Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: zlamanie

złamanie??
Autor Wiadomość
ibm.pc
Nowicjusz

Wysłany: Pią 25 Maj, 2007   złamanie??

Witam, mam pytanie do wszystkich doświadczonych w temacie zlamanych kości. Mam taki problem bo złamałem kość strzałkową w rejonie kostki, tak ze jak się patrzy z boku to złamanie idzie pod dość dużym kątem w dól (na oko jakeis 60 stopni) ma długość około 6cm i na początku szczelina miedzy kawałkami kości była szeroka na ok. 1cm. Goi sie już 6 tygodni i dalej nie zrosła sie do końca (szczelina okolo 4-5mm). Teraz pytanie: Czy ktoś miał może tego typu złamania i jak długo sie goiły? bo zaczynam się niepokoić, a lekarz twierdzi że sie to musi zrosnąc, i dołożył mi dodatkowe dwa tygodnie w szynie gipsowej. Ewenttualnie co można zrobić żeby sie szybciej zrastało?

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Pią 25 Maj, 2007   

jako doświadczony urazowicz kończyn dolnych powiem Ci że każdemu zrasta się inaczej a takie złamania nawet do pół roku więc alarmu nie ma jesteś młody więc powinno być szybciej ale i tak półtora miecha to nie wiele
ja ostatnio zaprzestałem złamań i babram się z więzadłami rzepkami tudzież innymitorebkami stawowymi i wakacje czekają mnie 3 miesiące łóżka
nie martw się życze szybkiego powrotu do zdrowia

mój status

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 183 piw(a)

Wspólczuje panowie, nieciekawa sprawa :neutral:

Może troche Was podratujemy i podeślemy kilka cygar do szpitala :)

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

rafhof
Początkujący Aficionado
Kierownik Urodzinowy

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 3 piw(a)

jose - a co Ty tak te nogi maltretujesz..?!?!/
czym znaczy?!?!

skate'ujesz..czy cuś...czy kosz może albo inna dyscyplina...a może "parkour" czy jak się t onazywa tam...?!

ja mimo "niebezpiecznego życia" urazów trwałych miałem niewiele..na motocyklu i snowboardzie... a złamany miałem tylko ...nos..wielokrotnie...tak że moje doświadczenia w gojeniu Towbie ibm nie omogą...!;-)

NI((A - nie martw się...jako pisadaczw iedzy tajemnej wiem (i Ty też)... że jeden z w/w urazowiczów po magicznej dacie 26 maja będzie mógł odpoczywać w obłokach...dymu...!!;-)

no moż enie 3 miesiące...!;-) dlatego masz nakaz wyzdrowieć szybciej!!!

pozdrawiam i łamania opłatkiem życzę...a nogi i cygara niech się nie łamią!!!;-)

hej

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Otrzymał 3 piw(a)

niestety w szpitalach nie można palić w środju a szykują się problemy z chodzeniem więc będe miał abstynencje cygarową :(

mój status

ibm.pc
Nowicjusz

Jose: to widze ze zyczenia powrotu do zdrowia bardziej sie tobie przydadza ;) wiec szybko zdrowiej, ja naszczescie mam mozliwosci wychodzenia wiec z paleniem nie ma problemu ;)

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Otrzymał 3 piw(a)

u mnie to już raczej wady wrodzone które medycyna mi poprawi i będzie wszystko wporządku narazie śmigam na własnych kończynach bez większych problemów

mój status

Klepitko
Ekspert Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Nie 27 Maj, 2007   

A to Cię paskudnie dopadło - coś ty robił chłopie?
Ta szczelina wygląda na strasznie dużą. Dziwie się że nie chcieli tego zdrutować albo lepiej ześrubować. Prawdopodobnie byłoby już po sprawie. Rozumiem że po 6 tygodniach szczelina zmniejszyła się o milimetr. Troche mnie to dziwi bo za mało ale młoda kostnina słabo uwapniona czasami na rtg jest niewidoczna i może się wydawać że jej tam nie ma.
Niestety obawiam się że 2 tygodnie to jeszcze będzie za mało. Proces kostnienia można znacznie przyspieszyć biorąc magnetronik (PM). Z zabiegiem nie ma problemów bo można go wykonywać przez gips i w takiej sytuacji zdecydowanie jest wskazany. Oczywiście odpowiednia dieta wysokowapienna też wskazana ale otym napewno wiesz.
Moja rada załatw sobie koniecznie PM i to jak najszybciej skierowanie może Ci wypisać lekarz ostatniego kontaktu i do poradni rehabilitacyjnej. Jako urazówka mają Cię obowiązek przyjąć na pilne. Jeśli dalej po 2-3 tygodniach nie będzie poprawy zmień lekarza.

ibm.pc
Nowicjusz

Wysłany: Pon 28 Maj, 2007   

szczelina byla duza zmniejszyla sie na moje oko nie o 1mm tylko o jakies 3-4 mm. Lekarz u którego byłem stwierdzil ze srubowanie jest niedobre, i ze lepiej gdyby sie to zroslo samoistnie. Ja to juz sam nie wiem co jest dobre a co nie bo jak juz pisalem nie mialem nigdy tego typu zlaman wiec mam tylko nadzieje ze w koncu sie zrosnie...

Klepitko
Ekspert Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)

Zrośnie się napewno nie bój żaby a jak nie to co kropelka sklei skleia .....
I niech sięto zrastanie pospieszy bo my tu dla Ciebie przy stoliku miejsce trzymamy

ibm.pc
Nowicjusz

:palacz3: :palacz3: :cool1:

Odpowiedz do tematu