Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Znalezionych wyników: 16
Cigar Aficionado Forum cygarowe
Autor Wiadomość
  Temat: Cytaty
MichalGoscik

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5965

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   Temat: Cytaty
Sama prawda ...ale chyba łatwiej o takie cygaro, niż dziewczynę ;)
  Temat: Seriale, które oglądacie
MichalGoscik

Odpowiedzi: 146
Wyświetleń: 39889

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   Temat: Seriale, które oglądacie
chingy18 napisał/a:
Michał ty chyba ciągle przed TV siedzisz, że dajesz rade tyle oglądać :D .


Czesem trochę posiedzę przed pudłem, ale głównie, to na kompie oglądam przed spaniem ;)
  Temat: Seriale, które oglądacie
MichalGoscik

Odpowiedzi: 146
Wyświetleń: 39889

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   Temat: Garść wspomnień
No, a skoro już jesteśmy przy serialach, to proponuję chwilę wspomnień... :)

Mac Gyver

Drużuna 'A'

Nieustraszony

Słoneczny Patrol

Generał Daimos

Pszczółka Maja

Muminki
  Temat: Seriale, które oglądacie
MichalGoscik

Odpowiedzi: 146
Wyświetleń: 39889

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   Temat: Seriale, które oglądacie
No a tak ogólnie to tak:

Polskie (PRL):
Dom
07 Zgłoś się
Zmiennicy
Czterdziestolatek

Polskie (współczesne):
Odwróceni
Ekipa
Pitbul
Fala zbrodni (tylko pierwsza seria)
Świat według Kiepskich
Włatcy móch

Zagraniczne:
Californication
Scrubs, My Wife and Kids, According to Jim (i inne na ComedyCentral)
The Simpsons
Family Guy

No i pewnie jeszcze mnóstwo innych, o których chwilowo zapomniałem...
  Temat: Seriale, które oglądacie
MichalGoscik

Odpowiedzi: 146
Wyświetleń: 39889

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   Temat: DOM
A ja polecam Wam dość stary polski serial "Dom".

Wg mnie ogląda się ciekawie, bo jest o prawdziwych, codziennych ludzkich problemach, emocjach i dylematach, o sprawach przyziemnych, ale często głębokich. Jest lekki i zabawny, a jednocześnie wzruszający i skłaniający do refleksji. Ponad to jest fantastyczną dokumentacją polskiej historii i obyczajów od wczesnych czasów powojennych do lat '90.

Dla mnie dodatkowo jest też wątek osobisty. Pochwalę się skromnie, że mój ś.p. Tata był autorem zdjęć do drugiej części tego serialu.

odcinek 1

Resztę odcinków bez problemu odnajdziecie na YouTube.

Polecam serdecznie.

Pozdrawiam,
Michał Gościk
  Temat: Ważne wydarzenia kulturalne
MichalGoscik

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 14335

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   Temat: Ważne wydarzenia kulturalne
szukran napisał/a:
Na dzien 14.02.2008r


Na kiedy?
  Temat: Cytaty
MichalGoscik

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5965

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Sob 14 Lut, 2009   Temat: Cytaty - cz.4
"Palić, to podróżować we własnym fotelu."
Lautour-Mézeray (przyjaciel Honoré de Balzaca z okresu jego szaleństw)


"Paryżanki mają tylko dwie antypatie:
Ropuchy i dym tytoniu.
Mógłbym się wyrzec raczej
najpiękniejszej metresy
niż mego cygara"

pewien palacz

________________________
źródło:
Honoré de Balzac "Fizjologia cygara"
  Temat: Filmy warte obejrzenia
MichalGoscik

Odpowiedzi: 960
Wyświetleń: 193306

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   Temat: Filmy warte obejrzenia
Cześć.
Ja ostatnio widziałem następujące filmy:

Revolutionary Road / Droga do szczęścia - według mnie to świetny film. Wbrew pozorom porusza współczesne problemy (a także ponadczasowe). Doskonałe kreacje aktorskie, znakomita reżyseria (Sam Mendes: "American Beauty", "Road to Perdition"), wysmakowana fotografia. POLECAM!!

Gomorra - mnie osobiście ten film nie przypadł do gustu. Mimo to uważam, że dla kinomana jest to pozycja obowiązkowa. Na uwagę zasługują tutaj znakomici aktorzy (zwłaszcza naturszczycy) oraz sam temat filmu.

Before the Devil Knows You're Dead / Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz - film zaczyna się dość lekko i niewinnie, z czasem jednak wgniata w fotel coraz mocniej i mocniej zrzucając na widza duszący ciężar ...i nie spodziewajcie się 'happy endu'. Mimo potężnego przygnębiającego ładunku film jest bardzo dobry. Świetna reżyseria (Sidney Lumet - to nazwisko znane jest każdemu kinomanowi) oraz fantastyczna kreacja Philipa Seymoura Hoffmana. Przy skromnym, jak na USA, budżecie powstał naprawdę przejmujący film. Warto zobaczyć, jednak zdecydowanie odradzam, jako film na romantyczną randkę ;)

Pride and Glory / W cieniu chwały - mocne kino, entertainment na wysokim poziomie. Drastyczny film o ciemnych interesach amerykański stróżów prawa. Polecam jako dobrą rozrywkę dla fanów gatunku.
  Temat: Llorona - legenda Ameryki Łacińskiej
MichalGoscik

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4027

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   Temat: Llorona - legenda Ameryki Łacińskiej
Oto historia spowita mroczną tajemnicą, niezwykle nastrojowa, przepełniona latynoamerykańską nostalgią...

Przed czytaniem proponuję zadbać o odpowiednie tło muzyczne: tradycyjna pieśń o Lloronie.

Jeszcze tylko aromatyczne cygaro i można czytać...


Llorona
Płaczka


Mit związany z Płaczką jest obok Patasoli jedną z najpopularniejszych legend Kolumbii. Kolumbijscy rolnicy opowiadają, że są w życiu dwie rzeczy, które powodują ich strach: tygrysy, które polują i atakują nocą i krzyk Llorony.

Llorona jest figurą długowłosej kobiety, o zaczerwienionych oczach, martwej twarzy, w brudnych, obłoconych rzeczach, która trzyma w ramionach zmarłe niemowlę i przemieszcza się bez celu po rzekach i lasach, płacząc niemiłosiernie. Ukrywa się ona w wąwozach, strumykach i głębokich stawach, gdzie słychać kapanie wody pomieszane z jej krzykami.Legenda opowiada, że Llorona jest błąkającą się duszą matki, która w celu ukrycia swojej hańby, utopiła swoje dziecko. Była ona żoną pewnego żołnierza, który wyruszył na wojnę. Po jakimś czasie sąsiedzi komentować zaczęli, iż mężczyzna ten zginął na polu walki. Kobieta pozostawała w żałobie aż do dnia, kiedy w miasteczku pojawił się nowy batalion. Wtedy też poznała młodego żołnierza, w którym się zakochała. Żołnierz ten jednak opuścić musiał miasteczko. Kobieta w ciąży pozostała sama. Tego samego dnia, kiedy na świat przyszło jej dziecko, do miasta powrócił odział wojska, w którym przebywał jej małżonek. W rzeczywistoście nie zginął on tak jak przekazano jego żonie. Kobieta w poporodowym szoku, ubrała się bardzo szybko, owinęła swoje nowonarodzone niemowlę i wybiegła z domu bez zamykania drzwi. Biegła tak i biegła w środku nocy, aż dotarła do strumyka, który szybko ją pochłonął. W hałasie płynącej wody dało się słyszeć płacz kobiety.

Od tego momento Płaczka opowiada o swoim nieszczęściu na całym, południowoamerykańskim kontynencie. Istnieje wiele wersji tej legendy. W niektórych regionach Kolumbii uważa się, że jest to duch samotnej matki, która wrzuciła swoje dziecko do rzeki, aby ukryć swoją haćbę; inni twierdzą, że była to młoda dziewczyna, która usunęła ciążę, lub że w wyniku biedy i trudnych warunków jej dzieci umarły z powodu głodu. W niektórych przypadkach łączy się tę kobietą z prądami rzecznymi.

Legendy dotyczące Płaczki pojawiają się w całej Ameryce Łacińskiej, od Meksyku po Argentynę. Najprawdopodobniej mit ten przywieziony został z Hiszpanii, gdyż związany jest on z historią niepocieszonej wdowy – Joanny Kastylijskiej, znanej powszechnie jako Joanna Szalona.

W Meksyku legenda dotycząca Płaczki jest tak istotna, że uznaje się ją za trzecią postać w popularnych wierzeniach po Matce Boskiej z Guadalupe i La Malinche – młodej, azteckiej Indiance, która stała się kochanką hiszpańskiego konkwistadora – Hernán Corteza. Meksykańska legenda opowiada, że Llorona jesz aztecką boginią i patronką rasy – Chihuacóatl. Zgodnie z lokalnymi wierzeniami przed hiszpańską konkwistą pewna kobieta ubrana na biało pojawiać się zaczęła regularnie na wodach jeziora Texcoco, opłakując swoje symboliczne dzieci, które stracić miała w wyniku podboju Ameryki. Bogoini Chihuacóalt pojawiała się zgodnie z tymi opowieściami, aby oznajmić upadek imperium Azteków i koniec tejże cywilizacji z rąk mężczyzn pochodzących ze Wschodu. Inni twierdzili, iż Llorona w rzeczywistości była Doñą Mariną (La Malinche), która przybyła z innego świata ukarana za zdradzenie Indian, zdradę swojej rasy i pomoc obcym.

W Wenezueli na przykład Llorona uznawana jest za kobietę, która dowiedziała się o zdradzie swojego męża z jej własną matką. Płaczka podpaliła dom swojej mamy i w ten sposób ją zamordowała. Niestety zapomniała, że wewnątrz znajdowały się również jej dzieci. Kiedy zdała sobie z tego sprawę, było już za późno. Od tego momentu błąka się po wenezuelskiej sawannie.

W Argentynie natomiast Llorona nie posiada twarzy. Przynosi choroby zdrowym i śmierć chorym.

W każdym jednak kraju ich wspólną charakterystyką jest płacz z powodu śmierci dziecka.


***

Istnieje wiele przykładów legendarnych osób przypominających Płaczkę w kulturach bardzo oddalonych od latynoamerykańskiej:

Mitologia grecka:
Medea: czarodziejka opuszczona przez swojego męża, która zakochał się w pewnej księżnicce. W ramach zemsty Medea ukarała go, zabijając jego dwoje dzieci i mordując swoją rywalką za pomocą zatrutego welonu ślubnego.

Tradycja żydowska:
Lilith: pierwsza kobieta Adama, wykonana z gliny, podobnie jak on. Zmęczona faktem, iż Bóg nie zwracał uwagi na jej wołania i nie chcąc podporządkować się Adamowi, opuściła Raj, aby zjednoczyć się z Lucyferem. Bóg wysłał po nią i postraszył ją zabiciem jej dzieci, jeśli nie byłaby mu posłuszna. To dlatego właśnie Lilith szuka zemsty w małych dzieciach. Aby Adam nie pozostał w raju sam, Bóg przesłał mu nową towarzyszkę życia – tym razem Ewę, stworzoną już nie z tego samego materiału co on, tylko z żebra Adama, aby była mu ona posłuszna.

Tradycja baskijska:
Lamias: wróżki, które niektórzy opisują jako złe (karzą), a inni jako dobre (nagradzają ludzi). Lamias są kobietami, najczęściej jasnowłosymi, których stopy przypominają kacze nogi. Mieszkają w górach, w jaskiniach, a także w źródełkach. Żywią się słoniną, chlebem zbożowym, sidrą (napój na bazie jabłek) i mlekiem – produktami, które pozwalają im żyć setki lat.

Tradycja chrześcijańska:
Raquel: żona Jakoba, matka dwójki dzieci, którą Bibilia opisuje jako kobietę opłakującą je 28 grudnia, w dzień Świętych Młodzianków Męczenników, kiedy to król Herod rozkazał zamordować w całym Betlejem wszystkie dzieci nie mające jeszcze dwóch lat.

______________________________
opracowanie:'Ewa Kulak w Kolumbii'
oryginał: "Llorona (Płaczka)"
  Temat: Cytaty
MichalGoscik

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5965

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Nie 08 Lut, 2009   Temat: Cytaty - cz.3
I jeszcze kilka z powyższej książeczki:


"Życie się toczy, a z dobrym cygarem toczy się dużo lepiej."
Jane Resnick "Cygara dla konesera. Międzynarodowy przewodnik."


"Jedyna zrealizowana ambicja, która nie przynosi rozczarowań."
Somerset Maugham (o cygarze)


"Kobieta jest tylko kobietą, i nie może się równać z dymem dobrego cygara."
Ryduard Kipling "Betrothed", 1886


"Cygaro gasi smutki i wypełnia samotne godziny milionem wspaniałych wizji."George Sand - jedna z pierwszych publicznie palących cygaro kobiet, kochanka Fryderyka Chopina, 1867 r.


"Jeśli kobieta zna upodobania mężczyzny, łącznie z jego ulubionym gatunkiem cygar i jeśli mężczyzna wie, co lubi kobieta, mogą bez obawy stanąć oko w oko."
Colette - francuska pisarka

___________________________________
źródło:
Jane Resnick "Cygara dla konesera. Międzynarodowy przewodnik."
  Temat: Cytaty
MichalGoscik

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5965

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   Temat: Cytaty - cz.2
Kolejna porcja:


"Cygaro wzbudza szacunek. Przemawia do wszystkich zmysłów, cieszy nasze podniebienie, powonienie, palce, oczy… W dobrym cygarze kryje się obietnica niezwykłych doznań."
Zino Davidoff


"Wprawa w paleniu jest powrotem do zapomnianych, naturalnych rytmów, pojednaniem z własnym 'ja'."
Zino Davidoff


"Ziemia nigdy nie wydała drugiej tak jowialnej rośliny."
Barten Holyday, 1618 r.


"Niezrównany tytoń! Który od Wschodu po Zachód umila pracę marynarzom i odpoczynek Turkom."
Lord Byron


"Wokół tytoniu narosło wiele przesądów. Pierwszym z nich jest przekonanie, że materią tą rządzą jakieś normy, podczas gdy nic podobnego nie istnieje. Dla palacza jedynym standardem są jego własne upodobania, i tylko im może się poddawać. Nawet kongres wszystkich miłośników tytoniu na świecie nie potrafiłby ustalić żadnych norm wiążących mnie lub ciebie, nie mógłby mieć na nas wpływu."
Mark Twain „Concerning Tobacco”, 1893 r.


"Z zasady nigdy nie palę więcej niż jedno cygaro na raz."
Mark Twain w dniu swych 17. urodzin, na prośbę, by ograniczyć ilość wypalanych cygar


"Nie proście mnie, żebym wam opisał uroki zadumy i kontemplacyjnych uniesień, w jakich pogrąża nas dym wybornego cygara."
Jules Sandeau - pisarz francuski


"Ten, kto nie pali, albo nie doznał w zyciu prawdziwego żalu, albo odmawia sobie najlepszej pociechy, która płynie prosto z niebios."
E. G. Bulwer-Lytton


"Jestem pewien, że jest wiele rzeczy lepszych niż dobre cygaro, ale w tej chwili nic takiego nie przychodzi mi do głowy."
Richard Carleton Hacker - autor „The Ultimate Cigar Book”


"Cygaro jest doskonałym dopełnieniem eleganckiego stylu życia."
George Sand - jedna z pierwszych publicznie palących cygaro kobiet, kochanka Fryderyka Chopina

___________________________
źródło:
Jane Resnick "Cygara dla konesera. Międzynarodowy przewodnik."
  Temat: Literatura
MichalGoscik

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 12400

PostForum: Trochę teorii...   Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   Temat: Cygara dla konesera. Międzynarodowy przewodnik.
Cygara dla konesera. Międzynarodowy przewodnik.
Jane Resnick


Jest to przewodnik po świecie cygar połączony z katalogiem.

Przewodnik porusza wszystkie tematy niezbędne do zrozumienia cygarowej kultury. Dobrze nadaje się dla amatorów, a i doświadczony Aficionado może często podeprzeć nim swoją wiedzę (np. zerkając szybko do katalogu marek).

Książeczka napisana jest dość przejrzyście i rzetelnie. Tekst okraszony jest fotografiami. Może nie wszystkie są atrakcyjne i nie ma ich zbyt dużo, ale to w końcu nie jest album. Dodatkowo prawie każdy rozdział rozpoczyna się cytatem związanym z cygarami.

W katalogu opisanych jest ponad 70 marek cygar wytwarzanych ręcznie.

Na opis każdej z marek składają się:
- kraj pochodzenia i jego flaga
- smak
- trzystopniowa ocena jakości
- charakterystyka marki
- zdjęcie cygara
- tabelka informująca o modelach danej marki, ich formatach i rozmiarach

Dodatkowo skrótowo opisanych jest ponad 60 marek cygar wytwarzanych maszynowo oraz 5 marek małych cygar. Opis zawiera informacje o kraju pochodzenia, modelach, formatach i rozmiarach, a czasem również krótką charakterystykę marki.

Na uwagę zasługuje fakt, że oddzielnie traktowane są tu marki o tych samych nazwach, ale pochodzące z różnych krajów (np. Hoyo De Monterrey z Kuby i Hoyo De Monterrey z Hondurasu).

Niestety w katalogu brakuje opisu niektórych modeli (np. Serie D w spisie Partagasów). Może spowodowane jest to tym, że książeczka wydana była ładnych parę lat temu (w 1996 r.).


Ponadto przewodnik zawiera:
- spis europejskich sklepów cygarowych z podziałem na państwa i miasta (niestety nie ma w spisie sklepów w Polsce)
- słowniczek terminów
- wyrysowane amerykańskie i europejskie miary określające średnicę (w skali 1:1)


Spis treści:
1. WSTĘP (2 strony)
2. JAK Z TYTONIU POWSTAJE CYGARO. Od nasion do dymu (4 strony)
3. WYRÓB CYGAR. Ludzkie dłonie i maszyny (8 stron)
4. HUMIDORY. Właściwe przechowywanie cygar (4 strony)
5. WYBÓR CYGARA. Sztuka selekcji (7 stron)
6. OBCINANIE CYGARA. Ceremonia otwarcia (4 strony)
7. ZAPALANIE CYGARA. Powolna degustacja (3 strony)
8. PALACZ DOŚWIADCZONY. Wydobywanie największej przyjemności (3 strony)
9. GDZIE I KIEDY PALIĆ. Godzinka dla siebie (4 strony)
10. PUDEŁKA I SKRZYNKI. O czym mówi drobny druk (3 strony)
11. OCENA CYGARA. Liczy się konsekwencja (2 strony)
12. CYGARA I GWAIZDY. Elitarne kręgi (5 stron)
13. CYGARA W HISTORII. Spojrzenie wstecz (6 stron)
14. CYGARA ROBONE RĘCZNIE. Przegląd i charakterystyka (78 stron)
15. CYGARA NA RYNKU MASOWYM. Przegląd (16 stron)
16. MAŁE CYGARA. Przykłady (6 stron)
17. ZKUPY. Sklepy z cygarami w Europie (3 strony)
18. POROZMAWIAJMY O CYGARACH. Słowniczek terminów (5 stron)


Marki wytwarzane ręcznie opisane w katalogu:
Arturo Fuente
Ashton
Avo
Baccart hawana Selection
Bances
Bauza
Bering
Bolivar
Butera Royal Vintage
Casa Blanca
Cohiba
Cuba Aliados
Cuesta-Rey
Davidoff
Don Diego
Don Tomas
Dunhill
El Rey Del Mundo (Kuba, Honduras)
Fonseca (Kuba, Dominikana)
Griffin’s
H. Upmann (Kuba, Dominikana)
Henry Clay
Hoyo De Monterrey (Kuba, Honduras)
J. R. Ultimata
Joya de Nicaragua
Juan Clemente
Juan Lopez
La Corona Vintage
La Flor De Cano
La Gloria Cubana (Kuba, USA)
Macanudo
Montecristo
Montecruz
Onyx
Oscar
Partagas (Kuba, Dominikana)
Paul Garmirian
Pleiades
Por Larranga (Kuba, Dominikana)
Punch (Kuba, Honduras)
Quintero
Rafael Gonzales
Ramon Allones (Kuba, Dominikana)
Romeo y Julita (Kuba, Dominikana)
Royal Dominikana (Kuba, Dominikana)
Saint Luis Rey
Sancho Panza
Santa Clara
Santa Damiana
Sosa
Suerdieck
Te-Amo
Temple Hall
Tresado
Tronidad
Veracruz
Zino


Foto:
Banknot dodałem dla właściwej oceny rozmiarów.
Czasem się wiesza i trzeba odświeżyć stronę ImageShack, żeby wyświetlić obrazek.
Informacje:
cena: 19,00 zł – 29,50 zł
ilość stron: 173
oprawa: twarda jednobarwna + miękka oprawa zewnętrzna kolorowa
druk: kolorowy
tytuł oryginalny: International Connoisseur’s Guide to Cigars
wydawnictwo (USA, New York): Black Dog & Leventhal Publishers
rok wydania (USA, New York): 1996
wydawnictwo (Copyright for the Polish edition): Konemann Verlagsgesellschaft mbH, Koln
wydawnictwo (PL): Philip Wilson, Warszawa
rok wydania (PL): 2000
ISBN: 3-8290-2208-5


To tyle.
Piszcie na forum lub na PW, jeśli macie jakieś uwagi lub pytania dotyczące tej pozycji.

Pozdrawiam,
Michał Gościk
  Temat: Cytaty
MichalGoscik

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5965

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   Temat: Cytaty - cz.1
To może zacznę...


"Palenie jest rzeczą ludzką, palenie cygar, boską"
autor nieznany


"Jeśli w niebie nie będę mógł palić cygar, moja noga tam nie postanie."
Mark Twain


"Palę z umiarem. Na daną okazję tylko jedno cygaro."
Mark Twain


"Cygaro: Mumia z tytoniu."
Gomez De La Serna


„Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej”
Zygmunt Freud (odpowiadając na pytanie o związek nałogu z symbolami seksualnymi, których wszędzie się doszukiwał)


"Wywijał wesoło gitarą
Palił najsłodsze cygaro.
Na łące chciał coś uczynić
Klasowej wychowawczyni..."

M.L. Rosenthal "Smutny chłopiec na łyżwach"


"W naszym kraju mamy pod dostatkiem cygar za 5 centów. Kłopot w tym, że sprzedają je po 15 centów."
Will Rogers


"Ten kraj potrzebuje dobrego cygara za 5 centów."

Thomas Marshall - wiceprezydent USA (po wysłuchaniu rozwlekłego przemówienia o tym, czego potrzebuje Ameryka), 1919 r.


"Jak wszystkie rytuały, palenie cygar daje chwilę wytchnienia od współczesnego gorączkowego trybu życia."
Michael Douglas


"Gdy w końcu dostałem się do British Open, całym moim światem stały się pełne zakazanych owoców londyńskie sklepy tytoniowe."
Tom Watson - amerykański mistrz golfa


"Wieczorem nieodmiennie spaceruję z moimi dwoma psami po Park Avenue - by wypalić cygaro."
Gay Talese - pisarz z Nowego Jorku


"Jeśli nie masz pod ręką dobrego cygara i whyski, to brak ci drugiej i trzeciej spośród najlepszych rzeczyna świecie."
Alan J. Lerner "Paint Your Wagon"


"Gentlemani owi poczęstowali nas cygarami… są to liście tytoniu zwinięte w taki sposób, że służą jednocześnie za fajkę i tytoń. Panie, tak samo jak panowie, bardzo w nich gustują."
John Cockburn - angielski podróżnik na Kostaryce, 1735 r.


"Kobieta paląca cygaro wysyła sygnał, że jest gotowa zażywać przyjemności publicznie. Dlatego cygara stały się atrybutem kobiet publicznie okazujących swoją seksualność - Cyganek, aktorek i prostytutek."
autor nieznany


"Wszystko zawdzięczam cygarom."
Sir Jimmy Savile


"Palę cygara tylko z tymi, którym ufam."
Saddam Hussein


"Piję dużo, mało śpię i palę cygaro za cygarem. Oto dlaczego jestem w 200 procentach w formie."
Winston Churchill (w odpowiedzi na przechwałki feldmarszałka Montgomerego: "Nie piję, nie palę i dużo śpię. Oto dlaczego jestem w 100 procentach w formie.")


"Wielki powiernik sekretów."
William Makepeace Thackeray (o cygarze)


"Gdybym posłuchał rady mojego lekarza i przestał palić, nie dożyłbym jego pogrzebu."

George Burns


"Najbardziej jałowy i katastrofalny dzień nie wydaje się stracony, jeśli człowiek zafunduje sobie niebieski wonny dymek z havany."
Evelyn Waugh

___________________________________
źródła:
Agnieszka Niezgoda "Patent na podświadomość"
G + J Gruner + Jahr Polska "La dolce vita - Cygara"
serwis internetowy "Cigarro.pl"
program CyTaT 5.1
Jane Resnick "Cygara dla konesera. Międzynarodowy przewodnik."
  Temat: Cytaty
MichalGoscik

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5965

PostForum: Muzyka / Film   Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   Temat: Cytaty
Cześć.

Nie znalazłem na forum tematu poświęconego stricte cytatom.
Może źle szukałem...

Tak czy inaczej myślę, że może to być ciekawy topic.

Mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce na ten wątek.

Pozdrawiam,
Michał Gościk
  Temat: Literatura
MichalGoscik

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 12400

PostForum: Trochę teorii...   Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   Temat: La Dolce Vita - Cygara
Więc może zacznę...

La Dolce Vita - CYGARA
Claudia Poleca

Jest to kieszonkowy przewodnik po Świecie Cygar.
Według mnie doskonale nadaje się np. na prezent dla kogoś, kogo chcielibyśmy zarazić naszą pasją. Dla doświadczonego Aficionado jest to bardziej swego rodzaju "albumik-ciekawostka" niż ważna lektura pogłębiająca wiedzę.

Konkretnie, skrótowo i (chyba) rzetelnie, lekkim językiem opisane są tu zagadnienia niezbędne do tego, żeby zrozumieć Kulturę Cygar. Książeczka zawiera mnóstwo ciekawych zdjęć i grafik oraz sporo interesujących cytatów.


Spis treści:
1. Od sik'ar do cygara - historia cygara
2. Embargo na hawańskie cygara - cygara w Ameryce
3. Złoty zwój - wybrób cygar
4. Niebiański humidor
5. Claro, Colorado czy Oscuro - jakie wybrać?
6. Rozmiary cygar
7. Rytuały i obrzędy
8. Towarzysze cygara - potrawy i napoje
9. Senorita
10. Oazy miłośników cygar - bary i kluby
11. Jeden premier, paru prezydentów i dwóch rewolucjonistów
12. Cygaromania
13. Kilka słów na temat tytoniu - świat cygar
14. Niebiańskie hawany- alfabetyczny spis hawan
15. Słowniczek


Przykładowe cytaty zawarte w książce:

Kobieta jest zawsze kobietą, a dobre cygaro dobrze się pali.
Rudyard Kipling

Palę cygara tylko z tymi, którym ufam.
Saddam Hussein

Piję dużo, mało śpię i palę cygaro za cygarem. Oto dlaczego jestem w 200 procentach w formie.
Winston Churchill

Gdybym posłuchał rady mojego lekarza i przestał palić, nie dożyłbym jego pogrzebu.
George Burns


Foto:

Banknot dodałem dla właściwej oceny rozmiarów.Informacje:
cena (oficjalna): 19,90 zł
cena (Allegro dn. 4.02.09): 9,99 zł - 17,90 zł
ilość stron: 64
oprawa: twarda
druk: kolorowy
tytuł oryginalny: La dolce vita. Cigars
wydawnictwo (UK): New Holland Publishers
rok wydania (UK): 1999
wydawnictwo (PL): G + J Gruner + Jahr Polska
rok wydania (PL) 2002
ISBN: 83-89221-03-09


To tyle.
Piszcie na forum lub na PW, jeśli macie jakieś uwagi lub pytania dotyczące tej pozycji.

Pozdrawiam,
Michał Gościk
  Temat: Literatura
MichalGoscik

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 12400

PostForum: Trochę teorii...   Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   Temat: Literatura
Cześć.

Nie znalazłem na forum zbyt wielu informacji na temat literatury o cygarach.
Może źle szukałem..

Tak czy inaczej myślę, że może to być przydatny wątek.
Proponuję, żebyśmy zamieszczali tutaj recenzje, opisy i uwagi dotyczące książek i czasopism związanych z Kulturą Cygar.

Pozdrawiam,
Michał Gościk
 
Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17