Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: jak, pokoj, pozbyc, sie, tego, zadymiony, zasmrodzony

Zadymiony (zasmrodzony) pokój - jak sie tego pozbyć?
Autor Wiadomość
mgmg
Nowicjusz

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   

Widziałem w działaniu Ambipur wkładany do gniazdka z wkładem anty tabacco cos tam...
Całkiem nieźle mu idzie walka z zapachem. Na drugi dzień niewiele już czuć.
Postaw piwo autorowi tego posta

jazzdavid
Nowicjusz
jazzdavid

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   

Pankracy89 napisał/a:

Jak śpisz w tym pokoju to normalne że prawie nic nie czujesz...;-)

:mrgreen: Dlatego napisałem, "MOJE" zmysły tak twierdza :cigar: Ale zdarza się, że ktoś wpada na drugi dzięń i mówi: "ale tu j*bie" ;]

mgmg napisał/a:
Widziałem w działaniu Ambipur wkładany do gniazdka z wkładem anty tabacco cos tam...
Całkiem nieźle mu idzie walka z zapachem. Na drugi dzień niewiele już czuć.

Ja znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/item974...ti_tobacco.html

Ciekawe jak sobie z tytoniem radzi :palacz:

Adi
Początkujący Aficionado

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Ostatnio będąc na zakupach w Almie znalazłem przypadkowo regał z "Pachnącej Szafy"
Naiwnie wrzuciłem do koszyka, a dziś postanowiłem wypróbować w trakcie domowego palenia.
Rozpyliłem preparat w aerozolu "Anti-Tabac" w pokoju gdzie paliłem. Ma bardzo przyjemny zapach, spodziewałem się jakiś mocnych nut drewna, czy jakiś takich innych, które zazwyczaj można spotkać w podobnych produktach, a tu miłe zaskoczenie - zapach którego bardziej spodziewałbym się po perfumach, niż po "zaklinaczu dymu".
W trakcie palenia też psiknąłem raz, i po paleniu również.

Co ważne - w żaden sposób nie zakłócało palenia, zapachu dymu. I co najważniejsze - żona powiedziała że w mieszkaniu nie śmierdzi tak jak zawsze ;-)

Dziunio
Początkujący Aficionado
Zasmakowałem, zostałem...

Otrzymał 15 piw(a)

Jeśli już palę w domu, to raz na trzy, cztery dni i tylko w takim moim "biurowym" pokoju (widział kto dawniej biuro, żeby nie było przesiąknięte dymem? ;-) ) gdzie nie mam zasłon i firanek, tylko żaluzje, a z podłogi pozbyłem się dywanu. Wszystko dla batonika. :palacz: Dym ma o wiele mniej możliwości, żeby w coś wsiąknąć, tym bardziej że palę zawsze przy otwartym oknie. Zapach tytoniu nie utrzymuje się całymi dniami, oczywiście jak się dobrze wwąchać, coś tam się poczuje, ale raz - to mój pokój i właściwie tylko ja w nim przesiaduję, dwa - mnie to nie przeszkadza. Poza ten pokój, dym dostaje się w śladowych ilościach, nie pozostawia trwałych śladów po sobie, drzwi oczywiście podczas palenia zamknięte.

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1099 piw(a)

Jak się pali przy otwartym oknie i jak Dziunio napisałeś, nie ma materiałów chłonących, to nie ma smrodu w ciągu godziny po paleniu. Testuję to w pewnych sytuacjach, ale nie w domu, oczywiście, bo tutaj no way.

GrimPilgrim
Początkujący Aficionado
si vis pacem para bellum

Otrzymał 4 piw(a)

