Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: hdd, kamera

Kamera z HDD
Autor Wiadomość
drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Wto 10 Cze, 2008   Kamera z HDD

Witam,

mam pytanie do kogoś znającego się/używającego kamery, oczywiście chodzi mi o użytek domowy, nie zawodowy ;-)
Czy przy przegrywaniu z twardego z kamery na płyty nagranie traci na jakości? Jeśli tak, to czy dużo?
Zastanawiam się, czy lepsza jest kamera z hdd, czy na miniDV - bardziej pytam o spostrzeżenia praktycznie, niż teorię. Może ktoś korzysta z takiej kamerki i podzieli się wrażeniami.

mój status

szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: Wto 10 Cze, 2008   

Jako że mój ojciec ma bzika na punkcie kamer i kręcenia wszystkiego wokoło trochę się chcąc-nie chcąc o tym nasłuchałem :)

Co do jakości- z góry mówię, że ja się nie znam, tyle tylko co widziałem na żywo, może jestem ignorant i czegoś tam nie zauważam :)

Otóż nie ma znaczenia, czy nagrywasz na miniDV czy HDD, znaczenia ma na co i w jakiej jakości nagrywasz to dalej. Howgh! :)

mój status

TOMASS70
Nowicjusz

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

jesli material HD przegrasz np na dvd HD i otwarzac to bedziesz na tv FULL HD,To wtedy to bedzie mialo sens :idea:

lepiej palić mniej, za to dłużej i z większą przyjemnością

mój status

dud
Nowicjusz
street headache 71

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Ale chyba Drinksowi nie chodziło o HD tylko o Hard Drive Disk :) czyli kamere z wbudowanym twardzielem ale anyway,

nie wiem nie miałem kamery z twardzielem ale:

1)

ja mam zwykłą ręczną kamerę na mini dvd

płytka mieści od 30 do 60 min filmu. baterii starcza na 2 płytki około (zależy czy cały czas oglądasz na lcd czy czasami na "judaszu" ) jeśli chodzi ci o użytek domowy "jedziesz na wakacje nagrywasz trochę pauzujesz nagrywasz pauzujesz ..." później kamera w 1 minute finalizuje ci płytę i dodaje menu 1 z kilku schematów, gotową płytę wsadzasz do odtwarzacza DVD i jazda.

sprawia mi to trochę bólu jak nagrywam pokazy rowerowe bo musze to przerzucić na avi na kompa i dalej obrabiać efekt ? jedna płyta to kilka godzin rippowania na avi + kilka godzin roboty zwykłego filmu.

plusy: kupujesz płytkę dvd r/rw (1,4 gb mini dvd) możesz kasować od razu co nagrałeś i ci się nie podoba bo film ma strukturę klipów a nie jednej osi czasu jak na kasetach.

2) kumpel ma kamerę na mini dv. też korzystamy na pokazach rowerowych szybko się na kompa zgrywa i można nadpisać kasetę jak chcesz nagrać coś nowego,

minusy kaseta sama w sobie jest upierdliwa bo nie archiwizujesz danych np ładnei segregując płytki dvd, musisz materiał obrobić kilka godzin zależnie od wymaganego efektu
bo tak zostawicbez ładu i składu to głupio. ( oczywiście w windows movie makerze szybciej troche ale ... ) możesz zostawic w avi jeśli masz dvd z divx`em itp. ale wtedy musisz zrobić film i nie masz menu ...

(kamera na mini dvd od razu robi ci menu z klipów, przy odrobinie wprawy wychodzą dobre płyty a nie jeden wielki misz masz)

efekt jest taki że kaseta mieści 90-120 minut filmu
nie spotkałem się jeszcze aby ktoś ze znajomych wymieniał kasety mini dv aby je "archiwizować" b0 wszystko masz na kompie , kasedy dv nigdzie nie wsadzisz za bardzo :P

do użytku prawdziwie domowego lepsze na dvd , wrzucasz płytę z wakacji i pokazujesz dziadkom, cioci kuzynostwie itp :)

chyba ze wolisz obrabiać to na kompie ( albo wkręcisz w to dzieciaki ) to lepiej

mini dv albo HDD

z tym że kasety to analogi (?) ... z HDD może być ciut lepiej ale nie chce kłamać bo nie miałem styczności , polecam lekturę http://forum.idg.pl/

z tym aby zrobić z tego DVD to trzeba się namęczyć ...

natomiast HD do użytku domowego to inna bajka ... nie miałem z tym styczności i mieć nie chcę , chyba ze nagrywa ci odrazu na dvd i heja do telewizora. bo to jest w ... i ... do roboty bawić się z kilko-nastoma giga ...

jak pomogłem trochę to się cieszę, pzdr

TOMASS70
Nowicjusz

Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

mysle ze do uzytku domowego najlepsze bedzie wlasnie takie rozwiazanie kamera HDDz niej nagrywac na nagrywarke HD i siuuupp :mrgreen:

mój status

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Sob 21 Cze, 2008   

dudsht napisał/a:
Ale chyba Drinksowi nie chodziło o HD tylko o Hard Drive Disk :)
dokładnie o to mi chdziło :mrgreen:

TOMASS70 napisał/a:
mysle ze do uzytku domowego najlepsze bedzie wlasnie takie rozwiazanie kamera HDDz niej nagrywac na nagrywarke HD i siuuupp :mrgreen:

a jaki to da efekt finalny? czyli jaka będzie jakośc obrazu odtwarzanego z płyty dvd?

po dłuższym namyśle, rozmowach z ludźmi trochę się znającymi na temacie doszedłem do wniosku, że nie opłaca się w tej chwili kupowac nowej kamery, najlepiej chyba będzie chyba poczekac z rok, kiedy spadną ceny kamer z HD i kupic właśnie taką ze względu na jakoś obrazu. Ale dzięki wszystkim za pomoc, bo przed wakacjami miałem z tym zgryza :cool1:

mój status

Klepitko
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   

I to słuszna decyzja lepiej kup aparat zdjęcia zawsze są ciekawsze :mrgreen:

TOMASS70
Nowicjusz

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

wszystko zalezy od tego czy to ma byc do zastosowania amatorskiego czy profesionalnego do amatorskiego mysle ze wzupelnosci to wystarczy http://cgi.ebay.com/High-...1QQcmdZViewItem
lub to http://cgi.ebay.com/Canon...1QQcmdZViewItem
pozatym $$$$ tani to smialo mozna sie bawic w takie rzeczy,ale podchodzic do tego z glowa pozdrawiam

mój status

Odpowiedz do tematu