Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Znalezionych wyników: 14
Cigar Aficionado Forum cygarowe
Autor Wiadomość
  Temat: GPW
jacek187

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 22375

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Śro 23 Sty, 2008   Temat: GPW
no i jak tam Panowie?

dużo sie dzieje, czekacie?
jacek187

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   Temat: GPW
p0lish napisał/a:
maciejslu napisał/a:

Generalnei strategia kupowania na dołku, o której wspominał p0lish nie jest godna polecenia. Ale sprzedawanie na dołku też mądre nie jest, zwłaszcza jak się kupowało na górce ;-)

A kto powiedział, że to dołek? Tak będziesz mógło powiedzieć za jakiś czas jak sie indeksy odbiją. Musicie zrozumieć różnicę pomiędzy kupowaniem w dołku a szukaniem dołka. Może zrozumieliście mnie opacznie albo ja się źle wyraziłem wcześniej. Jeżeli jesteś na 100% że to dołek to kup ile możesz. Probloem jest w tym, że znalezienie dołka przy panice na giełdzie jest tak realistyczne jak wygranie na loterii.

Co więcej z Waszych wypowiedzi wynika, że dołek jest bardzo blisko - nie zamykacie pozycji używając bardzo złego nawyku - prorokowania. Np: "Już tak spadło, że jak teraz sprzedam to będę za bardzo w plecy" Nie ma żadnych powodów, żeby indeksy nie spadły jeszcze o kilkanaście procent. A te kilkanaście % to Wasze pieniądze, które jest 10x trudniej zarobić niż stracić. W mojej pracy zarabia się siedząc w skupieniu cały dzień, śledząc rynek a oddaje podczas 15 sekund nieuwagi także ja szanuje każdy % który mogę zaoszczędzić wychodząc ze złej pozycji.

ja sie zgadzam w 100% w tej kwestii

niemniej nadal uważam, że są papiery które dadzą zarobić nawet mimo takiej sytuacji

ale fakt faktem - szukanie, łapanie dołków jest dla ludzi o mocnych nerwach, i z dłuższą perspektywą czasową
jacek187

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   Temat: GPW
jestem sie skłonny założyć, że przy odpowiednim dzieleniu kapitału i odpowiednio długim czasie inwestycji łapanie dołków będzie bardziej opłacalne niż czekanie

to jest moje zdanie

chociaż łapanie dołków w przypadku graniu na kontraktach czy opcjach jak ty grasz - to moze faktycznie lepiej sobie podarować
jacek187

only monkeys....... ta ta

a o warrenie buffecie słyszałeś?
on ma parę kontrargumentów na twoje powiedzenie :palacz:
jacek187

skoro Maciej traktuje to jako inwestycje długoterminową, to dlaczego sprzedawać?
jest to raczej okazja do dokupienia, aczkolwiek podzieliłbym kapitał do zainwestowania na pare części, kupił za jedną z resztą czekał na rozwój sytuacji

ja w każdym razie siedze teraz na akcjach, czysto spekulacyjnych

moim zdaniem łatwiej obserwować zachowanie na danym papierze, niż na całym rynku, bo są papiery które rosną i są takie które spadają, wszystko zależy od akcjonariatu i perspektyw dla danych akcji (czy to perspektyw w sensie fundamentalnym, czy w spekulacyjnym)
jacek187

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   Temat: GPW
Witam

A na czym siedzisz teraz - akcje?
Jak tak to jakie?
  Temat: Zakaz palenia - nowa moda ?
jacek187

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 21196

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Śro 02 Sty, 2008   Temat: Zakaz palenia - nowa moda ?
ostatnio w Telexpresie pokazywali, że gdzieś w USA już zabronili palić nawet w domu i na balkonie (!!!)

to jest chore, niech dadzą ludziom żyć.

Ja rozumiem, że może byc tak, że niektórzy nie chcą przebywać w dymie, ale wtedy np: pub albo rezygnuje z część klienteli która pali i bezpowrotnie tą część klienteli traci, tworzą się wtedy puby tylko dla palących, gdzie pozostali są lojalnie ostrzegani, że jest to miejsce w którym się pali. Może też podzielić pub np: na 2 cześci, jedna dla palących, druga dla niepalących - przecież to proste, a nie wprowadzać "stan wojenny" dla palaczy.
Przecież to jest chore - jak większość skrajności zresztą.
jacek187

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   Temat: GPW
rozumiem,

ja póki co siedze tylko na akcjach, na opcje jestem jeszcze sa słaby - tzn. za mało o tym wiem, za mało umiem ;-) :palacz3:
jacek187

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   Temat: GPW
są, są

http://www.parkiet.com/forum/

i

www.bankier.pl/forum

to takie dwa, które czasami sobie przeglądam, ale już ostatnimi czasy coraz mniej.
jacek187

a tak poza tym, ktoś tu się bawi w spekulacje, bo z tego co widze to większość raczej fundamentalnie do sprawy podchodzi ;-)
jacek187

znaczy się jakie? giełdowe czy takie gdzie nie ma jadu? :cigar:
  Temat: Zadymiony (zasmrodzony) pokój - jak sie tego pozbyć?
jacek187

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 32152

PostForum: Akcesoria   Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   Temat: Zadymiony (zasmrodzony) pokój - jak sie tego pozbyć?
Witam

Mam pytanie, znacie jakieś patenty, żeby palić w pokoju a nie zasmrodzić go sobie - tzn. u mnie nikt nie pali, więc mogę palić tylko u siebie w pokoju, a po wypaleniu zawsze jest pokój zasmrodzony przez jeden, dwa dni. Są jakieś urządzenia, środki chemiczne, żeby pozbyć sie tego zapachu?

Znalazłem tylko takie coś
http://www.cedor.pl/p-36-...pieros%C3%B3w-1

korzystał ktoś może?
jacek187

PostForum: Full offtopic   Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   Temat: GPW
O Panowie, ucieszyłem sie jak dziecko, jak zobaczyłem, że na forum cygarowym są ludzie, którzy siedzą na giełdzie :cool1:

duze pieniądze i cygara - to jest wlaściwe połączenie hehe :palacz:

i nie ma tu tego jadu jaki jest na forach giełdowych, a to najważniejsze ;-)
  Temat: Książki o cygarach
jacek187

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 46522

PostForum: Trochę teorii...   Wysłany: Śro 21 Mar, 2007   Temat: Książki o cygarach
Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum. Jakiś czas temu zacząłem stawiać pierwsze kroki w świecie cygar. Z racji tego mam pytanie do was drodzy forumowicze czy możecie polecić jakąś literaturę na początek, którą pozwoli nabrać troche wiedzy i powie jak sie do tego wszystkiego zabrać. Pozdrawiam serdecznie

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16