Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cigars, elite, lodzi, whisky

ELITE Whisky & Cigars w Łodzi
Autor Wiadomość
korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 278 piw(a)
Wysłany: Śro 10 Gru, 2014   

Z biznesowego punktu widzenia dopuszczenie palenia przyniesionych przez siebie cygar jest bez sensu. Lokal ma na siebie zarabiać bo po to ktoś go otworzył. Gdyby właściciele zgodzili się na palenie własnych cygar to jestem pewien, że spotkali by się z tym co trapi właścicieli bardzo wielu lokali. Przy stoliku pełno ludzi, każdy zamawia jedno piwo i taka ekipa siedzi przez cały wieczór... Taki scenariusz powtarza się bardzo często.

Oczywiście można powiedzieć, że narzucając konieczność zakupu cygar na miejscu właściciele też robią błąd bo przecież nie każdego stać na to by kupić u nich cygaro, które na pewno kosztuje drogo. To też jest prawda, ale otwierając taki lokal właściciele pewnie celują w klientelę, która może sobie pozwolić na zakup cygara za 100 i do tego n kieliszków whisky po "zbyt wiele zł za kieliszek".

Bogaci w Polsce bogacą się bardzo szybko i takich miejsc dla nich pewnie równie szybko będzie przybywać.
Postaw piwo autorowi tego posta

mój status

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)

korea83 napisał/a:
Przy stoliku pełno ludzi, każdy zamawia jedno piwo i taka ekipa siedzi przez cały wieczór... Taki scenariusz powtarza się bardzo często..

No bez przesady Michał, u nas zazwyczaj każdy zamawia po pół piwa, a w Łodzi ponoć wszyscy siedzą cały wieczór przy jednej małej but pepsi czy tam coli...... :palacz:

A tak serio to słyszałem już ten argument kiedy manager lokalu mówił nam że nie życzy sobie palaczy cygar, bo pijemy tylko piwo i to mało....
Tego, że sam wydałem tam w jeden wieczór tysiaka w moje urodziny, że wielokrotnie zamawialiśmy flaszki po 200zł/szt już kobitka nie raczyła pamiętać :palacz: Takie teksty to zazwyczaj tylko preteksty dla uzasadnienia jakiejś teorii.

Każdy lokal ustanawia swoje zasady, a my chodzimy palic tam, gdzie te zasady nam pasują :mrgreen: Czyli tam, gdzie możemy palić swoje cygara. A ten nowy lokal i tak mi się podoba :cool1:

mój status

partagas
Aficionado
mr

Otrzymał 868 piw(a)

Wszystko zależy jednak od cen. Rozumiem - piwo w sklepie 3zł a w knajpie dychę i kupuje się w lokalu. Cygara to jednak trochę droższy towar więc podobna przebitka (trzykrotna) byłaby bolesna. Co innego bardziej racjonalna - taka na poziomie powiedzmy 50%, z jednej strony dawałaby lokalowi przyzwoity zarobek, z drugiej z pozycji klienta to rozsądną opłata za lokal. Taka, przy której nie trzeba się martwić o własne cygaro bo zawsze można wybrać coś ciekawego na miejscu. Oczywiście właściciele lokalu na pewno obrali sobie target i oszacowali grono klientów i nie będę miał nikomu za złe, jeśli to miejsce "nie dla mnie". Jednak mogą się przeliczyć.

klochowicz
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 7
Otrzymał 143 piw(a)

partagas napisał/a:
Wszystko zależy jednak od cen.

Dokładnie tak. Sprawdźcie najpierw ceny ;-) Na pewno warto też rozważyć dwie sytuacje - w Poznaniu jest Brovaria (restauracja z mini browarem) - można tam kupić oczywiście ich piwo, a także różne dania, napoje etc. Najważniejszym punktem jest tam jednak piwo i każdy, kto je lubi oczywiście kupuje. Wyjęcie tam swojego cygara rzeczywiście pewnie pozostanie niezauważone (choć w tym konkretnym przypadku różnie bywa ;-) ). Jeśli jednak lokal nastawia się w zasadzie wyłącznie na cygara i alkohol to ciężko te rzeczy wnieść ze sobą.

korea83
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 278 piw(a)

drinks napisał/a:
a w Łodzi ponoć wszyscy siedzą cały wieczór przy jednej małej but pepsi czy tam coli...... :palacz:

Nie wiedziałem, że mają tam już takie rarytasy :P

Odnośnie wyboru lokalu to nic dodać nic ująć do tego co napisałeś.

