Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: jak, pokoj, pozbyc, sie, tego, zadymiony, zasmrodzony

Zadymiony (zasmrodzony) pokój - jak sie tego pozbyć?
Autor Wiadomość
xiom
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 882 piw(a)
Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Taka mała podpowiedź :mrgreen:
Jak już ktoś pali przy otwartym oknie i chce pozbywać się jak największej ilości dymu, to musi zarówno trzymać cygaro jak i wydmuchiwać dym w górną uchyloną część okna.
Górą częścią ciepło z mieszkania wylatuje z dymem. A czyste zimne wlatuje dołem ;-)
Koniec kropka.

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 712 piw(a)

Święta prawda xiom
Ja pisałem w którejś recenzji, że paląc w domu ratuję się odpalaniem kominka z różnymi zapaszkami i muszę powiedzieć że działa.

Zastanawiam się za to, czy latem nie pokusić się o zbudowanie czegoś na wzór domowego filtra powietrza, który pochłniałby większą część dymu. Budowa takiego "czegoś" sama w sobie prosta, ale dochodzi aspekt wizualny. Mam pomysł...nie mam "warsztatu" ale myślę, że latem jakiś prototyp powstanie.
Postaw piwo autorowi tego posta

xiom
Ekspert Aficionado

Otrzymał 882 piw(a)

Jest masa urządzeń filtrujących : Filtry powietrza firmy
ARTEL DS w opcji wkłady z węgla aktywnego. Bajka !
Wada - są powiedzmy trochę drogie :mrgreen:
Ale jak ktoś wkłada kupę kasy w salon, biblioteczkę, knajpę ........ to kropla w morzu.
Znam namiary na dystrybutora :P

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 712 piw(a)

Właśnie...kurcze jednak są drogie.
Ja swego czasu parę rodzajów tego typu urządzeń znalazłem na necie, ale cena mnie lekko przygniotła. Kwestia budżetu jaki się posiada na tego typu zabawki, ja osobiście, chyba jednak coś sam zmajstruję a resztę wydam na cygara. Z drugiej strony aż tak mnie nie "gonią" w związku z zimowym paleniem na chacie a latem wiadomo nawet przyjemniej w plenerze.

moracz
Nowicjusz

Otrzymał 21 piw(a)

xiom napisał/a:
Taka mała podpowiedź :mrgreen:
Jak już ktoś pali przy otwartym oknie i chce pozbywać się jak największej ilości dymu, to musi zarówno trzymać cygaro jak i wydmuchiwać dym w górną uchyloną część okna.
Górą częścią ciepło z mieszkania wylatuje z dymem. A czyste zimne wlatuje dołem ;-)
Koniec kropka.

Nie no, aż tyle lekcji fizyki nie opuszczałem w swoim życiu, żeby o tym nie wiedzieć :mrgreen: Ale cóż to za przyjemność pajacować z cygarem za oknem, wydmuchując dym w jego górną część, zamiast sobie usiąść wygodnie z kubkiem pysznej kostarykańskiej kawy w jednej dłoni, cygarem w drugiej i rozkoszować się chwilą relaksu. Niestety trzeba się wtedy liczyć z uwędzonym domem. No ale cóż.... coś za coś ;-)

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1099 piw(a)

No właśnie - tak jak moracz zauważył - jest to wykonalne ale bardzo niewygodne i przy ujemnych temperaturach wręcz niemiłe.
Próbowałem już ileśtam razy będąc w stanie determinacji, zdecydowanie psuło wszelki komfort palenia.

Ja za niedługi czas będę ostro myślał nad oczyszczaczem powietrza żeby z pokoju pozbywać się przynajmniej części dymu i zapachu w trakcie i po paleniu. Tyle co kosztuje Artel raczej nie zainwestuję ale będę się zastanawiał nad urządzeniem do 2k pln.

kastomer
Początkujący Aficionado
el jefe...

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 14 piw(a)

Ja mam coś takiego, który parametrami odpowiada mniej więcej temu . Chodzi non-stop. Na najwyższym biegu trochę upierdliwy, ale jak pochodzi pół dnia to oprócz tego co wsiąknie w tapicerki i firanki to dymu nie czuć w pokoju. Poza tym raz na 3 tygodnie trzeba dodawać do wody specjalnego płynu bo się bakterie rozwijają. I raz n 3 tyg. obowiązkowo czyszczenie z nagromadzonego brudu. Ale za to przez 3 tyg. nic tylko dolewać wody :)

P.S. Obserwacje i wrażenia przy jednym, wypalonym cygarze dziennie.

bobo123
Nowicjusz

Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Jest jeden wyśmienity i niezawodny sposób który nigdy mnie nie zawiódł i nigdy nie zawiedzie a domownikom nie przeszkadza.

Po prostu nie palić w domu.

Gdybym miał stosować te różne wietrzenia, wentylowania, nawilżania to bym przestał palić.

Moim sposobem jest na ten problem jest następujący mam osobny domek -warsztacik moje królestwo z barkiem, tv i kilkoma dobrymi fotelami i kominkiem gdzie mogę sobie usiąść popracować pomyśleć odpocząć wypić szklaneczkę rumu i wypalić cygaro, a nawet zdarzało się i spędzić nockę.

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 712 piw(a)

Łeee to moje marzenie. Taki mały azyl z wszystkimi potrzebnymi do życia elementami czyli telewizorek, pełny humidorek, kominek,wygodne fotele, minibarek (w sumie może byc maxibarek), stół do bilarda, rura dla koleżanek które wpadają na drinka...hehe poniosło mnie :mrgreen:

xiom
Ekspert Aficionado

Otrzymał 882 piw(a)

babo123 - tak trzymać ! :cool1:
Pozdrawiam

dzeko
Nowicjusz

Otrzymał 18 piw(a)

Ja w zimowe wieczory Jak już dzieci pójdą spać, udaję się do garażu na fotel "pogadać" z kotem. Co prawda nie mam takich wygód jak TV czy kominek,ale jego mruczenie plus cygaro bardzo relaksują po ciężkim dniu :cool1:

Mariusz
Nowicjusz

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 7 piw(a)

bobo123 - szczerze zazdroszczę :cool1:

Luk vader
Nowicjusz

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013   Re: Zadymiony (zasmrodzony) pokój - jak sie tego pozbyć?

jacek187 napisał/a:
Witam

Mam pytanie, znacie jakieś patenty, żeby palić w pokoju a nie zasmrodzić go sobie - tzn. u mnie nikt nie pali, więc mogę palić tylko u siebie w pokoju, a po wypaleniu zawsze jest pokój zasmrodzony przez jeden, dwa dni. Są jakieś urządzenia, środki chemiczne, żeby pozbyć sie tego zapachu?

Znalazłem tylko takie coś
http://www.cedor.pl/p-36-...pieros%C3%B3w-1

korzystał ktoś może?

środków chemicznych nie polecam bo one śmierdzą czasem gorzej niż ten dym :) przewietrzanie pomieszczeń bądź polecam kadzidełko o mocnym zapachu np. cynamonu bardzo ładnie pachnie i nie "muli" aerozole jesli ktoś lubi to ok ja sam nie lubię. można użyć też odświeżaczy powietrza które swoimi drobinkami roznoszą się po pomieszczeniu ja kupiłem Pachnąca Szafa - cedrowy płomień jak dla mnie 3 psiknięcia i załatwia sprawe

Arek
Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 48 piw(a)
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013   

Ostatnimi czasy uskuteczniam taki wynalazek:

Wcześniej pozbycie się nieprzyjemniej woni z pokoju po paleniu zajmowało mi około 2 dni i wiązało z częstym otwieraniem okna na szeroko. Teraz uchylam je do połowy, kładę tenże powyższy zapach i w około 6 godzin znika cała nieprzyjemna woń. Ten zapach nie przymula i jest bardzo przyjemny, a co najważniejsze - domownicy nie suszą mi głowy przez 3 dni, że muszę zaprzestać palenia w domu.

Dodam, że pokój mam dość niewielki więc wystarcza mi 1 słoiczek, na większe pokoje będą zapewne potrzebne 2. Cena - około 15 zł / sztukę.

piotr2015
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Posty nie są najświeższej daty, ale problem trwa ;-)
Skąd się on w ogóle bierze?
Dym cygarowy jest ciężki i tłusty i nawilża wszystkie "mięsiste" przedmioty w mieszkaniu, a głównie tapicerki, firanki, zasłony itp. aż do samego rdzenia.
Nawyk palenia w domu pochodzi prawdopodobnie od wzorców ukształtowanych na samym początku drogi puffania :palacz3:
Ja zacząłem od tarasu i balkonu i to w zimie i dalej kontynuuję proceder. :cool1:
Palenie w domu przynosi same szkody porównywalne z aktywnością złośliwego kota lub psa osamotnionego podczas nieobecności w domu pana. :bejsbol:
Ponieważ zaplanowany jest remont budynku i zaczną od demontażu tarasów, prawdopodobnie przeniosę się do garażu, ale wcześniej wyprowadzę na zewnątrz auto. Podejrzewam, ze cygarowy dym, agresywnie wgryzie się do kabiny od strony podwozia.
To jest wysoka cena puffania :bejsbol:

mooka
Nowicjusz

Otrzymał 20 piw(a)
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

wątek stary ale problem aktualny, natomiast od dawnych postów przybyło na rynku rozmaitych oczyszczaczy powietrza z filtrami węglowymi. czy ktoś miał okazję sprawdzić te nowości w zamkniętym pokoju w trakcie palenia? w cenie około 1000pln można nabyć sprzęt oczyszczający około 500m3 na godzinę ale wiem, że zapach to co innego. ktoś coś?
być może zamówię jakiś powystawowy, gdzie filtr już jest zamontowany, sprawdzę i najwyżej zwrócę..

lute
Nowicjusz

Otrzymał 158 piw(a)
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

Hej

Jakiś czas temu nabyłem oczyszczacz od Xiaomi. Robi robotę, pozbywa się w miarę szybko szkodliwych pyłków pm2.5 ale zapach ciągle zostaje, chociaż jest znacznie lżejszy i dużo szybciej mieszkanie można wywietrzyć.

mooka
Nowicjusz

Otrzymał 20 piw(a)
Wysłany: Wto 12 Lis, 2019   

dzięki za odpowiedź lute, btw piękny blog!
rozmawiałem w moim instalatorem klimy i mówi, że prawdziwe pochłanianie to elektrofiltry ale to nie na domowe warunki. przetestuję więc jakiś oczyszczacz z filtrem węglowym..

f_w
Początkujący Aficionado

Otrzymał 145 piw(a)
Wysłany: Czw 14 Lis, 2019   

Ostatnio wstawiam wentylator do okna, który wyciąga cały dym a potem zostawiam oczyszczacz z filtrem węglowym w pomieszczeniu.
Szczerze mówiąc, o ile wentylator robi świetną robotę, bo dym szybko opuszcza pomieszczenie, o tyle oczyszczacz poza przefiltrowaniem powietrza nie zapobiega zapachom.
Mogę śmiało stwierdzić, że czas doprowadzania pomieszczenia do stanu przed paleniem jest taki sam jak w przypadku wietrzenia i używania świec zapachowych.
Jedynym plusem jest to, że wietrzenie trwa krócej, bo dym na bieżąco jest wyciągany.

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1099 piw(a)
Wysłany: Czw 14 Lis, 2019   

MIałem 2 urządzenia z filtrem węglowym i wnioski z użytkowania tego typu urządzeń mam dokładnie takie same, jak pisze kolega f_w powyżej. Ja wyniosłem te graty już dawno na strych Dym bezwzględnie trzeba ewakuować, a dodatkowo świece zapachowe. Oczyszczaczem nie pozbędziemy się zapachu po cygarach..

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu