napisał/a:
USA obniżyło stopy, UK planuje obniżkę, ECB - zarzeka się, że znajduje się w neutralne pozycji. Dużo niepewności. Obniżenie stóp to stymulacja dla gospodarki, obniżenie ceny pieniądza. Koniec roku-styczeń to prawie zawsze dobra koniunktura na giełdzie. Nie ma paniki, wyprzedaży udziałów w funduszach. Ja osobiście zajmuję się instrumentami pochodnymi stóp procentowych i biorąc pod uwagę obecną sytuację nie widzę powodów do paniki. Napewno będą takowe jeżeli działania banków centralnych nie przyniosą zamierzonych efektów.

p0lish napisał/a:
Jeżeli podczas korekty wczesnojesiennej inwestorzy nie wycofali pieniędzy z funduszy to narazie nie widzę sygnałów by nagle mięli to zrobić. Nasz młody rynek giełdowy jeszcze nie skarcił inwestujących w fundusze. Jeżeli na rynkach EUR-USA nie będzie paniki to u nas tym bardziej.


Polish! Ty nawet po pijaku tak nie gadasz! Czego się najadłeś do cholery!?

:sign:
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 21