Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czytasz, ksiazki, ktore

Książki które czytasz
Autor Wiadomość
VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1923
Otrzymał 1099 piw(a)
Skąd: Poznań/Komorniki
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Kwiatt napisał/a:
"Gra o tron: Pieśń lodu i ognia" - Polecam ;-) Czyta się świetnie (po przeczytaniu 100 stron), styl polityczno-epicki. Trochę kojarzyła mi się z serialem "Rzym". Krew, brud, seks i polityka. I'm lovin' it...


Kwiatt, 100 stron tej książki to jest pikuś, za przeproszeniem. Fabularnie to dopiero mały zalążek. Kontynuuj do końca a potem się nie uwolnisz i sięgniesz po kolejne tomy. Jeśli już łapiesz bakcyla, to ten cykl zamiesza cię jak w betoniarce, uwierz. To nie jest Harry Potter, sam zobaczysz... Krew i łzy sam poczujesz.

Ahh, zwróciłem uwagę że tom widnieje w Twojej recenzyjnej fotce. Go on.

Własnie wyszedl też świeży dodruk pozostałych części sagi. Szkoda, że Martin leniwie pisze, bo kilka lat mu zajął 5 tom. Niebawem u nas "A Dance with Dragons"...


A tymczasem nie mając czasu na filozofię i rozmyślania podczytuję sobie coś bardzo lekkiego, ale wartego polecenia:

http://www.youtube.com/watch?v=0bqtQ4YleSo
_________________
"Bez kapłanów i bez świątyń krwawe łapska bogów nie mogłyby dosięgnąć świata śmiertelników. Czyż nie byłby to raj, przyjacielu ?" Steven Erikson - Ogrody Księżyca
http://baza.fantasta.pl/fantasta.php?id=500
 
 
Kwiatt
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 1489
Otrzymał 564 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Nie napisałem klarownie. Pierwszy tom już skończyłem. Czas wybrać się do empiku ;-)
_________________
http://www.cigarblog.pl/ - strona o cygarach pisana z pasją.
 
 
Kwiatt
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 1489
Otrzymał 564 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Przed kilkoma godzinami skończyłem książkę "Niewidzialni Akademicy" Pratchetta. Książka ta zainspirowała mnie do przygotowania najgenialniejszej zapiekanki ziemniaczanej w moim skromnym kucharskim dorobku.

200 g Parmezanu,
1 duża śmietana
2 duże łyżki skalrowanego masła
Skwaruszki boczku
4-5 cebul, lub 12 szalotek
5 zmiażdżonych ząbków czosnku
Sól + pieprz
1kg ziemniaków

Kroimy ziemniaki w średnie kostki i gotujemy do miękkości, w międzyczasie trzemy parmezan, szykujemy skwaruszki (na maśle), obieramy i kroimy cebule na ósemki (szalotki tylko obieramy) i miażdżymy czosnek.

Kiedy ziemniaki są gotowe, mieszamy śmietanę z parmezanem, czosnkiem, solą, pieprzem masłem i skwaruszkami. Ugotowane ziemniaczane kostki przesypujemy do szerokiej brytfanny i zalewamy ( o ile to właściwe słowo) powstałą masą. Całość mieszamy. W równych odległościach wtykamy cebule.

Wkładamy na 25 min do 180 stopni i voila!

UWAGA! koniecznie spróbujcie masy przed przelaniem do brytfanny. Łatwo jest niedosolić.

Teraz idę jeść (znowu) i czytać tom II "Gry o Tron'' :winko:
_________________
http://www.cigarblog.pl/ - strona o cygarach pisana z pasją.
 
 
Sergiej
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 13
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1337
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Mhm, Kwiatt, przepis wygląda bardzo kusząco :) Ja bym dodał jeszcze trochę majeranku... Tak czy inaczej muszę go przetestować.
_________________
Polecam:

http://www.zmiloscidohavan.pl/
 
 
człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta



Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 453
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Płock/ Toruń
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

może trzeba otworzyć temat kulinarny w offtopicu? :D

a co do tematu książek to ostatnio bardzo wciągnęły mnie "Liczby Charona" autorstwa Marka Krajewskiego - całkiem ciekawy kryminał i doskonała intryga ;) przeczytałem jednym tchem w ciągu 2 dni..

a dziś kupiłem sobie "Koniec Świata w Breslau" tegoż samego autora - będzie co czytać w deszczowy czas w Irlandii ;)
_________________
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." - E. Hemingway
 
 
 
Sergiej
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 13
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1337
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Jeżeli kogoś interesują podróże i nadal dziki kraj, jakim jest Rosja, to zdecydowanie polecam książkę, którą skończyłem czytać kilka dni temu - "Pojedynek z Syberią" Romualda Koperskiego, wybitnego znawcy Syberii. http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Koperski
_________________
Polecam:

http://www.zmiloscidohavan.pl/
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Krajewskiego polecam w całości :) genialne są jego kryminały, a Eberhard Mock to po prostu kultowy dla mnie bohater :mrgreen:

Krajewski w duecie z Czubajem też bardzo spoko, również warto przeczytać :)
 
  mój status
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2011   

61 godzin, autor Lee Child




Świetnie się czyta, bardzo wciąga, ma sporo stron, ciekawą fabułę i...starcza na bardzo krótko ;) Zdecydowanie muszę dorwać więcej książek tego autora :cool1:
 
  mój status
 
SzymonK
Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 34
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 554
Otrzymał 93 piw(a)
Skąd: Kraków/Tarnobrzeg
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2011   

Okładka tej książki przypomina mi nieco okładki płyt jazzowej wytwórni muzycznej ECM.

 
 
Keber
Nowicjusz



Wiek: 35
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 51
Skąd: Żagań
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Ostatnio nie czytam, ale zdecydowanie polecę pana Gaimana.


"Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój... W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki."


Kopiuję ze strony merlin.pl fragment dla smaku :)
Warto przeczytać i zastanowić się, w co wierzymy.
_________________
"Wartość życia mierzy się ilością głębokich poruszeń, jakich doświadczyła nasza dusza" -Soichiro Honda.
 
 
Xander
Aficionado
Tony Soprano



Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 537
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa/Ciechanów
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   

Właśnie zacząłem czytać coś takiego:



„Jedyny łatwy dzień był wczoraj”

hasło oddziałów Navy SEALS



Team Six - elitarny oddział Navy SEAL.

Ludzie, którzy wytropili i zabili najgroźniejszego człowieka świata - Osamę Bin Ladena.
To pierwsza książka napisana przez komandosa Team Six i jedyna, która daje bezpośredni dostęp do świata elity elit służb specjalnych.
Howard E. Wasdin pokaże wam, jak wygląda rekrutacja do Komando Foki. Pozwoli wam poczuć ból najbardziej morderczego treningu świata. Zdradzi szczegóły najtrudniejszych i najdramatyczniejszych misji (m.in. tej w Somalii, którą widzieliście w filmie Helikopter w ogniu). Opowie, jak z perspektywy komandosa wyglądał atak na kryjówkę Osamy Bin Ladena.
To najbardziej wybuchowa książka tego roku.


„Poczułem przyjemne kopnięcie karabinu. Pocisk trafi ł bojownika w bok klatki piersiowej, wchodząc z jego prawej strony, a wychodząc z lewej. Przeciwnik dostał konwulsji, zachwiał się na nogach, po czym runął w tył do wnętrza budynku i tak już pozostał. Natychmiast ponownie przyłożyłem oko do celownika i powróciłem do obserwacji. Gramy dalej. Wszystkie inne myśli wyparowały. Ja i mój win mag stanowiliśmy jedno. [...]
Do mnie należało namierzyć i trafić nieprzyjaciela.
Nie był to pierwszy raz, kiedy zabijałem dla ojczyzny. I nie będzie ostatni.
Kilka następnych minut upłynęło mi na obserwacji okolicy. Ponad 700 metrów ode mnie pojawił się nagle facet z RGP na ramieniu, szykując się do odpalenia pocisku w stronę śmigłowców. Gdybym go zdmuchnął, byłby to najdalszy śmiertelny strzał w mojej karierze. Gdybym spudłował...”


”Legendarny supertajny SEAL TEAM SIX. Pogromcy Osamy Bin Ladena pokazani po raz pierwszy od środka oczami snajpera! Literatura faktu najwyższej próby”

Gen. Sławomir Petelicki
_________________
Marcin
"Z całą szczerością wyznaję, że cygaro to jedna z największych pociech w mym życiu-nie narzuca swojej kompanii, łagodnie pobudza, delikatnie znieczula i jest spoiwem przyjaźni".- William Thackeray
 
 
mik_us
Nowicjusz


Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 48
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

Ja ostatnio mam za dużo czasu wolnego i czytam jak podczas pierwszych lat podstawówki (rodzice mnie z miejskich bibliotek wypisywali). Obecnie połykam "Zaginiony symbol", który napisał Dan Brown.
_________________

 
 
SzymonK
Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 34
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 554
Otrzymał 93 piw(a)
Skąd: Kraków/Tarnobrzeg
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   


Czesław Schabowski - Nie ma ulicy zielonej
Książka opowiada o różnych etapach rozwoju mojego miasta (I i II Wojna Światowa, Republika Tarnobrzeska, okrycie siarki itd, itd). Schabowski był również przyjacielem mojego wujka, m.in. dlatego w książce jest wiele informacji o mojej rodzinie, głównie o moim prapradziadku.
 
 
kajela
Nowicjusz


Wiek: 33
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: szczecin
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

witam :)
Jeżeli chodzi o książki polecam powieści Lian Hern. Cykl opowieści rodu Otori.
Jak można wywnioskować z tytułu cyklu akcja dzieje się w kraju przypominającego Japonie za czasów panów feudalnych.
W książce, przeplatają się wątki takie jak zdrada, walka o władzę, skrytobójcy oraz odrobina mocy nadprzyrodzonych.
Pozycje godne polecenia :)
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   

ja właśnie kończę trylogię Ludluma o Jonsonie Bournie
i mogę polecić pierwsze dwie części naprawdę niezłe trzecia troszkę rozwleklejsza ale też daje radę
eh tylko czasu nie ma żeby poczytać dla samej przyjemności

dla kinomanów jedynie powiem, że na podstawie tej trylogii nakręcono 3 filmy z Mattem Damonem jednak od razu zastrzegam że scenariusz jest BARDZO luźno związany z książką
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
 
  mój status
 
morela
Nowicjusz
żył pół żartem, pił serio



Wiek: 31
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

Nie wiem czy to w ogóle w jakikolwiek sposób pasuje do tego tematu, ale z racji, że zbliża się mój ulubiony okres w roku, to nie mógłbym stwierdzić, iż aktualnie żadnej książki nie czytam. Niestety ciężko powiedzieć, aby była to fascynująca lektura, ponieważ jest to genialna 'Agrometeorologia' Czesława Radomskiego. Jeżeli ktoś ma problemy ze spaniem, to mogę z czystym sumieniem polecić. Bagatela 500 stron na pewno podziała w pożądany sposób na każdego insomniaca.
_________________

 
 
 
Xander
Aficionado
Tony Soprano



Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 537
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa/Ciechanów
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Właśnie zaczynam tą książkę i naprawdę zapowiada się ciekawie. :)



Cytat:
22 listopada 1963 roku to dzień, w którym Dallas usłyszało trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec?

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie – makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę, siostrę i brata. Od tego wszystko się zaczyna…

Wkrótce potem przyjaciel Jake’a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake’owi szaloną – i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną – misję ocalenia Kennedy’ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswalda i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake’a – życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.

„Dallas ’63” to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu.
_________________
Marcin
"Z całą szczerością wyznaję, że cygaro to jedna z największych pociech w mym życiu-nie narzuca swojej kompanii, łagodnie pobudza, delikatnie znieczula i jest spoiwem przyjaźni".- William Thackeray
 
 
VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1923
Otrzymał 1099 piw(a)
Skąd: Poznań/Komorniki
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Oj Stefek to dobry jest. Tutaj też niczego sobie.
_________________
"Bez kapłanów i bez świątyń krwawe łapska bogów nie mogłyby dosięgnąć świata śmiertelników. Czyż nie byłby to raj, przyjacielu ?" Steven Erikson - Ogrody Księżyca
http://baza.fantasta.pl/fantasta.php?id=500
 
 
Choco
Nowicjusz



Wiek: 50
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

A to moje obecne lektury. Pierwsza to kawałek historii polskiego wymiaru sprawiedliwości i prokuratury z czasów PRL.
Druga podróżnicza z miejsca gdzie panują inne prawa moralne a czasoprzestrzeń zagina się w niezrozumiały sposób.
Przy pierwszej jak i przy drugiej lekturze włosy jeżą się na głowie.
Polecam obie pozycje.

Bestie-Mordercy-Polakow_Tadeusz-M-Pluzanski,images_big,23,978-83-61935-16-2.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 35,45 KB

Dzienniki-kolymskie_Jacek-Hugo-Bader,images_big,27,978-83-7536-292-3.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 18,54 KB

 
 
SzymonK
Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 34
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 554
Otrzymał 93 piw(a)
Skąd: Kraków/Tarnobrzeg
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   


Wczoraj przeczytałem "Pałac północy" C.R. Zafon. Dość lekka i szybka do czytania książka, ale z pośród wszystkich, które napisał Zafon, ta zajmuje zdecydowanie ostatnie miejsce...
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Seriale, które oglądacie
chingy18 Muzyka / Film 146 Śro 15 Kwi, 2020
lute
Brak nowych postów Książki o cygarach
jacek187 Trochę teorii... 81 Pon 06 Lis, 2017
jac0b
Brak nowych postów Ksiązki i prasa.
O cygarach...
SzymonK Full offtopic 1 Pon 02 Lis, 2009
Sergiej

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 22