Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kopi, luwak

Kopi Luwak
Autor Wiadomość
seba21
Nowicjusz


Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 15
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 05 Lip, 2017   Kopi Luwak

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. :)

Jako, że jestem aktualnie w Indonezji, a kawa to takie moje małe hobby, nie może się obyć oczywiście bez zwiedzania plantacji kawy - udało mi się namierzyć ciekawe miejsce, gdzie Kopi Luwak jest produkowany tak jak powinien (cywety nie są trzymane w klatkach), mam zamiar zaopatrzyć się w trochę zielonych ziaren tejże kawy. Niestety z racji sposobu produkcji najtańsza, nawet tutaj, to ona nie jest. W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z Was byłby zainteresowany wspólnymi zakupami? :)

Rodzine od której mam zamiar kupić ziarna poznałem osobiście. Nawet trochę kawy z nimi "zebrałem". :D Żeby nie było wątpliwości - nie jest to jakaś wielka korporacja ani pośrednik. Widziałem osobiście każdy etap produkcji. Dlatego tym bardziej im ufam. :)

PS: można oczywiście tutaj dostac duzo taniej kawę pozyskiwana z chowu klatkowego cywet (która namiętnie sprowadza się także do polski - o mieszaniu jej z innymi, tańszymi kawami lepiej nawet nie wspominać...), a raczej ich torturowania, jednak ja tego nie wesprę. Miałem okazję spróbować jednej i drugiej kopi Luwak i zdecydowanie wersja WILD jest lepsza. Pewnie dlatego, że zwierzaki same wybierają sobie najsłodsze owoce (tak, owoc kawy jest słodkawy - próbowałem 😋).

Jeśli umieściłem temat w niewłaściwym miejscu, to z góry przepraszam, jednak z racji dosyć niecodziennych możliwości (i kilkoma kilogramami wolnego miejsca w bagażu ;) ) chciałem się tym podzielić również z wami.

Pozdrawiam ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 19