Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: prezydenta, smierc

Śmierć Prezydenta
Autor Wiadomość
Konik Dobry
Początkujący Aficionado


Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 54
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 172
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   Śmierć Prezydenta

Pochylmy się i zadumajmy nad śmiercią Prezydenta i pozostałych osób w smoleńskim lesie... Bez względu na poglądy, bez względu na kampanie. Polska znów się zatrzymała na chwilę. Niebawem ruszy, miejmy nadzieję, silniejsza i mądrzejsza.

Ja osobiście palę dziś drugie cygaro, jednak tym razem nie tylko surfując bezmyślnie po internecie, ale raczej patrząc przez okno - na moje miasto i mój kraj.

Niech polegli spoczywają w pokoju!
  
 
 
unknown
Początkujący Aficionado



Wiek: 58
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 273
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   

Rodzinom wszystkich ofiar składam kondolencje.

http://laudate44.wordpres...tania/#comments
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   

Straszne, aż trudno uwierzyć w to co się stało. W ogóle to do mnie nie dociera :/
Również składam kondolencje.
Jakich partii by nie reprezentowali, jakich poglądów by nie głosili, jakich wyznań by nie byli, to jest to dla nas tragedia, zginęło wiele wartościowych osób, Polaków :/ politycy, generałowie... straszne... ale jednocześnie jestem dumny z rodaków, że w takich chwilach potrafimy się zjednoczyć, oby tak było częściej, a najlepiej zawsze, żeby ta tragedia dała nam trochę do myślenia...
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
Xander
Aficionado
Tony Soprano



Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 537
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa/Ciechanów
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010   

Ja też przyłączam się do kondolencji dla rodzin, przyjaciół i oczywiście dla nas wszystkich, bo jest to strata całego Narodu.
_________________
Marcin
"Z całą szczerością wyznaję, że cygaro to jedna z największych pociech w mym życiu-nie narzuca swojej kompanii, łagodnie pobudza, delikatnie znieczula i jest spoiwem przyjaźni".- William Thackeray
 
 
WhiteG
Nowicjusz



Wiek: 34
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Cuba Libre
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010   

Takze sie przylaczam i skaldam szczere kondolencje dla rodzin dotknietych ta katastrofa ! P.Z.D.R !
 
 
 
Sebastian
Nowicjusz



Wiek: 49
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 39
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Radzymin
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010   

Dla mnie jak i dla wszystkich jest to wielka strata, dziękuję za kondolencje i składam wam najwyższe wyrazy współczucia.
Słyszałem bardzo trafną wypowiedź:
"Katyniu czemu tak nienawidzisz Polaków"
(myślę że coś w tym jest)
_________________
"Żyj i pozwól żyć"
 
 
RafalW
Nowicjusz
www.winohobby.biz


Wiek: 45
Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 140
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010   

[i] [i] [i]
_________________
Akcesoria do wyrobu alkoholi domowych:
Drożdże gorzelnicze SpiritFerm
Gorzelniane Drożdże Gorzelnicze COOBRA
 
 
drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana



Obecności na FOSCA: 10
Wiek: 53
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 718
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Nieprawdopobna MASAKRA, cóż tu gadać, lepiej pomilczeć..........
_________________

 
  mój status
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Pogrzeb prezydenta

Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie!

Z Belwederu na Zamek, tętnicą Warszawy,
Alejami, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem,
Idzie kondukt żałobny, krepowy i krwawy:
Drugi raz Pan Prezydent jest dzisiaj na mieście.

Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem,
Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie.
Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry!
Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

Przez serce swe na wylot pogrzebem przeszyta,
Jak Jego pierś kulami, niech widzi stolica
Twarze wasze, zbrodniarze - i niech was przywita
Strasznym krzykiem milczenia żałobna ulica.

Julian Tuwim - 1922 rok


EDIT:
Jeszcze jedne słowa poety - Jerzego Czecha. Odnoszą się do innego Wielkiego Polaka, zapomnianego. Lecz są aktualne i teraz...

Przez Plac Saski czerkieskie sotnie pędzą
A przed zamkiem sto ognisk dzisiaj płonie
Jak pan robi to, Wasza Ekscelencjo
Że po każdej nienawidzą Cię stronie?

Pan, margrabio, nie myślisz na rozkaz
Więc u cara toś już podejrzany -
Nie uwierzy Petersburg ani Moskwa
Polakowi, co własne ma plany[...]
 
 
jiro
Nowicjusz



Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 67
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

ja moze cos dodam od siebie... to oczywiste ze jest to niesamowita tragedia. w sobote rano nie moglem powstrzymac łez. mysle ze ciezko bedzie tych ludzi zastapic...
ale gdy juz to wszystko minelo zdalem sobie sprawe z pewnych faktow... a mianowicie niesamowitego zakłamania polskich mediów. przez praktycznie cala kadencje wiekszosc mediów doslownie drwilo ze ś.p. Lecha Kaczyńskiego. praktycznie w kazdym aspekcie jego zycia cos znajdowano. czeste zaprosiny Palikota ktory w kazdy z mozliwych sposobow obrazal prezydenta i jego żonę, a to wszystko tylko po to żeby szukać tandetnych sensacji i zwiększać swoją oglądalność. dla mnie wiekszosc z tych ludzi nie powinna sie w tej chwili wypowiadac, rozplywajac sie w zachwytach... kazdy z nas Polaków cierpi, ale nie kazdy potrafil uderzyc sie w piers... a ja jako Polak jednocześnie się wstydzę, że doczekaliśmy takich mediów.

PS. dodam ze nigdy nie byłem i prawdopodobnie nie byłbym zwolennikiem ś.p. Lecha Kaczyńskiego, ale myślę że był jedną z ikon polskiej polityki, dobrym prezydentem i myślę że również dobrym człowiekiem.
 
 
Konik Dobry
Początkujący Aficionado


Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 54
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 172
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Jiro, nie Ty jeden tak myślisz. Na facebooku pojawiła się dziś (a właściwie wczoraj) grupa na ten temat http://www.facebook.com/g...118076694869624 . W ciągu niecałej doby zapisało się ponad 1100 osób. Masz tam wszystkie "kurduple" i wszelkie możliwe bluzgi, jakie miotano na śp. LK. I nie tylko na Niego, i nie tylko z lewej strony.

Rzygać się chce, kiedy się widzi p. Olejnik i p. Lisa dzisiaj, a ma się pamięc dłuższą niż 3 dni.

Skazałbym ich na wypalenie takich cygar w plastikowej tubie, co to je ostatnio widziałem w kiosku!! I to jeszcze przy 12-godzinnym koncercie Andreasa Vollenweidera. Wiem, że to skrajne okrucieństwo, ale zasłużyli....
 
 
Maćko
Nowicjusz
Arbiter elegantiarum



Wiek: 38
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 140
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Ja dodam coś od siebie...
Przyznam... głosowałem na Ś.P. L. Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich...
Głosowałem bez świadomości... bez interesowania się polityką... przekonany słusznością wypowiedzi innych bliskich mi osób...ale nie to teraz jest istotne
Jestem młodą nieświadomą osobą i mówie to otwarcie... przyznaje się...
Ale tam zginął prezydent... jego żona... posłowie... księża... wojskowi... członkowie BOR... ale też załoga...
Potraktujmy ich jako ludzi którzy zginęli czyniąc to co kochali... czym żyli...
Zginęli na służbie... nisko się chyle przed Nimi i Ich rodzinami które teraz cierpią pogrążone w żalu a Ja... My... razem z nimi...
Dziele się też myślą która zapada w pamięci... "Pamiętajmy historie, lecz żyjmy dla przyszłości"
Zginęli ludzie wielcy... niezastąpieni w swoim fachu... lecz my musimy żyć dalej...
Katyń kolejny raz odbiera nam wielkich ludzi... lecz teraz o nieszczęsnym Katyniu dowiaduje się cały świat...
Miałem tę okazje być tam... na ostatniej drodze prezydenta do swojego pałacu...
Dziele się tym widokiem... cierpieniem całego narodu...
_________________
WITHOUT BRAIN WITHOUT PAIN
 
 
 
Xander
Aficionado
Tony Soprano



Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 537
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa/Ciechanów
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Jiro masz rację oglądałem to wszystko w sobotę i w niedzielę i się zastanawiałem o kim oni mówią. Wspaniały dobry szlachetny? Ani razu podczas prezydentury kraju czy Warszawy nie słyszałem takich słów na temat Kaczyńskiego. A teraz jednym haustem wypowiadają je osoby które jeszcze tydzień temu próbowały zrównać go z ziemią np. pani Olejnik. Już nie wspominam o próbie wkroczenia na siłę na teren tragedii przez naszych "dziennikarzy". Za to bardzo mi się podobała reakcja tamtejszej policji NIET i koniec. :cool1: A i jeszcze jedno bardzo bym chciał żeby te reakcje Putina czy Miedwiediewa były szczere i mam cichą nadzieję że tak jest.
_________________
Marcin
"Z całą szczerością wyznaję, że cygaro to jedna z największych pociech w mym życiu-nie narzuca swojej kompanii, łagodnie pobudza, delikatnie znieczula i jest spoiwem przyjaźni".- William Thackeray
 
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

A swoją drogą - niejaki Lis, Tomasz Lis publicznie, w audycji radia TOK FM zobowiązał się, że odgryzie 1/3 swojego języka jeśli prezydent Lech Kaczyński nie będzie kandydatem PiS na prezydenta w najbliższych wyborach. No to nie był i już nie będzie. Oczekuję, że Lis publicznie w swym programie odgryzie swój język. I będzie to nareszcie koniec tej najbardziej ponurej kariery dziennikarskiej.
 
 
Xander
Aficionado
Tony Soprano



Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 537
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Warszawa/Ciechanów
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

cigars napisał/a:
A swoją drogą - niejaki Lis, Tomasz Lis publicznie, w audycji radia TOK FM zobowiązał się, że odgryzie 1/3 swojego języka jeśli prezydent Lech Kaczyński nie będzie kandydatem PiS na prezydenta w najbliższych wyborach. No to nie był i już nie będzie. Oczekuję, że Lis publicznie w swym programie odgryzie swój język. I będzie to nareszcie koniec tej najbardziej ponurej kariery dziennikarskiej.


Chętnie bym zobaczył jak on to robi. :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Marcin
"Z całą szczerością wyznaję, że cygaro to jedna z największych pociech w mym życiu-nie narzuca swojej kompanii, łagodnie pobudza, delikatnie znieczula i jest spoiwem przyjaźni".- William Thackeray
 
 
hubertusmaximus
Nowicjusz
hubertusmaximus



Wiek: 45
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 14 Kwi, 2010   Z całym szacunkiem.

Daj im Boże życie będące udziałem Zmartwychwstałego!


Z CAŁYM SZACUNKIEM. Nie podoba mi się chora poprawność polityczna w mediach i obłuda!

Przepraszam!

Pozdrawiam!
_________________
Tylko prawda!
 
 
 
unknown
Początkujący Aficionado



Wiek: 58
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 273
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   

Kondolencje już składałem.

Polecam przeczytać ten tekst - z uwagą i cały.
http://alfaomega.webnode....zegam-ot-tyle-/
 
 
tedjon
Nowicjusz



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 62
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 39
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   

unknown napisał/a:


Polecam przeczytać ten tekst - z uwagą i cały.
http://alfaomega.webnode....zegam-ot-tyle-/


Mnie też smutno po tym co się stało, a także widząc co się dzieje, ale również gorąco polecam wszystkim przeczytanie tekstu z w/w linku.
_________________
Huna to jest to!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 19