Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: aficionados, korzenie

Przesunięty przez: Michal
Sob 14 Lip, 2007
Korzenie aficionados
Autor Wiadomość
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   Korzenie aficionados

no nareszcie udało mi się tu trafić, zaczynam więc to co obiecałem wcześniej
oto kilka linków do ciekawszych moim zdaniem baz genealogicznych:
http://www.ancestry.com/home/mbDefault.aspx
http://www.familysearch.org/
http://www.genotype.pl/
http://www.genexchange.com/
http://www.kindredkonnections.com/
http://www.genealogy.com/index_n.html
http://www.rootsweb.com/
http://genealogy.euweb.cz/
i wiele, wiele innych
ale uprzedzam, rozpoczynanie od szukania w takich kończy się raczej źle,
TRZEBA ZACZĄĆ OD RZECZY NAJPROSTSZEJ - OD WŁASNEJ RODZINY, dopiero po zebraniu i uporządkowaniu podstawowych danych można zacząć szukać w tego typu bazach
a jako pierwszy krok - zainstalować i uruchomić program Brother Keeper - on poprowadzi za rękę w tych pierwszych krokach
link do strony programu
www.bkwin.com
lub
www.bkwin.net

maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lip, 2007   

No i się udało ;)

proforma
[Usunięty]

no chyba nie bardzo, to nie jest chyba najlepsze miejsce na całym forum, jeśli możesz to przenieść w jakieś inne, lepsze miejsce to pomóż proszę

maciejslu
[Usunięty]

proforma napisał/a:
no chyba nie bardzo, to nie jest chyba najlepsze miejsce na całym forum, jeśli możesz to przenieść w jakieś inne, lepsze miejsce to pomóż proszę

Moja władza tu jest żadna, ja tylko czytam forum i od czasu do czasu coś tam skrobnę, ale jak się zwrócisz do któregoś z Adminów - to na pewno pomogą.

proforma
[Usunięty]

maciejslu napisał/a:
proforma napisał/a:

Moja władza tu jest żadna, ja tylko czytam forum i od czasu do czasu coś tam skrobnę, ale jak się zwrócisz do któregoś z Adminów - to na pewno pomogą.

już to zrobiłem - może pomogą - liczę na to

maciejslu
[Usunięty]

proforma napisał/a:
maciejslu napisał/a:
proforma napisał/a:

już to zrob iłęm - może pomogą

Pomogą NA PEWNO!

Ich życzliwość dla nas i wyrozumiałość dla naszych błędów jest niezmierzona ;)

proforma
[Usunięty]

herb BROCHWICZ - wybacz pogubiłem się trochę - a zupełnie dokładnie zgubiłem twoją wiadomość - sorry - odezwij się jeszcze raz proszę, może będę umiał pomóc gdy podasz mi jeszcze raz dane - wtedy nie mogłęm odpalić swoej bazy

maciejslu
[Usunięty]

proforma napisał/a:
herb BROCHWICZ - wybacz pogubiłem się trochę - a zupełnie dokładnie zgubiłem twoją wiadomość - sorry - odezwij się jeszcze raz proszę, może będę umiał pomóc gdy podasz mi jeszcze raz dane - wtedy nie mogłęm odpalić swoej bazy

Ale to chyba nie do mnie...

Mój dziadek był raczej herbu "igła z nitką" - bo ponoć był wojskowym krawcem...

proforma
[Usunięty]

maciejslu napisał/a:
proforma napisał/a:

Ale to chyba nie do mnie...

Mój dziadek był raczej herbu "igła z nitką" - bo ponoć był wojskowym krawcem...

tym razem nie do Ciebie, któryś z forumowiczów zapytał mnie o to a ja się całkiem pogubiłem, zgubiłęm wiadomość i jest mi głupio - może przeczyta i się odezwie jeszcze raz

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 25 piw(a)

Tak duże to forum jest i można się czasem pogubić nie Ty pierwszy i nie ostatni :mrgreen: .
Jak mu zależy to się odezwie , głowa do góry początki są trudne i Każdy z nas to rozumie a to przecież Twój pierwszy dzień .

proforma
[Usunięty]

Jacek Uchryn napisał/a:
Tak duże to forum jest i można się czasem pogubić nie Ty pierwszy i nie ostatni :mrgreen: .
Jak mu zależy to się odezwie , głowa do góry początki są trudne i Każdy z nas to rozumie a to przecież Twój pierwszy dzień .

to prawda ale trochę głupio tak głupio zaczynać - ale na szczęście już to przenieśli. Wielkie dzięki wszystkim którzy pomogli

Vincent
Aficionado

Super, że założyłeś nowy temat :)

