Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cygara, drozeja

CYGARA DROŻEJĄ
Autor Wiadomość
turbo33
Początkujący Aficionado



Wiek: 46
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 192
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   CYGARA DROŻEJĄ

Od stycznia 2011 rząd przygotował nam nową niespodziankę.... :bejsbol: :bejsbol:
http://www.money.pl/podat...5,0,652503.html
_________________
artur
 
 
voodoo2121
Początkujący Aficionado


Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 41
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 474
Otrzymał 76 piw(a)
Skąd: szczecin
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

no tak na sobie nie oszczędzają a z nas wszystko zedrą
 
 
drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana



Obecności na FOSCA: 10
Wiek: 53
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 718
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 11 Sie, 2010   

ważne, żeby waluty taniały ;-) Poradzimy sobie
_________________

 
  mój status
 
rob33t
Początkujący Aficionado


Wiek: 114
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 14 Sie, 2010   

drinks napisał/a:
ważne, żeby waluty taniały ;-) Poradzimy sobie


problem tylko taki że waluty w najbliższym roku mogą jeszcze sporo zdrożeć ;)
 
 
drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana



Obecności na FOSCA: 10
Wiek: 53
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 718
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 14 Sie, 2010   

rob33t napisał/a:

problem tylko taki że waluty w najbliższym roku mogą jeszcze sporo zdrożeć ;)

i to mnie bardzie zmartwi, niż podwyżka akcyzy..... :bandit:
_________________

 
  mój status
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

Nie martwiłbym się wzrostem cen walut. Złoty Nowy Polski jest w tej chwili niedowartościowany. Polska nie drukowała pustego pieniądza jak inne banki centrale strefy euro, czy FED. Ten ostatni przyznał, że nadal będzie skupował państwowe obligacje, czyli drukował pusty pieniądz wart tyle ile kosztuje papier, na którym wydrukowano prezydentów USA. EBC także zapowiedział kontynuację skupu obligacji państw eurolandu, czyli druk pustego euro. Przypominam, że Konstytucja RP zakazuje NBP skupu obligacji RP, a więc zakazuje drukowania złotówek bez opamiętania. Nasza waluta jest więc najbardziej miarodajną walutą w EU. Dość dobrze wiedzą o tym "rynki finansowe" i obecne wahania kursu to po prostu czysta spekulacja w celach zarobkowych, bo płynność jest niewielka i wystarcza rzucić 200-300 orjo by odpowiednio zmienić kurs. Do tego infa z RPP, jak i ostatnio opublikowany Wieloletni Plan Finansowy rządu wskazują, że celem RPP i rządu będzie umacnianie złotówki względem US$ i orjo. Po wakacjach spodziewam się silne umacniania złotego, bo zagraniczne banki będą w złotówce widzieć zabezpieczenie swych operacji. Będzie dziać się to co działo się z CHF.
 
 
bles
Początkujący Aficionado



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 51
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 161
Otrzymał 13 piw(a)
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

Cigars, jestem pod wrażeniem. Wrażenie jak to wrażenie. "Miło" się Ciebie czyta w sprawach innych. Czy uznałeś, że w sprawach ekonomicznych też dużo wiesz? Czy przjmiesz opcję? Prywatnie. Na powiedzmy 100.000 euro. Jak tak to dzwonię do Ciebie. Telefon mam :) Skopiuj ten tekst na innym portalu :)
 
 
rob33t
Początkujący Aficionado


Wiek: 114
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

cigars napisał/a:
Nie martwiłbym się wzrostem cen walut. Złoty Nowy Polski jest w tej chwili niedowartościowany. Polska nie drukowała pustego pieniądza jak inne banki centrale strefy euro, czy FED. Ten ostatni przyznał, że nadal będzie skupował państwowe obligacje, czyli drukował pusty pieniądz wart tyle ile kosztuje papier, na którym wydrukowano prezydentów USA. EBC także zapowiedział kontynuację skupu obligacji państw eurolandu, czyli druk pustego euro. Przypominam, że Konstytucja RP zakazuje NBP skupu obligacji RP, a więc zakazuje drukowania złotówek bez opamiętania. Nasza waluta jest więc najbardziej miarodajną walutą w EU. Dość dobrze wiedzą o tym "rynki finansowe" i obecne wahania kursu to po prostu czysta spekulacja w celach zarobkowych, bo płynność jest niewielka i wystarcza rzucić 200-300 orjo by odpowiednio zmienić kurs. Do tego infa z RPP, jak i ostatnio opublikowany Wieloletni Plan Finansowy rządu wskazują, że celem RPP i rządu będzie umacnianie złotówki względem US$ i orjo. Po wakacjach spodziewam się silne umacniania złotego, bo zagraniczne banki będą w złotówce widzieć zabezpieczenie swych operacji. Będzie dziać się to co działo się z CHF.



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

brakuje tylko zdania że podwyżka vat na 23 % to w zasadzie obniżka z 25% :mrgreen:

a nasz wspaniały rząd szykuje następne obniżki-podwyżki w tym w "walce z oszustami" zdrożeją cygara - no ale to jak wszystkie podwyżki w słusznej sprawie :)
 
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

Przeprasza, ale gdzie ja piszę o rządzie? Czytania ze zrozumieniem nie uczyli? Ordynarnego druku pieniądza zakazuje Konstytucja. Gdyby tego zabezpieczenia nie było zapewne jakiś rząd wymógłby na NBP-ie dodrukowania złotówek. Inflacja, czyli wzrost kreacji pieniądza w systemie bankowym ponad wartość wzrostu PKB to po prostu podatek. Rząd z obecdnym stanem złotówki więc nie ma wiele wspólnego, bo na szczęście Konstytucja mu na to nie pozwala. Trzeba uważnie czytać i to ze zrozumieniem rob33t, a nie się głupio mądrzyć. Radziłbym też poczytać trochę książek - m.in. Missesa, albo Rothbarda.
 
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

rade napisał/a:
Cigars, jestem pod wrażeniem. Wrażenie jak to wrażenie. "Miło" się Ciebie czyta w sprawach innych. Czy uznałeś, że w sprawach ekonomicznych też dużo wiesz? Czy przjmiesz opcję? Prywatnie. Na powiedzmy 100.000 euro. Jak tak to dzwonię do Ciebie. Telefon mam :) Skopiuj ten tekst na innym portalu :)


Rozumem, że chodzi o opcję krótkiej sprzedaży? :mrgreen: :mrgreen:
 
 
rob33t
Początkujący Aficionado


Wiek: 114
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

cigars napisał/a:
Nie martwiłbym się wzrostem cen walut. Złoty Nowy Polski jest w tej chwili niedowartościowany. Polska nie drukowała pustego pieniądza jak inne banki centrale strefy euro, czy FED. Ten ostatni przyznał, że nadal będzie skupował państwowe obligacje, czyli drukował pusty pieniądz wart tyle ile kosztuje papier, na którym wydrukowano prezydentów USA. EBC także zapowiedział kontynuację skupu obligacji państw eurolandu, czyli druk pustego euro. Przypominam, że Konstytucja RP zakazuje NBP skupu obligacji RP, a więc zakazuje drukowania złotówek bez opamiętania. Nasza waluta jest więc najbardziej miarodajną walutą w EU. Dość dobrze wiedzą o tym "rynki finansowe" i obecne wahania kursu to po prostu czysta spekulacja w celach zarobkowych, bo płynność jest niewielka i wystarcza rzucić 200-300 orjo by odpowiednio zmienić kurs. Do tego infa z RPP, jak i ostatnio opublikowany Wieloletni Plan Finansowy rządu wskazują, że celem RPP i rządu będzie umacnianie złotówki względem US$ i orjo. Po wakacjach spodziewam się silne umacniania złotego, bo zagraniczne banki będą w złotówce widzieć zabezpieczenie swych operacji. Będzie dziać się to co działo się z CHF.



cigars napisał/a:
Przeprasza, ale gdzie ja piszę o rządzie? Czytania ze zrozumieniem nie uczyli? Ordynarnego druku pieniądza zakazuje Konstytucja. Gdyby tego zabezpieczenia nie było zapewne jakiś rząd wymógłby na NBP-ie dodrukowania złotówek. Inflacja, czyli wzrost kreacji pieniądza w systemie bankowym ponad wartość wzrostu PKB to po prostu podatek. Rząd z obecdnym stanem złotówki więc nie ma wiele wspólnego, bo na szczęście Konstytucja mu na to nie pozwala. Trzeba uważnie czytać i to ze zrozumieniem rob33t, a nie się głupio mądrzyć. Radziłbym też poczytać trochę książek - m.in. Missesa, albo Rothbarda.


ty naprawde wierzysz w to ? jestem pod wrażeniem

prosty przykłąd - w najbliższym roku ani nasz rząd ani NBP nie ma prawie żadnego wpływu na kurs PLN, coś tam mogą próbować osiągnąć ale i tak zawsze przegrają
 
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

rob33t napisał/a:

ty naprawde wierzysz w to ? jestem pod wrażeniem


Działania matematyczne nie podlegają wierze. No chyba, że skłaniasz się do metod Rudolfa Havensteina: "Kupiliśmy nowoczesne maszyny drukarskie i obowiązek na nas nałożony wypełnimy z całym zaangażowaniem. Wydrukujemy tyle marek by zaspokoić KAŻDY popyt na pieniądze."
Albo jesteś cudownym dzieckiem rynków finansowych, które nieściągalny dług sprzedają jako pewną inwestycję. Czyli najlepiej wykształceni z najlepszych uczelni kierujący się emocjami targającymi ich między awersją do ryzyka, a chęcią łatwych zysków.

rob33t napisał/a:
prosty przykłąd - w najbliższym roku ani nasz rząd ani NBP nie ma prawie żadnego wpływu na kurs PLN, coś tam mogą próbować osiągnąć ale i tak zawsze przegrają

Kiedy Keynes na jednym ze swych wykładów i dyskusji przedstawił swą teorię kreacji popytu pewien Austriak, profesor ekonomii - Fryderyk von Hayek zapytał prelegenta, jak jego teoria sprawdza się w dłuższej perspektywie czasowej.
Keynes zbity z tropu mógł tylko odpowiedzieć: w dłuższej perspektywie to wszyscy będziemy martwi.

Też więc pytam, w jakiej perspektywie czasowej NBP i rząd nie ma PRAWIE żadnego wpływu? W ciągu dnia, tygodni, miesięcy? Zarówno NBP z RPP, jak i minister finansów ma narzędzia, które mogą z polską walutą zrobić wszystko - w końcu rynki finansowe targane są emocjami.
 
 
rob33t
Początkujący Aficionado


Wiek: 114
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

cigars napisał/a:
Zarówno NBP z RPP, jak i minister finansów ma narzędzia, które mogą z polską walutą zrobić wszystko - w końcu rynki finansowe targane są emocjami.


:mrgreen:
zagdza sie jedno - są targane emocjami

ale z resztą to pojechałeś :) dobra kończę tą dyskusje bo nigdzie ona nas nie zaprowadzi,
ty omawiasz teoria a ja trochę znam to od praktycznej strony jeśli chodzi w wpływanie itd na kursy walut
a teoria z praktyką nieraz ma z sobą tyle wspólnego że mówią na ten sam temat ale zupełnie co innego i tak jest w tym przypadku ;)


to jak z tymi wielbłądami (przytaczam z pamięci)

-mamo po co mi takie duże silne nogi ?
- abyś mógł szybko po piasku poruszać się
- mamo po co mi garb ?
- no w nim gromadzisz wodę jak będziesz na pustyni to ci się przyda zapas
- mamo ale po co mi to wszystko w ZOO ?


aha i żeby nie było - to ja mówię tu o zmianach kursów walutowych w perspektywie np. 1 m-ca czy 1 roku (bo to nas interesuje odnośnie tematu a nie teorie ekonomiczne) a nie 30 lat ;)
 
 
stawros
Nowicjusz


Wiek: 44
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Normalnie jak bym czytał spór austriackiej szkoły myślenia ekonomicznego a keynesistami.
Panowie według mnie ważne jest jedno, abyśmy mieli za co kupować, a później czas wypalić cygara bez względu na podatki i kursy walut.
Pozdrawiam :palacz3:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Cygara w UK
vsuchyv Full offtopic 0 Nie 21 Lis, 2010
vsuchyv
Brak nowych postów Dziwne cygara
Sebastian Full offtopic 5 Nie 14 Mar, 2010
shpeel
Brak nowych postów CYGARA MEKSYKAŃSKIE
Niedocenione piękno
Arkadiusz Trochę teorii... 33 Pon 01 Cze, 2015
Gość
Brak nowych postów Nowe cygara
dla twojego futrzastego ulubieńca
torcularis Full offtopic 0 Czw 17 Gru, 2009
torcularis
Brak nowych postów Muzyka do cygara
Tiger1984 Muzyka / Film 295 Pią 11 Wrz, 2020
Highlander71

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 20