Jak gdzieś mnie będą zmuszać do czegokolwiek to zwyczajnie mnie tam nie uświadczą. Fakt, że w jakimś lokalu można palić tylko to co się tam kupi dla mnie mówi wszystko, ja się tam raczej nie pojawię. Inna sprawa jeśli poziom cen w danym lokalu będzie do zaakceptowania bo taka sytuacja wiele zmienia. Rozsądne ceny plus przyjemna obsługa mogą jednak przyciągnąć do lokalu.

mój status

lunka01
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 447 piw(a)
Wysłany: Czw 11 Gru, 2014   

Jest jescze jeden problem, jesli sklep nie ma w ofercie wysezonowanej Kuby, to wyjdzie na to ze mozna tam palic tylko reszte swiata.
Ich lokal ich problem, dosyc czesto jadam w knajpach zadziej ide na browara, czasem zamawiam tylko herbate czasem kilka kieliszkow whiskey plus obiad, jednakze jesli ktos by sie do mnie przyczepil ze siedze caly dzien przy jednym piwie to bylby moj ostatni dzien spedzony w danym lokalu.

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

je2bnik
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 637 piw(a)

W Aficionado Room można palić swoje cygara, lokal od półtora roku stoi i choć nie zaglądamy
Konradowi (właścicielowi) w kieszeń to chyba póki, co nie ma zamiaru się zwijać. To kwestia
podejścia zarówno właścicieli, którzy kształtują odpowiednio ceny jak i klientów.

Mamy (warszafffscy forumowicze spotykający się w AR) świadomość, że lokal musi się
utrzymać, więc doceniając możliwość palenia własnych batonów staramy się też kupować coś
na miejscu, to kwestia uczciwości.

Ale pomimo, że spotyka się nas czasem 10 to nie my robimy "obrót" kupując po 1-2 szt.
cygar, kawę, napoje czy alkohol. Są klienci, których na to stać, a którzy regularnie wynoszą z
AR całe pudła cygar i to dzięki nim ten lokal funkcjonuje :) .

Wniosek jest taki, że nie ma co z góry zakładać, że zgoda na palenie własnych cygar
doprowadzi lokal do ruiny finansowej.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1571 piw(a)

Dokładnie tak, jak pisze Jedwabnik. Nic dodać - nic ująć.

Tomasz1984
Aficionado
Tomasz

Otrzymał 810 piw(a)
Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Byliśmy dzisiaj z Anną w tym miejscu.
Lokal co tu pisać, bardzo elegancki, z klimatem, piękny i spory czego zdjęcia nie oddają.
Bardzo mili ludzie tam pracują i można z nimi normalnie porozmawiać.
Kawa ...... pyszna :) . Ściana pełna alkoholi, a w tym spory wybór SM.
Humidor niknie w rozmiarach lokalu i jest jak na razie skromnie wypełniony cygarami.
Co do cen to podam dwie CAO Sopranos Edition Associate za 40zł.
Ja wziąłem Gurkha Royal Challenge Robusto za 34zł.
Co mi się bardzo spodobało, że od razu dostałem szklaneczkę wody do cygara :) .

W takich miejscach cygaro smakuje, lepiej :) .

Jak będę w Łodzi to na pewno tam pójdę jeszcze raz. Mam nadzieję że już będzie można palić swoje cygaro albo wybór i cena cygar będą lepsze.

Bardzo miło spędziliśmy tam czas. Myślę że warto po mimo pewnych grymasów, odwiedzić to miejsce.

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
AntZ, lunka01, ciuciull
je2bnik
Aficionado

Otrzymał 637 piw(a)

Tomasz1984 napisał/a:

CAO Sopranos Edition Associate za 40zł.

O_o gruuubo. Nie moje zmartwienie, ale cena trochę z kosmosu. To chyba nawet u nas na
Wilczej jest taniej, a czynsze chyba jednak w Warszawie wyższe niż w Łodzi :)

kastomer
Początkujący Aficionado
el jefe...

Otrzymał 14 piw(a)

Ale widziałeś Mateusz jakie metraże. I pewnie wentylacja działa ;-)
To musi kosztować :mrgreen:

FlyingViro
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 7
Otrzymał 299 piw(a)
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Tomasz1984 napisał/a:
(...) Mam nadzieję że już będzie można palić swoje cygaro albo wybór i cena cygar będą lepsze.

To znaczy,że w menu cygar była notka o możliwości palenia tylko tych zakupionych na miejscu? Czy może pytaliście obsługi?

Tomasz1984
Aficionado
Tomasz

Otrzymał 810 piw(a)

Nie podejmowałem tego tematu bo w poprzednich postach było napisane, że na razie nie ma takiej możliwości. Zresztą nic przy sobie nie miałem.

OloWawa
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 383 piw(a)

Lokal wygląca zacnie :cool1: Klimat palenia jest napewno na 100%.Gratuluję

Sergiej
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 13
Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Śro 17 Gru, 2014   

Byliśmy z Arkiem Tysiakiem w niedzielę na cygarze w ELITE Whisky & Cigars. Lokal prezentuje się pięknie, jest urządzony ze smakiem i dbałością o detale (np. w łazience nie ma jakiegoś szorstkiego papieru do rąk, tylko jednorazowe,materiałowe ręczniki). Spokojnie pomieści około 40 osób, wentylacja jest ok (aczkolwiek testowana tylko przy 2 osobach palących), poważnie myślimy z Arkiem nad zrobieniem tam FOSCA :) Naprawdę, wystrój świetny. Dużo miejsca, czuć przestrzeń (na dole, na górze dość niski sufit - maksymalnie przeciętny).

Obecnie można palić wyłącznie cygara zakupione w lokalu, które są drogie, a wybór jest niewielki. Ceny - BHK 52 - 230 zł, HdM Epicure de Luxe - 65 zł, RyJ Short Churchill - 70 zł. Ceny cygar spoza Kuby też raczej wysokie. Ja paliłem cygaro marki Dictador - Pavo Real Grande Robusto, jakiś dziwny blend dominikańsko - kolumbijski, smakiem nie powalało, ceną już tak... Do każdego cygara w ilościach nielimitowanych podawana jest woda. Cygara kupują z Premium Cigars.

Właściciele zastanawiają się nad wprowadzeniem "klimatycznego" - płacisz x złotych i możesz palić własne cygaro, bez kupowania czegokolwiek u nich. Oby weszło to jak najszybciej a x złotych nie okazało się w xxxxxx złotych ;)

Ceny kaw i herbat niewygórowane, ceny alkoholi pozostają mi nieznane, gdyż nie piłem. Kawa bardzo smaczna, pięknie spienione mleko.
Wybór whisky całkiem ok, jakieś 40-50 single maltów by się znalazło. Do tego jakieś wina, nalewki itp. Piw nie widziałem ale być może są.

Obsługa miła, w 50% profesjonalna (1 kelner sprawiał wrażenie profesjonalnego i choć nieco zaprawionego w świecie whisky i cygar, drugi próbował nadrabiać uśmiechem, ale męskie uśmiechy to tylko Arek docenia).

Generalnie lokal urządzony z fantazją, życzę mu jak najlepiej, znam historię miejsca w którym się mieści i wiem, że bardzo ciężko będzie mu się utrzymać. Przez 1,5 godziny, które spędziliśmy z Arkiem wewnątrz, do lokalu nie wszedłem żaden inny gość (była to niedziela po południu).

http://www.zmiloscidohavan.pl/

partagas
Aficionado
mr

Otrzymał 868 piw(a)

Sergiej napisał/a:

Właściciele zastanawiają się nad wprowadzeniem "klimatycznego" - płacisz x złotych i możesz palić własne cygaro, bez kupowania czegokolwiek u nich.

Rzecz w tym, żeby NIE płacić "klimatycznego", zapalić swoje Z KUPOWANIEM czegokolwiek.
Jak miałoby to wyglądać - wchodzę, rzucam dajmy na to stówę "klimatycznej" i idę do stolika delektować się własnym vasco zapijając kolą z biedronki? Czy własną kawą przyniesioną w termosie?
Również ciekawi mnie jaki miałby być poziom tej opłaty.
Powodzenia zyczę i bardzo jestem ciekaw jak ów lokal wyewoluuje.

P.S. Ale na tą ewentualną foscę, to mam nadzieję, pozwolą wnieść własne cygara?

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1571 piw(a)

Skoro teraz za BHK 52 trzeba zapłacić 230zł to aż strach pomyśleć ile to samo cygaro bedzie kosztować po nowym roku...

lunka01
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 447 piw(a)

blaugrana napisał/a:
Skoro teraz za BHK 52 trzeba zapłacić 230zł to aż strach pomyśleć ile to samo cygaro bedzie kosztować po nowym roku...

no w przypadku drogich cygar bedzie ta podwyzka malo odczuwalna, dsotanie sie tanim i srednim.

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

OloWawa
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 383 piw(a)
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Sergiej napisał/a:
Byliśmy z Arkiem Tysiakiem w niedzielę na cygarze w ELITE Whisky & Cigars. Lokal prezentuje się pięknie, jest urządzony ze smakiem i dbałością o detale (np. w łazience nie ma jakiegoś szorstkiego papieru do rąk, tylko jednorazowe,materiałowe ręczniki). Spokojnie pomieści około 40 osób, wentylacja jest ok (aczkolwiek testowana tylko przy 2 osobach palących), poważnie myślimy z Arkiem nad zrobieniem tam FOSCA ;-)

Super oby sie udało,lokal wygląda naprawde pieknie i super do tego sie nadaje.
Życzę im powodzenia w funkcjonowaniu choć z tego co napisałes przy tych cenach to.......

Odpowiedz do tematu