Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: naglosnienie, pokoju

Nagłośnienie w pokoju
Autor Wiadomość
szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Ja generalnie i tak nie słucham nigdy na słuchawkach dłużej (non stop) niż 40-50 minut, więc spoko :) Klimatyzację sobie najwyżej zamontuje :P

Jakieś rady co do grzania? Rodzaj muzyki? Źródło? (Komp, radio, mp3?)

mój status

Sergiej
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 13
Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

rodzaj muzyki jest dowolny, włącz coś, co nie będzie Ci przeszkadzało, jakieś chilloutowe rytmy ;) podobnie z głośnością, niech ją będzie słychać na tyle, że nie będzie Ci w niczym przeszkadzać.

źródło teoretycznie także dowolne, lecz ja radziłbym Ci to z największą mocą wyjściową, czyli zapewne wieżę (jeżeli masz) lub komputer.

A swoją drogą, do jakiego sprzętu przenośnego będziesz podłączał te słuchawki?

http://www.zmiloscidohavan.pl/

Pawelord2
Nowicjusz

Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Ze wzgledu na skromne mozliwosci finansowe do mojego pokoju w akademiku zakupilem sobie calkiem tanie jak swoje mozliwosci glosniki Logitech X-540 (okolo 300zl, 5.1)
I po roku intensywnego uzytkowania jestem bardzo zadowolony, razem z dobra karta dzwiekowa (Creative X Fi extreme audio, okolo 200zl) tworza zgrabny duet napedzajacy zarowno imprezy jak i sluchanie muzyki na codzien. Przyjemny bas, czysty dzwiek satelit i pilot na kabelku - gdyby ktos mial maly pokoj do naglosnienia i niewielki budzet to te glosniki sa jak znalazl.

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008   

ja używam od 3 lat Logitech x-230, gdyż nie lubię dźwięku przestrzennego (wyjatkiem jest rzecz jasna kino). Akceptuję tylko dobre stereo jeżeli chodzi o słuchanie muzyki/pracę na komputerze. Z głośniczków jestem zadowolony, całkiem porządne bsay choć oczywiście subwoofer niemal skacze po pokoju przy większej głośności. Ale za cenę 150 zł, nawet do laptopa z jakąś lipną kartą dźwiękową spisują się przyzwoicie.

jasiu1234567890
Początkujący Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)

ja jestem tego samego zdania, w pomieszczeniu, w którym oprócz słuchania muzyki, żyjemy, śpimy itp. nie da się zrobi porządnego dźwięku przestrzennego, dlatego moim zdaniem wysokiej jakości stereo - dobry wzmacniacz + dobre kolumny to najlepsze rozwiązanie.

pozdrawiam

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)

jasiu napisał/a:
w pomieszczeniu, w którym oprócz słuchania muzyki, żyjemy, śpimy itp. nie da się zrobi porządnego dźwięku przestrzennego

czasem ciężko jest zrobić także bardzo dobre stereo w takim pokoju, niezbędne są liczne zmiany, ustawianie kwiatków, zakup dywanów, jakiś obrazów, przestawienie mebli itp. Ciężkie jest życie audiofila ;) dlatego polecam słuchawki :)

szpooler
Aficionado

Otrzymał 14 piw(a)

Sergiej napisał/a:
A swoją drogą, do jakiego sprzętu przenośnego będziesz podłączał te słuchawki?

LG fm37 jak na razie.

mój status

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

przyzwoita moc wyjsciowa tego odtwarzacza (18 mW/kanał) spokojnie "napędzi" słuchawki Creative Aurvana Live :)

Klepitko
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   

JAko fanatyk słuchawek powiem tak liczą się tylko modele otwarte :mrgreen: a to ze względu na jakość dzwięku, wygodę i zdrowie naszych uszu. Słuchawki zamknięte czy douszne znacznie bardziej go niszczą przez interferencje fal odbitych. Fakt dla otoczenia mogą buć niewygodne.
Zdecydowanie kupując słuchawki z średniej półki warto się zastanowić nad wzmacniaczem słuchawkowym bo o niebo poprawi jakość dzwięku w stosunku do kart dzwiękowych czy wyjść słuchawkowych.

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)

tak, ale szpooler wyraźnie zaznaczył, że chce słuchawki w konstrukcji zamkniętej, a Creative Aurvana Live jak na słuchawki zamknięte emitują naprawdę dobry dźwięk. Inną sprawą jest podłączenie wzmacniacza. Słuchawki mają być używane ze sprzętem przenośnym, więc większość ewentualnych wzmacniaczy słuchawkowych odpada ze względu na brak możliwości podłączenia do sieci i ogólną niewygodę (przy użytkowaniu na dworze). Zostają ewentualnie konstrukcje typu Cmoy (takie Do-It-Yourself), np. coś w tym stylu

http://forum.mp3store.pl/...ic=7466&hl=cmoy

od biedy da się go nosić przy sobie, dodatkowo dobrze będzie spisywał się podczas słuchania w domu. Faktem jest, że wpłynie on znacząco na jakość dźwięku.

Klepitko
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 2 piw(a)

Według mnie upowanie dobrych słuchawek do mp3 i na zewnątrz ogólnie mija się z celem Lepiej tu przyjąć za wyznacznik wygodę i jakość wykonania a nie jakość dzwięku - tylko moje subiekrtwne zdania ale poparte latami słuchania

Mateusz
Początkujący Aficionado
Cigar&Pipe conesseur

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

skoro jest tu troche ludzi obeznanych w słuchawkach to sie moze tak zapytam co byscie polecici tak maks do 200 zł ale oczywiscie najlepiej mniej, do podpiecia do laptopa sony vaio seri fw ( ta nowa multimedialna do filmów hd). Zastosowanie głownie muzyka i filmy. CHodzi mi o to zeby ten wydatek miał sens przy takim zrodle dzwieku, ale swoja droga nie jest ono takie całkiem złe.
Cos poszukałem na necie i znalazłem takie o to http://www.allegro.pl/ite...0_promocja.html

mój status

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

czy mają to byś słuchawki w konstrukcji otwartej czy zamkniętej (brak jakichkolwiek (teoretycznie) dźwięków wydobywających się do otoczenia?

Jeżeli zamkniętej, to w sumie możesz kierować się moim postem na poprzedniej stronie, skierowanym do szpoolera, gdzie wymieniam kilka modeli wraz z cenami i krótkim opisem/rekomendacją.

Jeżeli w otwartej, to na 100% warto dołożyć 50 zł i kupić je: http://www.allegro.pl/ite...i_dystrybu.html

Bardzo ostatnio potaniały, ja kupowałem je kiedyś jeszcze za blisko 2 razy wyższą cenę. W porównaniu z nimi, te Philipsy do którch link zamieściłeś jedynie ładnie wyglądają ;)

Mateusz
Początkujący Aficionado
Cigar&Pipe conesseur

Otrzymał 12 piw(a)

nie chce przekraczac 200zł a najbardziej celowal bym w okolice 150zł wydaje mi sie ze do takiego zrodla nie ma sensu ladowac nic lepszego

mój status

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)

laptop jest źródłem co najmniej tak dobrym jak większość grajków mp3, a wiele z nich przewyższa na głowę.

to sprecyzuj, czy chcesz otwarte, czy zamknięte.

Mateusz
Początkujący Aficionado
Cigar&Pipe conesseur

Otrzymał 12 piw(a)

nad tym sie zastanawiam caly czas ale raczej zamkniete, najlepiej by bylo gdybys mi zaproponował po 2 z kazdej grupy do obejrzenia w sklepach oczywiscie jesli masz czas na wyszukiwanie sprzetu w necie.

ps: mam nadzieje ze wybierasz sie na fosce?

ps2: jesli ci rodzaj muzyki pomoze do glownie klasyka, jazz, blues i stary rock

edit: a tak mamy dzisiaj dzień na czepianie się ortów ;)

mój status

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Wybieram się na Foscę i to z urodzinowym cygarem dla Ciebie :)

Nie spodziewajmy się super-fajerwerów w tym przedziale cenowym, ale dobrych opcji wśród słuchawek z tego segmentu jest oczywiście kilka:

Słuchawki "otwarte"

1. Sennheiser PX 100 - ok 120-150 zł- wybór wielu użytkowników laptopów :) zajmują niedużo miejsca, lecz są słuchawkami nausznymi, a nie wokółusznymi. Słuchawki zgarnęły kilka ogólnoświatowych nagród, emitują lekki i przyjemny, a przede wszystkim wierny dźwięk. Sądzę, że dobrze sprawdzą się w filmach oraz jazzie i klasyce. Nie polecam za to PX 200, ich starszego i droższego brata, którego dźwięk jest znacznie gorszy, dużo więcej szumów. PX 100 mimo rachitycznego wyglądu mają niezłą moc i całkiem wygodnie leżą na głowie.

2. Sennheiser HD 415 - ok 150 zł - niezły komfort noszenia, zawierają regulator długości przewodu umożliwiający dostosowanie jego długości. Grają głównie średnicą, dobry bas, wysokie tony są w odpowiedniej ilości jak na tą cenę. W sumie to słuchawki te są podobne do słuchawek Philipsa (słuchałem oba modele), do których link podawałeś parę postów wcześniej, w pewnych aspektach te są lepsze, w innych gorsze... Prawdą jest też, że ja nie jestem przekonany do firmy, która robi i słuchawki i golarki i jeszcze minutniki do piecyków kuchennych ;) Ale muszę przyznać, że i te i tamte za tą cenę są ok. :)

Odpuść sobie Kossy.

Słuchawki "zamknięte"

1. Sennheiser HD 205 - ok 150 zł - słuchawki dobre dla DJ, co nie oznacza, że nie należy używać ich w domu. Dużo basu, więc nie jestem przekonany, czy nadadzą się do klasyki i jazzu. Wygodne, świetnie tłumią dźwięki z otoczenia

Słuchawki "pół-otwarte"

To taki mix między otwartymi a zamkniętymi :) kompromis pomiedzy zmeczeniem, komfortem a izolacja i jakoscia dziwieku. Zazwyczaj lepszą jakość mają otwarte, tu starano się różnice zatrzeć. Łączą w sobie zalety słuchawek zamkniętych w zakresie niskich tonów oraz otwartych w zakresie średnich i wysokich częstotliwości. Dobra wentylacja uszu. Dźwięk wydostaje się jednak na zewnątrz, w mniejszych ilościach niż w przypadku w pełni otwartych słuchawek, a więc izolacja jest lepsza.

1. AKG K514, ulepszony model K512 - ok 170-190 zł - bardzo dobre wykonanie, bardzo dobrze leżą na głowie i moga leżeć na niej naprawdę długo, nieco grzeją w uszy po jakiejś 1,5 godzinie, ale to każde słuchawki wokółuszne tak mają ;) Ciepły bas, łagodny środek, dobra przestrzeń, a co często za tym idzie, mniejsza bezpośredniość dźwięku, czyli po prostu lata on dookoła głowy, a nie jest skierowany Tobie prosto w twarz ;) Świetnie wręcz nadają się do klasyki i jazzu, w filmach też na pewno dadzą radę. Sam ich słuchałem wiele razy i zawsze mi się podobały. + za ładny design

2. AKG K 99 - ok 160-170 zł - nigdy ich nie słuchałem, rzadko spotykane słuchawki, teoretycznie powinny być podobne do AKG K514, ale mają ponoć nieco więcej wysokich tonów kosztem środka. Wydaje mi się, także z racji popularności, że nie są tak dobre jak K514.

Decyzje oczywiscie podejmij sam, aczkolwiek ja skłaniałbym się do półotwartych AKG K514 lub do Sennheiserów Hd415. Jeżeli zależy Ci na lepszej izolacji to już masz mojego faworyta w postaci K514 :)

Mateusz
Początkujący Aficionado
Cigar&Pipe conesseur

Otrzymał 12 piw(a)

Dzieki za odpowiedz ,w takim wypadku czeka mnie wycieczka do jakiegos media, staurna itp z laptopem. Posciagam sobie z netu pare utworow w jakims bez stratnym formacie zeby powychwytac roznice. Ale z tego co piszesz to moj wybor bedzie z posrod tych 2 modeli. PX 100 nie wydaja mi sie wystarczajaco solidne na kogos kto tak jak ja dba o sprzet a basu nie cierpie wiec HD 205 tez odpadaja.

ps: zepsuje CI prezent, tez biore cos dla Ciebie :)

mój status

Sergiej
Ekspert Aficionado

Otrzymał 100 piw(a)

w ogóle słuchawki zamknięte mają z reguły więcej basu niż otwarte, dodatkowo jest on zdecydowanie bardziej hmm "dudniący" (nieco jak efekt studni), co wynika z ich konstrukcji

Powodzenia w odsłuchach!

Szpooler, jak się sprawują CAL?

szpooler
Aficionado

Otrzymał 14 piw(a)

Sergiej napisał/a:
Szpooler, jak się sprawują CAL?

Wybacz, że dopiero teraz :)

Otóż CAL'e sprawują się bardzo dobrze, tak jak pisałem, słucham głównie na mp3, ewentualnie w domu na wieży i tutaj moje oczekiwania zostały spełnione w 100%.

Dwa tygodnie później dostałem w prezencie Technicsy RP-F880. Moim zdaniem dużo bardziej komfortowe, dużo lepiej leżą, wygląd jest kosmiczny, ale kwestia przyzwyczajenia do dziwnego wzroku ludzi na ulicach. Jedyny mankament (dla mnie) to marne niskie tony. Niby gdzieś tam są, ale zdecydowanie za mało jak dla mnie. Natomiast podobnie jak w CAL'ach mam wrażenie, że dźwięk jest niesamowicie przestrzenny, tak jakbym znajdował się w centrum zespołu grającego dookoła mnie, to jest duuuuży plus :)

mój status

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu