Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: licencjequot, palacz, powinien, quotkazdy, sie, starac

"Każdy palacz powinien się starać o licencję"
Autor Wiadomość
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   "Każdy palacz powinien się starać o licencję"

Angoli pogięło już zupełnie:

"Każdy palacz powinien się starać o licencję"
Większość palaczy porzuciłaby nałóg, gdyby utrudniono im zakup papierosów, nakładając na nich wymóg uzyskania specjalnej licencji - uważa doradca rządu brytyjskiego, szef wpływowej organizacji Health England.
Profesor Julian Le Grand powiedział w radiu BBC5 Live, że palaczy odstraszyłyby uciążliwości związane z uzyskaniem i odnawianiem licencji, za którą musieliby co roku płacić 10 funtów.

Licencją palacze musieliby każdorazowo legitymować się przy zakupie papierosów. Jej uzyskanie łączyłoby się z wypełnieniem formularza, dostarczeniem zdjęcia, wniesieniem opłaty i wizytą w urzędzie. - Ok. 70 proc. palaczy chce porzucić nałóg. Dlatego jeśli utrudni się nieco powrót do niego, lub, co byłoby jeszcze bardziej wskazane, wpadnięcie w nałóg, będzie to miało duże, pozytywne skutki dla zdrowia publicznego - twierdzi Le Grand.

- Co roku palacz musiałby podejmować świadomą decyzję, iż nadal zamierza ulegać nałogowi. Dla wielu ludzi taka decyzja byłaby problematyczna - dodaje.

Simon Clark z organizacji Forest, broniącej interesów palaczy, w propozycjach Le Granda dostrzegł nową, ukrytą formę opodatkowania i przejaw postawy: "rząd wie lepiej, co jest dla obywateli dobre, a co złe".

- Jest bogaty asortyment produktów potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Jeżeli palacze staną się kozłem ofiarnym, to już tylko mały krok dzieli nas od narzucenia podobnego systemu każdemu, kto chce kupić alkohol lub jakiś inny produkt, którego rząd nie aprobuje - zauważył Clark.

Health England jest profesjonalną organizacją lekarską z prawem opracowywania zaleceń w dziedzinie polityki publicznej ochrony zdrowia i prewencji. Swoje zalecenie profesor przesłał ministrowi zdrowia lordowi Darzi.

1 lipca 2007 roku w Anglii wprowadzono zakaz palenia w miejscach publicznych. Wcześniej, 26 marca 2006 roku, wprowadzono go w Szkocji, a w kwietniu ubiegłego roku w Irlandii Płn. i Walii.

System licencji na produkty szkodliwe dla zdrowia lub otoczenia obowiązuje w Singapurze w przypadku gumy do żucia, którą można kupić w sklepie na receptę lekarską.

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

Kolejny "genialny" pomysł "genialnego" rządu. Coraz bardziej mnie zadziwiają te pomysły i coraz bardziej się zastanawiam jak można coś takiego wymyślać. Trzeba mieć naprawdę wybujałą fantazję :neutral: A znając naszych polityków to uznają ten pomysł za świetny i będa chcieli przeszczepić na nasz grunt :bejsbol:

Wieszok89
Nowicjusz
Wypalonych cygar: 35

Niby argumenty o utrudnieniu dla chcących rzucić palenie są sensowne ale jakoś całość wydaje mi się ten teges szalona... Może by tak licencję na fast-foody, bo żarcie z Maca też nie należy do zdrowiutkich...

szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)

Wieszok89 napisał/a:
utrudnieniu dla chcących rzucić palenie

Eee no chyba nie do końca- chodzi o utrudnienie życia palaczom, a nie tym co chcą rzucić...

mój status

Wieszok89
Nowicjusz

szpooler napisał/a:
Wieszok89 napisał/a:
utrudnieniu dla chcących rzucić palenie

Eee no chyba nie do końca- chodzi o utrudnienie życia palaczom, a nie tym co chcą rzucić...
niestety obie rzeczy idą w parze...

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

Ten ich minister zdrowia to mocno chory na głowe musi być czytałem o jego najnowszym pomyśle: chce sterylizować nastolatki żeby w młodym wieku w ciąże nie zachodziły :palacz: zapomniał o paru przyszłościowych mankamentach miejmy nadzieje że tam w rządzie ktoś zdrowy zasiada i takie głupoty nie przejdą

a u nas wątpie żeby wprowadzili licencje bo wiązało by się to z rezygnacją z milionów jakie płyną z akcyzy a po za tym mamy dosyć populistyczny rząd więc nie ma się co bać

mój status

Wieszok89
Nowicjusz

Josephros napisał/a:
Ten ich minister zdrowia to mocno chory na głowe musi być czytałem o jego najnowszym pomyśle: chce sterylizować nastolatki żeby w młodym wieku w ciąże nie zachodziły :palacz: [...]
:shock: A ja narzekałem na Romana...

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)

Ci Angole są ciężko popiep***ni :neutral: Może i rząd populistyczny, ale ogólny trend w Europie ostatnimi czasy jest na takie głupoty utrudniające życie palaczom. Wszyscy się nagle zaczęli przejmować zdrowiem społeczeństwa. Szkoda, że bardziej od niego samego :neutral:

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

a propo któraś z wyższych uczelni holenderskich przeprowadziła badania i analizy ile państwo kosztuje jeden palacz i wyszło że palący i otyli kosztują państwo dużo mniej niż żyjący zdrowo i chudzi, palacze żyją krócej i zapadją na bardziej znane choroby jak choruje jakiś zdrowo żyjący to już naprawde na coś ostrego czego leczenie kosztuje, a więc my palący a ja nawet z brzyszkiem ;) chronie nasze państwo jestem wręcz oszczędny
:palacz: :mrgreen: a jeszcze raz przypomnie że płacimy akcyze więcej niż niepalący
trend ścigania palczy niedługo upadnie bo nie ma podstaw ekonomicznych

podobną opinię wyraża też w którtkim artykule w ostatniej Polityce J. Żakowski

mój status

Odpowiedz do tematu