Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: akcyzowe, legalizacyjne, znaki

Przesunięty przez: korea83
Sob 13 Mar, 2010
Legalizacyjne znaki akcyzowe
Autor Wiadomość
Sebastian
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   Legalizacyjne znaki akcyzowe

Nie wiedziałem w którym dziale mogę się wypowiedzieć, więc opowiem tutaj.
Zgodnie z ustawą akcyza z 2009r. straciła ważność ostatniego lutego tego roku, i wszystkie papierosy i tytonie fajkowe musiałem zdiąć z półki. Pies trącał papierosy ale tytoni spakowałem za jakieś 1800 zł. No i się zaczęło, procedura wygląda tak: Trzeba było zrobić spis z natury i zgłosić do urz. celnego, potem zawieźć im spis z łaskawą prośbą i całym stadem innych kwestionariuszy, po tych zabiegach trzy dni oczekiwania na kontrolę w sklepie, Pani celniczka po kontroli kazała zawieźć protokół do urz. i złożyć go w sąsiednim pokoju. Urz. ma tydzień na weryfikację i wykorzystał cały limit, a ja w tym czasie miałem wysłać odpowiednie pismo do Ministerstwa Finansów i wpłacić pieniążki na konto urz. celnego (po 1,3 zł. za każdy papierek, w sumie ponad 500zł.). W końcu jest upragniona decyzja do odbioru akcyz, trzecia wizyta w celnym i z odpowiednimi dokumentami do Drukarni Papierów Wartościowych (2,5 godziny i po bólu). Razem zmarnowane 12 dni i kilkadziesiąt kilometrów za kierownicą, a pan naczelnik z celnego mówi że to dla naszego dobra bo " akcja jest wymieżona w koncerny tytoniowe a nam (małym sprzedawcom oberwało się tak przy okazji.
I tak wygląda rzyczliwe państwo, które pomaga w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 278 piw(a)
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

Koncern jakoś przeboleje chociaż faktycznie jest to spory problem bo taka legalizacja ciągnie się dosłownie w nieskończoność i wymaga sporych nakładów, ale jak to zwykle bywa w naszym pięknym kraju najbardziej ucierpi przeciętny obywatel, a to wszystko tak jak mówisz w imię jego dobra :/

mój status

człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta

Otrzymał 19 piw(a)

z tego co wiem to większość sprzedawców leje na ten przepis i sprzedają jak leci.. ;) zarówno tytoń jak i alkohol... a jeszcze o karach z tego tytułu nie słyszałem :cigar:

Sebastian
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

Kary to 2000zł lub wielokrotność, a moja znajoma prowadzi sklep spożywczy i zapłaciła (taryfa ulgowa 1300 + obowiązek przeakcyzowania zabezpieczonego towaru)

człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta

Otrzymał 19 piw(a)

moze jakis donos...

bo wiem, że naprawdę mało kto się tym przejmuje... jednak jakby nie było..kara zawsze boli, ciekawe tylko jak często są kontrole?

a jesli juz kontrolują, to szkoda, ze nie pozwolą sprzedawcą w prosty sposób zalatwić sprawy, tylko trzeba latać w tą i z powrotem ;/ pomijając, że ten obowiązek zmiany naklejek jest totalnie nie uczciwy ;/ w końcu państwo już okleiło te produkt i akcyza wzięta... ale przecież chodzi o to żeby okraść obywatela jak najbardziej ;/

Sebastian
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

człekoupiór napisał/a:
moze jakis donos...

bo wiem, że naprawdę mało kto się tym przejmuje... jednak jakby nie było..kara zawsze boli, ciekawe tylko jak często są kontrole?

a jesli juz kontrolują, to szkoda, ze nie pozwolą sprzedawcą w prosty sposób zalatwić sprawy, tylko trzeba latać w tą i z powrotem ;/ pomijając, że ten obowiązek zmiany naklejek jest totalnie nie uczciwy ;/ w końcu państwo już okleiło te produkt i akcyza wzięta... ale przecież chodzi o to żeby okraść obywatela jak najbardziej ;/

Dokładnie to samo powiedziałem panu naczelnikowi z urz. celnego, na to on tylko wzruszył ramionami i się roześmiał.

Odpowiedz do tematu