Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: atmosfera, forum, na, nerwowa

Nerwowa atmosfera na forum ?
Autor Wiadomość
lukasz
Nowicjusz
Avo Uvezian

Wysłany: Sob 01 Wrz, 2007   Nerwowa atmosfera na forum ?

Postanowiłem postawić taki temat bo wydaje mi się że ostatnio na naszym forum jest napięta atmosfera, która się udziela niektórym forumowiczom , mnie chyba też...
Ciekawi mnie jak Wy to widzicie?

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 219 piw(a)
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2007   

Niestety ja tez to czuje, ostatnio wyrazne sa jakies napieca i dotyczy to chyba jakichs rozliczen finansowych. Niestety w tak licznej spolecznosci jak nasze forum napiecia sa nieuniknione, ale akurat w sprawie finansow moim zdaniem mozna ich uniknac. Jesli ktos decyduje sie juz na jakies wspolne zakupy to musi sie liczyc z tym ze trzeba bedzie zaplacic takze za koszty przesylki jak i koszty pakowania towaru...

Ale z kazdej sytuacji jest jakies wyjscie i to jest jakies pocieszenie :)

mój status

Winston Churchill
Aficionado

Obecności na FOSCA: 10

Noo jakies tam konflikty byly, ale na szczescie bez mojego udzialu i z tego sie ciesze.

Moim zdaniem najwazniesze to nie unosic sie duma i rzucac miechem, lepiej juz przemilczec pewne tematy, albo rozwiazac/wyjasnic je w sposob opanowany. :cigar:

mój status

unknown
Początkujący Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)

No nareszcie, bo to ciągłe obsceniczne i politycznie poprawne poklepywanie się po pośladkach było trochę nienaturalne...
Natury ludzkiej nie oszukasz, Raj nie istnieje (prócz mojego humidora oczywiscie).
Pozdrawiam.

radeqm
Aficionado

Otrzymał 7 piw(a)

Sporo czasu na wczorajszym spotkaniu rozmawialiśmy z Klepitkiem i rafhofem na ten temat.

Było świetnie, jest jak wszędzie.

Odnośnie przyczyn takiego stanu rzeczy... nie wiem, może n.p. Ty Lukasz napiszesz dlaczego w temacie spotkania ogólnopolskiego olałeś strixa i p0lisha jak, nie przymierzając, polski lekarz pacjentów?
;-)

pozdr.

r a d e q m

unknown
Początkujący Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)

...albo jak nie przymierzając polski rząd lekarzy i pielięgniarki...

radeqm
Aficionado

Otrzymał 7 piw(a)

unknown napisał/a:
...albo jak nie przymierzając polski rząd lekarzy i pielięgniarki...

Tak nawet lepiej!

Większość Forumowiczów wie, że jestem lekarzem, stąd w moim poście takie porównanie :-)

pozdr.

r a d e q m

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)

korea83 napisał/a:
Niestety ja tez to czuje, ostatnio wyrazne sa jakies napieca i dotyczy to chyba jakichs rozliczen finansowych. Niestety w tak licznej spolecznosci jak nasze forum napiecia sa nieuniknione, ale akurat w sprawie finansow moim zdaniem mozna ich uniknac. Jesli ktos decyduje sie juz na jakies wspolne zakupy to musi sie liczyc z tym ze trzeba bedzie zaplacic takze za koszty przesylki jak i koszty pakowania towaru...

Ale z każdej sytuacji jest jakiejś wyjście i to jest jakiejś pocieszenie :)
.
Nie do końca tak jest jak piszesz ,przede wszystkim napięcia są bo co niektórzy nie do końca myślą co robią pisząc posty.Czasami niefortunne odpowiedzi ciągną za sobą lawinę ripost i zbędnych komentarzy co nie ułatwia ale przeszkadza w rozwiązaniu problemu.
Sprawy rozliczeń finansowych to nie problem główny a pośredni wynikający właśnie z takich rozbieżności pomiędzy tym co piszemy a robimy i co tak naprawdę chcemy przez to zyskać.
Jak dotąd większość nerwowej atmosfery wytworzyły wspólne działania na rzecz forumowiczów, jedyna sprawa która uniknęła problemów to forumowy humidor.
Proponuje przestudiować jaki bałagan jest w tematach wspólnych działań ile niepotrzebnych postów rozmywających meritum sprawy ,nawet w tak ciekawym temacie o kawach parę osób probował przepchać tak ciekawe informacje o kawie na tylne siedzenie,
Nerwowa atmosfera jest i owszem ale to my możemy zapanować nad nią jeśli tylko powstrzymamy się od pisania postów za wszelką cenę , nawet cenę dobrej atmosfery ot tak dla zwykłego zamieszania na forum .

Winston Churchill
Aficionado

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007   

Zgadzam sie z Jackiem, niefortunne wypowiedzi byly kilka razy przyczyna napiec, dlatego przed wyslaniem, czytam kazdy post i sprawdzam czy nie ma w nim czegos co moglo by byc zle zrozumiane (nie zgodnie z moimi intencjami) Czsami jedno slowo moze zmienic sens zdania a to moze byc przyczyna kolejnego napiecia.. :cigar:

mój status

lukasz
Nowicjusz
Avo Uvezian

Wiesz radku tak naprawde to nie chciałem jak to napisałeś "olac" kolegów - poprostu wybrałem takie terminy i nie miałem konkretnego wytłumaczenia na to że jest tak a nie inaczej.
Poza tym miałem wtedy ogólnie zły dzień - no i poniosło mnie.
Jeśli kolegów uraziłem lub poczuli się olani to Przepraszam.

Klepitko
Ekspert Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)

Niestety zgadzam się z Radkiem. Było super a jesy hm.. nie dopiero robi się kiepsko. Dużo niedomówień rodzących konflikty i zbędnych komentarzy nic nie wnoszących a podsycający ferment. Panowie opamiętajmy się bo w sumie to wszyscy możemy stracić fajjne forum

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 182 piw(a)

1) Według mnie termin spotkania ogólnopolskiego powinien być jeden. Dla grupy 10 osobowej można sobie żonglować terminami i wszystko na spokojnie ustalać, ale dla grupy kilkudziesięcioosobowej już się tak za bardzo nie da zrobić. To tak jak z weselichem ;) jest jeden termin, ludzie chwilę ponarzekają, że nie uda im się przyjechać, nie dostaną wolnego itd, a później jakoś 99,9% osób się zjawia. I tu przecież nie chodzi o "dowalenia" komuś terminem :)

2) Jeśli chodzi o samo forum, to z Michałem poświęcamy i będziemy poświęcać temu forum mnóstwo swojego czasu. I zapewniam Was, że poświęcanie czasu, nie polega na wpatrywaniu się, czy wzdychaniu do logo czy bannerów. To wszystko nie jest tak banalne jak sie może wydawać. Staramy się aby każdy czuł się tutaj jak najlepiej i aby korzystanie z forum było przyjemnością. Wielką radość daje nam to, że wiele osób mogło się poznać, że organizowane są cygarowe spotkania, że udało się nam uzyskać u forumowych partnerów zniżki, gratisy, nagrody do konkursów, urodzinowe prezenty, którymi kieruje rafhof( i wielkie dzięki mu za to). Jakby tego było mało, dołączył do nas kolega z USA, który też odwala kawał dobrej roboty i podsyła nam mnóstwo cygar. Żyć nie umierać :) Myślę, że wszyscy powinniśmy się z tego cieszyć. Ja rozumiem, że każdy ma inny charakter, że każdy ma prawo mieć czasami zły dzień, sam też się przyznaję, że kilka razy przesadzałem :) ale naprawdę proszę Was, jeżeli chcecie aby wszystko to co napisałem wyżej rozkręcało się w dobrym kierunku, to wszystkie sprawy dotyczące forum, użytkowników i partnerów forumowych, muszą być rozwiązywane ze spokojem i z dążeniem do kompromisu. W nerwach nic dobrego nie zdziałamy. Prosiłbym także o jak najlepsze traktowanie nowych użytkowników, którzy czasami nie wiedzą jak się tutaj odnaleźć, od czego zacząć. Może wystarczy kilka wiadomości PW(na które administratorzy nie zawsze mają czas) żeby ich jakoś pokierować. Dzięki.

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

Winston Churchill
Aficionado

tak trzymac, amen!

mój status

Bruno
[Usunięty]

Nie wiem, czy nie jestem "za świeży" na forum, żeby się tu wypowiadać. Hmm, Uważam, że forum jest Oki i warto zrobić wszystko co się da, zeby tak zostało. Nieporozumienia, niedomówienia należy zawsze do końca wyjaśniać. W innym przypadku coś niedopowiedzianego może się ciągnąć i wydawać "brzydki zapach". Jeśli ktoś ma do kogoś pretensje to warto to szybko zwerbalizować, bo w innym przypadku bedzie puchło i puchło. A co do spraw finansowych, wiadomo, wszelkie rozliczenia powinny być jasno i z góry określone, wraz z kosztem ewentualnych strat moralnych :) . Miałem szczęście wziać udział w tym udanym przedsięwzięciu "forumowy humidor".

gaudes
Nowicjusz
Szczesciarz

Otrzymał 6 piw(a)

Zgadzam sie z lukaszem, iz na forum ostatnio wszystkim udzielaja sie emocje.
Wynika to z roznych pryczyn. Wymieniliscie je wyzej wiec nie bede powtarzal.
Powiem tylko, ze niegdy nie widzialem tak preznego i zgranego Team'u jaki tu jest. Od kilku lat chodze po forach numizmatycznych i tam to jest wszsyko na zasadzie wirtulanej wymiany doswiadczenia, pomocy itp. A tu.... ludzie! Wawka spotyka sie w czw na paleniu. W ciagu tygodnia tez sie czasami widzimy. Ludzie daja sobie cygarka, wymieniaja sie! Identycznie jest na poludniu i w kazdym innym zakatku Polski gdzie jestesmy. Badzmy prawdziwymi, zyczliwymi sobie Aficionado. Wiadomo, ze czasami moze kogos poniesc, ale przymknijmy oko, wyjasnijmy to na PW i idzmy dalej!

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Otrzymał 19 piw(a)

gaudes napisał/a:
Wynika to z roznych przyczyn......

Ja tam nie będę pisał o przyczynach, ponoć im większa zbiorowość tym większa ilość konfliktów, ale chyba najlepszym sposobem na zminimalizowanie konfliktów jest jak największa ilość spotkań Aficionado: im więcej z nas zna się osobiście, tym mniejsza ochota do szarpaniny. Jakoś mam wrażenie, że inaczej traktujemy się, znając się personalnie a inaczej, kiedy znamy tylko swoje nicki.

Więc 2 rzeczy, których nam potrzeba, to 1. poczucie humoru i więcej życzliwości dla innych 2. jak najwięcej spotkań/imprez forumowych

Czego sobie i wam życzę :cool1:

mój status

Klepitko
Ekspert Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)

drinks napisał/a:
gaudes napisał/a:
Wynika to z roznych przyczyn......

Ja tam nie będę pisał o przyczynach, ponoć im większa zbiorowość tym większa ilość konfliktów, ale chyba najlepszym sposobem na zminimalizowanie konfliktów jest jak największa ilość spotkań Aficionado: im więcej z nas zna się osobiście, tym mniejsza ochota do szarpaniny. Jakoś mam wrażenie, że inaczej traktujemy się, znając się personalnie a inaczej, kiedy znamy tylko swoje nicki.

Więc 2 rzeczy, których nam potrzeba, to 1. poczucie humoru i więcej życzliwości dla innych 2. jak najwięcej spotkań/imprez forumowych

Czego sobie i wam życzę :cool1:

To chyba najlepsza recepta na forumowe bolączki.

AdamCohiba
Nowicjusz
OPTIMUS pali Kubę !

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 2 piw(a)

Zrobiło się nerwowo, każdy to wyczuł.
A mnie to się zdaje, że jest jeszcze jedna przyczyna. Kazdy ma coś do powiedzenia. Bo nie ma tu głupków. Są osoby, które chcą mieć np. ostatnie zdanie na co np. inne nie chcą sobie pozwolić. ]

Zauważyłem parę przepychanek w tematach tylko po to, aby wyszło na czyjeś.

Ale to jest jak życie: duża zbiorowość, dużo do powiedzenia, dużo zatem odmiennych jednostek.

Ale fakt jest faktem, że najlepsze są spotkania i one budują moją wiarę w to, że problemy są przejściowe.

Ja na spotkaniach przy cygarku zapominam o codziennych problemach, to jest jak lekarstwo. Dzięki temu forum uważam, że poznaję wartościowych ludzi i chcę tu wracać.

Na pewno dobrze będzie !!

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

oj to czuje się winny za przekomarzania z Winstonem o wyższość kuby nad dominikaną jak kogoś uraziłem przepraszam ;)

mój status

rolo
Początkujący Aficionado
Montecristo

Aficionados tak niestety jest w męskich przyjaźniach,że czasami na piwko a czasami w twarz ale najważniejsze że dalej potrafimy się przyjaźnić i zajmować się naszą pasją cygarami ,zresztą jeżeli "kochamy" ten boski dymek cygarowy to i w miłości różnie to bywa i wiem ,że każdy z nas to już nie raz przeszedł ale zawsze czeka się z rozkoszą na pojednanie "make smoke ,not war" !!!!!!!!!! :cool1: ( czy jakoś tak ,jakby co to Jacek mnie poprawi)

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu