Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gpw

GPW
Autor Wiadomość
mad
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Panowie

By Wam poprawić humory polecam filmik rysunkowy skąd tak naprawdę biorą się pieniądze w dzisiejszym świecie:
http://nczas.com/ameryka-...adze-jako-dlug/

maciejslu
[Usunięty]

Czyżby dno już uklepane i pierwsze promyki nadziei zawitały na GPW, czy to efekt alarmistycznych publikacji prasowych o niewycofywaniu funduszy z funduszów? ;-)

p0lish
Początkujący Aficionado
jednak Kuba....

Otrzymał 1 piw(a)

czas pokaze
do zakupow jeszcze daleko

mój status

jacek187
Nowicjusz

p0lish napisał/a:
maciejslu napisał/a:

Generalnei strategia kupowania na dołku, o której wspominał p0lish nie jest godna polecenia. Ale sprzedawanie na dołku też mądre nie jest, zwłaszcza jak się kupowało na górce ;-)

A kto powiedział, że to dołek? Tak będziesz mógło powiedzieć za jakiś czas jak sie indeksy odbiją. Musicie zrozumieć różnicę pomiędzy kupowaniem w dołku a szukaniem dołka. Może zrozumieliście mnie opacznie albo ja się źle wyraziłem wcześniej. Jeżeli jesteś na 100% że to dołek to kup ile możesz. Probloem jest w tym, że znalezienie dołka przy panice na giełdzie jest tak realistyczne jak wygranie na loterii.

Co więcej z Waszych wypowiedzi wynika, że dołek jest bardzo blisko - nie zamykacie pozycji używając bardzo złego nawyku - prorokowania. Np: "Już tak spadło, że jak teraz sprzedam to będę za bardzo w plecy" Nie ma żadnych powodów, żeby indeksy nie spadły jeszcze o kilkanaście procent. A te kilkanaście % to Wasze pieniądze, które jest 10x trudniej zarobić niż stracić. W mojej pracy zarabia się siedząc w skupieniu cały dzień, śledząc rynek a oddaje podczas 15 sekund nieuwagi także ja szanuje każdy % który mogę zaoszczędzić wychodząc ze złej pozycji.

ja sie zgadzam w 100% w tej kwestii

niemniej nadal uważam, że są papiery które dadzą zarobić nawet mimo takiej sytuacji

ale fakt faktem - szukanie, łapanie dołków jest dla ludzi o mocnych nerwach, i z dłuższą perspektywą czasową

jacek187
Nowicjusz

Wysłany: Śro 23 Sty, 2008   

no i jak tam Panowie?

dużo sie dzieje, czekacie?

p0lish
Początkujący Aficionado
jednak Kuba....

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Śro 23 Sty, 2008   

0,75% obniżka w środku miesiąca - DJIA -120pkt
jednak inwestorzy boją się recesji
FOMC na następnym spotkaniu za tydzień pewnie znowu stopy obnizy
jezeli to nie poprawi nastrojów inwestorów to może być nieciekawie

mój status

Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi

Wysłany: Śro 07 Sty, 2009   

temat bardzo dawno nie ruszany a chyba warty odświeżenia :) no właśnie...jakie są wasze oczekiwania wobec 2009 roku? korekta bessy? a może wyjście z dołka (sam w to nie wierze)?

mój status

fcukfear
Nowicjusz

Wysłany: Śro 07 Sty, 2009   

no no no nie wiedziałem, że na forum CA takie poważne tematy się pojawiają (nie, że cygara są niepoważnym tematem ale jednak)

cieszę się, że kolega odświeżył wątek bo nigdy bym nie przypuszczał, że istnieje taki

ale do rzeczy

na GPW jestem dopiero od 2006 roku chociaż wykształcenie w tym kierunku jest dość gruntowne

od marca kwietnia 2007 do wakacji 2008 tylko w shortach na FW20 początkowo na sporawą kaskę (wzrosty z lipca i października sporo mnie kosztowały) ale zbawienny dla shortów styczeń 2008 pozwolił mi na obecną zabawę tylko za zyski

od połowy 2008 tylko spekulacja na krótki termin (NC, FW20, FX)

więc generalnie nie ma dla mnie znaczenia co w 2009 roku ale IMHO dno jeszcze przed nami, może nie będzie to 1000 na W20 ale 1300 możliwe

nie oznacza to, że przy inwestowaniu na długi termin już teraz nie warto inwestować (sam mam stale powiększający się portfel akcji i funduszy nabywany sukcesywnie od 1500 pkt na W20)

jeżeli mogę coś doradzić to nigdy ale to nigdy nie inwestować jednorazowo - kasę na inwestycje dzielić i kupować partiami (w określonych odstępach czasu lub po spełnieniu założonych warunków i nie kupować spółek a indeksy lub fundusze - dywersyfikacja portfela, itd

mógłbym tak długo ale to pewnie nie miejsce na to

jeżeli kogoś to interesuje to zapraszam do wymiany poglądów tu lub na priv.