To może się podzielę swoimi spostrzeżeniami w temacie. Ja ostatnio z racji tego że zima trzyma ostro zmuszony jestem do palenia w domu. Zwykle palię w pokoju gdzie również śpię. Zwykle okno przez cały proces jest otwarte (kaloryfer na maxa żeby wyrównać temperaturę). Po skończonym paleniu zwykle okno jest otwarte jeszcze jakieś 30 min i ku mojemu zdziwieniu zapach znika całkowicie na trzeci dzień. Co do percepcji subiektywnej zapachu to też to dokładnie sprawdzałem i jak wychodzę na dłuższy czas to jestem w stanie na drugi dzień po paleniu, gdy wchodzę do pokoju wyczuć lekki smrodek pocygarowy. Mnie osobiście ten zapach w ogóle nie przeszkadza le właśnie jak ktoś inny wejdzie no to czuje. W pokoju tym nie ma dywanu ani zasłon jest dużo regałów i duże łóżko. A do czego natomiast zmierzam. W pokoju obok gdzie od niedawna urządziłem siłownię i docelową palarnię zapaliłem pierwszy raz jakiś czas temu i zapach utrzymywał się bardzo długo mimo takiej samej procedury z oknem a nawet posuniętej do tego że było wietrzone jeszcze kilka godzin po paleniu. Tak samo nie ma dywanu, zasłon, nawet mebli jest niewiele, sprzęt do ćwiczeń i tyle a zapach chyba z 5 dni trzymał do całkowitego wygaśnięcia. Ale chyba znam rozwiązanie zagadki. W "siłowni" jest stara tapeta papierowa. I coś mi się wydaje że to ona wsiąka ten dym jak gąbka. Tak że tapeta idzie do wywalenia i maluję ściany. Morał z tego taki że tapeta chyba bardziej nasiąka i oddaje później zapach od wszystkich innych obiektów w pokoju. Wiec uwaga na tapety!

Adi
Początkujący Aficionado

Wysłany: Śro 02 Mar, 2011   

Być może jeszcze sprzęt w siłowni wciągać zapach. Jeśli masz ławeczki, atlasy, czy jakiś inne maszyny, które są tapicerowane.

toilettroll
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: Śro 02 Mar, 2011   

Tapicerka materiałowa może być przyczyną pozostania nieprzyjemnego zapachu. Choć większym problemem na pewno są wspomniane tapety. Papier uwielbia chłonąć zapach tytoniowego smrodku.
Palenie świec w czasie palenia nieco redukuje zadymę, nie koniecznie musza być zapachowe.
W sytuacji gdy już jesteśmy po paleniu i nasz pokój nadal "czuć", polecam spalenie kawałka listka cedrowego-przekładki. Jego niesamowicie przyjemny aromat nieco załagodzi siekierę w powietrzu.

GrimPilgrim
Początkujący Aficionado
si vis pacem para bellum

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

No ciekawe ciekawe @toilettroll. Nie omieszkam spróbować jednego i drugiego. Przekładek mam zaledwie kilka ale do eksperymentu wystarczy. Dziękuję za rady. Co do sprzętu to nie jest tego tak dużo a powierzchni tapicerowanej to małe ilości na ławeczkach. Raczej stawiałbym właśnie na tapety jako przyczynę. Jak to wspomniał @toilettroll papier dobrze nasiąka zapachem a te na nieszczęście są papierowe. Zresztą ta tapeta już nie wygląda zbyt estetycznie więc i tak idzie do wywalenia :) Wiosna idzie (oby) to trza się brać za odnawianie pokoju.

toilettroll
Początkujący Aficionado

Otrzymał 16 piw(a)

Bym zapomniał! Jak będziesz spalał płatki cedrowe, to najlepiej podzielić je na wiele cieńkich pasków- starcza na dłużej ;-) A spalac powoli, nawet niech co chwile przygasa, grunt, żeby kopciło. Kremacja w trzy sekundy nie jest raczej porządana- no chyba, ze się ma kilka kubików cedru gdzieś zbunkrowanych i można szleć :mrgreen:

JJ
Początkujący Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)

To nie tylko chodzi o materialy, które wchlaniaja dym, ale tez o pomieszczenia w których nie ma nic co zagłuszylo by zapach.

Jesli palisz w pustym pokoju, to dłuzej zajmie pozbywanie sie zapachu niz w pomieszczeniu gdzie przebywaja ludzie, jest cyrkulacja powietrza, mieszanie sie zapachow/perfum oraz jedzenia. Kazdy dom ma swoj zapach, który zagłusza jednak troche zapach tytoniu, a w pustym pomieszczeniu gdzie "nic nie pachnie" nutka tytoniu bedzie dłuzej wyczuwalna.

Zaleta pustego pomieszczenia jest to, ze mozna zostawic otwarte okno na kilka godzin lub cala noc i po problemie z niechcianym zapachem:)

Pale w mieszkaniu w salonie, zapalam dobra zapachowa swiece, uchylam delikatnie okno, wlaczam okap na niskie obroty, siadam z cygarem i drinkiem w fotelu, wlaczam film lub muzyke i .....pale;) Rano delikatnie czuc dym (w nocy dziala okap), ale powrocie do domu jest prawie nie wyczuwalny. Czesto powtarzam scenariusz kilka dni pod rzad.

Pozdrawiam,
Jan

Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)

Otrzymał 75 piw(a)
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

a probowales wkladac pod dywan marchewki?? Slyszalem, ze podobno pomagaja w tematyce cygar :) ))

Dariosh
Nowicjusz
drifter

Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Panowie - u mnie sytuacja jest taka, że moja narzeczona jest wściekła na zapach dymu. Cóż... wyboru dużego nie ma - gdyby dała mi wybór albo ona, albo cygaro - pakowałaby się ;) . Ja mam na to bardzo prostą metodę. Pokój w którym palę jest pusty - zero chłonnych rzeczy - żadnych praktycznie drewnianych mebli (wszystko okleina...) podłoga jedynie sprawia problem - bo to drewno egzotyczne. Ale... rozstawiam świeczki :) tealighty z Carrefoura bezzapachowe - do tego uchylam okno - ale nie otwieram, uchylam.
Wchodzę zawsze do wywietrzonego pomieszczenia, na godzinę przed otwieram okno szeroko. Przy paleniu mam postawiony przy grzejniku słój z wodą oligoceńską :) na następny dzień rano moje Słońce wchodzi do pokoju i działa to wszystko dobrze o tyle, że nie narzeka :)

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1099 piw(a)
Wysłany: Śro 09 Mar, 2011   

Borsuk napisał/a:
a probowales wkladac pod dywan marchewki?? Slyszalem, ze podobno pomagaja w tematyce cygar :) ))

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no właśnie. Moze próba z marchewką?

Na mnie żonka też próbuje oddziaływać - mimo, że palę na balkonie przy zamkniętym oknie, ona w pół godziny później wyczuje jakiś mikro-zapaszek którego ja ni w ząb nie potrafie wyczuć i pyta czy paliłem w domu. Niestety to prowadzi do jawnego dysonansu i linie oddziaływania się kończą :neutral:

Ontopicznie - jak pale w pomieszczeniu, to rzeczywiście z użyciem świeczki jest mniej zalegania nieprzyjemnego zapachu, po paleniu i krótkim przewietrzeniu odpalam jakies fajne kadziddełkoi jest ok.

bq666
Nowicjusz

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Offtop VileVicar: Co to za słówko "Ontopicznie" ?

morela
Nowicjusz
żył pół żartem, pił serio

Prawdopodobnie chodziło o spolszczenie wyrażenia "on topic" czyli - na temat, no w każdym razie mi się to tak kojarzy.

Dariosh
Nowicjusz
drifter

Panowie jest jeszcze jedno rozwiązanie, które dzisiaj podpowiedział mi mój klient :)

kupiłem, wypaliłem Benchmade Corona i moja kobieta powróciła do domu i stwierdziła - a co tak ładnie pachnie...

Rozwiązanie kosztuje 10 PLN w Nanu Nana i jest nim flakonik Perfum do Pomieszczeń [30ml] Apple And Cinamon. SKUTKUJE! Lekkie wywietrzenie pokoju, wstawienie tego i po pół godzinie nie czuć dymu - czuć szarlotkę :)

toilettroll
Początkujący Aficionado

Otrzymał 16 piw(a)

Dariosh napisał/a:
Panowie jest jeszcze jedno rozwiązanie, które dzisiaj podpowiedział mi mój klient :)

kupiłem, wypaliłem Benchmade Corona i moja kobieta powróciła do domu i stwierdziła - a co tak ładnie pachnie...

Rozwiązanie kosztuje 10 PLN w Nanu Nana i jest nim flakonik Perfum do Pomieszczeń [30ml] Apple And Cinamon. SKUTKUJE! Lekkie wywietrzenie pokoju, wstawienie tego i po pół godzinie nie czuć dymu - czuć szarlotkę :)

Maskuje na stałe, czy jak inne antismrody po pewnym czasie puszczają garde i niestrawne klimaty wychodzą?

Dariosh
Nowicjusz
drifter

Wysłany: Pią 11 Mar, 2011   

Dzisiaj żaden smród nie wyszedł - mimo że dodałem dodatkowy smród ;) z 3x3 Corona Tubos

JJ
Początkujący Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Pią 11 Mar, 2011   

Niestrawne klimaty, smrod? Naprawde tak oceniacie ten zapach? ;-)

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu