Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mate, yerba

YERBA MATE
Autor Wiadomość
Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 339
Otrzymał 56 piw(a)
Skąd: Poznań/Warszawa
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012   

szuba napisał/a:

Mam tylko takie pytanie, a mianowicie : Czy Yerbe można słodzić? albo dodawać np. startej skórki z cytryny(to akurat mi sie wydaje trafne) ale z tym cukrem nie wiem. Niektórzy słodzą inni nie.. a jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Można jak najbardziej .
Co do słodzenia ; moim skromnym zdaniem, Polacy jako neofici, czy to zaczynając palić cygara czy pić yerbę, kultywują wyjątkowość, rytuały zasady prawdziwego miłośnika. Słyszałem komentarze o pogańskim słodzeniu yerba mate. Tymczasem, podczas krótkiego pobytu w Hiszpanii, mieszkający ze mną Boliwijczycy byli zdumieni tym że jej nie słodzę prawie tak samo, jak tym że Polak ma ze sobą bombille ;)

A jak sam napisałeś, skórka cytrynowa i np zioła są bardzo dobrym pomysłem. Najprostsze i najłatwiejsze - mięta. Trawa cytrynowa, może suszone owoce drobno pokrojone? można eksperymentować ;)
 
 
 
Arkadiusz
Aficionado



Obecności na FOSCA: 12
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 790
Otrzymał 299 piw(a)
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012   

Wybrałem aukcje Yerba Marketu, gdyż można na nich ustrzelić promocje cenowe na wiele produktów, które znowu na stronie są w cenach standardowych. A co najważniejsze, każdy kto kupi przez aukcje, może powiązać istniejące konto na stronie z kontem allegrowym i tym samym ma naliczane punkty za zakupy. Nic się nie marnuje :mrgreen:

Swoją drogą, to w mojej pracy są nas już dwie osoby z zestawem do pica zielska, a dziś powinna dojść następna. Fajnie to wygląda, gdy ktoś do nas wchodzi i patrzy jak żłopiemy dziwny napój z dziwnych naczyń. Od razu milion pytań, tyle że wiedzy brakuje, by na nie odpowiedzieć ;-)
_________________
Mój mały kącik pełen pasji :)
http://bit.ly/ZajrzyjNaCygarowyPiwnyFanpage
 
 
 
KapitanKliper
Nowicjusz


Wiek: 43
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012   

Arkadiusz
Ta Adelgamate jest bardzo łagodna i delikatna, bez dużej goryczy - świetna na początek żeby się nie zrazić jak i na późniejsze codzienne siorpanie.
 
 
szuba
Początkujący Aficionado



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 240
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Siedlce/Warszawa
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012   

Dzięki za info o białej śmierci :mrgreen:

Ps już nie mogę się doczekać kiedy dojdzie paczka :mrgreen:
 
 
Vessel
Nowicjusz


Wiek: 30
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 18 Sty, 2012   

Nie orientuje się ktoś czy gdzieś w okolicach Gliwic nie ma jakiegoś sklepu, w którym można zakupić sobie Yerbę? ;)
 
 
Wiśnia
Nowicjusz



Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 59
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   

Zamów przez yerbamarket.com Ceny mają przystępne, a teraz jest promocja, że za paczkomat nie płacisz. :mrgreen:
 
  mój status
 
Sott23
Nowicjusz


Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

Cześć siorbaki!

Wystawiłem aukcje z yerbą Rosamonte jak ktoś będzie chciał to pisać ;-)
http://allegro.pl/yerba-m...2316705493.html
 
 
VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1923
Otrzymał 1099 piw(a)
Skąd: Poznań/Komorniki
Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

Wow właśnie ja mam na tapecie, niezła Yerba. Polecam.
_________________
"Bez kapłanów i bez świątyń krwawe łapska bogów nie mogłyby dosięgnąć świata śmiertelników. Czyż nie byłby to raj, przyjacielu ?" Steven Erikson - Ogrody Księżyca
http://baza.fantasta.pl/fantasta.php?id=500
 
 
Arkadiusz
Aficionado



Obecności na FOSCA: 12
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 790
Otrzymał 299 piw(a)
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

Rosamonte ryj mi wykręciła, gdy jej spróbowałem :mrgreen:
_________________
Mój mały kącik pełen pasji :)
http://bit.ly/ZajrzyjNaCygarowyPiwnyFanpage
 
 
 
VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1923
Otrzymał 1099 piw(a)
Skąd: Poznań/Komorniki
Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

E tam, może za duże stężenie nawarzyłeś, Fakt że jest całkiem inna niż Adelgamate, z którą też przez Ciebie Arku zgrzeszyłem, ale pić się da z przyjemnością. Przyznam tylko jedno - paczki 2,5 kg to bym raczej nie kupił.
_________________
"Bez kapłanów i bez świątyń krwawe łapska bogów nie mogłyby dosięgnąć świata śmiertelników. Czyż nie byłby to raj, przyjacielu ?" Steven Erikson - Ogrody Księżyca
http://baza.fantasta.pl/fantasta.php?id=500
 
 
Sott23
Nowicjusz


Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

Rosamonte to bardzo dobra yerba, mogę zaoferować mniejszą ilość ;)
Yerbe pije od 5lat jakoś i jeśli się często pije to 2,5 kg szybko schodzi no i co ważne, większe zakupy=mniejsza cena :-)
 
 
dj_tomek
Nowicjusz



Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 32
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 140
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Koszalin/ Poznań
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

Rosamonte despelada to jedna z moich ulubionych, jednak od elaborady uiekam gdzie pieprz rosnie;) wybitnie mi nie podchodzi.
A co do tego ze wieksze zakupy mniejsza cena to sie w 100% zgodze. Sam kupuje zestawy 10x 0,5 kg. Wychodzi bardzo tanio i kurier gratis :)
_________________
"nie imponują nam pieniądze, więc weź o nich nie mów,
wolimy wiedzieć co myślisz i czemu"
 
 
Sott23
Nowicjusz


Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012   

Z takich rzeczy co mi ostatnio posmakowało to mogę polecić Pajarito z miętą i ziołami, jak ktoś lubi miete to myślę, ze bardzo zasmakuje :)
pajarito-hierbas-naturales-500g.jpg
 
 
Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 339
Otrzymał 56 piw(a)
Skąd: Poznań/Warszawa
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

złe, częściowo potwierdzone wieści

Będąc ostatnio w mym ulubionym sklepie yerbą w Poznaniu ( tylko jak jestem w domu robię zapas na następny kwartał) dostrzegłem Nobleza Gaucha, wersja w zielonym kartonowym pudełku (najlepsza zdaje się) w niebagatelnej cenie 34zł za 0,5kg. Nobleza jest w moich top 3, więc spytałem sprzedawcę, jak to jest że od ostatnich zakupów (ą ieloną akurat 2 lata temu) podrożała 100% - pamiętam że płaciłem 17zł.

No i się dowiedziałem. podobno jeszcze pół roku temu wciąż była a 18zł, a tu nagle rząd Argentyny (rzekomo to on centralnie zarządza sprzedażą erby) walnął takie ostre podwyżki.
Faktycznie , czy tranquera, czy rosamonte (które wziąłem) już osiągnęły nowe pułapy cenowe. Cruz de malta ma podobno być tak droga że importerzy rozważają jej dalsze ściąganie.

A teraz punkt programu. Od nowego roku nowe podwyżki.
Jeśli ktoś jeszcze nie przekonał się do paragwaju - najwyższa pora :D (pajarito było mniej więcej w podobnych cenach co zawsze, ale nie mam ostatnio ochoty na takie killery).

Oczywiście zaznaczam - wszelkie info pochodzą tylko od tego sprzedawcy, sam nie sprawdzałem z lenistwa w necie. ale lepiej monitorujcie ceny ulubionej argentyny.


EDIT

wystarczy wpisać w google "podwyżki yerba". łąpy opadają.
 
 
 
Wiśnia
Nowicjusz



Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 59
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   

Jeb*** dramatem...
Nieeeeeeeeeeeeeeeeee :pejcz:
 
  mój status
 
krzysiex
Nowicjusz



Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 110
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   

A z mojej strony małe pytanko:

Czy zna ktoś w Szczecinie jakiś lokal, gdzie można spróbować Yerbę? :) lub ktoś ma odstąpić "porcję" na spróbowanie? :) dużo się naczytałem o niej i nie wiem czy się pakować w ten interes :P a chciałbym spróbować ;)
 
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 27 Paź, 2012   

Mój Arsenał:-)

W picie Yerba Mate bawię się jakieś 2 lata. Nie jestem maniakiem tej herbaty, ale od czasu do czasu można się napić. Jeśli ktoś chce spróbować, to na początek polecam kupić najmiejsze dostępne opakowanie Yerba Mate z jakimś dodatkiem np. miętą, cytryną, limonką, pomarańczą itp. Smak będzie przyjemniejszy, a i tak poznamy smak prawdziwej Yerba Mate. Dobrze jest też zakupic bombillę, ale niekoniecznie - można parzyć na sitku, czy odcedzić itp. Natomiast odradzam tykwę, bo skóra niewarta wyprawki...chyba, że komuś zależy na klimatach. Lepiej sprawuje się zwykły kubek.
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Paź, 2012   

Tak czytam i czytam, i nie moge sie zdecydowac.
Tzn nigdy nie pilem yerby, ale mam ochote sprobowac. Z drugiej strony nie jestem pewien czy smak parzonego sitowia to cos dla mnie. Nie bardzo mam ochote wydawac 50 zeta na zestaw startowy, a potem odloze go na polke, zeby zbieral kurz.
Wiecie czy w warszawie jest jakies miejsce gdzie mozna napic sie yerby dla poczatkujacych?
Jakas herbaciarnia czy cos w tym typie?
Mysle, ze to jest opcja zeby bez/minimum kosztowo przekonac sie czy to dla mnie, tym bardiej, ze beda mieli pewnie cos dla poczatkujacych.
 
 
Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 339
Otrzymał 56 piw(a)
Skąd: Poznań/Warszawa
Wysłany: Sob 27 Paź, 2012   

Byłem jakiś czas temu w YerbaBarze na koszykowej, ale wujek google mówi że już go zamknęli. zagadaj wuja, może są jakieś inne w wawie yerba bary :)

Mogę ci podrzucić porcję na 1-2 użycia, tylko byś musiał w końcu się zjawić :D

tak jak pisał burżuj, matero nie ma co kupować na początek (a nawet i na koniec), z bombilla większy problem. możesz sobie przy pierwszych użyciach odcedzać sitkiem :D albo jedną "rohę" sobie odpuścić i kupić bombille za 30 dychy, zioło na próbę ode mnie, kubek szefa albo kubek super chłopaka (jaki tam masz) i gotowe.
 
 
 
Burżuj
Początkujący Aficionado



Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 452
Otrzymał 74 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

Powiem tak, jeśli ktoś lubi tylko czarną herbatę z cytryną i cukrem ;-) , a z ziół jest w stanie wypić tylko miętę, to niech sobie daruje Yerba Mate. Z drugiej strony ceny Yerba Mate nie są zaporowe, jest ogólnie dostępna (nawet w marketowych pasażach) lub na allegro...tak więc może warto spróbować...? ;-)
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 20