Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dokumentalny, dym, film, swiety

Święty dym - film dokumentalny
Autor Wiadomość
Tomassino
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 1235 piw(a)
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Moja Ola pali i nosem również dym wypuszcza...

kastomer
Początkujący Aficionado
el jefe...

Otrzymał 14 piw(a)

A pani ze zdjęcia to nie przypadkiem Olguś ?

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 183 piw(a)

tekst dnia :palacz:

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

WK
Nowicjusz
Wojtek

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Śro 15 Sty, 2014   

Dręczy mnie kilka pytań Panowie, czy tak małe zainteresowanie filmem dokumentalnym wynika z braku zaufania do mojej osoby?
czy może sam pomysł zrobienia filmu o cygarach nie przypadł Wam do gustu?
a może to kwestia finansowa Was odstrasza?

Szczerze nie wiem w czym tkwi tajemnica takiego stanu rzeczy, gdzie popełniłem błąd? To dla mnie ważne, bo czegoś mnie taka wiedza może nauczyć na przyszłość.

Co prawda jeszcze 15 dni do końca projektu na polakpotrafi.pl, ale sytuacja nie napawa mnie optymizmem, choć wiarę w projekt nie tak łatwo stracę, możecie być pewni :)

polakito
Aficionado

Otrzymał 465 piw(a)
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Witam

Odrazu napiszę że piszę tylk ze swjego punktu widzenia. Jak dla mnie sa dwa problemy pierwszy to taki ze taktroche pod jawil pan sie z nikąd nie byl pan wieloletnim użytkownikiem forum. Wydaje m się że gdyby zaczął pan od jakiś videorecenzji moze było wieksze zainteresowanie. Druga sprawa to to ze na frum jest duzo uzytkownikow ale udziela się tak na prawdę z 40 - 50 osób nie odejmie pan ludzi młodych na studiach i rozpoczynających pracę dla nich wyborem jest zakup kilku cygar bądź wsparcie pana projektu. Ludzie dolrzalsi tez maja wypadki losowe ktore nie pozwalają wesprzeć akcji szczególnie w okresie swiatecznym. A 30 osób to trochę mało żeby zebrac taka sumę.

Pzdrawiam

je2bnik
Aficionado

Otrzymał 637 piw(a)

Myślę, że Wojtek jako organizator Fosci, zaskarbił sobie życzliwość i zaufanie użytkowników z górką... :)

polakito
Aficionado

Otrzymał 465 piw(a)

Dlatego tak jak na wstępie pisze ze swjego punktu widzenia. Nie wiem ile osob bylo na tej fosce ale podziel 12tys przez uczestników fosci. Dla pozostalych użytkowników forum jest nieznany a nawet jakby kazdy z tych 40 osob chcialo zrealizowqc ten film to 300 zl na lebka

vonKamil
Aficionado

Otrzymał 176 piw(a)

Pytałem się swoich niecygarowych znajomych co o tym sądzą. Pomysł dobry ale mieli kilka ale:
1. Główny aktor. Człowiek nieznany forum, niewypowiadający się
2. Główny aktor.Padło podejrzenie że TM się chce dodatkowo wypromować i zareklamować pozostałe swoje działalności tym filmem.
3. Główny aktor. Widać że TM bardzo dba o siebie i otoczkę, ale tworzy to aurę snobizmu wokół cygar, co większości pytanym się to nie podobało.
4. WK, tylko Ty odpowiadasz na zarzuty, informujesz o wszystkim, a TM siedzi cicho, tu moja prywatna opinia, że to bardziej on powinien brać czynny udział w dyskusji, zwłaszcza w tym temacie. Bo film najpierw promuje aktora, później reżysera, muzyka i dopiero producenta.

Takie są obawy osób z boku. Wydaje mi się, że to odstrasza ludzi od wsparcia projektu.

FlyingViro
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 7
Otrzymał 299 piw(a)

Wojtek, moim zdaniem wybrałeś zły termin w ciągu roku. Pierwsza informacja o tym,że rozpocząłeś taki projekt była 30 listopada i wtedy chyba zaczęła się zbiórka funduszy. Dla mnie to nie był zbyt dobry czas gdyż wszystkie siły w tym momencie szły na Święta Bożego Narodzenia. Natomiast styczeń to każdy widzi jako pustawy portfel po świętach i sylwestrze.
Według mnie gdybyś rozpoczął akcję np. teraz w lutym to mogłoby to inaczej wyglądać. Ale to są tylko moje domniemania.
Co do Twojej osoby to dałeś się poznać organizując fajne spotkanie w Tychach wraz z wizytacją w browarze Tyskim i dzięki temu nie jesteś już tylko cyfrowym bytem ;-)

lunka01
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 447 piw(a)

dodam swoje 3 grosze...

nie wspieramy bo Tomek niucha cygara ktroych jeszcze nie kupil w walk-inie. ;D

Tak na serio. Mnie projekt sie bardzo podoba o czym juz pisalem i go tez wsparlem, niska kwota bo tylko 50zl, ale akurat taka wydala mi sie sluszna. Uznalem ze rownowartos 2 przyzwoitych batonow albo jednego kubanczyka z przesyka moge poswiecic na ten projekt.
Przyznam ze jak na osobe ktora swiat cygar intryguje (slowa Tomka z traileru) ilosc wejsc i wpisow na forum jest troche za mala i kiedys pisałem ze TM powinien sie bardziej postarac.
jesli chodzi wybor aktora to akurat uwazam ze jest odpowiedni, chlopak ma obycie z kamera co zawsze procentuje i w sumie chyba wole opcje laika niz wyjadacza. Jeżeli film zostanie dobrze zrealizowany moze sie okazac całkiem fajnym filmikiem instruktażowym.
Nawet jesli Tomek mialby sie na tym bardziej wypromowac, to czemu nie co w tym zlego, nawej jesli tak jest ja to akceptuje i nadal wspieram, tak jakbym chcial aby ktos inny w takiej sytuacji wsparl mnie.
Od razu bylo mowione ze w filmie pojawia sie inne znani nam szerzej forumowi wyjadacze jak Grzesiek czy Kwiatt, milo ich bedzie tez zobaczyc.
Bardzo bym chcial ten filmik zobaczyc a jesli powstanie i beda to kluchy z olejem plus lokowanie produktu to ogolimy WK glowe, wytaplamy w smole i obsypiemy pierzem jak zorganizuje jeszcze jedna fosce ;D

Tomek, zagladaj do nas czesciej, napisz cos np jaki single malt bedzie pasowal do cygara X lub Y. Daj sie poznac i polubic!!!

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

Bler
Aficionado

Otrzymał 409 piw(a)

Ja jako bezrobotny, a zatem niezarabiający staram się wspierać działalność cygarową tym, czym dysponuję, czyli czasem. Staram się pisać, oceniać, komentować, odpowiadać na maile i posty. Pieniążki wolę wydać na prezenty urodzinowe członków grupy urodzinowej niż na wkład w przedsięwzięcie, które nie będzie dotyczyło w zasadzie nikogo ze znajomych... nawet zakupy cygarowe robię przeważnie dla kogoś, albo w czyimś imieniu (nawet jeśli są to cygara, które później otrzymuje w prezencie - moja rodzicielka woli zlecić mi wybór cygar, które później dostanę z jakiejś okazji). Z tego względu nie wsparłem finansowo tego przedsięwzięcia.

Osobiście nic nie mam do autora, a nawet do samego pomysłu reklamowania się na forum, choć też uważam, że większe działania ekipy promującej film na forum mogłyby przynieść efekt w postaci solidniejszej zbiórki.

ossa201
Nowicjusz

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Witam,
Myślę że temat zbiórki funduszy na "Święty Dym" można podsumować poniższą puentą;

Każdy z użytkowników naszego forum jest "Pasjonatem elegancji, miłośnikiem dobrego jedzenia i PIĘKNEGO ŻYCIA",
z tą różnicą że na te wszystkie luksusy zarabia samemu.
a nie czeka na społecznościowe fundusze które pozwolą 3 osobowej ekipie twórców projektu podróżować
po całej Polsce i zachwycać się coraz to innymi cygarami popijając przy tym Single Malt....
A na końcu czerpać zyski z Dystrybucji Filmu.

WK
Nowicjusz
Wojtek

Otrzymał 11 piw(a)

Dzięki za wiele odpowiedzi tych otwartych na forum jak i tych na privie, taka wiedza zawsze czegoś uczy :palacz:

Rozumiem wszystkich, których temat filmu po prostu nie interesuje, tych których nie stać na jakąkolwiek wpłatę i również tych, którzy mnie nie znają i na ich zaufanie muszę jeszcze zapracować. Natomiast nie rozumiem tych, którym się wydaję, że za 12tys. to ja z 5 osobową ekipą będę szalał po Polsce paląc cygara - takie teksty to zupełny nie takt.

Ostatni raz powtórzę się: 12 tys. to mniejsza część kosztów, które muszę ponieść chcąc zrobić film o cygarach, na szczęście sam biedny nie jestem i trochę żywej gotówki zdecydowałem już na początku zainwestować w projekt. Mam też przyjaciół w branży filmowej, którzy wesprą projekt np. barterem, tak więc tylko w ten sposób jest szansa na powstanie takiego filmu.

I co dziwne, większość wpłat na projekt pochodzi z poza środowiska cygarowego, co bardzo mnie zaskakuje i daje do myślenia. Ale na szczęście tych kilka osób z forum, które wsparły projekt to na prawdę godna reprezentacja Aficionado i za to im serdecznie dziękuję!!! :)

OloWawa
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 383 piw(a)

A ja szanuje ludzi którzy prosto w oczy i po męsku potrafia powiedzieć NIE.
To rzadka cecha w obecnych czasach...
Nie uwazam ze ci uzytkownicy forum którzy nie wspieraja projektu finansowo powinni poczuć sie gorszymi aficionados.Bo nawet nie maja powodu.
Szanuje tych ludzi tak samo jak szanuje tych co wspierają.
Prosiłes o pytania,krytykę,wątpliwości.....otrzymałeś je.
To cenne wskazówki
Ja również nie wspieram finansowo projektu bo mam wątpliwości co do sposobu finansowania jak i do samego głównego aktora w kwestji które były wczesniej wymieniane.
Więc to mnie utwierdziło na NIE.To moje osobiste zdanie.
Sama idea filmu podoba mi się.

WK
Nowicjusz
Wojtek

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   The end

Projekt nie powiódł się, niestety, ale cóż zdarza się.
Tym, którzy mnie wspierali na duchu i finansowo serdecznie dziękuję! Pieniądze oczywiśćie wrócą do darczyńców za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl
Póki co oddaje się pracy nad swoimi filmami, które są w trakcie realizacji.
Do filmu dokumentalnego wrócę zapewne z końcem zimy, tak więc jeszcze nie wszystko stracone :bandit:

PS:
Poproszę administratora o ściągnięcie baneru i zamknięcie wątku.

Tomasz1984
Aficionado
Tomasz

Otrzymał 809 piw(a)
Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   

A ja wierze, że usiądziemy przy cygarku i obejrzymy ten film :palacz3:
Kiedyś.

lunka01
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 447 piw(a)

Powodzenia w innym terminie, mimo slabego oddzewu na tym forum jesli jeszcze raz podejmiesz probe poinforuj nas o tym.

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

vonKamil
Aficionado

Otrzymał 176 piw(a)

Myślę, że jak weźmiecie się w garść, TM pokaże jaja i zacznie się udzielać oraz odpowiadać na nasze trudne pytania, a nie tylko Ty WK, na krytykę będziecie odpowiadać i brać ją pod uwagę, to według mnie, szansa na lepsze wsparcie jest. A tak dupa, samemu WK wojny nie wygrasz... Jednak powodzenia mimo wszystko.

tasak89
Nowicjusz
1/3 inż. :P

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: Śro 18 Mar, 2015   

Temat filmu upadl czy jest planowana jakas reaktywacja?

birkoff
Nowicjusz
aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Chyba padło. Może inny termin da lepszy grunt pod produkcję. Generalnie argumenty i obawy wydają się bardzo trafne.

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu