Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: filmy, obejrzenia, warte

Filmy warte obejrzenia
Autor Wiadomość
Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler



Obecności na FOSCA: 9
Wiek: 52
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 1387
Otrzymał 484 piw(a)
Skąd: Leszczyny, Polska
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011   

Przykładem może tu być mocno reklamowany film z Angeliną Jolie i Johnnem Deep'em a mianowicie "TURYSTA" , film zobaczyłem i co ? Amerykanie zerżnęli kino europejskie bo już nic sami nie umią wymyślić , ordynarnie zastąpili piękną Zosię Marceau - anorektyczną Angeliną. "Turysta" to nic innego jak "Anthony Zimmer" film z 2005 roku. Wersja francuska jest bardzo dobrym filmem , niestety amerykańska to już niewypał. Polecam wersję francuską.




Tą NIE !



pozdrawiam

h71

ps. nawet okładkę wzorem Chińczyków nie potrafili nowej wymyślić.
_________________
Pozdrawiam - Highlander71

 
 
bq666
Nowicjusz



Wiek: 42
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 112
Skąd: Brzesko
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011   

http://www.youtube.com/watch?v=rsOv_JJW9Qo

Polecam
_________________
Do tej pory:
phillies vanila;heaven corona rum;3x3 Corona tubos; La Flore de Cano Selectos; Jose L.Pedra Cremas; Heaven Corona Tubos, mojito ;
Zino Classic No.3 Premium Selection; romeo Y Julieta Romeo No.2 tubos; Trinidad Coloniales
 
 
VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1923
Otrzymał 1099 piw(a)
Skąd: Poznań/Komorniki
Wysłany: Pon 21 Lut, 2011   

"Turysta". Co za plaski beznadziejny obraz... nie wiedziałem ze to po prostu wersja, to sporo wyjaśnia.
_________________
"Bez kapłanów i bez świątyń krwawe łapska bogów nie mogłyby dosięgnąć świata śmiertelników. Czyż nie byłby to raj, przyjacielu ?" Steven Erikson - Ogrody Księżyca
http://baza.fantasta.pl/fantasta.php?id=500
 
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

W USA do kin wchodzi właśnie superprodukcja Petera Weiry (reżyser "Pikniku pod Wiszącą Skałą, czy Stowarzyszenia Umarłych Poetów) o... polskim żołnierzu Januszu w 1940 roku zesłanym na Sybir, uciekającym z sowieckiego Gułagu: "The Way Back" - taki nosi tytuł film. W Polsce premiera przewidziana na 8 kwietnia a polski tytuł to: "Niepokonani".
Tu oficjalny zwiastun tego filmu: http://www.youtube.com/wa...wk&feature=fvst



Film zaczyna się sceną z kazamatów NKWD. Polski oficer w mundurze WP siedzi po torturach na przesłuchaniu. Obok stoi żona, złamana zeznawała przeciw mężowi. Polski oficer odmawia podpisania swojego zeznania. Trafia do Gułagu. Tam poznaje amerykańskiego inżyniera. Wraz z innymi więźniami postanawiając uciec.
Reżyser Peter Weir nazywa film "Polish story" i jak mówi, główny bohater - Polak, żołnierz, zesłany do Gułagu uosabia wszystkich Polaków zesłanych od 1937 roku do Gułagu, Kazachstanu i wymordowanych przez Sowietów. Weir przygotowując się do kręcenia filmu czytał książki poświęcone sowieckim zbrodniom, w tym: "Inny świat" Grudzińskiego, czy "Mój wiek" Wata. Konsultował się także z polskimi historykami. Scenariusz filmu oparto częściowo na prawdziwych przeżyciach Sławomira Rawicza, oficera Armii Andersa, który pobyt w Gułagu i ucieczkę z niego opisał w książce "Długi Marsz".
Ten film, według reżysera, opowiada o dzielnym narodzie, mordowanym i dręczonym przez Sowietów, który nigdy się nie poddał, bowiem umiłował wolność.
_________________
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

True Grit - jakto Coehnowie :) dobre kino, jak ktos lubi to i tak bedzie zadowolony, ale dla mnie bez pazura. 8/10

Łabadz - super film, dobrze zrobiony, low budget, wszystko krecone na tasmie 16mm, wiec szacun. 9/10

127 godzin - bez rozjebki, fajna historia ludzkiego dramatu, ale przeladowana montazowymi trikami dla zapchania czasu kinowego, 7/10

Soul Kitchen - dobre kino europejskie, opowiesc nie sztampowa o czyms innym niz usa :) 8/10
 
 
Dziunio
Początkujący Aficionado
Zasmakowałem, zostałem...



Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 209
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Brzesko
Wysłany: Pią 25 Lut, 2011   

VileVicar napisał/a:
"Turysta". Co za plaski beznadziejny obraz... nie wiedziałem ze to po prostu wersja, to sporo wyjaśnia.


Pewnie Johny z Angeliną chcieli se spędzić parę dni za free w Wenecji... ;-)
Dziwne że Deep u szczytu sławy poszedł na zrobienie takiego filmu. Może jak się brał za niego, myślał że wyjdzie lepiej, albo choć Angie przytyje. :mrgreen:
W przypadku Jolie, to może już bardziej zrozumiałe - co się z nią stało, taka fajna była... :neutral:
_________________
Mamo, ale ja się nie zaciągam...
 
 
Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler



Obecności na FOSCA: 9
Wiek: 52
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 1387
Otrzymał 484 piw(a)
Skąd: Leszczyny, Polska
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

""The Way Back" - jakbym coś podobnego już widział ale mniejsza o to. Film fajny ale bez jakiegoś "przytupu" ale z drugiej strony taka tematyka. 7/10 I nawet Colin dość zagrał co rzadko mu się zdarza. Wracając tematycznie to "Inny świat" jest fantastyczną książką. Kiedyś wywarła na mnie mocne wrażenie.

Dziś natomiast męczyłem się z "Essential Killing" Skolimowski "Company" - ło matko , wpierw nota 0/10 - dawno nie widziałem takiego czegoś , film jest taki głęboki że mnie przerósł. Osobiście nie polecam.
_________________
Pozdrawiam - Highlander71

 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Dziś natomiast męczyłem się z "Essential Killing" Skolimowski "Company" - ło matko , wpierw nota 0/10 - dawno nie widziałem takiego czegoś , film jest taki głęboki że mnie przerósł. Osobiście nie polecam.[/quote]

absolutnie sie zgadzam, oczywiscie Skolimowski jakos wczoraj, dostal nagrode, za najlepszy film, najlepszy scenariusz i najlepsza rezyserie :) buahhahaha.
nie pamietam co to za festiwal, ale jak widac bardzo miarodajny.

Widzialem tez przedwczoraj Sale Samobujcow. Film dobrze zrealizowany, doskonale zagrany, ale jesli ktos nie pasjonuje sie pedagogika i psychologia nastolatkow, oraz nie nosi czarnej grzywki i spiewa sobie "emo, emo, emo, emo " :) to odradzam.
Ja ogladalem z czysto zawodowej ciekawosci i j.w. pisalem, film zrobiony bardzo dobrze. Doskonali aktorzy.

no i nowy film Clinta Eastwooda, HeraAfter. Super, jak najbardziej go polecam. Jeszcze nie ma w kinach, ale jest juz na divxach (sic!) Poraz kolejny Clint udowodnil, ze jest mistrzem kina, ze na stare lata, potrafi tworzyc doskonale i ciekawe obrazki. Bardzo przyjemnie poprowadzona narracja, smutna historia, pokazana w nie tragiczny (jakze typowy dla polskiego kina) sposob, a w ciekawy i interesujacy. Polecam
 
 
Dziunio
Początkujący Aficionado
Zasmakowałem, zostałem...



Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 209
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Brzesko
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Borsuk napisał/a:
(...) ale jesli ktos nie pasjonuje sie pedagogika i psychologia nastolatkow, oraz nie nosi czarnej grzywki (...) to odradzam


Nie, nie ma szans aby ten film mi się spodobał. Gdyby nie stare zdjęcia, nawet bym nie pamiętał jak wyglądała moja grzywka... :palacz:



Borsuk napisał/a:
Poraz kolejny Clint udowodnil, ze jest mistrzem kina, ze na stare lata, potrafi tworzyc doskonale i ciekawe obrazki. Bardzo przyjemnie poprowadzona narracja, smutna historia, pokazana w nie tragiczny (jakze typowy dla polskiego kina) sposob, a w ciekawy i interesujacy. Polecam


Dobra, zachęciłeś mnie. Osobiście jestem wyznawcą Clinta, zaraz ten film "poszukam". :mrgreen:
I masz rację, smutne historie polskiego kina, a do tego nie daj Bóg z Krystyną w roli głównej przyprawiają mnie o mdłości...

Natomiast ja ostatnio, oglądnąłem z wielką przyjemnością "Jak zostać królem". Nie będę opisywał jaki to on wspaniały itd. Wystarczy że wpadło mi do głowy aby spojrzeć na niego o 2-giej w nocy i już tak se zostałem do końca, a jak rano..., tzn. chwilę po jego obejrzeniu opowiadałem go małżowince, tłumaczyłem że moje mruganie powiekami to sprawka zabłąkanej rzęsy... :mrgreen:
_________________
Mamo, ale ja się nie zaciągam...
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Dziunio napisał/a:

Natomiast ja ostatnio, oglądnąłem z wielką przyjemnością "Jak zostać królem". Nie będę opisywał jaki to on wspaniały itd. Wystarczy że wpadło mi do głowy aby spojrzeć na niego o 2-giej w nocy i już tak se zostałem do końca, a jak rano..., tzn. chwilę po jego obejrzeniu opowiadałem go małżowince, tłumaczyłem że moje mruganie powiekami to sprawka zabłąkanej rzęsy... :mrgreen:


hehe, nie musisz sie wstydzic placzu, bo prawdziwi twardziele tez maja prawo do uronienia lezki :)
a co do "krola" to, teraz po oskarach i wszystkich innych nagrodach, pojde sobie na spokojnie do kina, i ocenie co i jak. Z tego co wiem, to jest to film nakrecony klasycznym stylem. Doskonale napisany i zrealizowany, budzet 15 mil $... sledze zawsze na boxofficemojo...
 
 
Dziunio
Początkujący Aficionado
Zasmakowałem, zostałem...



Wiek: 52
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 209
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Brzesko
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Ja go oglądnąłem jeszcze przed rozdaniem nagród, ale uważam że były one w pełni zasłużone. Obsada doskonała, gra jeszcze lepsza, wg. wspaniałego scenariusza. No kręci się aż łezka w oku. :roll:
_________________
Mamo, ale ja się nie zaciągam...
 
 
cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL


Wiek: 50
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 189
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: od Warsa i Sawy
Wysłany: Śro 09 Mar, 2011   

Z tym filmem jest tylko jeden szkopuł. Z prawdziwą historią nie ma za wiele wspólnego. Chodzi oczywiście o film "Jak zostać królem". Ten film raczej historię fałszuje. Chodzi o mit, że rodzina Windsorów była przeciwnikami Hitlera, a Jerzy VI przyjacielem Churchilla. Nic bardziej mylnego. Gdyby to król Jerzy VI naprawdę rządził Imperium i miałby wpływ na politykę to Wlk. Brytania raczej byłaby neutralna, jak nawet nie sojusznikiem III Rzeszy. Z kolei Churchill przyjacielem był, ale brata głównego bohatera i niezbyt mu była w smak abdykacja księcia Edwarda. Z królem Jerzym VI łączyła go raczej szorstka akceptacja.
_________________
 
 
turbo33
Początkujący Aficionado



Wiek: 46
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 192
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: gliwice
Wysłany: Śro 09 Mar, 2011   

GREEN HORNET...luzne kino..idealne na nocne kino..troche humoru,efektów specjalnych...taki lekki film..
_________________
artur
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 09 Mar, 2011   

cigars napisał/a:
Z tym filmem jest tylko jeden szkopuł. Z prawdziwą historią nie ma za wiele wspólnego. Chodzi oczywiście o film "Jak zostać królem". Ten film raczej historię fałszuje. Chodzi o mit, że rodzina Windsorów była przeciwnikami Hitlera, a Jerzy VI przyjacielem Churchilla. Nic bardziej mylnego. Gdyby to król Jerzy VI naprawdę rządził Imperium i miałby wpływ na politykę to Wlk. Brytania raczej byłaby neutralna, jak nawet nie sojusznikiem III Rzeszy. Z kolei Churchill przyjacielem był, ale brata głównego bohatera i niezbyt mu była w smak abdykacja księcia Edwarda. Z królem Jerzym VI łączyła go raczej szorstka akceptacja.


A kogo interesuja fakty... :)
Tak na prawde w sztuce filmowej, dopisek: oparte na faktach, nic innego nie mowi, jak to, ze cos z tych faktow jest, na ogol okolo 5-10% :)
takze nalezy nie wierzyc w to co pokazuja na ekranie.
 
 
morela
Nowicjusz
żył pół żartem, pił serio



Wiek: 31
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 09 Mar, 2011   

Z filmów, którymi się pasjonuję, czyli wczesnymi produkcjami Petera Jacksona tudzież kinem japońskim klasy B, raczej nie polecę wam niczego, bo jakbyście zobaczyli te filmy, to na którymś spotkaniu cygarowym bym dostał skierowanie do lekarza "od głowy". Z mainstreamu mogę z czystym sercem polecić. This Is England, American History X i The Panic In Needle Park(pierwszy film Ala Pacino). Nie jest to jakieś trudne kino, ale zmusza do myślenia. Panika w Parku Igieł (przepraszam, ale nie stosuję się do tłumaczeń wymyślonych przez dystrybutora czy też tłumacza) to jeden z niewielu filmów o narkomanach, które toleruję. Większość jest potwornie przerysowana i żenująca. Fear and Loathing in Las Vegas, Trainspotting, Requiem for a Dream i pewnie jeszcze wiele innych, których się nie da obejrzeć więcej niż raz. Z polskich produkcji tego typu ciekawy moim zdaniem był niskobudżetowy film "Że życie ma sens", nie jest to może aktorstwo na światowym poziomie, ale za to postaci są bardzo realistyczne.
_________________

 
 
 
turbo33
Początkujący Aficionado



Wiek: 46
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 192
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: gliwice
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

THE MECHANIC...dobre kino akcji..ale dość przewidywalne..ale do wieczornego relaksu jak najbardziej...w roli głównej znany z TRANSPORTERA I ADRENALINY JASON STATHAM
_________________
artur
 
 
morela
Nowicjusz
żył pół żartem, pił serio



Wiek: 31
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Hah, z początku myślałem, że mówisz o El Maquiniście(z Christianem Balem), ale widać było parę filmów o tym samym tytule. W każdym razie El Maquinista moim zdaniem wart poświęcenia czasu.
_________________

 
 
 
toilettroll
Początkujący Aficionado



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 417
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Morela specjalnie dla Ciebie (i wczesnych produkcji Petera J.) muszę krzyknąć: ZINGAYA!! :D Niestety na dłuższa metę takie kino przestaje śmieszyć, nawet po kilku piwkach.
Ostatnio odgrzałem trochę staroci komediowych mianowicie: Konopienke i Kaprysy Łazarza. Przyjemny, szczery, nienaginany produkt minionej epoki.
_________________
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom...
 
 
morela
Nowicjusz
żył pół żartem, pił serio



Wiek: 31
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

No na dłuższą metę rzeczywiście robi się to lekko uciążliwe, jednakowoż od czasu do czasu lubię sobie odpalić takiego starocia i pośmiać się z kretyńskich gagów i scen. Z resztą nie tylko Jackson bawił się w takie produkcje, jest ich zdecydowanie więcej, ale jego rzucają się o tyle bardziej, że zawsze głowiłem się jak to było możliwe, iż ktoś taki dostał możliwość reżyserowania Władcy Pierścieni.
_________________

 
 
 
bq666
Nowicjusz



Wiek: 42
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 112
Skąd: Brzesko
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

morela: Możesz mi polecić parę takich filmów Japońskich, lubię takie kino.
Polecam "Moje życie beze mnie"
_________________
Do tej pory:
phillies vanila;heaven corona rum;3x3 Corona tubos; La Flore de Cano Selectos; Jose L.Pedra Cremas; Heaven Corona Tubos, mojito ;
Zino Classic No.3 Premium Selection; romeo Y Julieta Romeo No.2 tubos; Trinidad Coloniales
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Filmy w których występuje cygaro ;)
erystr Muzyka / Film 148 Śro 18 Lis, 2015
AntZ
Brak nowych postów Kino Ambitne całe filmy legalnie za darmo
chudysid Full offtopic 1 Pią 23 Sty, 2015
blaugrana

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 21