pozdr

i fuck fear :-)

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Wg mnie giełda pójdzie jeszcze w dół. Może nie jestem jakimś specjalistą, ale co nie co się tym tematem interesuję. Pierwszym powodem jest nadal dosyć wysoki wskaźnik np. C/Z w USA mimo pogarszającej się sytuacji w realnej gospodarce. Myślę, że w pierwszym kwartale czeka nas w Ameryce lekka korekta (albo i trochę większa ;-) ), a że notowania naszej giełdy reagują dość znacząco na te z USA to spodziewam się dalszego spadku. Dodatkowo początek recesji w UE (główny importer naszych towarów, zwłaszcza Niemcy), która na pewno potrwa dłużej niż kilka miesięcy odbije się na wynikach spółek eksportowych, a tych na GPW nie mało.

Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi

Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

moim baaardzo skromnym zdaniem czeka nasz raczej mocna huśtawka ale bez szans na większe wybicie. raczej korekty w trendzie spoadkowym. fcukfear - masz spore doświadczenie więc z niecierpliwością czekam na dalsze porady i wskazówki :)
pozdrawiam
m

mój status

fcukfear
Nowicjusz

sam nie korzystam z rad i wskazówek nawet (a może zwłaszcza) profesjonalistów-analityków więc Tobie i innym też bym tak sugerował

moimi też się nie kieruj bo to Twoje a nie moje pieniądze

mogę jedynie powiedzieć co robię ze swoimi ale broń Boże nie radzić

do rzeczy

od 1999 sukcesywnie co miesiąc kupuję fundusze akcyjne za określoną kwotę (przy takich spadkach jak po styczniu 2008 zwiększam kwotę za którą kupuję jeżeli W20 spadnie o określony procent)

co miesiąc od 2001 roku za zwiększającą się co rok kwotę kupuję fundusz funduszy też co miesiąc

poza tym obecnie głównie lokaty

wyniki nie są porażające ale w dobie prześcigania się w ogłaszaniu że my jesteśmy dobrzy bo straciliśmy mniej niż benchmark całkiem przyzwoite, tzn na plus

i spekulacja 5-10% kapitału

jedyna rada jaką mogę dać to taka, że nie potrzeba wielkiego kapitału aby zacząć oszczędzać - inwestować. Są fundusze mające programy systematycznego oszczędzania od 100 zł. miesięcznie a jeżeli ktoś nie siedzi w tematach rynków finansowych to nie polecam samodzielnych inwestycji w poszczególne akcje (bardzo popularne w szczycie hossy - budowlanka tego przykładem) więc pozostają fundusze

są jeszcze jednostki indeksowe na WIG20 ale to inna para kaloszy

jak rozwinie się sytuacja na GPW tego nikt nie wie i teoretycznie nie ma to znaczenia jeżeli ma ktoś jasno określony plan inwestowania

poza tym kupić jest łatwo sztuką jest dobrze sprzedać a teraz raczej nie jest na to czas (no chyba że shorty na FW20)

teoretyczne rozważania są fajne ale dla wzrostu wartości majątku nie mają znaczenia

analiza techniczna mówi jedno, fundamentalna drugie a rynek i tak zawsze idzie swoją drogą, bo rynek to emocje (drobni inwestorzy), manipulacja i robienie wyników (fundusze), nowi gracze z kasą (przy naszym kasowym i terminowym i 1 mld zł obrotu mocno mogą wpływać) a to na wykresach i wskaźnikami ciężko opisać

a na koniec dla zwolenników długoterminowego inwestowania w poszczególne akcje polecam prześledzenie kursu GM który niedawno zaliczył poziom najniższy od 1943 roku wskaźniki fundamentalne pewnie już dawno wskazywały na dobry moment na inwestycję w GM nie mówiąc o AT.

dlatego

dywersyfikacja i systematyczność pozwoli nie zbankrutować

to tyle

i fuck fear

AdamLuczak
Początkujący Aficionado
Mnandi Addict

Hej . Fajnie piszesz :)
Poproś admina żeby Ci nicka zmienił bo chyba masz literówkę ;)

Adam

fcukfear
Nowicjusz

Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

to nie literówka (na zagranicznych portalach nie przyjmują inaczej)

ale nasz admin już ma obiekcje co do mojego nicka a już tyle lat go używam i nikomu nie wadzi

Odpowiedz do tematu