Chyba większość forumowiczów chętnie pogrzebie w historii swojej rodziny. I w pełni się zgadzam, aby cokolwiek zacząć, trzeba najpierw zrobić wywiad rodzinny.
Z tego co widzę to potrzeba duuuuuuuużo cygar, aby drzewko ładnie wyglądało ;)

proforma
[Usunięty]

Vincent napisał/a:
Super, że założyłeś nowy temat :)

Chyba większość forumowiczów chętnie pogrzebie w historii swojej rodziny. I w pełni się zgadzam, aby cokolwiek zacząć, trzeba najpierw zrobić wywiad rodzinny.
Z tego co widzę to potrzeba duuuuuuuużo cygar, aby drzewko ładnie wyglądało ;)

no sporo, sporo, ale da się zrobić - czasem głęboko wstecz, czasem mniej ale zawsze się da...

Vincent
Aficionado

Ściągnąłem program i teraz mam niezłą zabawę :D
Oj, trzeba najpierw wywiad rodzinny zrobić i pospisywać dane.

Jak po herbach szukałem , to doszedłem tylko do herbu Abdank... muszę poczytać, widzę następne czasochłonne zajęcie :)

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 182 piw(a)

Coś dla Ciebie Vinc :)
https://ssl.allegro.pl/item213535041_herb_abdank_.html

Ja jestem z h. Brochwicz :) ale musze poszukać dokładniejszego( o ile taki istnieje)
Sam mam trochę informacji na temat historii swojego rodu ;) Najciekawszą jak narazie zdobyczą jest list od pewnej osoby do mojego ojca, która napisała w tym kilkustronicowym liście "wertując stare akta doszedłem do roku 1730. " i dalej opisała sporo ciekawych wydarzeń na temat naszego rodu :) Dopiero rok temu dotarłem do tego listu(list z 1982r), próbowałem się skontaktować z tą osobą i jego synem, ale nie dostałem odpowiedzi :neutral: ale teraz nabrałem ochoty na kolejne próby.
Ok, starczy, bo trochę zabardzo się rozpisalem. ;)

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

proforma
[Usunięty]

Vincent napisał/a:
Ściągnąłem program i teraz mam niezłą zabawę :D
Oj, trzeba najpierw wywiad rodzinny zrobić i pospisywać dane.

Jak po herbach szukałem , to doszedłem tylko do herbu Abdank... muszę poczytać, widzę następne czasochłonne zajęcie :)

bez wywiadu w rodzinie nie da się ruszyć, miłych i owocnych poszukiwań. Najtrudniej zacząć, potem zaczyna to wciągać

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 182 piw(a)

Herb fajna sprawa :) zwłaszcza w antyramie

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

proforma
[Usunięty]

NI99A napisał/a:
Coś dla Ciebie Vinc :)
https://ssl.allegro.pl/item213535041_herb_abdank_.html

Ja jestem z h. Brochwicz :) ale musze poszukać dokładniejszego( o ile taki istnieje)
Sam mam trochę informacji na temat historii swojego rodu ;) Najciekawszą jak narazie zdobyczą jest list od pewnej osoby do mojego ojca, która napisała w tym kilkustronicowym liście "wertując stare akta doszedłem do roku 1730. " i dalej opisała sporo ciekawych wydarzeń na temat naszego rodu :) Dopiero rok temu dotarłem do tego listu(list z 1982r), próbowałem się skontaktować z tą osobą i jego synem, ale nie dostałem odpowiedzi :neutral: ale teraz nabrałem ochoty na kolejne próby.
Ok, starczy, bo trochę zabardzo się rozpisalem. ;)

bez nazwiska nie mogę ci w żaden sposób pomóc - oprócz wersji podstawowej herbu Brochwicz istnieje jeszcze 11 jego odmian, a im więcej danych mi prześlesz tym większe sznse na sukces. Oczywiście niczego nie gwarantuję

Vincent
Aficionado

Dzięki serdeczne :D
Zaczyna się miło. Trochę czasu i już jest herb :)
Chyba dam trochę pracy najstarszym w rodzinie, niech sięgają pamięcią i spisują :)

proforma
[Usunięty]

Vincent napisał/a:
Dzięki serdeczne :D
Zaczyna się miło. Trochę czasu i już jest herb :)
Chyba dam trochę pracy najstarszym w rodzinie, niech sięgają pamięcią i spisują :)

spisuj przede wszystkim sam i to wg pól programu, ale nie rezygnuj też ze swojego pomysłu - to naprawdę na początek kopalnia wiedzy, proś też o dokumenty - świadectwa chrztu, zgonów itp. pomoże CI to w dalszych poszukiwaniach, gdy pamięć okaże się już zawodna.
ps. wizerunek herbu do któego link podał ci NI99A jest błędny - barwy labrów położone są odwrotnie!!!

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu